PDA

View Full Version : Ефекта WOW, колата излетя



JAMAL
26-03-2008, 09:22
Откакто я взех, вече около 1месец карах с прецакан термостат и ламбда сонда. За този период имах възможността да свикна с педала и ускорението на колата и от 155к.с. очаквах доста повече. Вече съм със сменените въпросни части в Екстрийм тунинг, и колата полудя. Ето за това ускорение говорим :lol: Ами тя досега се е мъчила. Разликата е много голяма. Имах и друг лек проблем. Сутрин на по студено при първото палене, а да загесне ама не точно, при второто палене е тип топ. Явно проблема е бил в ламбдата. :P

TaNo
26-03-2008, 09:30
Я и аз искам да задам няколко въпроса в твоята тема ако нямаш нищо против.. мога ли сам да разбера дали ми е наред ламбда сондата, и термостата се разбира че е прецакан като неще да дигне оптимално бързо време 90 градуса нали. И ако приемем че си е наред термостата колко време е нужно да поработи колата за да дигне нормалните градуси да речем при нормално време от 15 градуса t на околн.среда :D

JAMAL
26-03-2008, 09:39
Не и трябва много да време да загрее, още не мога да кажа точно като съм минал 20км с работещ термостат. За ламбдата ми се струва невъзможно без оборудване да разбереш, но нека по запознатите да кажат.

fred
26-03-2008, 13:40
Я и аз искам да задам няколко въпроса в твоята тема ако нямаш нищо против.. мога ли сам да разбера дали ми е наред ламбда сондата, и термостата се разбира че е прецакан като неще да дигне оптимално бързо време 90 градуса нали. И ако приемем че си е наред термостата колко време е нужно да поработи колата за да дигне нормалните градуси да речем при нормално време от 15 градуса t на околн.среда :D


Като караш по магистрала и не можеш да вдигнеш над 50 градуса по това време, значи може да ти е прецакан.В града вдига.

lord_chuldarkar
26-03-2008, 14:03
доколкото знам при студено палене ламдата не играе

JAMAL
26-03-2008, 18:04
Като се има впредвид, че при първо палене на колата и трябва повече гориво и ламбдата не пуска достатъчно, ми звучи донякъде логично. Но всичко е само ако. След още няколко сутрини пак ще споделя впечатление, като се има впредвид, че досега почти всяка сутрин гаснеше.

cassillas
26-03-2008, 18:21
Колега колко ти струваше ламбда сондата с монтажа ,ако искаш и на ЛС ми пиши! :wink:

ToHu
28-03-2008, 20:11
При палене на студен двигател ламбдата изобщо не играе, на нея и трябва време да загрее за да започне да работи.
Иначе проблем с ламбдата очевидно води до неприятности, в момента съм без предни катализатори съответно задната сонда отчита не това което трябва, а може би и предните не се загряват както трябва и глупавото еку почва да прави корекции, в момента шанса да стигна 170 е нулев, на 160 спира да ускорява освен ако не е нанадолнище. ... но това ще му е за кратко .. ще му дам аз едни сонди и катализатори :D

lord_chuldarkar
28-03-2008, 21:07
Колега колко ти струваше ламбда сондата с монтажа ,ако искаш и на ЛС ми пиши! :wink:

в търновския бош гараж си смених ламбдата точно за 100лв, но сложих магнет марели и то някаква тяхна марка гоуден лондж

ако искаш оригинален бош пиши ЛС на колегата Новачев той ще те оферира с добра цена по спомени 320струва оригиналния с букса, а 240 беше универсален бош с кабели които трябва да се напаснат с буксата от старата ламбда

монтажа е 10лв за оригиналната и 20 за каквато и да е универсална

Hristo_156
28-03-2008, 21:14
При палене на студен двигател ламбдата изобщо не играе, на нея и трябва време да загрее за да започне да работи...:D
Говориш за стар модел ЛСонда - от зората на това изобретение. Нашите сонди са с електрически нагревател и сработват до 5 сек. от като завъртиш ключа.
Нека по-знаещите да ме подкрепят!

ToHu
29-03-2008, 01:16
Хм, ами нашите не съм ги гледал, преди време гледах на някакъв нисан, не беше много по стар от мойта, т.е. 2001, и неговата беше с подгряване но близо минута резултта блуждаеше някъде в ниото, като казвам гледах, имах в предвид точно гледах с осцилоскоп. Трябва да погледна моите какво правят ....

Hristo_156
29-03-2008, 07:46
Това, което писах по-горе го четох в характеристики на бош сондите от последно поколение. Затова и завърших мнението си с това да се изкажат по-компетентни от мен.