PDA

View Full Version : един поставен по-иначе въпрос...



koko
12-09-2005, 13:54
Кажете безпристрастно според Вас, с какво БМВ и Мерцедес Бенц категорично привъзхождат Алфа Ромео всеки в съответния клас автомобили?

Lucky
12-09-2005, 13:57
Цена" но това не е плюс" и наложен от години имидж :!:

pr_00f
12-09-2005, 13:58
С ЦЕНИ!!!
опс даже ме изпревариха

Lucky
12-09-2005, 14:01
Извинявам се за :offtopic: Бавно го..................... пишеш приятелю

MONI
12-09-2005, 14:01
Цена" но това не е плюс" и наложен от години имидж :!:

Голяма комерсиалност и по добър немски меджимънт на продажбите......това си е според мен разбира се

Venci
12-09-2005, 14:04
С нищо :static: , тези които карат други автомобили нищо не разбират :spell:

:rotfl:

Grigor
12-09-2005, 14:20
С цени :-)

и със някой дребни екстри, които или не се появяват в италянките или това става с закъснение.

аааа... последните модели превъзхождат Алфите и със по-чупливо окачване и проблеми с дюзите на дизела

alf
12-09-2005, 15:04
честно казано и с по-високо качество на изработката... не го казвам ей така ми просто сравнявам мече '89 и мойта 155ца - що годе един клас ама онова вътре нямаше кво да тропне да скръцне интериора запазен - без пукнатини и накъсани/протрити тапицерии... пиййс - никога нема си зема такова де :wink:

BatVas
12-09-2005, 15:13
E те на база на по старите модели са изградили имиджа си-хора които са карали мерцедес 124-ка и после са взели от новите Е-класи-казват че на 3 годишен от новите им е правил повече проблеми отколкото 10 годишна 124-ка.Така че може да се каже, че качеството на новите им модели не е вече такова като едно време. Ама знам ли - като не мога да кажа нищо от личен опит :?

MONI
12-09-2005, 15:29
А помните ли кой изтегли А-класите като ги пуснаха а сега и ЦЛСове за фабрични дефекти............

156 m-jet
12-09-2005, 17:16
Е, аиде сега..............това звуци като " Рускиа слон е наи-големиа слон" :D

Алфа Ромео вобсте не мозе да се сравнйава с Мерцедес или БМВ.
Сравнйават се сравними велицини.....

Изработка, кацество на използваните материали, много по далаг живот.... Мерцедеса си е Мерцедес, както и БМВ то БМВ

Виз с Фолксваген, Опел, Форд, Пежо, Рено, Сеат, там мозе да е по добро Алфа Ромеото :?

Nikiboy
12-09-2005, 17:51
Нашите коли са среден клас, колкото и да ни се иска не може да се мери Алфа с високите класове на немците.

Аз лично мн си падам по големите машини като А8, БМВ7, Ес класа и тнт, но не виждам техен заместител от алфа.

Как звучи само W12 на А8? Де да имаше и 2х3,2 на Алфа 166 :)

Gogata
12-09-2005, 19:06
с високите класове на немците
:spam: извинявай колега,но точно в това ни е проблема,защото всеки средностатически човек,смята така!Мен лично много ми е противно :rtfm: немско самочувствие :evil: немските коли били най-добри,немската бира била най-добра,немското незнам си кво било най-хубаво,.. :moon: BULL SHEET!!! Едно куатропорте да не би да е лошо,или пък Ланча Тезис,по какво те остъпват на прочутите немски возила :?: Това е че повечето хора предпочитат да си вземат мерцедес на 20 години,но да е мерцедес :? Лично аз смятам че мина времето на изрази типа "има две коли-мерцедес и всички остнали",защото има далеч повече конкурентно-способни автомобило строители от "прочутите" немци!

Nikiboy
12-09-2005, 19:50
Сега карам 155, която е с основа на типо, а типото е в класа голфа. Определено сме си среден клас коли. В клуба най-масовите са 155 и 145, 146.

Куатропортето е супер, но е и на добра цена и не е достъпна.

От немските има голямо разнообразие на коли и цени. В мобиле бг алфите масово приключват около 15 000 лв. Погледни какво става при ауди, бмв и мерцедес!

Просто немците са по-пазарно ориентирани и работят на повече сегменти. Така всеки може да си намери мястото. Италянците са с малко по-различни разбирания за бизнеса и правят друг стил коли.

Разгледай в мобиле колко предложения има от ауди и после нулевите предложения за куатропорте и ми предложи италянска алтернатива на А8 за около 30 000 лв.

Aquila
12-09-2005, 20:21
Аз като гледам сравнението става само с моделите от 80 те и 90те години,когато Алфа не са много добре....Еми защо тогава да не сравняваме първите години на производство когато Алфа са били много повече от това което е Ферари сега....Защо в момента пък 159 навсякъде я считат за по-добра от БМВ? Също така след втората световна война до 80те години конкуренцията е много по-малка от колкото е сега и както БМВ така и Мерцедес са успяли да си изградят име. А понякога името е много по-важно от качеството. От Алфа има още какво да се иска,но някои хора точно за това ги харесват тези коли,защото не са немски.

Quadrifoglio
13-09-2005, 00:00
Аз като гледам сравнението става само с моделите от 80 те и 90те години,когато Алфа не са много добре....Еми защо тогава да не сравняваме първите години на производство когато Алфа са били много повече от това което е Ферари сега....Защо в момента пък 159 навсякъде я считат за по-добра от БМВ? Също така след втората световна война до 80те години конкуренцията е много по-малка от колкото е сега и както БМВ така и Мерцедес са успяли да си изградят име. А понякога името е много по-важно от качеството. От Алфа има още какво да се иска,но някои хора точно за това ги харесват тези коли,защото не са немски.

И моето мнение е такова. Само искам да добавя някои неща. Алфа ромео просто са направили някои имиджови грешки които не могат да по правят и до ден днешен. 1вата такава е алфа суд, която просто не е скъпо направена както трябва да бъдат колите от високия клас да не говориме че от тогава до 96 год когато излиза ауди а3 изобщо не е имало такъв клас коли при най-реномираните производители. Не искам да обида никой от колегите, те може и да са на друго мнение но аз мисля че от излизането на суд до излизането на 156 конкуренти на бмв и мерцедес могат да бъдат само джулиета, 164 и 75 и разбира се класическите спортни модели и спайдери. А въпросните модели не са достатъчни за да запазят добрия имидж на марката тъй като има доста фактори които ги дърпат назад. И за това толкова бавно и трудно става възхода и популярността на марката тъй като е успяла да загуби доверие в много хора. В момента мисля че няма модел който да не е конкуренто способен на мерцедес и бмв дори напротив, но ще трябва да минат още няколко години през които трябва да бъдат пуснати безупречни, качествени и интересни модели за да може алфа ромео да намери място на върха!

KGB
13-09-2005, 03:11
BMW в момента превъзхождат Алфа в едно много важно отношение...Те са самостоятелна компания, а не под шапката на народен производител като Фиат...Където роля на Алфа е строго определена.

Това дава възможност на БМВе да развива своят имидж както си иска и намери за добре. В гамата на Алфа от десетилетия не е имало спортен автомобил, както са напримeр М сериите при БМВ...дано това се оправи сега с 159 и Брера. Обещали са новите ГТА версий да са най-бързите в техните класове...което означава, че 400+коня не ни мърдат. Много хора ще казат, че този вид коли са едва 1% от продажбите...да така е, но не можеш да искаш да си при големите и да нямаш ексклузивни версий.

Решението да не се произвежда 8С компетиционие според мен е грешно...италянците се страхуват че алфа ще конкурира Мазерати, и най-вече, че нямат подходящата дилърска мрежа за подобен род автомобил. Хората са казали който го е страх да не ходи в гората...предполагам се досещате какво искам да каза.

Това е едната част от проблема на Алфа...липсата на имиджови модели. Другата пак от това, че са под шапката на друга компания, е че Алфа трябва да ползват това което им се даде от концерна майка. Тоест разработката на кола или двигател която те искат не става...от Фиат ти казват ще ползваш дизел 1.9 150коня дето го има и в Опел и няма да го правиш повече :evil: ...инжинерите на Алфа отдавна са готови с 212коня версия на 1.9дизела...коята се появи под различна версия в концепт кар на Опел. Това беше и първият дизел с каскадно турбо пълнене...но до серейното производство още не се е стигнало...БМВ взеха идеята и техният 535д в момента са води за най-добрият дизелов двигател в света...Алфа пропуснаха тази възможност точно заради шапката от Фиат.

Друг фал при Алфа е създаването на фабриката в Южна Италия...това е социални фабрика с цел индустриализирането на района...нещо като стомана перник....Представете си как селяните са хвърлили лопатите и са почнали да правят АлфаЮГ името на колата идва точно от това, че се прави в южна италия.

Има и още неща...но за тях утре. че в момента умирам за сън...

Иначе Мерцедес в момента са много далече от това което са били...Мерцедес си признаха, че целта им е да върнат имиджа на марката през следващите 5 години, иначе ще имат сериозни финансови затруднения.

М-джет провери в класацията на АутоБилд(тоест техните 100 000км тестове) къде е Алфа и къде са БМВ и Мерцедес :D

Kostadin
13-09-2005, 08:25
според мен не е правилно да се сръвнява Алфа с Мерцедес по простата причина че тези две марки произвеждат съвсем различни като стил и т.н. автомобили, Мерцедес наблягат на лукса докато най-важното за една Алфа е спортното излъчване виж сравнение м/у Алфа и БМВ е приемливо защото и двете марки са се насочили в общи линии към един стил, а именно спортното в една кола, (пък и чесно казано БМВ ме кефи повече от Мерцедес) а иначе то май каквото е имало да се каже сте го казали :wink:

Lucky
13-09-2005, 10:30
:) Вижте не мисля ,че цените в БГ са определящи за това кое е качествено просто което се търси е по скъпо елементарна търговия :lol:

koko
13-09-2005, 10:53
Благодаря за изразените мнения. Бих казал доста обективно. Мен също ме дразни факта, че Алфа нямат представител в горния клас автомобили. Дори не знам какво стана с тяхната разработка на осемцилиндров бензинов двигател. Бях чел, че разработвали такъв. Както и да е...А според вас вярно ли е това, че редовия шестцилиндров двигател бил по балансиран от веобразния шестак? Шестцилиндровия двигател на Алфа може лида се счита за по-сполучлив от шестцилиндровия двигател на БМВ например?

Kostadin
13-09-2005, 10:59
Шестцилиндровия двигател на Алфа може лида се счита за по-сполучлив от шестцилиндровия двигател на БМВ например?
шест цилиндровия двигател на Алфа Ромео особено на 156 и 147 GTA е нещо прекрасно, това поне за мен е най-великия 6-так и незаслужено го уволниха при 159, а иначе конкретния ми отговор е следния да определено шестака на Алфата е по-добър от този на Бимото :wink:

KGB
13-09-2005, 11:07
Изработка, кацество на използваните материали, много по далаг живот.... Мерцедеса си е Мерцедес, както и БМВ то БМВ

Малко сравнения:

Изработка:

Качесттвото на изработка при мерцедес отиде в пропаста. Ако Мерцедес не беше ДаймлерКрайслер отдавна Е-класата щеше да е забранена за продажба причината за това са постоянно дефектиращите спирачки. Е-класата се превърна в един от най-опасните автомобили...недупостимо е за колата от такъв клас спирачките да ти влязат в "авариен" режим и вместо за 40метра да спреш за 90метра (това пак го има в АутоБилд). За качеството на изработка на С-класата да не говорим...толкова дефекти най-продаваната кола никога не е давала колкото сега. От личен опита не искам да ви казвам колко е приятно от тук до Сан Марино и обратно колата да ти влезне 3пъти в сервизен режим....На мерцедес в момента друго освен емблемата не им е останало.

При БМВ нещата са доста по-добре....но като погледнем качеството на изработка на 1-ва серия с която си имаха доста проблеми, ще се обедим, че и там нещата не са така както немската преса ни внушава.

Качество на изпозвани материали:

В Мерцедес като погледнем А и особено новата Б серия можем да ги сръвним с пластмасите от лада например :)

Директо сръвнение:
С-класа спорт купе с БМВ1 серия и Алфа 147...дизели от по 150-163коня
Алфата е 45000лв. Мерцедеса със същите ектстри 56 000лв. БМВ 120д е някъде към 54000лв(не съм сигурен) но компакта тогава струваше към 47000лв...Говоря за тези три коли защото на тях се бях спрял при избора си на нова кола.

Като вътрешно изпълнение и качествто на материалите:

Мерцедеса е пълна скръб като вътрешно изпълнение...недопустимо на кола за 56 000лв да трябва да си повдигам лакъта за да превключа на 2-4-6предавка...не карам рейс все пак. Материалите също не ми харесаха. БМВто и алфата отвътре са си въпрос на личен вкус...говоря за компакта не за 120д...и двете са добре направени от вътре, можеби БМВ има малко по качествени материали...При 120д обаче не е така...Метериалите са "същите" като при Алфа, но вътрешния дизайн на 1ва серия лично не мен на ми харесва въобще.

Много дълаг живот:

Тук е много сложно, но съдейки по АутоБилд Алфата е най-качествена от трите марки според техния 100 000км тест....така, че :wink:

пс:Колега М-Джет да не помишлиш, че влизам в спор с теб...чисто и просто си категоризирал нещата добре и за това реших да ги използвам :D

Nikiboy
13-09-2005, 11:47
В предпосления аутобилд основен акцент на 159 беше, че купето вътре не е с пеещи пластмаси.

156 m-jet
13-09-2005, 12:18
Аз продалзавам да тварда, це материалите на БМВ и Мерцедес са много по добри от тези на Алфа 156. Все пак карам всеки ден такава :D

Дразни ме , це поскарцва тук там :cry:

Инаце, сам доволен , це харци толкова малко, це дори е самнително :shock:

Обаце.........с БМВ 3-сериа вобсте не мозе да се сравнйава
Както веце писах, от Волкса е по добра, ама малко, а от другите там, Рено, Форд, Опел, Фиат, Сеат, Пежо , веце е цувствително по хубава.........това е моито мнение :?

Kostadin
13-09-2005, 12:57
Аз продалзавам да тварда, це материалите на БМВ и Мерцедес са много по добри от тези на Алфа 156. Все пак карам всеки ден такава :D

Дразни ме , це поскарцва тук там :cry:

Инаце, сам доволен , це харци толкова малко, це дори е самнително :shock:

Обаце.........с БМВ 3-сериа вобсте не мозе да се сравнйава
Както веце писах, от Волкса е по добра, ама малко, а от другите там, Рено, Форд, Опел, Фиат, Сеат, Пежо , веце е цувствително по хубава.........това е моито мнение :?
аз не съм сигурен, че въпросните коли са с по-добро уборудване от Алфа 156......я да си спомним добре коя кола беше избрана за кола на годината за 1998г. майче не е БМВ Е46 :roll: :wink:

KGB
13-09-2005, 23:35
За Е46 и 156, БМВто има по-добри детаили, но виж при 159 и Е90(или там както беше новата 3ка) нещата са съвсем различни.

За 147 и първа серия определено 147мицата е по-добра.


До като бях в Канада членувах в БМВ клуба...и съм добре запознат с конкурентите 8)

Но по-принцип всяка марка си има свойте добри и лоши страни.

Aquila
18-09-2005, 20:48
А според вас вярно ли е това, че редовия шестцилиндров двигател бил по балансиран от веобразния шестак? Шестцилиндровия двигател на Алфа може лида се счита за по-сполучлив от шестцилиндровия двигател на БМВ например?



По принцип 6 цилиндровият редови двигател ,както и 12 цилиндровият редови двигател от чисто техническа гледна точка са двата двигателя,които са най-добре балансирани или ако искаш най-лесни за балансиране. Иначе V - образният 2.5 двигател на Алфа Ромео го дават като пример за добре балансиран ,"тих" и сполучлив двигател от този клас. Имаше и една тема за това,но да видя дали ще я намеря .... ето я и темата :

http://www.autozine.org/technical_school/engine/smooth1.htm

emikaga
19-09-2005, 21:15
Защо сравнявате Мерцедес с Алфа :shock: ? Все едно сравнявате слон с пантера... Последния свестен мерцедес е 124, от тогава Мерцедес се занимава с покупко продажба на фирми и пресрилийзи - колко са добри и какви патенти имат.
Виж за БМВ и Алфа може да се говори че са в един клас и Баварците са по-добри единствено в качеството на сглобката, но това е временно (който е карал Х5 знае за какво говоря - скърца от всякъде ).
Единственият немски производител на който Алфата все още отстъпва е Ауди, но като се има предвид проблемите и скандалите около новите модели на Ауди, а така също отделянето на Алфа от Фиат, както и немският мениджмънт това изоставане няма да е задълго.

georgyg
22-09-2005, 22:22
Всяка марки си има свойте предимства и недостатъци, но само мога да кажа, че Мерцедес имат коли от най-малките до свръх луксозни и Джипове, просто пълна гама коли, та и ванове и баничарки и тем подобни, а Алфа, Фиат и Ланчия те първа ще излизат от кризата в коята бяха попаднали.

Друг е проблема, че всички коли си дават дефекти средно статистически еднакво, така че избора си е избор.

Но ако сравним евтиния клас втора ръка проста трябва да се мерим с Голф-ове, Астри и тем подобни, кошници където на само изработката е доста по-лоша, но и като цяло дизайна е доста кофти, друг е проблема, че частите са им три пъти по евтини, а нашите коли отиват в клас Мерцедес, БМВ, Ауди и т.н. които не са народни коли.

А и друг е проблема, че в България нямаме масови сервизи каквито са за немските коли.
Опа, май трябва да се и сравняваме и с френските марки в ценовия клас и най-любимата ми марка Форд :evil:

crazy_
01-10-2005, 16:00
дойде 166, дойде 147 gta , дойде 159 , сте дойде и брерата и после пак сте говорим дали немците са по-добри??? 8)

koko
11-10-2005, 11:42
Емикада каза, че Алфа щели да се отделят от Фиат. Такова нещо аз не съм чувал. Може ли някой да потвърди това. Доколкото знам Алфа Ромео и Мазерати ще са обединени в една компания, но пак под крилото на Фиат. Някой има ли мнение по въпроса и знае ли как стоят точно нещата в тази област?