PDA

View Full Version : още един дзвер в клуба



borislav82
29-03-2008, 11:17
здравейте колеги,преди 10-тина дни се сдобих с това страхотно "самолетче" 156 1,9JTD и естествено не закъсняха и проблемите :devil: .Вчера ходих до Русе да вземаме едно мицубиши на един авер и като я погледнах отзад цялата беше в масло .Наведох се отпред да погледна за какво иде реч от къде тече и ми се струва че е семеринг на коляновия вал от към ангренажния ремък.Дайте някакъв съвет на някой случвало ли му се е такова нещо
Това стана след смяна на масло незнам дали е просто съвпадение или от Италия са я магерили
Благодаря предварително за съветите


http://img181.imageshack.us/img181/8030 ... 022mj9.jpg (http://img181.imageshack.us/img181/8030/photo0022mj9.jpg)
http://img181.imageshack.us/img181/5508 ... 023hj8.jpg (http://img181.imageshack.us/img181/5508/photo0023hj8.jpg)

borislav82
29-03-2008, 12:16
май съм единствен с моя проблем ,дано така да си остане не го пожелавам на никой кофти е особено като си на 250км от дома

fiore
29-03-2008, 19:37
ами колега ти като не си могъл да видиш от къде тече като си бил до колата, как очакваш някой да знае точно какъв е проблема:)))

wwweb
29-03-2008, 20:26
май съм единствен с моя проблем ,дано така да си остане не го пожелавам на никой кофти е особено като си на 250км от домаМоже и да е картер. При мен след смяната на маслото също протече и се оказа картер. Първоначално и аз мислех, че е семеринг. Течеше точно от страната на ангренажния ремък. След няколко стотин кинта вече не тече :D

Xtrime7
29-03-2008, 22:08
Предполагам че е от;семеринга или капаче-маслена помпа.

mll
29-03-2008, 22:36
съвет така не може да ти се даде колега, като и ти сам казваш"струва ми се,че...", колегите споменаха различни версии, а скоро имаше оплакване от колега от Благоевград на който му предозирали с 1 литър маслото при първоначална смяна и му се била обърнала една семеринга - поне той така каза/ремонтирал се в софия в александър ауто за към 1000 лева....
а иначе тук няма медиуми ... намери начин да се конкретизираш;
поздрави,успех

borislav82
29-03-2008, 22:54
утре ще я гледам по обстойно като сваля кората защото заради нея не можах да разбера нищо а днес канала беше зает а въпросът ми беше с две думи дали някой е сменял семеринг на коляновия вал защото съм на 90% сигурен че там е проблема а за картера където каза че е протекъл не ставаше ли със смяна на гарнитурата само (не ми е ясно как стоят нещата при алфите до сега не съм отварял алфа )

borislav82
29-03-2008, 22:58
искам да кажа и още нещо за тея добавки дето ги дават за спиране на течове са супер и...а работа нищо не става от тях 22,70лв дадох за такава и едно че неми спря теча напротив стори ми се че го усили но успешно се прибрах до Добрич с помоща на 1л масло

mll
29-03-2008, 23:09
искам да кажа и още нещо за тея добавки дето ги дават за спиране на течове са супер и...а работа нищо не става от тях 22,70лв дадох за такава и едно че неми спря теча напротив стори ми се че го усили но успешно се прибрах до Добрич с помоща на 1л масло

...що не земеш да напишеш първо откъде си....и кой те открехна за тия добавки дето са ти усилили теча на маслото с което едва си се прибрал.....къде си чул и видял добавки които спират теч на масло....я раздуй....баси глупостите....

zimin
29-03-2008, 23:20
аида още една печка в кюпа :lol:

fiore
30-03-2008, 02:02
скам да кажа и още нещо за тея добавки дето ги дават за спиране на течове са супер и...а работа нищо не става от тях 22,70лв дадох за такава и едно че неми спря теча напротив стори ми се че го усили но успешно се прибрах до Добрич с помоща на 1л масло имал си бол пари-дал си. толкова ли нямаше в добрич един сервиз, където да видят от къде тече. щяха да ти вземат същите пари но да разберат от къде тече.

