PDA

View Full Version : Довлни ли сте от 156-ците си като цяло? Съвет преди да купя!



oem
22-03-2008, 14:44
Значи въпроса ми е такъв, защото ми предстои покупка на таква кола. Всеки ми казва, че съм луд да си купувам алфа и въобще италиански автомобил. Даже и по сервизите такива ми ги говорят едни.

В понеделник най-вероятно ще стана собственик на Алфа 156 и така като за последно преди покупката искам да видя малко и ваши мнения.

Интересува ме като цяло дали сте доволни от колите. Тази кола която съм набелязал е 1.8 ТС 98-ма година. Обобщено ако може малко инфо за мотора, ходовата част и електрониката.

Значи на колата забелязах следните забележки:

1. Иска реглаж на предницата, понеже дърпа на дясно и когато я държа да върви на право волана е леко завъртян на ляво.

2. Мотора работи като дизелов. Изчетох за проблема който по вашите мнения във форума причината е във вариатора.

3. Свети постояно индикаторът за въздушната възглавница.

4. Колата ми се струва, че набира плавно както при ниски така и при високи обороти. (няма го дърпането след 3000 оборота, но си пълни оборотомера)

Друго което забелязах е не забележка:

1. Държи стабилни 1000 оборота. В движение като карам и преди спиране освободя от скорост, оборотие падат на 1500, и веднага щом спра падат на 1000, и държат така стабилни и при включен и при изключен климатик.

2. Окачването е стабилно. Колата вози стегнато. Не тропва по дупките и за миг.

3. Външно и вътрешно не видях козметични забележки.

4. Съединителя отделя високо горе, което е добре според мен.

5. При интензивно спиране от висока скорост предницата се държи добре. Няма вибрации в купето.

6. Мотора работи много спокойно (с изключение на тракането, като дизел както казах по-горе, че най-вероятно е проблем с вариатора)

7. Маркучите на охладителнста система при загрят мотор за нормално меки. Не надува в казанчето.

8. Маслото на мотора погледнато от капачката е бистро.

Ами това е, което забелязах.

Ще се радвам да даете съвет какво още да гледам при огледа преди покупката.

jimmyfloyd
22-03-2008, 14:49
прочетох замо 1-вото изречение и ми стига да кажа ,че автомобила си заслужава и им кажи да се гръмнат на тия дето ти казват да не си копуваш италиански автомобил ;) поддръжката вярно е скъпа,но алфа е само за ценители ;) ако не си такъф се насочи към друга марка кола...

mim
22-03-2008, 14:52
само ако парите си струват
за мен тези проблеми ми се струват твърде сериозни, не знаеш каква дръглива котка може да се крие в чувала
заведи я на цялостна диагностика

дърпането на страни + светналата лампа на еърбега може да е от катастрофа и крива предница и да се оправи с реглаж и да не се оправи с реглаж
светналия еърбег може да е само грешка, а може и вече да няма такива, ако не са прибрани както трябва

недърпането на 3000 може да е от дебитомер и кво ли не още

тракането - е те тука ако знаеш с моето тракане в какво чудо се видях - вариатор, повдигачи, всмукателен вал... е може и само вариатор кит за 12лв да е, ама може и да не е

1000-1500 оборота на загряла кола може да е МПХ, ама може и да е друго

иначе: колата трябва да вози стегнато, удобно, скоростите да се сменят леко и изобщо кефът да е голям

извод: ако не е за 6000 или по-малко аз тая кола, дето я описваш не бих я взела :roll:

jimmyfloyd
22-03-2008, 14:57
хаха добре че не съм чел по надолу :lol: :shock:

oem
22-03-2008, 14:58
Колко трябва да дърпа? Аз всъщност не я настъпах при ниските предавки. От 3-та както бях на 1500 - 2000 оборота само настъпах педала до дупка и може би изчаках 5, 6 секунди докато оборотомера стигне до 6000 оборота.

mim
22-03-2008, 15:00
а стана ли ясно че безумно си обичам колата и мисля да си я въведа пак в идеалния й вид :D
че да му е кеф на Алфо и на мен
и мисля скоро да не я сменям с друга
т.е. да, доволна съм от колата си

oem
22-03-2008, 15:14
Аз когото и да питам всеки казава "и моята беше така като я взех. смених вариатора и се оправи". Но ме гложди мисълта, че може да се окажат повдигачи. Въпреки че звука от повдигачите е по-метално изразен. А тази кола работи като дизелче.

Тоест ето така: http://www.inmax.info/download/badvaria ... 56-net.mp3 (http://www.inmax.info/download/badvariator-alfa156-net.mp3)

vovata
22-03-2008, 15:21
Аз имам 1.8 като цяло много съм доволен.
Даже ми се върти в главата да взема и една такава на жената.

oem
22-03-2008, 15:22
Аз имам 1.8 като цяло много съм доволен.
Даже ми се върти в главата да взема и една такава на жената.

А при теб какъв беше взука от мотора като я купува? Имаше ли го характерната работа като дизел?

Mapтo
22-03-2008, 15:28
Колеги аз пък съм си адски доволен от моята ЖТД!
Едно приятелче ги имаше почти същите проблеми като гореспоменатите и още не може да ги оправи,вече година и нещо,и ми"плаче",че си е взел 1,8 ТС ,а не ЖТД...
Все пак - Въпрос на личен вкус... :)

vovata
22-03-2008, 15:43
Примен работи спокоино двг-то до ден днешен вече 25 000км
Къквото съм проблем съм имал с колата е било консуматив.
Миналата пролет когато си взех колата обърнах София и читав дизел не намерих и от 8 бензинки само една беше читава но продавача в последния момент изчезна.
Тази си я купих от частно лице и веднага прави впечатление,че колата калкото и дае е подържана.
В авокъщите имаше само гробници понапудренки

oem
22-03-2008, 15:48
Да той и при мен работи спокойно този който ми се искаше да купя. Реагира веднага на подаването на гас. Не се чуди да тръгва ли, да спира ли. Много адекватно реагира, но много ме мъчи решението с този звук като дизел. Две такива съм карал до сега. Все 1.8. Едната на чстно лице, другата от автокъща. И двете работят по един и същи начин. Едната ми се струва, че върви малко по-вече, но пък нея я карах сам. В другата бяхме 3-ма. Не знам за 140 коня мотор това дали е от голямо значение. :( Утре ще ходя да видя още 3, 4 коли и ще правя разлика.

Много ми се иска да чуя мнения на хора тук които са се сблъсквали с този проблем.

Mapтo
22-03-2008, 16:05
Да той и при мен работи спокойно този който ми се искаше да купя. Реагира веднага на подаването на гас. Не се чуди да тръгва ли, да спира ли. Много адекватно реагира, но много ме мъчи решението с този звук като дизел. Две такива съм карал до сега. Все 1.8. Едната на чстно лице, другата от автокъща. И двете работят по един и същи начин. Едната ми се струва, че върви малко по-вече, но пък нея я карах сам. В другата бяхме 3-ма. Не знам за 140 коня мотор това дали е от голямо значение. :( Утре ще ходя да видя още 3, 4 коли и ще правя разлика.

Много ми се иска да чуя мнения на хора тук които са се сблъсквали с този проблем.

ха така колега - 20 пъти мери,един път режи! :D

fred
22-03-2008, 16:42
Колкото хора, толкова мнения, закарай я на диагностика, пък ще видиш.Ти ако чакаш сега да вземеш хем стара, хем не скъпа, хем без ремонти, ще е трудно, но пък си заслужава Алфата.Единственото по сериозно е ако наистина е удряна и от това тегли, другото са си разни неща, които се оправят, все пак и парите са важни разбра се.
Иначе като цяло окачването трябва да се пази, като цяло електрониката е добра.

oem
22-03-2008, 16:49
Ами според мен не е удряна. Поне ламарините са добре. То си личи когато са правени. Няма следи от ремонт на калници, броня, капак. Поне до колкото я огледах. То каквото и да е все 300 лв. струва. Тези не се шегуват с частите. Това 200 лв., онова 300 лв. и така...

