PDA

View Full Version : Въпрос за климатика ????



JACCOMO
25-03-2008, 18:03
Имам следният въпрос: когато запаля и колата ми е студена и включа климатроника трябва ли веднага да започне да духа топло или трябва да загрее?Защото на колите с електронен климатроник зимата при минус градуси със паленето започва да духа хладно в колата и след няма и минутка започва топлото..... не горещо но достатъчно топло !

Versace
25-03-2008, 19:10
Имам следният въпрос: когато запаля и колата ми е студена и включа климатроника трябва ли веднага да започне да духа топло или трябва да загрее?Защото на колите с електронен климатроник зимата при минус градуси със паленето започва да духа хладно в колата и след няма и минутка започва топлото..... не горещо но достатъчно топло !
Какво значи електронен климатроник? И климатроника си е за студено, така че като го включиш какво топло очакваш от него?

to_lose_HEART
25-03-2008, 22:25
може би клегата има предвид климатроник с дисплейчета на врътките където е

Versace
25-03-2008, 22:48
може би клегата има предвид климатроник с дисплейчета на врътките където е
Какво значение има разликата е че ти го показва с числа но функцията си е пак таккава да прави, судено а не топло

to_lose_HEART
25-03-2008, 23:18
така е :wink:

JACCOMO
25-03-2008, 23:54
на Пежо 307 като се запали колата и се пусне да духа топло и духа ледено а като се включи климатроника и му се зададат примерно 28 градуса и ведна гочва хладната струя и след секунди става топла а стрелгата на водата не е отлепя още.Става вапрос за няма и минута.Но като не е вкл. климатроника си духа студено.Виждал сам го същият номер и на мерцедес самоче с врътки а не с дисплей, пускаш да духа топло кат запалиш и духа студено даже ледено щото навунка е минус и както натиснеш бутона за климатика и след секунди става топъл въздуха.... та за това питам, явно имат нагреватели някъкви. мислех че и наще може да имат .... :roll:

A40
26-03-2008, 00:46
когато е настроен на някакви градуси(без значение топло или студено),които ги няма още като температура,климатроника ги прави и тогава сам започва да усилва духането.това при климатроник с екранче за градусите,за другите не съм сигурен

fastedy
26-03-2008, 08:41
Когато поставиш регулатора в крайно дясно т.е.положение за резмра
зяване на стъклата всички нагреватели започват да работят (задно
стъкло и странични огледала),климатроника се включва и започва
да духа топло веднага.

pres
26-03-2008, 08:54
зависи мисля 4е има и такива които са на термопомпен принцип т.е. работят и на топло и на студено горе долу като битовите при тх нормалното парно е само да помага а ина4е си топли климатика

ninormal
11-04-2008, 20:02
Изброените коли ,които докато са студени и духат топло имат печка на двигателя :) Много често се среща при мерцедесите :)

JACCOMO
11-04-2008, 20:30
Изброените коли ,които докато са студени и духат топло имат печка на двигателя :) Много често се среща при мерцедесите :)
Глупости! при печката се загрява колата дори и да не е запалена и се гряват там вода масло купе..... всичко ! докато въпроса е дали докато е студена колата и зададеш да духа топло ще запо4не да духа топло(обаче само при включен климатронк ), вместо ледено студено.