borislav82
30-03-2008, 20:12
за съжаление точно от СЕРВИЗ е проблема.При смяната на ангренажния ремък "компетентния майстор" застопорил човека коляновия вал с болта на шайбата и опира отзад в семеринга и резултатът е налице ,а за добавките си има модели колкото иска човек друг е въпроса че не вършат работа но нямаше как трябваше да сложа нещо защото вече аман от "майстори".Стигнах до извода че човек трябва да разчита само на себе си(имам си понятие от двигатели),но като отворих капака ми се стори доста сложничко а и без канал не става да се смени ремъка и реших да ида на майстор(никога повече)сега така или инъче пак си свалих ремъка ама вече късно проблема е на лице ,лошото е че не мога да развъртя болта на коляновия вал дайте някакъв съвет пробвах с болтове и застопорих със щанга но така скъсах около 10 болта а този на вала не помръдна

Xtrime7
30-03-2008, 21:19
Този болт на вала е с ОБРАТНА резба,и след като го застопориш двигателя,няма начин да не се развие.

borislav82
30-03-2008, 21:49
Този болт на вала е с ОБРАТНА резба,и след като го застопориш двигателя,няма начин да не се развие.
колега на 100% ли си сигурен че болта е с обратна резба и как да застопоря вала

Xtrime7
30-03-2008, 22:05
При дизеловите и бензиновите алфи е с обратна резба,сигорен съм защото съм развивал многократно.А за застопоряването виж от към скоростната кутия,отгоре през правоъгалният отвор(някъде по маховика).
Успех,и ако има нещо друго питай,ако не аз ,то колегите ще могат да ти помогнат.

borislav82
30-03-2008, 22:23
При дизеловите и бензиновите алфи е с обратна резба,сигорен съм защото съм развивал многократно.А за застопоряването виж от към скоростната кутия,отгоре през правоъгалният отвор(някъде по маховика).
Успех,и ако има нещо друго питай,ако не аз ,то колегите ще могат да ти помогнат.
много благодаря колега остана утре след работа живот и здраве да я мятам да видя до къде ще я докарам

borislav82
01-04-2008, 01:13
колеги новината е много лоша ония лайнар ми е надрал и капака на който лежи семеринга и самия семеринг (може би трябва да сменям и капака ).Проблема сега е че не мога да извадя този капак може би има периферия която опира в картера -за целта трябва да сваля картера но отново имам пречка единия болт на картера който е от задната страна на мотора се намира точно над една планка която държи полуоската и да ви кажа честно на акъла ми не стига как ще се оправям.Моля ако някой знае начин за демонтирането на въпросният капак да сподели ,ще бъда адски благодарен за всеки един съвет

borislav82
01-04-2008, 01:16
Този болт на вала е с ОБРАТНА резба,и след като го застопориш двигателя,няма начин да не се развие.
много благодаря за съвета и по начина по който каза развих болта но останалото :crybaby: :crybaby: :crybaby:

Xtrime7
01-04-2008, 07:21
Колега;болтчето над чашата на полуоската,ако не се лъжа,леко се разхлабва и трябва да има на картера цепнатина за това болтче.
А тази планка на полуоската има 3бр-шест милиметра болтчета и един 8милиметра който се държи за картера.След развиването им планката се издърпва(тя е процепена).
Също ще ти пречи и планката от към скоростната кутия,на която се държи и тампона.


Успех с продължението.

borislav82
01-04-2008, 09:38
много благодаря отивам да действам

borislav82
01-04-2008, 23:14
почнах да я правя днес сутринта но отново стигнах до задъдена улица нямах инструмент за да развъртя двата болта на картера за които е нужен по дълъг и тънък ключ за да мине между кутията и картера и ме хванаха бесовете,отидох при въпросния майстор(него го нямаше)и обяснявам на работника,след което той му звъни и като по чудо след 10мин майстора дойде вика "кво стаа приятелю" аз ми са реве той ми се кефи насреща.Като му поговорих какво е направил поумекна с усмивките.Заведох го в гаража и му показвам колата-думите му бяха ще правим-ЕВАЛА поне че си признава ,защото очаквах съвсем друг обрат да почне ама аз не съм и т.н нямаше такива приказки .Закарах му колата в сервиза и я почна но тази вечер не успя да я завърши имаше доста работи за сглобяване ДАЙ БОЖЕ живот и здраве утре по обед съм на седлото на самолета и дано по дълго време без аварии>