wwweb
22-03-2008, 17:04
Взимай някаква и стига се си чудил, казах ти :) Важното е на външен вид да те кефи ... другото рано или късно се сменя :mrgreen:
3 месеца, докато обикалях до такъв извод стигнах :) Те всичките са счупени :roll:

oem
22-03-2008, 17:07
Аз съм длъжен да попитам за собствено успокоение. Поне да бъда подготвен. Да знам, че не съм купил възможно най-счупената :) Да не ме е яд, че съм можел да намеря перфектната.

То така или иначе съм решил, че ще е алфа. Много са хубави наистина. Италианците са царе в дизайна и оборудването на салоните им. :)

zabolokor
22-03-2008, 19:37
Като цяло колата 156 е добра.Всичко зависи дали ще имаш достатъчно средства да я "стегнеш",т.е. да отстраниш всичките и проблеми(дебитомери,ламбди,вариатори,горни носачи и тем подобни щуротийки),което в повечето случаи прави между 2 и 3 хил.лв.
Така че колегите са прави-ако ти я дават за 6000 или по-малко е добре.
Само да ти кажа,че почти всички 156-ци,които се предлагат в Бг. са горе -долу такива.Абе к"во ти обяснявам-готви 9 бона и се радвай на живота :wink:

oem
22-03-2008, 20:00
Аз мисля с 500 - 600 лв да мина като за начало. Обслужване, вариатор, реглаж на предницата, чистене на грешката с еърбега. В последствие като забележа други проблеми ще влиза в бокса, като течностите, филтрите и маслата ше си ги сменям сам. За ремъци, ролки и вариатор в сервиз.

wwweb
22-03-2008, 20:06
Като цяло колата 156 е добра.Всичко зависи дали ще имаш достатъчно средства да я "стегнеш",т.е. да отстраниш всичките и проблеми(дебитомери,ламбди,вариатори,горни носачи и тем подобни щуротийки),което в повечето случаи прави между 2 и 3 хил.лв.
Така че колегите са прави-ако ти я дават за 6000 или по-малко е добре.
Само да ти кажа,че почти всички 156-ци,които се предлагат в Бг. са горе -долу такива.Абе к"во ти обяснявам-готви 9 бона и се радвай на живота :wink:Е това е истината :P

oem
22-03-2008, 21:22
Някой друг да каже още нещо?

Novachev
22-03-2008, 22:11
Пробвай първо да изчистиш грешката от еърбега и тогава плащай защтото има вариант да е болкирала централата на еърбега и или си я оставяш да свети гориш кручката или намираш нова централа и така . За тракането може да мине с ремонтен комплект но ако е работила твърде дълго време така може да се наложи и нов вариатор а ако искаш да утихне напълно добави и 16 бр нови повдигачи по 20 лв бройката. Ако всичко е наред трябва да осещаш осезаема разлика в дърпането при ускоряване след 3-4000 оборота . пробвай дали се набира на 5 от 70-80 км тако можеп да разбереш дали дърпа добре. Разликата сам или трима се осеща на всяка кола. Не искам да те разубедя но окачването въпреки че за момента е здраво в България може да се появят много проблеми след 2000км > Това за дърпането не е нормално по никакъв начин задължително стенд а и това заедно с светещата лампа на еърбега може да говори за удари по колата може и в бордюр да е ударена и да са счупили предната броня. Това за отделящия горе съединител не е на добре сигурно свършва опъни ръчната на място и се опитай да тръгнеш на трета с малко повече газ ако не загаси мотора значи съединителя е за смяна около 300лв с труда.

oem
22-03-2008, 22:14
Не не, не буксува съединителя. А човека ми каза че е светнал еърбега когато е откачил акомулатора за да го зареди. Каза, че това било бъг при алфите. Това така ли е, че не можах да намеря инфо във форума.

