PDA

View Full Version : Помощ за горивен филтър



KORTESS
21-03-2008, 11:56
Здравейте, от скоро вече и аз имам една истинска красавица, Алфа 156.
Както всички знаете при покупка на кола се сменят обичайните неща, като ремъци, ролки и т.н.
Но проблема ми е, че не можем да открием къде се намира горивния филтър, за това моля за помощ.
Благодаря предварително.

Old Fox
21-03-2008, 12:04
Сега ако напишеш и с какъв двигател е и ще е супер просто.
По тоя въпрос е писано и ако ползваш търсачката ще намериш отговора, който търсиш.
За да те улесня ще ти подскажа, че ако е TS двигателя, не можете да намерите горивен филтър защото такъв няма.

KORTESS
21-03-2008, 12:16
Благодаря ти много, падна търсене иначе, само ще спомена , че колата е
156 1.6 TS 120 к.с 98 г.

KORTESS
21-03-2008, 12:43
Здравейте пак, относно горивния филтър, вече е установено, че няма. Това добре, но въпроса ми е следния, след голямото търсене и следене на бензинопроводите, стигнахме и до десния калник и по точно свалихме подкалника и там намерихме една кутия, която прилича на нещо, като филтър бензинопроводите минават през нея. Каква точно е ролята на въпросната кутия.
Благодаря.

ksf
21-03-2008, 13:14
Може би имаш това в предвид.
Ако е така, предполагам това е филтъра на климатика.

nikolaaaay
21-03-2008, 15:34
Може би имаш това в предвид.
Ако е така, предполагам това е филтъра на климатика.
А бензина минава през него да го почиства :)

Novachev
22-03-2008, 21:10
Мисля че кутията е филтър с активен въглен за почистване на парите от резервоара неща такова ми се върти в главата но може и то бирата да ми се върти

oem
22-03-2008, 21:31
Сериозно ли няма филтър за горивото тази кола? Ами ако има мизерии?

code
22-03-2008, 21:32
На мен пък ми се върти в главата, че втечнява парите и ги връща в резервоара, може и да бъркам :tequilla:

Novachev
22-03-2008, 21:55
Сериозно ли няма филтър за горивото тази кола? Ами ако има мизерии?
Това не е филтър за бензина а на бензиновите пари от отдушника на резервоара тъйкато от екологична гледна точко тези пари вредят много на околната среда затова минават през филтър от активен въглен. Филтър има вътре в резервоара мисля че в тялото на помпата една мрежичка.

Leblebia
23-03-2008, 11:10
малко късно се включвам но 100% ти казвам че филтер ниамаш ...
екологиа така няма какво мрусно нешо да изхвълиш в природата

alex555555
23-03-2008, 12:44
тук ми се струва че почва едно голямо гадаене, защо просто не почнете да четете, а си губите времето с пускане на теми, и четене на празни отговори, или просто ви прави удоволствие да трупате мнения. "мисля че" , "предполагам" може би" и т.н. пълните форума само с глупости.
в рамките на минута можете да намерите отговори на това което търсите

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... B%F2%FA%F0 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=12095&highlight=%E1%E5%ED%E7%E8%ED%EE%E2+%F4%E8%EB%F2%FA %F0)

lord_chuldarkar
23-03-2008, 16:29
тук ми се струва че почва едно голямо гадаене, защо просто не почнете да четете, а си губите времето с пускане на теми, и четене на празни отговори, или просто ви прави удоволствие да трупате мнения. "мисля че" , "предполагам" може би" и т.н. пълните форума само с глупости.


щото е форум не научна беседа

иначе си прав за търсачката