ОЩЕ ВЕДНЪЖ МНОГО БЛАГОДАРЯ НА КОЛЕГАТА Xtrim7 ЗА ПОМОЩТА КОЯТО МИ УКАЗА СУПЕР МНОГО МЕ УЛЕСНИ ПРИ РАБОТАТА ДО СЕГА
ЗАЩОТО И МАЙСТОРА МУ БЕШЕ МАЛКО "ХИКС"КАК ЩЕ СЕ СВАЛЯ КАРТЕРА НО НАКРАЯ УСПЯ ЗА СЕГА

borislav82
02-04-2008, 15:00
днес вече колата излезе читава от сервиза -дано да е задълго :lol: :lol: :lol:

Xtrime7
02-04-2008, 18:44
днес вече колата излезе читава от сервиза -дано да е задълго :lol: :lol: :lol:
Поне да се надяваш.

borislav82
03-04-2008, 18:29
:lol: :lol: :lol:

Andy
03-04-2008, 19:39
Браво, браво :D Сервиз да не види таз алфЪ пУ пУ пУ...

Пичове, искам да ви задам един въпрос - заслужава ли си да гледам 156-ци в Германия и Австрия с цени до 3000 евро? Или по-добре да си седна на д-то :roll: Ако има 2-3 отговора (дано) ще съм много благодарен :!:
Поднасям извиненията си на автора на темата.

Xtrime7
03-04-2008, 20:55
Заслужава си.Можеш сам да си я избереш(ако има голям избор)ще е в перфектно състояние(поне по твой критерий ще я избираш)и пак ще ти дойде по евтино.
Хубава 156-тица под8-9 хиляди ще ти бъде зор да намериш,е не е невъзможно.

Това е моето мнение.

borislav82
04-04-2008, 21:11
има и по тънки лайсни ама трябва доста чакане и търсене.Аз мойта я взех за 6800 ама 3месеца търсех ,имаше и други евтини амаааа кошници .Верно мийта и тя си има косурчета ама за тия пари евала(одраскана задна дясна врата,смачкан праг на някой бордюр може би) и това е инъче е супер дано още доста време да си е така


п.с НАЛИ ЗНАЕШ КОЛЕГА ,КОЙТО ТЪРСИ НАМИРА но не се хвърляй на първата която срещнеш вярно че веднага грабва окото ама трябва търпение и най-вече късмет,защото колата е като жената всичко е до късмета :lol: :lol: :lol:

borislav82
06-04-2008, 22:37
искам и тук да питам макар че не е тук мястото но бях пратил ЛС на VALJO но нямаше отговор.Интерисувам се какви привилегии имат хората които са членове на КЛУБ АЛФА РОМЕО и си плащат членски внос

nkn66
07-04-2008, 00:27
искам и тук да питам макар че не е тук мястото но бях пратил ЛС на VALJO но нямаше отговор.Интерисувам се какви привилегии имат хората които са членове на КЛУБ АЛФА РОМЕО и си плащат членски внос
И аз питах същото преди мноого време но отговор никакъв!

borislav82
07-04-2008, 20:06
значи повече членове не им требват аз поне така го разбирам

искам и друго да попитам на комънрейла имали значение как е зацепена помпата или няма

Xtrime7
07-04-2008, 21:16
значи повече членове не им требват аз поне така го разбирам

искам и друго да попитам на комънрейла имали значение как е зацепена помпата или няма

Като за твоята кола няма значение, както и за повечето.

borislav82
07-04-2008, 21:22
значи повече членове не им требват аз поне така го разбирам

искам и друго да попитам на комънрейла имали значение как е зацепена помпата или няма

Като за твоята кола няма значение, както и за повечето.