Novachev
22-03-2008, 22:19
Аз няколко пъти съм си свалял акумолатора и не ми е светвала лампа даже ведвъш го бях изтощил до край и пак не светна лампата не му вярвай на търговеца той може да ти каже че и колата е на 120к км ама вероятно че е на доста повече. Така че мини я на диагностика ако изгасне лампата м оже и от това да се е получило но дърпането го питай от какво е не е нормално кола със здрава преднича да дърпа или той е сменял нещо или има някакър проблем

oem
22-03-2008, 22:22
Ами добре.

Novachev
22-03-2008, 22:29
Късмет при покупката. И аз направих като теб като си копувах колата четох из форума и из нета и знаех какво да очаквам какво може да ми се наложи да сменя и колко струва тогава тези коли бяха доста по редки и цените им бяха по високи гледах няколко харесах една и..... :twisted:

oem
22-03-2008, 22:39
Аз от 5 месеца търся кола. Първо на Фиат Брава се бях спрял. Една ми я купиха под носа и продължих да търся. После се качих в една 156-ца и се отказах от бравата. И сега голямо умуване. Голям страх да не попадна на кола с мотор за много ремонт. Не искам да се отваря мотора още в началото.

А това за дърпането в дясно не ме притеснява. Един реглаж и е готова, но както каза и не само ти. Комбинация с дърпане в дясно и светнал ейрбег пак се вкарах в мисли, въпреки че не мисля, че е така.

wwweb
23-03-2008, 04:09
За тракането може да мине с ремонтен комплект но ако е работила твърде дълго време така може да се наложи и нов вариатор а ако искаш да утихне напълно добави и 16 бр нови повдигачи по 20 лв бройката.Мойта утихна напълно след смяна на вариатор, така че стига го плаши с повдигачите :D

Violator
23-03-2008, 11:04
Моя шум от мотора е - почти не се чува, дори на някой светофар поглеждам обортомера да видя дали работи двигателя, защото изобщо не се чува. При моята поне след 2500 оборота се усеща значителна разлика в набиранто, все едно се включва турбо. Еърбега може и да видиш дали е там само леко надигни кожата на волана и ще забележиш едно като бял мрежест плат :) . Ако го няма, аз лично не бихси я взел


Не не, не буксува съединителя. А човека ми каза че е светнал еърбега когато е откачил акомулатора за да го зареди. Каза, че това било бъг при алфите. Това така ли е, че не можах да намеря инфо във форума.
При мен като си махна акомулатора не ми светва еърбега, незнам тоя какво те зарибява

Коки
23-03-2008, 12:01
...И сега голямо умуване. Голям страх да не попадна на кола с мотор за много ремонт. Не искам да се отваря мотора още в началото...

Тогава си вземи дизел ;)

jimmyfloyd
23-03-2008, 14:35
...И сега голямо умуване. Голям страх да не попадна на кола с мотор за много ремонт. Не искам да се отваря мотора още в началото...

Тогава си вземи дизел ;)
що па си мислиш че дизелите нямат много за ремонт по тях?

Пампи
23-03-2008, 14:41
моето мнение е да вземеш колата и да и смениш маслото преди да я купиш ако не си смени работата на мотора я вземаи!по добре да дадеш 70-80лв за масло отколто 3 хилки за мотор!Успех

Коки
24-03-2008, 11:06
...И сега голямо умуване. Голям страх да не попадна на кола с мотор за много ремонт. Не искам да се отваря мотора още в началото...

Тогава си вземи дизел ;)
що па си мислиш че дизелите нямат много за ремонт по тях?

Щот:

1. съм карал и бензинки и дизеларки и знам кви ремонти съм правил;

2. отвори раздела за 156 и виж кой, колко и от какво се оплаква - преобладават проблемите на бензинките.

oem
24-03-2008, 16:46
Ами готово. Взех я.

Ето тук съм се похвалил http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=21969

Коки
24-03-2008, 16:57
Ами готово. Взех я.

Ето тук съм се похвалил http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=21969

Айде, честито! Със здраве да си я караш и да те радва с вярна и безпроблемна служба ;)

fred
24-03-2008, 20:16
Честито :!: