PDA

View Full Version : Въпрос/проблем за/със спирачките



Satanism
08-04-2008, 19:20
Преди няколко дни си купих алфичка 146 и забелязах, че при спиране се чува нещо като прихъркване в лявото предно колело.Мислех си, че са накладки и днес отидох до едно магазинче да купя и да ги сменя.Момчетата там, обаче принципно са работили по сервизи всичките и ми предложиха да ми ги сменят те.Като отворихме се оказа, че накладките са подпалени, но иначе си има доста живот в тях.Задните смениха, защото бяха заминали.
Проблема с прихъркването на предните решиха по следния начин:
Свалиха дисковете и с флекса минаха цялата им повърхност, а накладките шлайфаха на бордюра, за да падне изгорялото.
Като резултат първото хъркане изчезна, но се появи едно друго, което е по-скоро като биене...идеята ми е дали не са прецакали диска с това шлайфане?
Принципно ми обясниха, че диска се бил "полирал" от изхорялата накладка и това щяло да изчезне когато накладката се приспособи към новите деруги по диска...? :shock:
Сега...мисля, че си разбират от работата принципно, но това с ъглошлайфа ми дойде малко странно...


И...нямаше да дам никога да правят такова нещо, но понеже са до нас...и докато се върна замалко до вкъщи и вече бяха свършили работата?

TRENDi
08-04-2008, 20:28
Свалиха дисковете и с флекса минаха цялата им повърхност,

Като резултат първото хъркане изчезна, но се появи едно друго, което е по-скоро като биене...идеята ми е дали не са прецакали диска с това шлайфане?

Събирай парички за нови дискове... Друг път, ако някъде те прецакат така ги накарай, да ги балансират след такъв майсторизъм, ако не могат - да ходят за нови.

Furious 155
08-04-2008, 22:52
Така е ... със спирачките шега не бива.... затова нови дискове и накладки да ти е мирна главата!

morfius
08-04-2008, 23:11
Бахти ламерюгите са били тия :shock: :shock: :shock:
Да си нямаш ядове виж в раздела сервизите от които са доволни колегите, уговаряй се за час и бягай да ти видят спирачките и да ти сменят каквото трябва и каквото са насрали тия ламерчета!
Да няма после ама то алфите така ама то онака... от теб или от тоя в чийто багажник ще спреш в най-добрия случай (че да не ти казвам за лошите).

Venci
09-04-2008, 03:39
Прецакали са ти дисковете. Божеееее колко мъка има по този свят. Щом тия са работили в сервизи представете си да си закарате колата за смяна на накладки и те да ви изтържат старите на бордюра, а вие да платите за нови....

Moris_zh
09-04-2008, 08:22
Какви са тези шашави майсторчета???? А уж били работили в сервиз. Ето точно заради такива бездарници по сервизите се носи и лоша слава за Алфите. Като не могат и не разбират - по добре нищо да не пипат. Сега е най-добре да си купиш нови дискове.

Alexanderbb
09-04-2008, 12:07
Това да не е лада че да и минеш диска с флекс. Ако не са износени дисковете може добър стругар да ти ги пооправи но пак ще е временно преди да си купиш нови

morfius
09-04-2008, 12:10
Това да не е лада че да и минеш диска с флекс. Ако не са износени дисковете може добър стругар да ти ги пооправи но пак ще е временно преди да си купиш нови

Че като е Лада не и ли трябват спирачки бре? :lol:
Спирачките са един от най-важните компоненти на автомобила... не просто така.

Satanism
09-04-2008, 20:33
ще покарам известно време така докато свъртя някой лев...пък после ще купя нови направо..150лв 2та броя доколкото разбрах...