PDA

View Full Version : Съвет за за Алфа Ромео 156, 2,4, 136к.с от горубляне



Chavdar Dimitrov
29-03-2008, 19:52
Здравейте,

Днес разглеждах една Алфа Ромео 156, 2,4 JTD, 136к.с. май от '99. на Горубляне. Цената беше 7200 лв. Исках да ви питам това нормална цена ли е за такава кола? Колата е с червен кожен салон и изглежда запазена или поне добре изчистена.... Само забелязах че и двата предни фара изглеждат мътни, като мръсни отвътре - това сериозен проблем ли е и оправя ли се? А съшо и предната емблема изглежда доооста избеляла...

Това ще ми е първата кола на старо , така че благодаря за всякакви съвети?

El parjelinio
29-03-2008, 19:57
кво Горубляне ве човек,направо от Италия си поръчай :roll:

Chavdar Dimitrov
29-03-2008, 19:59
Ами това ми е първата кола все пак? а и не познавам никой които да ги носи направо..... :(

Тази зле ли звъчи?

El parjelinio
29-03-2008, 20:02
като цена за продаваните в България е прилично според мен :roll:

kamennso
15-04-2008, 08:48
Ами и аз ще си взимам ама не от горубляне и цената според мен е добра
Но трябва да си сигурен че е имала някакъв удар за тази цена, мога да ти каже че имам познат в италия и лично го питах какви пари е там и цената на този мотор без някакви фрапанти забележки е 4300 евро там а за 2004 2.4 20v jtd e 8900 евро и това са цени без докарване :roll:

JAMAL
15-04-2008, 09:17
И аз не съм привърженик на пазари като Горубляне, но това не значи, че не може да си намериш перфектната кола там, напротив от толкова коли, задължително диагностика и малко късмет и ти си човека. А цената ми се струва нормална, скоро и аз обикалях и цените варираха около тази.

Andy
15-04-2008, 19:07
Миналата година един познат си взе 156 2,4жтд някъде от софийска автокъща. Ходих да я разгледам, сядах вътре, палихме я - всичко 6. По-късно разбрах, че много се е ядосвал на тази кола и е съжалявал че не си я е внесъл "отвън". Не знам колко е вярно, но чух че е правил ремонт на двигателя. Със сигурност много се е ядосвал. Вече не помня цената. Мисля че беше 8500 и това преди 1 г. и на 82000 км. Беше супер запазена кола и много я харесах.
Има и скъпи трошки, има и по-евтини запазени.

Amorphis
15-04-2008, 19:29
Здравейте,

Днес разглеждах една Алфа Ромео 156, 2,4 JTD, 136к.с. май от '99. на Горубляне. Цената беше 7200 лв. Исках да ви питам това нормална цена ли е за такава кола? Колата е с червен кожен салон и изглежда запазена или поне добре изчистена.... Само забелязах че и двата предни фара изглеждат мътни, като мръсни отвътре - това сериозен проблем ли е и оправя ли се? А съшо и предната емблема изглежда доооста избеляла...

Това ще ми е първата кола на старо , така че благодаря за всякакви съвети?
Това което мога да те посъветвам е вземи майстор с теб и я откарай на диагностика.Не се плаши от Горубляне, все пак половин БГ кара коли закупени оттам.Задължително диагностика!!!Гледай за дебитомер,ламбда сонда, как надува турбината.Не е казано че колата е удряна.Фаровете и емблемата са логичният резултат , в следствие от употреба.Не се плаши най-много да са мръсни от вътре фаровете , емблемата също не е проблем.Карай през дупки и се наслушвай за скърцания под предната част на купето , дали не вият лагери...И купувай смело, няма да съжаляваш.особено с червената кожа.