PDA

View Full Version : Въпросче за Алфа 156 - моля за помощ и съвети



Alffa
27-03-2008, 00:12
Здравейте колеги,
наскоро се сдобих с Алфетка 156 1.8 бензин.Много светло синя на цвят.Май повечето от Вас не го харесваха.Но както и да е.Имам няколко питания :
1 . Не ми свети средната врътка на климатика - тази от която се регулират степените.Много дразнещ фактор.
2 . Също така и уреда за показване на горивото не свети , а часовника свети но по-слабо от лявата си долна част.
Трудна ли е процедурата по замяната на крушките?И какви точно крушки да купя предварително.С цокълче или без?

Много ми харесва колата но нещо май не се разбираме с разхода.50 лв. 95 и лампата светна на 80 км изминат пробег.Дали не се е заблудила?Или по скоро Аз съм се заблудил че харчи около 12/100 км.

Предварително ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТИТЕ.
Поздрави

Alffa
27-03-2008, 00:13
!!!

vovata
27-03-2008, 05:53
Иди на диагностика !
Най-вероятен проблем ламбда сонда.
Ама то това си е консуматив !

Novachev
27-03-2008, 07:53
Послушай колегата тези коле при нормално каране до 4000-4500 оборота градско трябва да е разхода около 12-13 не повече. А за осветлението http://www.alfa156.net/tech/bulbs/fr_in ... bulbs.html (http://www.alfa156.net/tech/bulbs/fr_index.html?/tech/bulbs/consolebulbs.html)
запретвай ръкави и действай.

Alffa
27-03-2008, 09:15
Благодаря много на отзовалите се.
Първоначално си мислех че нещо уреда за горивото не показва вярно но май не е така.Пък ДВГ си работи нормално.Няма придърпване няма глъхнене.Явно съм за най-обикновенна диагностика.Ако е позадремала ламбдата май ще трябва да се смени.
А дали може да бъде от термостата защото много рядко стрелката показва средни стойности.Почти винаги е под тях.
Има също още едно изнервящо нещо : от лявата страна отпред нещо адски много скърца (не тропа а само си скърца).Щом хората по спирките се заслушват и оглеждат.Тампон ли е какво ли е незнам.Дано да не е носач а някой поостарял тампон.
Благодаря още веднъж за съдействието.
Поздрави

haimepalio
27-03-2008, 09:52
Колега аз съм със същия "проблем" така да се каже.
Стрелката за температура винаги си седи на 70 градуса,независимо че
смених термостата и некакъв датчик за температурата.
Стига 90 градуса само когато съм във зверско задръстване,иначе извънградско си седи на 70 и не мърда.

Отностно разхода и моята харчи повечко ама не като твойта.
13/100 градско,7,5-8/100 извънградско.
Отиди на диагностика и там ще разбереш за кво става въпрос.
Най-вероятно е заспала ламбда сонда,както писаха и другите колеги.

Успех.

Alffa
27-03-2008, 10:10
Да явно това с термостата си е нормално.Дано ламбда сондата да не е заспала вечен сън че направо незнам.Ще трябва да се подмени евентуално. :(

Old Fox
27-03-2008, 10:29
Никак не е нормално :!:

wwweb
27-03-2008, 11:01
Много ми харесва колата но нещо май не се разбираме с разхода.50 лв. 95 и лампата светна на 80 км изминат пробег.Дали не се е заблудила?Или по скоро Аз съм се заблудил че харчи около 12/100 км.При тези данни разхода ти идва към 30 л./100 км. Ламбдата ти е заминала 100%. И мойта беше с доста завишен разход, но след като смених сондата си падна до нормалните за модела граници ....

Alffa
27-03-2008, 11:08
Явно това ще да е решението.Замяна с нова.Препоръка за по-ниска цена?Защото май оригиналната е бая скъпичка.Ако някой е слагал не оригинална за 3?? Лева и е доволен нека ме посъветва откъде да я купя.
Благодаря за помощта

TheBlueOne
27-03-2008, 11:13
И аз се интересувам за ламбда сонда колко и от къде.
Колега ако нямаш нищо напротив да задам и аз един въпрос да не отварям нова тема за такава дреболия. :)

Като стана въпрос за сменяне на крушки може ли някой да каже как се сменя и каква трябва да търся за запалката, че нещо не свети вече, само на пепелника, и е малко дразнещо :?:

wwweb
27-03-2008, 11:16
Явно това ще да е решението.Замяна с нова.Препоръка за по-ниска цена?Защото май оригиналната е бая скъпичка.Ако някой е слагал не оригинална за 3?? Лева и е доволен нека ме посъветва откъде да я купя.
Благодаря за помощта

Аз съм с универсална на HOFFER за 106 лв. или някъде там беше, но това е цена с отстъпка. Разхода ми е нормален ...

