PDA

View Full Version : стъкла за халогени ? - къде ?



valjo
11-09-2005, 11:51
Имам спукан един халоген и искам да го ремонтирам, да му сменя стъклото ?
помня че Фоузи преди време беше казал че има такъв човек, но му загубихме координатите

някой да се сеща нещо по определено ?
мнения ?

ShoxXx
11-09-2005, 13:17
Момчето със 156 Zender бордото като дойде днес на срещата ще ти каже. Той беше намерил някакъв човек, който му ги направи и двата много добре.

Kostadin
12-09-2005, 09:14
Имам спукан един халоген и искам да го ремонтирам, да му сменя стъклото ?
помня че Фоузи преди време беше казал че има такъв човек, но му загубихме координатите

някой да се сеща нещо по определено ?
мнения ?
и аз имам същия проблем само, че с една малка разлика първо ми беше спукан, а после моята половинка му разказа играта в една бабунка и сега е въобще без стъкло, но иначе нищо му, свалил съм го и чакам стъкло да намеря та мисълта ми е бат Вальо ако нещо намериш сигнализирай.... :wink:

valjo
12-09-2005, 09:42
Имам спукан един халоген и искам да го ремонтирам, да му сменя стъклото ?
помня че Фоузи преди време беше казал че има такъв човек, но му загубихме координатите

някой да се сеща нещо по определено ?
мнения ?
и аз имам същия проблем само, че с една малка разлика първо ми беше спукан, а после моята половинка му разказа играта в една бабунка и сега е въобще без стъкло, но иначе нищо му, свалил съм го и чакам стъкло да намеря та мисълта ми е бат Вальо ако нещо намериш сигнализирай.... :wink:

ами аз го видях Фоузи в неделя и той ми каза къде да търся телефона на човека, но аз сутринта минах два пъти по тоя маршрут и не намерих :(

Venci
12-09-2005, 10:09
Има един човек, който прави стъкла за всякакви ПРАВОЪГЪЛНИ фарове. Само не знам каква е тази мистериозна трудност с направата на кръгли стъкла. Телефонът му е разлепен на най-различни места по стълбове, спирки и т.н. Мисля, че го имаше и в Автопазар. Аз го имах някогааа, но мога да ви кажа къде се намира. Значи карате по бул. Ал. Стамболийски от центъра към Константин Величков. Подминавате магазина за части за нашите коли (той ви е от ляво ако спазвате правилната посока :lol: ) Трябва да завиете на дясно в последната или предпоследната пряка преди К. Величков. Аз се ориентирам по това, че има една сграда читалище или кино. Май кино беше. То е от ляво на Стамболийски на ъгъла с пряката завива се на дясно. По тази пряка се стига до "новия" булевард над Метрото. Като се движите по нея от ляво вече малко преди кръстовището с новия булевард правят автостъкла и стопове, А от дясно срещу тях е вашия човек.

Kostadin
12-09-2005, 10:18
Само не знам каква е тази мистериозна трудност с направата на кръгли стъкла
аз мога да си ги направя стъклата и сам стига да имам стъклото смисъл материяла, че то не е обикновенно стъкло сигурен съм, че се сещаш за какво става въпрос :wink:

valjo
12-09-2005, 10:42
Има един човек, който прави стъкла за всякакви ПРАВОЪГЪЛНИ фарове. Само не знам каква е тази мистериозна трудност с направата на кръгли стъкла. Телефонът му е разлепен на най-различни места по стълбове, спирки и т.н. Мисля, че го имаше и в Автопазар. Аз го имах някогааа, но мога да ви кажа къде се намира. Значи карате по бул. Ал. Стамболийски от центъра към Константин Величков. Подминавате магазина за части за нашите коли (той ви е от ляво ако спазвате правилната посока :lol: ) Трябва да завиете на дясно в последната или предпоследната пряка преди К. Величков. Аз се ориентирам по това, че има една сграда читалище или кино. Май кино беше. То е от ляво на Стамболийски на ъгъла с пряката завива се на дясно. По тази пряка се стига до "новия" булевард над Метрото. Като се движите по нея от ляво вече малко преди кръстовището с новия булевард правят автостъкла и стопове, А от дясно срещу тях е вашия човек.
ахааа е точно за тоя иде реч, ама Фоузи каза че му е правил и кръгли :)

Venci
12-09-2005, 11:15
Ако човекът се е научил :book: :idea2: да прави кръгли ще е направо чудесно, :bounce8: че имам едни и много ме е яд. Моля, нека който ходи до там да го пита със сигурност.

valjo
12-09-2005, 11:17
Ако човекът се е научил :book: :idea2: да прави кръгли ще е направо чудесно, :bounce8: че имам едни и много ме е яд. Моля, нека който ходи до там да го пита със сигурност.

