PDA

View Full Version : Alfa romeo 146 проблем с скорости



K1R1L
21-03-2008, 16:38
Здравейте на всички,проблема ми е следния скоростите ми блокират ходих на маистор "ДОБЪР" които ми смени маслото на скоростите и сложи минерално масло и каза че с него няма да имам този проблем да ама ето пак блокираха.Ходих в магазин за италиански авточасти и там ми казаха че по каталог за мен (алфа ромео 146TI) трябва да сам с пална синтетика.Та сега кажете ми на кои да вервам.Другия проблем е следния колата изобщо не варви до 5000оборота чак след това има ускореение,всички 146ТИ са така или на мойта нещо и има и какво може да е. Благодаря предварително на всики които се отзоват на помощ.

миро
21-03-2008, 17:12
Ако си от София, закарай колата на диагностика ТУК (http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=10814), но преди това звънни по телефона.

Viktor_
22-03-2008, 00:01
Здравей, маслото в скоростите ти трябва да бъде 75W90 като от този тип има само полу-синтетично или синтетично, но не и минерално. Това че са ти наляли такова е неправилно. Въпреки това на изправна кутия не би се получил описания проблем така че имаш и по-сериозен проблем вътре.

Твоя двигател не се монтира само в Ti и дори и на по-тежки коли в които присъства е много приятен за каране и за разлика от по-малките бензинови версии има добра тяга и в ниски обороти а силното ускоряване може да се усети още над 3000 оборота така че най-вероятно проблема е във вашия телевизор както се казва и дна диагностика би отговорила на много питания.

pres
22-03-2008, 09:56
карам същата кола и това за дърпането което ти казваш нетрябва да е така поне моята вярно в ниските до 3000 е малко мудна но след това варви доста добре така 4е просто я закараи някаде кадето разбират да я погледнат относно скоростите немога да кажа нищо защото там не сам имал проблем успех

pres
22-03-2008, 09:58
ако напишеш откаде си може ида ти припора4аме някаде кадето да отидеш

K1R1L
22-03-2008, 17:15
Благодаря на всички но проблема се оказа в щангите за превключване на скоростите.Сега ще я оправа и мисла да я сменям за гтв или спидер.Ако някои има интерес нека пише.Лека на всички