PDA

View Full Version : Българският език да не е задължителен, предлага закон



wwweb
03-04-2008, 00:40
Българският език да не е задължителен, предлага закон:

http://www.bgpetition.com/knijoven-balgarski/index.html

http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=b ... 163&id=883 (http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&action=show&Type=cmSteno&SType=show&gid=163&id=883)

Подписвайте петицията, че тихомълком си прокарват тяхната ...

Furious 155
03-04-2008, 00:51
Българският език да не е задължителен, предлага закон:

http://www.bgpetition.com/knijoven-balgarski/index.html

http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=b ... 163&id=883 (http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&action=show&Type=cmSteno&SType=show&gid=163&id=883)

Подписвайте петицията, че тихомълком си прокарват тяхната ...

То това го подписахме вече, ама дали ще помогне ... бахти искат да станем малцинство в нашата си държава!!! ГРРРРР - ще изровим автоматите от двора ми се струва!
Направо е срамно такъв закон!!!

TaNo
03-04-2008, 00:52
ми накрая ще си останат само политиците, пенсионерите и циганите в тая държава.. на мен вече ми писна да се ядосвам

milenamr
03-04-2008, 02:08
ми накрая ще си останат само политиците, пенсионерите и циганите в тая държава.. на мен вече ми писна да се ядосвам
Без пенсионерите, защото за тяхното скорошно изтребване също се работи усилено,но те пък излязоха бая жилави пръчки-как успяват със 100 лв на месец да си плащат сметките,храната и лекарствата изобщо не ми е ясно.Направо мистерия :no:

Alfa User
03-04-2008, 07:18
Всичко започна с пускането на новините на турски... после продължи с масовото строене на джамии в югоизточните райони... след това се появиха училища, в които се преподава и говори САМО на турски. Знаете ли, че към момента в православна България съотношението между попове и мюфтии е - внимание - 1:7. Или поне толкова беше преди година-две, сега вече може да е дори 1:10...
Е, колко слепи и прости трябва да бъдат българите, за да не виждат (или да се правят че не виждат...) какво става тук ?
Та в тоя ред на събитията опита за прокарване на такава изродщина изобщо не е странен или нелогичен. Странно и нелогично е поведението на народа, който позволява така да се гаврят с него, и да му отнемат Отечеството !

Alexanderbb
03-04-2008, 09:05
въпроса не е в петиции и в приказване а в релани мерки. Щото сега като е задължително какво става, колко ученици знаят да говорят и пишат правилно.

fred
03-04-2008, 09:07
Аз подписах петицията, правя само едно уточнине-в предложението се говори за "книжовен български", което е доста по различно от български език.Тука във форума почти никой не пише на книжовен език. Но принципно съм против отмяната.

Wishmaster
03-04-2008, 09:20
""На 13.02.2008 г. от 15.10 ч. се проведе редовно заседание на Комисията по образованието и науката. То бе открито и ръководено от председателя господин Лютви Местан.""

Е само като му видите името и ..... А това е комисия по образованието и науката. Малииииииииииии

emilio
03-04-2008, 09:59
Става въпрос за нещо много сериозно. Все едно да признаем,че българския не е единствения официален език - абсурдно е.
Ако приемат такъв закон и не излезем на улиците значи сме ебати раята!
:paddle:

Furious 155
03-04-2008, 10:02
""На 13.02.2008 г. от 15.10 ч. се проведе редовно заседание на Комисията по образованието и науката. То бе открито и ръководено от председателя господин Лютви Местан.""

Е само като му видите името и ..... А това е комисия по образованието и науката. Малииииииииииии

Хубаво де, какво да направим. И аз искам да направя нещо, ама не виждам какво освен да се запиша в списъха с хора против! Обаче идеята ми е че това е ПРЯК резултат от автобусите от Турция по време на гласуването!!! ЕЙ това е тъпоо... друг ни избира всичко, някой дето даже не живее тук... МНОГО ме е яд за ситуацията...

ital_fen
03-04-2008, 10:10
Сега да ви кажа, ЦИГАНИТЕ И ТУРЦИТЕ от района на Кърджали ще имат абсолютното право да си поискат собствена държава. Вземайки пример от Косово! И с тези "турци депутати" в управлението ще го прокарат!
Има реална опастност от това. Замислете се. А за Българския език, то е ясно че няма да го дадем, ама кой ни пита? Ние сме по-малко от тях. На всички изботи пристигат средно по 70 автобуса на ден от ТУРЦИЯ да гласуват. Трябва сами да се замислим за решението на този въпрос!
Явно Младата Гвардия дето се опита да пробие не е била напразно, но уви не успя. :(

mohi
03-04-2008, 10:18
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Нямам думи, вече незнам къде се намирам. До кога :?: Колко още ще ги търпим :?:

Naso
03-04-2008, 11:13
Тук ще има бунт ! Иначе за автобусите е малко пресилено ! 70 фтобуса с 50 човека прави 3500 души. Тия ли 3500 души са ни проблема ?

търтей
03-04-2008, 11:27
аз викам да заколим сичкото мислиманин
след тфа мое и гадните еретици и схизматици католиците да палнем на две-три клади
:idea:
сигатини си отиват на сатрун - тва мисля е ясно :idea:

търтей
03-04-2008, 11:43
аа пропуснах

Трудът ви прави свободни :idea:

morfius
03-04-2008, 12:19
Тук ще има бунт ! Иначе за автобусите е малко пресилено ! 70 фтобуса с 50 човека прави 3500 души. Тия ли 3500 души са ни проблема ?
Те са само изражение на проблема.
Като ги закарат в 50 малки общини и гласуват 50 пъти променят картинката брутално.
Имаше ги даже на репортажи от последните избори, ония дето замалко Доган не ги спечели... а може и да е, ама да е покрито набързо.
Не защото някой е против него, а за да не будят овцете.

morfius
03-04-2008, 12:22
Петицийка в интернет... моля?
И каква полза може да има от такава реално?
Особенно написана като с краката ... от нея изобщо не става дума какво отпада, стандарт, изискване, книжовност, език и т.н.
Който наистина е загрижен по въпроса, утре да иде вместо на работа пред парламента или пред мин. на образованието.
Я да видим ще има ли някой там?
Бееее еее ее

fred
03-04-2008, 13:40
А бъди сигурен че никой няма да има :lol: , по тая част не сме.

morfius
03-04-2008, 13:42
Знам, поне нека не се самозалъгваме с подобни петицийки, смсчета за шоута ала великолепната шесторка или кампании ала "Българската коледа".
Лицемерно е просто.

ital_fen
03-04-2008, 14:56
E това е въпроса! Неможем да се съберем и да изкажем мнението и да отстоим позицията си.
Много "лаем" но като опре до обществена проява няма никой. С това турците и циганите са оцелели, и са стигнали дотук. Защото са единни. Вярно удариш ли един бягат трима, но пак се подкрепят. А това за автобуса беше израз, а да не забравяме че 5 дни преди изборите започват да влизат пришълците.

fred
03-04-2008, 16:51
Значи, като слушах коментари по тоя проблем, мисля че никъде всъщност не се казва българският език да не бъде официален, а се премахва от цитирания закон изискването министъра да определя КНИЖОВНИЯ български език, което е на практика невъзможно, това е непрекъснат процес, защото езика е жив и се ползва, има си филолози към на БАН работещи в тая област-тоест честно да ви кажа цялата работа е доста безмислена с тая петиция. :!:

Nasko_77
05-04-2008, 00:27
Трагикомедия :?