мерси за бързия отговор,и аз знам че няма значение но пали някак си бавно и затова реших да се убедя на 100% а от какво може да е това ,всички комънрейли ли палят по бавно от обикновения дизел (под бавно имам в предвид не пали веднага а след 3-4 секунди въртене)

Xtrime7
08-04-2008, 07:37
Според мене си е нормално така да пали.Пък някой обикновенни дизели им трябва повечко време да запали.

borislav82
08-04-2008, 17:25
Според мене си е нормално така да пали.Пък някой обикновенни дизели им трябва повечко време да запали. :lol: :lol: :lol:

Andy
09-04-2008, 20:02
Не искам да пускам тема, защото ще ме овикат поне 20 човека. Бих искал да ми кажете дали 6800 лева са "хубава" цена за Алфа 156 2000 кубика, 2000 година, на 135000км кръгло. Колата е нов внос и е без махагон. Тоест другия вариант, който всъщност ми харесва повече.
За екстри запомних: 4 ел. стъкла, ориг. джанти, АБС, климатик (климатроник?!), сменени ролки и ремъци преди 3000 км. (това с документи, които го удостоверяват, не че съм ги гледал). Има наранявания по боята от камъчета отпред, но е дребна болчица. Не се споменава за проблеми - било по окачването или двигателя. Мисля че е внос от Германия :roll:
:?: Може да стане още един "дзвер" в клуба, нищо не се знае. Но като не разбирам... Ако има непредубени отговори, абстрахиращи се от факта, че се намираме във форум точно на Алфа Ромео, ще съм доволен каквито и да са те. Не съм видял колата все още.
Тенкю пипъл!

borislav82
09-04-2008, 20:37
някъде го бях писал вече-колата е също като жената.Всичко си е до късмета на какво ще удариш.Отначало като я вземеш ооооооооооо идеална ,но след малко употреба почват да излизат дефектите.

Не винаги цената определя състоянието на един автомобил,НО колкото и добра да е АЛФА-та си приготви хилядарка(не искам да те отказвам"ГОЛЕМИТЕ ХОРА СА КАЗАЛИ -КЕФ ЦЕНА НЯМА"и аз съм много съгласен с това)успех с покупката и дано случиш на добра бройка :lol:

Andy
09-04-2008, 22:10
При мен не е така - сравнението за колите и жените. Карам една кола близо 5 г. и е само моя. Прави всичко по команда и не прави проблеми (не се троши). :P
Всъщност харесва ми новия модел на Нисан Скайлайн и се колебая него ли да купя или някой Порш, ей така - за свежест. Като помисля, ми тя и Супрата не е за изхвърляне... S8 и CLS-а също фащат окото... Ха!

Всеки ми казва "ти луд ли си да даваш 7 бона за италиянски кошник, ти не си уу рееед бе...". А кво да взема - ФауВе, ауди,пежо или ситроен?! То хубавите ауди и бмв-та са колкото две алфи...
При 156 в най-голяма степен ми харесва комбинацията: вид, интериор, возия (комфорт), управление, спирачки, пътно поведение и динамика. Ако имах пари за А3 с 4 порти, щях да взема. То при тези пътища кво друго. Стига ми опел.
Карал съм само една 156 2,4-двигател. Проблеми ще има, това е гарантирано, но пък вие ще помагате, както и аз на вас :wink: Ще умувам още малко.

borislav82
11-04-2008, 23:45
вземай не слушай хората те просто завиждат 156 не е просто кола тя си е като половин самолет -защото му ги няма крилете само :lol:

buldan
11-04-2008, 23:51
:clap2: :clap: :cheers:

Andy
12-04-2008, 10:49
Навихте ме. Дадох поръчка за 156, 2000 кубика, от Австрия. Защото само от там мога.
Платиха ми една друга кола, на която впоследствие свалиха плеъра, бас-касата, говорителите и усилвателя, а цената остана същата, при положение че уговорката ни беше друга - отказах се от нея, но паричките ми са отчетени и не могат да ми ги върнат. Трябва да купувам от там. Може да е всякаква кола, но аз казах каква искам :wink: .
Проблемът е, че задължително трябва да е от представителство, а там цените са по-високи и от тук :roll: .

borislav82
12-04-2008, 23:45
дано да излезе читава- :Yeeeehaaa: :Yeeeehaaa: