PDA

View Full Version : Първата руска резачка



Orm
18-03-2008, 20:37
Каво ще кажете колеги това прави поршето на нищо :D :D :D

http://ru.youtube.com/watch?v=cnhRBo_Qtlw

Бобби
19-03-2008, 09:03
Това си е направо революция! :D :D :D ....да не говорим пък за тази статия
http://news.plovdiv24.com/13083.html

Orm
19-03-2008, 10:01
Ами как няма да са доволни , аз за алфата една биела взех 2-ра употреба -80 лв. На ладата 4 нови биели струват толкова :D :D :D

Alexanderbb
19-03-2008, 10:24
Те сега като ги купиха от Рено и ще гледаме чудеса от храброст

Orm
19-03-2008, 10:33
Те сега като ги купиха от Рено и ще гледаме чудеса от храброст

Сигурен ли си в това??? Май никой не ги е купил ..... Как ще продадат руснаците националната си гордост ?!? Това все пак е завод с най дългата поточна линия в света.....

morfius
19-03-2008, 10:34
Рено купиха 25% от акциите на Авто Ваз
Ще произвеждат нещо подобно на Логани за Русия и ще донорстват технологии за собствените производства на Лада.

Orm
19-03-2008, 10:41
Рено купиха 25% от акциите на Авто Ваз
Ще произвеждат нещо подобно на Логани за Русия и ще донорстват технологии за собствените производства на Лада.

Е това не е същото ...... а логан в Русия се продава като рено не като дачия

bager
19-03-2008, 11:46
Купили са 25%+1. А до края на годината май ще купят още 25%.

Alexanderbb
19-03-2008, 13:18
Френският автомобилен производител Renault има намерение да възроди позабравената в последните години гордост на руското автомобилно производство - Lada, съобщава РИА-Новости.

С инвестициите в размер на около 1 млрд. долара, които Renault има намерение да налее в АвтоВаз, ще могат да се изплатят някои от най-спешните заеми, които руската компания има, категорични са шефовете й.

Партньорството между Renault и AvtoVAZ има за цел до края на 2012 г. от заводите на АвтоВаз в Русия да започнат да излизат по около 1.5 млн. броя автомобила от марките Lada, Renaults и Nissans.

Според управата и на двете компании оцеляването на марката Lada е основната цел на подписания договор за сътрудничество.

От Renault се надяват да успеят да придобият още 25% от акциите на AvtoVAZ до края на това лято, като по този начин ще се превърнат в най-големия акционер в руската компания.

Orm
19-03-2008, 14:38
Френският автомобилен производител Renault има намерение да възроди позабравената в последните години гордост на руското автомобилно производство - Lada, съобщава РИА-Новости.

С инвестициите в размер на около 1 млрд. долара, които Renault има намерение да налее в АвтоВаз, ще могат да се изплатят някои от най-спешните заеми, които руската компания има, категорични са шефовете й.

Партньорството между Renault и AvtoVAZ има за цел до края на 2012 г. от заводите на АвтоВаз в Русия да започнат да излизат по около 1.5 млн. броя автомобила от марките Lada, Renaults и Nissans.

Според управата и на двете компании оцеляването на марката Lada е основната цел на подписания договор за сътрудничество.

От Renault се надяват да успеят да придобият още 25% от акциите на AvtoVAZ до края на това лято, като по този начин ще се превърнат в най-големия акционер в руската компания.


Мамка му ако направят от ладите нещо подобно на логан ще се изям от яд ....... та ладата е една цяла епоха :x :x :x
И да не забравяме че има италиянски корени :wink:

Orm
19-03-2008, 18:21
http://youtube.com/watch?v=KWwTyZ_ueNs&feature=related

http://youtube.com/watch?v=ZZ3ya2np6B0

Ето ви още веселба :wink:

Orm
19-03-2008, 18:25
http://youtube.com/watch?v=H6jCz6Q2RDI

1115
19-03-2008, 22:06
Ще загина от смях.
Статията е от преди 3г, но коментарите отдолу си ги бива. Дано да си правят майтап, защото ако си вярват са за спешно лечение, а е минало доста време.

