PDA

View Full Version : Абе мисля да смениам антифриза, но...!



oem
09-04-2008, 17:42
Чудя се дали има някаде специално пробка или кранче за източване на антифриза. Като гледам май от долния маркуч, който излиза от радиатора ще източвам, но все пак ако има по-лесно място, че като махна маркуча ще олея кората под мотора. Има ли такова друго или да действам с маркуча?

И другя ми въпрос е. Трябва ли да се объзвъздушава после? Четох някъде, че е нужно само да оставя капачката на резервоарчето отворена и да запаля мотора, за да се обезвъздуши сама. Това така ли е или има пробка за обезвъздушаване някъде? Аз не видях да има де, но все пак да попитам.

търтей
09-04-2008, 17:48
бате я земи иди на сервиз

или па си свали сервизното ръководство ко мноо държиш да са праиш на мастор :wink:

vencialfa
09-04-2008, 18:50
Има пробка за обезвъздушаване на радиатора ,горе в дясно ,развива се с 20 ст. :D

oem
09-04-2008, 18:52
бате я земи иди на сервиз

или па си свали сервизното ръководство ко мноо държиш да са праиш на мастор :wink:

От къде сервизно ръководство?

Mapтo
09-04-2008, 20:16
бате я земи иди на сервиз

или па си свали сервизното ръководство ко мноо държиш да са праиш на мастор :wink:

От къде сервизно ръководство?

Така е ами :D
В интернета го има или погледни внимателно във старите теми по-долу(т.е. в "изберете форум")
ще го намериш!Успех!

didiod
09-04-2008, 20:49
Най-добре иди в сервиз да ти го сменят и най-важното да ти прочистят системата :wink:

mi6onski
09-04-2008, 21:57
аз пък ходих на сервиз и ми казаха да развия там долу :wink:
нямало смисъл да ми вземат пари за нещо, което моежело и сам лесно да насвърша :P
казха ми развивам то си тече върху кората спира да тече затягам слагам ново и така мен ми е малко съмнително кажете така ли е не е ли :?:

oem
09-04-2008, 22:39
Ами аз като гледам така ще стане. И то ако не друго поне ще ми измие кората :)

fastedy
09-04-2008, 23:25
Процедурата не е толко проста колкото изглежда. Не знам , защо си
решил да сменяш антифриза,но е по добре само да долееш ако е
необходомо иначе по добре в сервиз.

oem
10-04-2008, 08:18
Процедурата не е толко проста колкото изглежда. Не знам , защо си
решил да сменяш антифриза,но е по добре само да долееш ако е
необходомо иначе по добре в сервиз.

Офф.. абе ще помоля хората които не са отваряли капаците на колите си да не се изкават! Какво сложно може да има да източиш течността и да налееш нова? :twisted: Голяма процедура... няма що!

Old Fox
10-04-2008, 09:41
И като няма нищо сложно що има цяла тема тогава? Явно така правят хората, които са си отваряли капаците на колите.... веднъж.
Сега за да видиш колко съм готин ти обобщавам:
Пробката за обезвъздушаване е горе в ляво ако си срещу колата, нямаш пробка за източване. Обаче не разбрах защо ще оливаш кората, тя си се маха доста лесно. Трябва ти само канал. Нали не си решил просто да махнеш маркуча и да пуснеш антифриза някъде на пътя?

oem
10-04-2008, 10:05
Не няма да го пусна на пътя. Слагам едно легенче под колата. А моята кора немога да я махна защото тя беше счупена и я кърпих, захващах я за шасито с едни болтчета, които не искам да развивам защото се намират на кофти места.

Значи аз разбрах вече за пробката. Благодаря за което :)

fastedy
10-04-2008, 21:22
Просто а.Това да не е чайник.Изливаш и наливаш.Като откачиш
маркуча ще източиш само радиатора,а блока? Нали се сщаш че
когато колата е студена термостата е затворен,а когато е отворен
темперетурата е 80 градуса. :twisted: А знаеш ли че ако имаш
тиня в антифриза ще затлачиш радиатора и ще трябва да го сменяш.

code
10-04-2008, 21:35
Разкачаш маркуча, източваш каквото източиш палиш колата и даваш газ 10мин. за да може водната помпа да продуха останалия антифриз.

естествено това е майтап!!!!!!!!!!!!! :lol:

Препоръчвам ти да си сложиш от червения антифриз, води се Long live и е по-качествен.

fred
10-04-2008, 22:23
Ако е качествен вземи си на Тутела антифриз

mi6onski
10-04-2008, 22:36
абе аз друго да не е днес установих, че нямам никакъв антифриз, ами чиста водичка :shock: така че точно ще замия някоя уличка :P
П.С. колега ако го свалиш преди мен да обобщиш точно как става :P и аз ще направя така ако евентуално те изпреваря :D

oem
10-04-2008, 23:26
Аз взех точно червн антифриз. Някакъв немски беше. SAWE или нещо подобно.

ludkanar
10-04-2008, 23:27
на мен 2-пати мисе случва:
1-вия:когато смених термостата
2-рия:когато си смених испарителя
-та мисълта мие че и при джата пъти съм доливал истеклото,несъм обезвъздушавал и колата сие екстра,няма и нищо загравя си добре(само в задръстване околко 100')после кат тръгна се нормализира,та аз ся да я обезвъздушавам или не.аз след като сипех тва дет е истекло я оставих на отворена капачка да поработи 15-20 мин.правилно или не.поздрави