PDA

View Full Version : Задната чистачка отказа



mohi
25-03-2008, 13:43
Вчера докато валеше и си бях пуснал чистачките, като взех да връщам назад, и нали ми се включва задната чистачка, тя взе че направи полвин оборот и спря по средата на стъклото. Предните си работят, и се чудя дали са на един бушон и къде ли е проблема. Някой ако има идея от какво е да сподели.

lyuli
25-03-2008, 17:17
бушона се намира в таблото под волана и е първия (от ляво на дясно)на втория ред отдолу нагоре. 15А.
ако не е изгорял, значи моторчето е дало фира.....

mohi
25-03-2008, 17:37
Благодаря, сега ще погледна

AlfaRomeo
25-03-2008, 17:46
бушона се намира в таблото под волана и е първия (от ляво на дясно)на втория ред отдолу нагоре. 15А.
ако не е изгорял, значи моторчето е дало фира.....


:shock: Браво бре ! И от електроника ли разбираме.

Бтв,дано е бушона,да нямаш големи главоболия.

mohi
26-03-2008, 09:19
Ами погледнах бушона и не е изагорял, но пък тоя бушон който си описала не е 15А ами е 10А при мен. Аз имам книжка ама е на немски и нищо не отбирам, иначе там ги пише. По прегледах всички бушони които са 15А, но няма изгорял, прегледах и някой други.
Благодаря отново все пак :wink:

lyuli
26-03-2008, 12:25
Ами погледнах бушона и не е изагорял, но пък тоя бушон който си описала не е 15А ами е 10А при мен. Аз имам книжка ама е на немски и нищо не отбирам, иначе там ги пише. По прегледах всички бушони които са 15А, но няма изгорял, прегледах и някой други.
Благодаря отново все пак :wink:

по книжка го дават 15А и трябва да е там където ти описах. ако нямаш изгорял бушон трябва да погледеш моторчето, ако влязла вода от някъде сигурно е изгоряло.....

lyuli
26-03-2008, 12:33
бушона се намира в таблото под волана и е първия (от ляво на дясно)на втория ред отдолу нагоре. 15А.
ако не е изгорял, значи моторчето е дало фира.....


:shock: Браво бре ! И от електроника ли разбираме.

Бтв,дано е бушона,да нямаш големи главоболия.

ти пък какво се чудиш не помниш ли тази тема ;)

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... highlight= (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=17968&highlight=)

KGB
26-03-2008, 13:05
Махни бушона и карай така до като не свалиш целия махенизъм....като се свали се разглабя и се чисти до блясък 8) и след това в 80% си готов.

Ако обачи си караш с бушончето щом е здраво в един момент много вероято е да видиш пушек от зад...и тогава кофти.

lyuli
26-03-2008, 14:23
открих и сканираните файлове за бушоните.

mohi
26-03-2008, 16:43
МММММ Да права си колежке, аз просто съм гледал и тея дето са за резерва най в ляво, но бушона е здрав.
Благодаря пак :wink:

nastybg
27-03-2008, 22:20
Колега имах същия проблем ... първо цъкни праскалките да видиш дали ти пръскат по задното стъкло (при мен не пръскаха, маркучето се беше извадило, пръскаше в кората и моторчето беше затлеясало). Сменяш го и си ти ! :wink:

lyuli
28-03-2008, 10:10
Колега имах същия проблем ... първо цъкни праскалките да видиш дали ти пръскат по задното стъкло (при мен не пръскаха, маркучето се беше извадило, пръскаше в кората и моторчето беше затлеясало). Сменяш го и си ти ! :wink:

не съм сигурна, че има връзка, ама пробвай де ;)

при мен например пръскалката на задната чистачка изобщо не работи, но самата задна чистачка си работи (без вода), поради модификация ;)) хихи