PDA

View Full Version : Обезвъздушаване на съединител



JAMAL
03-04-2008, 13:20
Въпросът ми е автоматично ли се обезвъздушава или си има някъде пробка.

gigi
03-04-2008, 13:58
Ако е с външна долна помпа има пробка, и се обезвъздушава като спирачките. Един седи вътре и помпа, задържа а другия отвива пробката, после завива човека вътре пак напомпва и задържа.... така няколко пъти като доливате течност във казанчето на спирачките.
Успех :wink:

JAMAL
03-04-2008, 14:01
На първо време ще се опитам да я намеря :wink:

bager
03-04-2008, 14:50
Първо се маха акумулатора, след това поставката, на която седи акумулатора и помпата се вижда. После както Гиги каза.
Поне така беше при мен, но аз съм с външна помпа, при лагерпомпата не знам дали е така.

Xtrime7
03-04-2008, 21:02
И при лагер-помпа е по същият начин.
Пробвай първо без да сваляш нищо(мисля че ставаше).

marian
04-04-2008, 07:47
И при лагер-помпа е по същият начин.
Пробвай първо без да сваляш нищо(мисля че ставаше).Няма достьп без да сваля нищо.

todorer
04-04-2008, 14:15
Аз вече го правих това опражнение - махаш маркуча който влиза във скоростите (намира се опред в дясно) един влиза в колата и помпи а ти даржи6. Получава се не6то от рода: запушваш - вика6 помпи 1 ,2, 3 ..10, задръж, махаш пръста, запу6ваш и после пак така. помпата има много малак дебит затова става много бавно.

Успех

JAMAL
04-04-2008, 17:53
Мерси колеги :!:

JAMAL
06-04-2008, 10:56
Интересна ситуация да ви разправям. Обезвъздуших го както си трябва и стана перфектно. Съединителят се опъна и стегна и си работеше перфектно. Всичко това обаче в рамките на 7-8 часа :frown: Съединителят пак се отпусна и пак се започна с припомпването. Не губи спирачна течност. Все едно влиза въздух от някъде....

marian
06-04-2008, 11:54
От пробката ли го обезвьздуши?

JAMAL
06-04-2008, 19:14
Точно от пробката, извадих скобата която съединява двата маркуча отделих ги леко и от пробката тръгна да тече. Понапомпах, попръска ми в очите, няма проблеми още виждам 8) и в началото беше доста добре, сега има празен ход, но пак си бачка. Освен още въздух да има....

marian
06-04-2008, 19:32
Точно от пробката, извадих скобата която съединява двата маркуча отделих ги леко и от пробката тръгна да тече. Понапомпах, попръска ми в очите, няма проблеми още виждам 8) и в началото беше доста добре, сега има празен ход, но пак си бачка. Освен още въздух да има....Явно има още вьздух след като нямаш загуба на течност

JAMAL
06-04-2008, 19:57
Ще се прави значи пак същата процедура, поне вече знам да се пазя :lol:

ludkanar
02-06-2010, 21:09
Та и аз да питам,предстои ми сменяне на скоростната кутия и на новата трябва да сложа помпата на съединителя.Та да питам пробката е отгоре над дупката дето излиза маркуча и се обезвъздушава като спирачките доколкото разбрах?

ФЕРАРИСТ
02-06-2010, 22:51
Мда - изваждаш щифтчето, издърпваш леко маркучето докато почне да излиза течност - добре е след това да го сложиш пак, да понапомпиш няколко пъти, после пак същото, пре мен и на втория път излезе малко въздух......внимаваш да не го вадиш прекалено....внимаваш да не изтървеш щифтчето в процепа.....или където и да било.....

ludkanar
03-06-2010, 21:12
Мда - изваждаш щифтчето, издърпваш леко маркучето докато почне да излиза течност - добре е след това да го сложиш пак, да понапомпиш няколко пъти, после пак същото, пре мен и на втория път излезе малко въздух......внимаваш да не го вадиш прекалено....внимаваш да не изтървеш щифтчето в процепа.....или където и да било.....

Благодаря ти Ники,утре ще е таз процедура и ще пиша резултати:prescription:

ludkanar
06-06-2010, 00:13
Стана работата,колата се движи и то много по-добре от преди:bouncing_smiley: