PDA

View Full Version : История с неочакван край 155 ца уникална



thecleaner
11-04-2008, 01:59
Здр колеги ще ви разкажа една история която ми се случи днес дано да ви хареса :wink: Звъни ми по телефона един приятел и ми казва че ако нямам какво да правя, да се поразходим да видиме някоя кола, защото много иска да вземе нещо но дотук не е намерил нищо след едномесечно обикаляне дотук ударил на камък . Васко така се казва приятеля ми си го дърпат Golf GTI , Opel Kalibra и подобни 115 коньови "резачки". Обаждам се аз на още един наш приятел взимам ги и двамата и решаваме че не сме ходили само до Дупница да видиме там за какво става въпрос. По пътя се води разговор от типа "братле луд ли си с тия Алфи искам нещо немско , италианските са кошници, кенефи" и т.н. Другото момче Киро ,се казва пък обяснява как му е все едно дали колата ще върви или не , минал му е мерака да кара бързи коли и видиш ли Пежото му 106 33KW си му върши идеална работа и т.н. И така в шеги и закачки повозени от 155 ти лекинко с 160 -170 без да и вадя душицата както аз си знам се изсипваме в Дупница . Излишно е да казвам че разполагаме с ограничени средства 3600лв. Паркираме и почваме 2часово обикаляне в морето от Гоуфове . Цените почват от 3800 за 1.4 92 година и стигат до цена на средно статистическа 156ца 2.0ТS 2000 год. След наистина изморително обикаляне се спираме на един Голф 2.0 GTI 1992 г цена на табела 4000лв . Завъртаме се около Гоуфа идват продавачите и решаваме да го запалим. При паленето изтраква странно все едно вариатор и възпламенява . Държи се горе долу добре но колкото повече загрява толкова повече чатка мотора. гасиме го ние отвивам аз капачката на маслото и погледам че има странен сив цвят и миииииииииирише яко на бензин . Изнасяме се от Гоуфа моя човек си харесва една 520I 89година за 3600 лв. Там успяхме набързо само с приказки да го разобедиме . И така пак в шеги и закачки обиколили всички автокъщи и виждайки че за 3000-3500 не може да се вземе нищо горе долу нормално решаваме че ще си ходим пак с празни ръце . Тука ще вметна само че аз естествено понеже си ме дърпат Алфите съм се поогледал и съм видял една две 155ци и няколко 145-146 ци . Лошото е че моите хора не дават дума да се издума за Алфа . Правя се аз на откачен :D и след лек мои психологически натиск решаваме да видим Алфите и да си ходим . (сеща ли се някои каква вече е развръзката ) .Минаваме през една две 145 ци нищо особено една доста уморена 155 1.7 и виждаме една 155 ца с очевадно добър външен вид на табелата пише 2.0 16v 1993г 70 000 реални километри. Колкото по обстойно разглеждаме колата толкова повече ми светват очите и се усещам че сме попаднали на уникално запазена ризница. Цена на колата няма и моите пичове решават че не е никак лоша въпреки че е Алфа и изказват предположение че под 4500 няма да е цената . През това време цъфва продавача и на въпроса колко струва колата поглежда многозначително и обявява 3000лв. Последва споглеждане между нас обясняване на продавача че вентилов мотор 1993 няма и въпроса ще ни я запалиш ли. Човека казва разбира се отваряме капака и виждам аз че двигателя е доста прашен но няма капчица масло .Палиме колата и се чува най-тихото мъркане което съм чувал на Алфа 155 мотора с веригата досега . Докато чакаме колата да позагрее да я тествам аз как върви и ходовата част дали няма да се окаже нещо прецакана при продължаващото разглеждане констатираме че тая кола найстина май е на 70 000км. Нема толко запазен салон вервайте ми. Само да допълня че колата е с оргинален много готин спойлер ,аларма с изгубено дистанционно и лети джанти Алфови с почти нови гуми Пирели . С две думи адски гледана кола и ходова част в перфектно състояние и двигател които обръща оборотомера както си трябва . Толкова ни хареса че не успяхме да смъкнеме лев въпреки че компресора на климатроника не иска да се включи. На финала се оказахме с две 155 по пътя за София . Продавача обясни след сделката че доста народ са я гледали но цената и е била по-височка. През времето докато съм я тествал третото момче с нас Киро се е разбрал с продавача че до няколко дни ще вкара още една 155 ца в още по добро състояние за него :D Голям смях падна на финала като ми каза че отива да си снима 106цата и я пуска да се продава. На връщане спряхме да хапнем на Драгичево и Васко беше с усмивка до ушите адски доволен от покупката , а Киро вика е...у май.... и мене са ме запали с тия Алфи . Тия дни ще кача снимки на колата и ще го регистрирам във форума като ще гледам и да го докарам на някоя от клубните срещи да се уверите за ква Белисима говоря
:D :D :D

Walker
11-04-2008, 07:18
Супер история!
Да му е честита придобивката и със здраве да си я кара! :D :wink:

1115
11-04-2008, 08:41
Интресна история.

Лошото е че твоя приятел ще обвинява Италянските некадърници за всеки проблем с Алфата.
По-добре е било да си вземе ГоУф.

А и друго - нещо са ви метнали с тези 70 000км. Вервай ми.
Това са по 4500 на година и дори бабата само до гробищата да е ходила в неделя пак ще са повече.

piqnica
11-04-2008, 08:43
Хубава история, само че аз на тези, които така говорят никога няма да им покажа какво е да си от сектата :lol: Ще ги оставя да си карат Голф за 4000 лв. 92-ра год. на газ. А и ще им е икономично!

Abarth
11-04-2008, 08:47
Така вчера и един приятел дет постоянно храни алфи и италиански "кочини",той е на принцип мерцеесо си е мерцеес :lol: та вчера му дадох да покара 155-цата и вика "бах мааму,тая кола много удобна за каране бе,не очаквах,леле и как върви...и аз шси зема" и почна да гледа обявите.. :lol: :lol: :lol:

kalata8
11-04-2008, 09:03
И аз вчера така дадох да кара на един авер дето има астра, и вика бах мааму тя направо друг клас кола, много ме кефи!!! :D пък преди само ги хранеше

fred
11-04-2008, 10:39
Е честито на колегата и да си я кара с любов и без проблеми :!:

thecleaner
11-04-2008, 11:11
Интресна история.

Лошото е че твоя приятел ще обвинява Италянските некадърници за всеки проблем с Алфата.
По-добре е било да си вземе ГоУф.

А и друго - нещо са ви метнали с тези 70 000км. Вервай ми.
Това са по 4500 на година и дори бабата само до гробищата да е ходила в неделя пак ще са повече.
ще го докарам на някоя среща и ела да я видиш какво представлява

Speeder
11-04-2008, 11:13
Много романтична история ! Вируса не прощава :lol: Чакаме снимки.

raiders
11-04-2008, 19:38
Беше интересно, честито за колата :D

Pebles
11-04-2008, 20:16
Историйката е мн интересна....Честито...Чакаме снимки......

thecleaner
11-04-2008, 20:21
Днес колата беше закарана в клубния при Румен, на обстоен преглед.Румен си мълчеше през цялото време и накрая каза:
-Е тая кола пък толкова да не е карана неможе...!
Нещата които трябваше да се сменят по нея бяха.............масло и филтри :)
Снимки може би утре.А в неделя на срещата 100% ще я видите...

Xman
11-04-2008, 20:24
Как ги намирате тези 155 на по70 000 км. че и аз да си взема още една? :lol:
Със здраве да си я кара момчето.

koolio
11-04-2008, 20:50
Да му е честито на момчето, но, колегата мисля че си е вкарал таралеж в гащите. Сега при най-малкия проблем ще слуша "трябваше да си купя нещо немско!" Затова никого не убеждавам да си купува италианска кола. :?

morfius
11-04-2008, 20:51
Е да му е честита, дано не стане както пророкуват колегите - за благодарност да ти изпили нервите :lol:

endeavour
11-04-2008, 21:13
Всичко е като в приказките, ама жална ти майка при първото притракване на вариатора на новозакупената - кво само ще ти чуят ушите...Алфа Ромео е начин на мислене, Голф - липса на такъв.

charmario
14-04-2008, 13:26
Браво за историята! Наистина обаче не мога да си обясня как, по дяволите, е възможно Алфите ни да струват с по 2000-3000 лв. надолу от останалите в техните класове?! Може би заради всеобщото мнение, че 'талянките не стаа ли. Моята вече повече от година я имам и освен консумативи друго нищо не съм сменял. Майсторът ми и той така по Фаувета си пада и не ще добра дума да каже за моята, ама го гледам иска да покаже кусур и не може да го намери и това си е. Само лошо ми става като си помисля за какви пари трябва да я "подаря" като тръгна да я сменям :frown:

b_angelov
14-04-2008, 14:05
Нека си карат счупените Хлопели и Гоуфуве кат не стават италианките и кат им се кара нещо германско...

ludkanar
14-04-2008, 14:16
колега ама дай снимки да я видим тая алфа де,защо я криете :lol: .поздрави

thecleaner
14-04-2008, 14:23
ето малко снимки за колегите които не дойдоха на срещата
http://www.bgphoto.net/photos/32045/o63 ... 406250.JPG (http://www.bgphoto.net/photos/32045/o633437098606406250.JPG)
http://www.bgphoto.net/photos/31387/o63 ... 062500.JPG (http://www.bgphoto.net/photos/31387/o633437072999062500.JPG)
http://www.bgphoto.net/photos/32045/o63 ... 718750.JPG (http://www.bgphoto.net/photos/32045/o633437099936718750.JPG)
http://www.bgphoto.net/photos/32045/o63 ... 593750.JPG (http://www.bgphoto.net/photos/32045/o633437105873593750.JPG)

b_angelov
14-04-2008, 14:33
Въх! Красива е! :big_love:

VFTI
14-04-2008, 15:44
Айде спрете да си давате колите на разни опелджии и голфаджии да ги карат!! Така само се зарибяват и не остават алфи за нас :!: :lol:

Супер... Ами честито.. Страхотно изглежда колата :P :P

ludkanar
14-04-2008, 15:51
:bravo: много е добра колицата със здраве дасия кара колегата и безброй безаварийни със нея.поздрави

bat_kir4o
14-04-2008, 17:11
честито супер е колата със здраве да си е кара и много безаварийни км да измини с нея :wink: хубавица е

Nasko_77
19-04-2008, 21:15
От такива историйки... мед ми капе на сърчицето :D
Наистина колата изглежда страхотно 8)

arieca155
20-04-2008, 23:28
по сладка история от тази в нашия форум не бях чел.колата е в уникален вид,чудна палавница.

StarChild
25-04-2008, 00:10
Браво за историята! Наистина обаче не мога да си обясня как, по дяволите, е възможно Алфите ни да струват с по 2000-3000 лв. надолу от останалите в техните класове?! Може би заради всеобщото мнение, че 'талянките не стаа ли. Моята вече повече от година я имам и освен консумативи друго нищо не съм сменял. Майсторът ми и той така по Фаувета си пада и не ще добра дума да каже за моята, ама го гледам иска да покаже кусур и не може да го намери и това си е. Само лошо ми става като си помисля за какви пари трябва да я "подаря" като тръгна да я сменям :frown:


Според мен е защото няма толкова търсене и затова цените са по нисички, Така е защото всеобщото мнение за тези коли (както е май само в БГ) което им лепват така наречените голфаджи и астраджии прави нещата да изглеждат такива. Но кой да им обяснява, че това са техни си легенди.Трябва да се случи нещо подобно като в историята на колегата за да се сетят, че има и други прекрасни коли! Но те са за хора със сърца както всички тук! Аз непознавам човек докоснал се до такъв автомобил да не е останал запленен,а за тези който още не са, ще продължавам да ги гледам как се отдалечват в огледалото с поредното глфе или астре! :lol:



Послепис: Историята на колегата напоня на моята! Аз така случайно попаднах на моята колица която е уникално запазена и показваше само 50000 км преди да ступи на наша земя. Трябва да дойда някой път с нея на сбирките и да се изфукам. :D

alfa15516V
25-04-2008, 12:50
Как ги намирате тези 155 на по70 000 км. че и аз да си взема още една? :lol:
Със здраве да си я кара момчето.

Браво, супер история! И моята който я е карал, после не е "хранил" Алфите :D . Да им е честито на новите Алфисти!

А иначе, колега Xman, намират се и такива :wink: Аз я взех на 77 000 директно от автовоза + сервизни документи. Е вярно, гола на пушка без АБС, Airbag, радио/CD, аларма, ляво огледало, бая очукутена и тракаща като дизел ... ама само 2500 + 2500 мито :o

Xman
25-04-2008, 16:54
Колата е супер.
Признавам-по-хубава е от моята :wink:

endeavour
25-04-2008, 19:51
Жив и здрав да си я кара, на хубавото кусур не може да се намери! А на въпроса защо е такова общото мнение за колите ни ще ви кажа това: не знам дали има друг град като Пловдив където в ДВА сервиза съм видял табела АЛФА РОМЕО не ремонтираме !?!?! По-голяма антиреклама не мога да измисля - все пак в тия сервизи е пълно с народ всеки ден. Като попитах защо, отговор: Тия таралясници оправяне нямат.

Nasko_77
25-04-2008, 19:56
Жив и здрав да си я кара, на хубавото кусур не може да се намери! А на въпроса защо е такова общото мнение за колите ни ще ви кажа това: не знам дали има друг град като Пловдив където в ДВА сервиза съм видял табела АЛФА РОМЕО не ремонтираме !?!?! По-голяма антиреклама не мога да измисля - все пак в тия сервизи е пълно с народ всеки ден. Като попитах защо, отговор: Тия таралясници оправяне нямат.Защото толкова са майстори :idea: :idea: :idea:
Той некадърника... свикнал на леката и меката братче :wink:

wasp
25-04-2008, 22:25
Жив и здрав да си я кара, на хубавото кусур не може да се намери! А на въпроса защо е такова общото мнение за колите ни ще ви кажа това: не знам дали има друг град като Пловдив където в ДВА сервиза съм видял табела АЛФА РОМЕО не ремонтираме !?!?! По-голяма антиреклама не мога да измисля - все пак в тия сервизи е пълно с народ всеки ден. Като попитах защо, отговор: Тия таралясници оправяне нямат.

Беги далеч от такива сервизи ! Има си местата в Пловдив, където към алфите се отнасят с любов :!:

Nasko_77
25-04-2008, 23:31
Жив и здрав да си я кара, на хубавото кусур не може да се намери! А на въпроса защо е такова общото мнение за колите ни ще ви кажа това: не знам дали има друг град като Пловдив където в ДВА сервиза съм видял табела АЛФА РОМЕО не ремонтираме !?!?! По-голяма антиреклама не мога да измисля - все пак в тия сервизи е пълно с народ всеки ден. Като попитах защо, отговор: Тия таралясници оправяне нямат.

Беги далеч от такива сервизи ! Има си местата в Пловдив, където към алфите се отнасят с любов :!:Направо ги кажи де... :)
Да бяга ама не знае, къде да иде момчето.

wasp
26-04-2008, 00:13
Направо ги кажи де... :)
Да бяга ама не знае, къде да иде момчето.


При Хари - бившият завод Устрем мисля беше, по асеноградско шосе, преди моста вдясно, под моста, от там надясно, доста направо, и после вляво на един вход, там си пише за сервиз за Алфи :)

Nasko_77
26-04-2008, 00:22
Направо ги кажи де... :)
Да бяга ама не знае, къде да иде момчето.


При Хари - бившият завод Устрем мисля беше, по асеноградско шосе, преди моста вдясно, под моста, от там надясно, доста направо, и после вляво на един вход, там си пише за сервиз за Алфи :)Мда. И аз съм чувал добри отзиви за там.

milenamr
26-04-2008, 00:48
Направо ги кажи де... :)
Да бяга ама не знае, къде да иде момчето.


При Хари - бившият завод Устрем мисля беше, по асеноградско шосе, преди моста вдясно, под моста, от там надясно, доста направо, и после вляво на един вход, там си пише за сервиз за Алфи :)
да ,там е мястото ,а за по лесно може да звънне и на 0889/034571-Боби се казва майстора(а другия е Хари:))

StarChild
26-04-2008, 11:08
Жив и здрав да си я кара, на хубавото кусур не може да се намери! А на въпроса защо е такова общото мнение за колите ни ще ви кажа това: не знам дали има друг град като Пловдив където в ДВА сервиза съм видял табела АЛФА РОМЕО не ремонтираме !?!?! По-голяма антиреклама не мога да измисля - все пак в тия сервизи е пълно с народ всеки ден. Като попитах защо, отговор: Тия таралясници оправяне нямат.



Еййй аман от разбирачи алфи не ремонтираме! Всеки втори мани ги тия кошници нямат оправяне. Оправяне нямате вие бре хора! Карайте си и си правете голфовете и си мълчете! Пфууу много се дразня от такива разбирачи :x

wasp
26-04-2008, 11:47
Жив и здрав да си я кара, на хубавото кусур не може да се намери! А на въпроса защо е такова общото мнение за колите ни ще ви кажа това: не знам дали има друг град като Пловдив където в ДВА сервиза съм видял табела АЛФА РОМЕО не ремонтираме !?!?! По-голяма антиреклама не мога да измисля - все пак в тия сервизи е пълно с народ всеки ден. Като попитах защо, отговор: Тия таралясници оправяне нямат.



Еййй аман от разбирачи алфи не ремонтираме! Всеки втори мани ги тия кошници нямат оправяне. Оправяне нямате вие бре хора! Карайте си и си правете голфовете и си мълчете! Пфууу много се дразня от такива разбирачи :x

дааа, здравите голфове ... аман от такива майстори, евтина била поддръжката и не се разваляли. Да ама не - всичко е до късмет. Имам приятел с голф 4, който първо прави двигател, сега пак прави по двигателя някви неща, окачване 3 пъти поне, и даже му беше писнало и искаше да го сменя. Но в крайна сметка още си го кара, но все пак не е доволен, това исках да кажа :)