Blade
20-03-2008, 10:16
И на деда ми четворката го може това ;)

Orm
20-03-2008, 11:50
Вижте и това

http://youtube.com/watch?v=STFAlYkNelw

Бобби
20-03-2008, 11:52
:D :D :D

Orm
21-03-2008, 17:30
На някво състезание с поршета и подобни е завършила на трето място

Orm
15-09-2008, 15:20
Ето ви още една руска бегачка :) http://steer.ru/archives/2007/02/02/002630.php

Crusader
15-09-2008, 15:37
Еволюция таратанци! Двигателя е под всякаква критика /абсолютно недостатъчен за обикновена кола, камоли за джип/ возията е гола вода и два пръста кал, остава мита за проходимостта, може да го пробутат на някой който само е виждал УАЗ, ма на мен след толкоз години в армията нещо не ми минава, така че:
"Уат та фак ис дат?"

morfius
15-09-2008, 15:37
И това е интересно :)
Lada Kalina 4wd Turbo – 1.6 литра, 197 конски сили!!! (http://auto-press.net/index.php?cat=29&sub=5249)

Ma7e4k0
15-09-2008, 16:27
Новите лади според мен са адски грозни приличат на КИА .....най-добрата за мен си е жугулата Руско-Италианска красавица а и с ладовият мотор 90hp става убиец :whip:

morfius
15-09-2008, 16:38
Новите лади според мен са адски грозни приличат на КИА .....най-добрата за мен си е жугулата Руско-Италианска красавица а и с ладовият мотор 90hp става убиец :whip:

На жигулата и други неща освен мотор и трябват... а Калина специално мяза на Опел Корса не на Киа :lol:

Susscrofa
15-09-2008, 17:03
Те само крадат технологии особено в автомобилопроизводството. Ужасни коли са това. Само нивата така показва и изпъква с някаква добра проходимост, но това е всичко. :meeting:

Orm
15-09-2008, 17:04
Еволюция таратанци! Двигателя е под всякаква критика /абсолютно недостатъчен за обикновена кола, камоли за джип/ возията е гола вода и два пръста кал, остава мита за проходимостта, може да го пробутат на някой който само е виждал УАЗ, ма на мен след толкоз години в армията нещо не ми минава, така че:
"Уат та фак ис дат?"

Ти за коя кола говориш????? Каква проходимост ???? Двигателя на това е от АМG???? Цената му е около 2милиона долара ....... Абе общо взето не те разбрах :)

Stoyan Georgiev
15-09-2008, 19:03
Ти за коя кола говориш????? Каква проходимост ???? Двигателя на това е от АМG???? Цената му е около 2милиона долара ....... Абе общо взето не те разбрах :)

говори ти за уаз хънтър от последното дето изпрати - с джипката

Crusader
15-09-2008, 19:15
Ъхъ....

Orm
15-09-2008, 20:29
Какав УАЗ бе хора . Това горе е линк към Русо-Балт даже отдолу съм прикачил и снимка на колата

http://steer.ru/archives/2007/02/02/002630.php

Ето и още намерих

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2583&sectionid=29&id=0001901

Ma7e4k0
15-09-2008, 22:23
Те само крадат технологии особено в автомобилопроизводството. Ужасни коли са това. Само нивата така показва и изпъква с някаква добра проходимост, но това е всичко. :meeting:

Познавам 1 прител които има лада нива и се опита да отиде до морето..но неуспя още на Пловдив се беше задъхал ..много трудно се върти волана ама адци трудно това само за полето никав асвалт не требе да вижда

DerMeister
16-09-2008, 00:28
Нивите и те само им се "носи" славата. За 100000км и всичко им е за смяна или е сменено.

Susscrofa
16-09-2008, 09:00
Познавам 1 прител които има лада нива и се опита да отиде до морето..но неуспя още на Пловдив се беше задъхал ..много трудно се върти волана ама адци трудно това само за полето никав асвалт не требе да вижда

Аз мисля, че се изразих правилно. Казах, че нивата изпъква с добра проходимост и това си е безпорен факт, който съм виждал с очите си. Не е просто слава има много добра проходимост. Не съм казал, че има здрав двигател или добра возия и комфорт.

Orm
16-09-2008, 10:30
Аз не разбрах някой видя ли колата дето исках да ви покажа ???? Не ставаше дума за УАЗ или Нива или Лада , то за тея "коли" всички знаеме :)

Susscrofa
16-09-2008, 11:15
Аз не разбрах някой видя ли колата дето исках да ви покажа ???? Не ставаше дума за УАЗ или Нива или Лада , то за тея "коли" всички знаеме :)

Аз я видях доста добре. И ти казах, че руснаците са най добрите при крадене на технологии. Откопирали от тук от там и сглобили туй чудо, но на фона на общото им автомобилостроене и опит в автомобилната индустрия, това ми е меко казано смешно.

Orm
16-09-2008, 13:08
Аз я видях доста добре. И ти казах, че руснаците са най добрите при крадене на технологии. Откопирали от тук от там и сглобили туй чудо, но на фона на общото им автомобилостроене и опит в автомобилната индустрия, това ми е меко казано смешно.

По принцип Руссо-Балт е кола която се е произвеждала преди революцията и даже е побеждавала в някакви ралита. На мен лично не ми прилича на нито една от спортните коли които съм виждал . Естествено е по лесно да се договориш с AMG отколкото да се опитваш да правиш такъв двигател . При положение че най мошните коли които произвежда държавата ти са 1.6 литрови :). А за взаимстване - кажи ми една марка която не взаимства технологии ;)

Susscrofa
16-09-2008, 13:24
По принцип Руссо-Балт е кола която се е произвеждала преди революцията и даже е побеждавала в някакви ралита. На мен лично не ми прилича на нито една от спортните коли които съм виждал . Естествено е по лесно да се договориш с AMG отколкото да се опитваш да правиш такъв двигател . При положение че най мошните коли които произвежда държавата ти са 1.6 литрови :). А за взаимстване - кажи ми една марка която не взаимства технологии ;)
Не става въпрос за взаимстване на технологии, разбира се че всички взаимстват, но можеш ли да кажеш например за немското автомобилостроене, че е копирало до такава степен, там са се раждали нещата, другото е в САЩ и то от емигрирали немци след втората световна (и преди това е имало разбира се). Общо казано разбира се, че има и други държави, които имат добри постижения, но трябва доста да се разрови човек. А руснаците след втората световна крадат едно към едно двигателите с вътрешно горене от германски концерн ако не се лъжа БМВ и го лепват по техните каруци. Не казвам нищо лошо за руснаците като цяло, а само за автомобилопроизводството им.

morfius
16-09-2008, 13:32
Не става въпрос за взаимстване на технологии, разбира се че всички взаимстват, но можеш ли да кажеш например за немското автомобилостроене, че е копирало до такава степен, там са се раждали нещата, другото е в САЩ и то от емигрирали немци след втората световна (и преди това е имало разбира се). Общо казано разбира се, че има и други държави, които имат добри постижения, но трябва доста да се разрови човек. А руснаците след втората световна крадат едно към едно двигателите с вътрешно горене от германски концерн ако не се лъжа БМВ и го лепват по техните каруци. Не казвам нищо лошо за руснаците като цяло, а само за автомобилопроизводството им.

Те не крадат идеите, а изнасят целите поточни линии, първите модели Москвич са едно към едно БМВ.
Има и мотори от тия линии но не помня как се казваха...
А Лада до 2107 включително е 99% Фиат остатъка козметика по руски.
Автомобилостроенето им е такова не защото не могат, имат брутални разработки, но изнасят не коли а революция, за това този род стоки остават със паравоенен статут - максимално опростено и функционално.

Orm
16-09-2008, 15:53
Е , че са майстори на копиране това е факт . Имаше даже един самолет ( дали беше американски свален в япония или нещо такова ) и пилота си беше оставил фотоапарат вътре . Та го бяха копирали и него със самолета :). Москвича е копиран от БМВ до колкото знам.
А за автомобилестроенето , мисля че проблема на ВАЗ е че го държи неподходящ човек , на който не му се инвестират пари в тази работа и предпочита да продава вече съществуващите модели в африка и страните от ОНД. Има и един друг момент . Ако руснака направи кола , която не отстъпва по нищо на мерцедес, то тази кола ще струва колкото мерцедеса . А чесно казано аз бих предпочел да карам мерцедес за 40к евро отколкото лада за тези пари.

И накрая ето ви една лада концепт дето според мене не съвпада размера на гумите с цялата кола ;) :

http://www.youtube.com/watch?v=ZZ3ya2np6B0&feature=related