PDA

View Full Version : Още една 156-ца по улиците



kr1schan
06-04-2008, 14:19
Реших да се похваля и аз: преди месец се сдобих с едно бебче (156 1.6ТС 98година). Въпреки че на първото каране изтропа биела и последиците шлайфане на вал и подобни все още не съм се отказал от нея. Прецених че е по-добре да си взема нов двигател вместо да правя този и за 2 часа каране колата ми излезе 1700 кинта горница. Но въпреки това съм твърдо решен да си стоя с нея...много глупост и много страст :) Днес я взех от бокса и реших да споделя радостта си с вас :bounce8:

zimin
06-04-2008, 14:30
честито батка :wink:

sledy
06-04-2008, 14:31
Честито колега! Много да е радва и дано това да ти е последния голем ремонт :)

koolio
06-04-2008, 15:57
Честито, колега! Но - казвам не заради тебе, а заради другите, на които им предстои покупка - ако минете диагностика преди покупката можеет да си спестите подобни изненади или поне да се спазарите с продавача.
А щом и габровец не се е отказал, значи верно има нещо в тия Алфи! :lol: :twisted:

kr1schan
06-04-2008, 16:17
То имаше договорка с продавача и евала на човека че си спази всичко! Иначе диагностиката е задължителна преди покупка! Благодаря за пожеланията да ви се връщат тъпкано :lol: :lol:

Niki_GB
06-04-2008, 16:36
Ами, да се похваля и аз. От една седмица съм горд собственик на Alpha Romeo 156 (1,8 twin spark/98). Нов внос, само на 127000 км и казаха, че са реални (дано да не лъжат :D). Вътре е супер запазена, мирише на ново и няма драскотинка по таблото. Засега, да чукна на дърво само малко протече маслото и се оказа, че пробката не била завита, та за едно завиване - 32лв. :( . В сервиза казаха, че ламбда помпата не функционирала въобще, но попитах един познат и каза, че си има лампичка и щом не свети не би трябвало да е повредена. Някой да знае има ли вероятност да е повредена, а лампичката да не свети? Благодаря предварително.

wwweb
06-04-2008, 17:00
че ламбда помпата не функционирала въобще, но попитах един познат и каза, че си има лампичка и щом не свети не би трябвало да е повредена. Някой да знае има ли вероятност да е повредена, а лампичката да не свети? Благодаря предварително.Ламбда помпа? :mrgreen: Бях чувал за ЛАМБА, ЛАМПА, ЛАМДА, ЛАНДА, УАМДА, УАНДА, ама помпа за първи път чувам :mrgreen:

Ламбда сонда се казва човече и това, че не ти свети лампичката на таблото не означава, че ламбдата работи. Признак, че е заминала е например завишеният разход. Караш я на диагностика и разбираш какво й е състоянието. Към 110 лв. е универсална, а към 300 лв. оригинална. Ти избираш ...

Иначе честито за придобивката и добре дошъл ;)

didiod
06-04-2008, 17:10
Честити и едно голямо Евала ,и вече сервиз да не помирисва колата :wink:

Andy
06-04-2008, 18:36
За колко парички я купи (към колегата с 1.8 ТС)? Знам че е неудобен въпроса, та ако искаш и на ЛС.
И аз обмислям да пъхна една 156 в гаража :P
Честито и на двамата! Със здраве да си ги ползвате!

niki-25
06-04-2008, 19:22
Честито и но двамата собственици и със здраве да си ги карате.