тука ли е
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/BGMaps.stukla.za.farove.gif

Venci
12-09-2005, 11:57
Това изображение не ми го отваря :dunno: .Както и моята кола не я виждам в подписа си. Тя беше качена при теб. Скапан интернет.

hf hpe
13-09-2005, 16:13
мястото е това което е показано на картата или съседната улица Зайчар
стъклата които правят там са плоски, и могат да се изрежат в каквито искаш форми, това е имал в предвид и Фоузи
но на Вальо стъклото е сферично и не ми се вярва да може да му догоди такова
относно тези на Коцето, можеш да си изрежеш от какво да е стъкло и няма да има разлика от това за което ще ти вземат пари

Kostadin
13-09-2005, 16:20
относно тези на Коцето, можеш да си изрежеш от какво да е стъкло и няма да има разлика от това за което ще ти вземат пари
това ми харесва как звучи.......лесно и евтино :wink: само се опасявам да не се счупи по лесно от предишното, онова беше некакво..... като се беше напукало цялото беше да едни малки като ориз пукнатини сега ми изкочи от ума как се казваха този вид стъкла, но няма значение ще пробвам с обикновенно стъкло :wink:

Venci
13-09-2005, 16:32
Мястото е точно това до колкото се ориентирам по картата. Костадине, да не би да имаш в предвид плексиглас? hf, аз си мисля, че "далаверата" със "правенето" на стъклата идва от тази шарка, която те трябва да имат, за да разпръскват, разсейват, насочват и т.н. светлината по правилен начин. Гадното е, че напоследък виждам много коли с "направени" стъкла и ми прави впечатление, че стъклото е някак си синкаво, а шарката е била на нещо залепено от вътрешната страна на стъклото и буквално се е счупила и сринала в долната част на фара :wink: .

Kostadin
13-09-2005, 16:36
Костадине, да не би да имаш в предвид плексиглас?
мне определено не е плегсиглас, друго му се викаше, ама как беше :wallbash:

търтей
13-09-2005, 16:37
друго му се викаше, ама как беше :wallbash:
триплекс?

Venci
13-09-2005, 16:45
Триплекса, с какво се реже?

търтей
13-09-2005, 16:48
Триплекса, с какво се реже?
май с киселина че иначе се пука яко
:brickwall:

hf hpe
13-09-2005, 17:19
Венци тези стакал дето ги прави въпросният майстор са от готови заготовки които са релефни за да разсейвт светлината, но никой не може да ме убеди че може да им постави фокуса правилно спрямо рефлектора на фара
което според мен и обезмисля слагането на такива стъкла
да не говорим, че стъклата са плоски и ако фара е с овална форма седи като кръпка
относно фаровете на Коцето, то те са от плоско стъкло, без релеф, като евентуално може да са закалени и за това при счупване да стават на малки парчета
но вярвай ми почти никой няма да му сложи калено стъкло а съвсем обикновенно и ще му прибере парите, за това може да си го направи сам

Mury
13-09-2005, 17:52
Напротив мисля 4е е от обикновенно стъкло а къв триплекс бре Петреее :wink: :wink: Поне единия от моите дето ги откраднаха :machinegunner: :machinegunner: беше правен с обикновенно стъкло и беше доста добре м/у другото и аз имам един за смяна на стъкло :wink: :wink: :wink:

Venci
13-09-2005, 17:52
С други думи новото си е ново. Все пак, Вальо, ако ходиш до там кажи какво е станало, моля те.

търтей
13-09-2005, 17:57
Напротив мисля 4е е от обикновенно стъкло а къв триплекс бре Петреее :wink:
ем тогава нема никъф пробелм д асе изреше плосък

Mury
13-09-2005, 17:58
Ми аз туй казвам бе брат :wink: :wink: :wink:

търтей
13-09-2005, 19:28
Ми аз туй казвам бе брат :wink: :wink: :wink:
ем у тоа случай мое си го резне сам от плексиглас
или ще е мътно?

valjo
14-09-2005, 00:24
такаа, за ходене - ходих
това дето Еньо го казва, е верно :grandpa:
а именно, тоя реже обикновени джамове и ги лепи
ся, Фоузи го е накарал да залепи две отделни стъкла едно за друго със силикон, с цел като се спука, вътрешното да остане здраво, и така му казах и на мен да ги направи - 10лв струва процедурата

наистина, оригинално стъклото е сферично, и аз също си мисля че ше седи не-много-хубаво, но по добре такова от дупка
по натам ше си зема цел халоген и така, това просто ми кърпи ситуацията, да не се забелязва от самолет :plane:

Stefo
10-04-2009, 14:40
Я да поизтупаме от прахта тази тема, някой има ли информация дали още е там този човек и дали още върши такива услуги да лепи стъкло отпред на халогена.
Забелязах че съвсем ми го няма стъклото на десния халоген , а за жалост при маркирането на колата при каското беше пукнато и го отбелязаха.
Трябва ми нещо за първо време да закрепи положението пък ако не ми хареса ще търся цял халоген.

Mury
10-04-2009, 14:50
Я да поизтупаме от прахта тази тема, някой има ли информация дали още е там този човек и дали още върши такива услуги да лепи стъкло отпред на халогена.
Забелязах че съвсем ми го няма стъклото на десния халоген , а за жалост при маркирането на колата при каското беше пукнато и го отбелязаха.
Трябва ми нещо за първо време да закрепи положението пък ако не ми хареса ще търся цял халоген.

Там е но няма много файда от работата му,по-добре си вземи халоген втора употреба,има ги вече по 40 кинта.Когато разисквахме тази тема,нямаше и затва ги ремонтирахме,ама беше преди 4 години:balloon::balloon::balloon:

Venci
11-04-2009, 15:02
Аз да добавя, че "едно време" за другаря Мури изрязах стъкло за халогена на бившата му 145 от плексиглас, но за съжаление не се получи, тъй като побеля от топлината на крушката. Сега има втора употреба, има Депо, има Китай. Вие сте лесни аз продължавам с модификациите.

Stefo
18-04-2009, 13:59
Мда, днес взех за 30 леФчета от италианеца.
Верно няма смисъл от стъкълца разни.