Поръчка от тук:
www.axm-auto.com (http://www.axm-auto.com)

Alffa
27-03-2008, 11:34
До : TheBlueOne - разбира се тамън ще има повече полезна информация на едно място :D
До : WWWEB - е значи е на приемлива цена пък казваш върши и добра работа.Май натам ще се ориентирам.Благодаря

wwweb
27-03-2008, 12:08
До : TheBlueOne - разбира се тамън ще има повече полезна информация на едно място :D
До : WWWEB - е значи е на приемлива цена пък казваш върши и добра работа.Май натам ще се ориентирам.БлагодаряАми да, докато се съберат парички за оригинална ;) За мен беше важно да смъкна разхода, а за тази цел е перфкетна ;)

SwappeR
27-03-2008, 12:30
Колегата Novachev може да се включи с цените за бошовските ламбда сонди. Доколкото си спомням има универсална и оригинална, като разликата е единствено там, че оригиналната има букса. Аз бих избрал универсалната на Бош.

ludkanar
27-03-2008, 12:45
отностно колеги с въпроса за лампите,теса еднакви по цялото табло и се сменят лесно,само тези на врътките на климатроника са посложни щот трябва дасе запоява мисля.та така отиваш в някои авточасти с една крушка и купуваш няколко и сменяш сам,аз така направих.
Успех.

ludkanar
27-03-2008, 12:45
отностно колеги с въпроса за лампите,теса еднакви по цялото табло и се сменят лесно,само тези на врътките на климатроника са посложни щот трябва дасе запоява мисля.та така отиваш в някои авточасти с една крушка и купуваш няколко и сменяш сам,аз така направих.
Успех.

ludkanar
27-03-2008, 12:46
отностно колеги с въпроса за лампите,теса еднакви по цялото табло и се сменят лесно,само тези на врътките на климатроника са посложни щот трябва дасе запоява мисля.та така отиваш в някои авточасти с една крушка и купуваш няколко и сменяш сам,аз така направих.
Успех.

haimepalio
27-03-2008, 12:52
Мойта ламбда ми излезна 130 лв.Някаква на FIAT беше доколкото си спомням.
Това беше преди 5 месеца.Сервиза се намира на бул.Европа малко преди околовръстното при Люлин,точно срещу ШЕЛ.

ludkanar
27-03-2008, 12:54
отностно колеги с въпроса за лампите,теса еднакви по цялото табло и се сменят лесно,само тези на врътките на климатроника са посложни щот трябва дасе запоява мисля.та така отиваш в някои авточасти с една крушка и купуваш няколко и сменяш сам,аз така направих.
Успех.

Alffa
27-03-2008, 13:38
Благодарско на всички Ви!!!

ludkanar
27-03-2008, 14:15
sorry за 4-те мнения номи даваше някаква обща грешка и аз си мислех че нее пуснати съобщението.благодаря

wwweb
28-03-2008, 09:08
Някой да знае какви са точно крушките за бензиномера? Вчера и на мен ми изгоря, ебаси :roll:

Скоро сменявах крушки на оборотомера и във Вантотрейд са ми сложили без цокъл на цена 40-50 ст. Поне така пише във фактурата. Обаждах се в Алекс Ауто и ми разправят, че само с мостра при тях, т.е. да им отнеса старата и да се преценява на място каква да слагам :roll:

В ePer са дадени 4 вида, като там са посочени цени от 6 до 15 лв. Егати и крушките ...

wwweb
28-03-2008, 14:41
Смених крушките. Сваля се цялата централна конзола и си е бая занимавка. Обаче тая кола вече се подиграва с мене. Тамън затворих всичко, проверих, че работи и накрая изгореха и крушките на врътката за климатика и на другата крайна врътка. Засега свети само централната врътка.

От 2 месеца все нещо има да се прави по тая кола. Като смених крушките на бензиномера си помислих, че вече нямам какво да правя по нея ... да, ама не! Решила е постоянно да ме държи във форма.

Не съм правил снимки каква е процедурата, но така или иначе трябва да разглобявам пак и ще гледам за другия път да направя. Специално на бензиномера, часовника и уреда за температурата смяната на крушките е лесна, разбира се, след като се разглоби таблото :)

assassin's
28-03-2008, 17:05
значе за лампда сондата моята е универсална на бош кам 170 лв маи беше!и при мен го имаше един такав зверски разход!но след като смених нея термустата и термодатчика сега вси4ко е ок!а за скарцането щом няма тропане наи вероятно е от някои тампон но за това тр да разбереш кои точно!и при мен има скарцане само че от дясно и е от горния носач!но не ми препорачват да ги сменям че уж новите нямало хич да ме изкарат кои ги слуша де!сменени са с марка birth по 13 лв единия е настана тишина!успех с колата

wwweb
28-03-2008, 21:07
Хаха ... оправих си проблема с крушките на врътките. Чукнах с пръст двете врътки по един път и светнаха! :mrgreen:

Тъкмо бях тръгнал да купувам оригинални крушки, които са на цена по 22 лв.!

Изглежда днес, като съм разглобявал съм разместил нещичко ;) Е сега всичко е наред, а и ми е доста забавно след случката :D

Susscrofa
16-04-2008, 08:59
Крушки за врътките на климатроника има на "симеон" в едно магазинче за аксесоари по 1.50 лв са и аз се изненадах ама ги намерих. Мислех че и аз ще запоявам, защото 22 лв за крушка няма да дам. Много често при смяна на една или две крушки горят други и при мен стана така.

meriaj
16-04-2008, 16:10
каде точно се намира? :roll:

El parjelinio
18-04-2008, 19:46
какво ви е мнението за 1,9 JTD

SwappeR
18-04-2008, 19:59
какво ви е мнението за 1,9 JTD
Че за литър на 100 "пестене" е по-добре да си вземеш 2.4. Щото пестенето от нафта е по-скъпо от пестенето от удоволствие.

El parjelinio
18-04-2008, 20:09
слабичка ли е..

SwappeR
18-04-2008, 20:43
Не толкова колкото другата е по-силна. Вече зависи и от разстоянията, които смяташ, че ще минаваш с нея. Абе ако имах 1.9 задължително чип. А за 2.4 ставала самолет с тоя чип и разхода поспадал също. Според мен това е най-добрата инвестиция (2.4 + чип). Виж и тук (http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=21980&highlight=) по въпроса за чиповете.