PDA

View Full Version : Разтрисане на двигателя при подаване на газ



INTEGRALE
12-04-2008, 00:57
Търсих с търсачаката, но не можах да намеря същия проблем.
Колата си държи почти стабилни обороти /има много малко отклонение/ на празен ход. Като я запаля студена са 1 200-1 300, след 30 сек падат до ок. 900. Проблем има при рязко подаване на газ от празен ход /ок 900об/мин./ двигателя се разтриса и няма мощност. Трябва да тръгвам на по-високи обороти, че иначе забива нос. Като подмине 1 500 об. всичко е наред. До 7 000 няма грешка :wink:
Ако подам рязко газ когато е на 2 000 об. реагира мигновено, но от празен ход не. Няма значение дали е загряла. Прави го винаги.
Сменил съм кабели, свещи, TPS /имам си един за резерва :( /. Само лулите под бубините не съм сменил. Почистена ми беше дроселовата клапа. На диагностика в 3 сервиза няма никакви записани грешки.
Не е болка за умиране, защото не е силно изразен проблема, но все пак ме дразни. Явно се зачудва нещо при преминаване от режим на празен ход към режим натоварване. Дали МПХ- то има някаква връзка? Кое по колата отговаря за това?

JACCOMO
12-04-2008, 01:17
моя проблем е същия и от генерацията се чува как пука отдолу и съм почти сигорен че е или свещи или ремъците не са правилно зацепени.Въпреки че ме съмнява да са ремаци щото тая кола във високи километри от сорта на след 100км има много мощност.... до 200++ не спира да набира и то стабило.Сигорно са свещи! А за теб незнам... и аз съм сищия самоче 1,8 мотор! Самоче при мен като ударя рязко педала и леко прекъсне и веднага се форсира, и си тръгва от ниските самоче за части от секундата се зачуди когато от ниските разменям бързо педалите при тръгване и тръгне!С нов дебитомер е същото с чистен дросел пак,само свещите веднъй махах и леко зачистих че имаше вода малко при тях и се оправи ама пак се прееба щото съм си за нови.Ако опраиш проблема драсни ч ред !

INTEGRALE
12-04-2008, 01:27
При мен не пука. Леко е зачудването и при мен, но докато се чуди и разтриса няма мощност и то точно при потегляне, което е гадно.
Иначе и аз мислех, че са свещи и кабели /те и без това ми бяха за смяна, че си бяха оригиналните от както е кола/, но свещите и кабелите ги смених и ремъка ми го зацепиха в Динекспрес /защото имат пети/ и нищо не се промени поне при мен :?

JACCOMO
12-04-2008, 01:32
а като смени свещите (какви свещи взе?) имаше ли ефект откъм вървежа или харча ?

INTEGRALE
12-04-2008, 01:38
Четох за Дензото, но 200+ лв не ме устройваше и си взех Бош /хич не са ми любима марка, но по-добре от Шампион/ за 70 лв. 8-те. Освен, че проблема не ми се оправи друго още не мога да хвана като разлика /все пак ги смених онзи ден :wink: /. Четох, че са най-добрият нискобюджетен вариант :)

JACCOMO
12-04-2008, 02:03
по принцип знам че тези коли са малко капризни откам бензин свещи и т.н. и за мен каде 100 там и 200 лв за тва ше зема др седмица едно денсо пък ще видиме.поне ще съм сигурен че не е от тва.Че и мойте са оригиналните на колата.Ако не се опрай давам 120 за презацепване на ремъци и ако пак е същото ше си карам и въобще няма да се занимавам повече!Харчи си нормално тъй че.... да се е*е в газъ !

INTEGRALE
12-04-2008, 02:09
И аз мога така да си я карам, ама ме чопли да я оправя.
Ако пък при теб се оправи и ти пиши :wink:

vovata
12-04-2008, 07:13
Това много ми прилича на некоректен дебитомер.
Подава гориво,малко въздух, задавяне.
Или некоректен темп. датчик,когато е студена (50 гр.) компа се лъже и подава неправилната смес.

Добре е да се закара на диагностика и когато е напълно студена да се провери тем. датчик и всичко останало какви стоиности дават.

JACCOMO
12-04-2008, 10:14
диагностиката не показва нищо приятел.А що се отнася до дебитомера, с чисто нов си го прави пак същото!А за темп. датчик незнам, но май не е и от него защото колата си го прави постояноо и като студена и като загряла!Поне при мен е така,даже като е студена при включен смукач не го прави а като изклъчи смукача започва леко да приглъхва! Май е нещо до свещи и кабели..... даже съм на 90% че е от това.

INTEGRALE
12-04-2008, 10:47
И аз съм минал през 3 различни диагностики. И нищо.
И при мен го прави при топла кола. Когато е студена е по-добре.
Другото, което ме съмнява е някоя запалителна бубина, защото когато смених първата /беше спукана/ и този проблем се оправи на 80%. Преди да я сменя забиваше много здраво на 1 300 об. и беше кошмар за каране.
Но да ги сменям другите 3 евентуално ако е от тях не ми се ще.

Novachev
12-04-2008, 11:24
Вовата е абсолютно прав диагностиката не може да хване некоректен датчик на термостата или зацапан дебитомер дебитомерите се разбират трудно дали са заминали. Причината може да е засмукване на въздух не отчетен от дебитомера примерно от наркуча след дебитомера много често се пука и смуче въздух.

INTEGRALE
12-04-2008, 13:34
И аз първо си помислих за дебитомер, но няма никакви прекъсвания при никакви обороти и няма загуба на мошност /освен в началното форсиране/. Има ли вариант да е зацапан и да реагира по-бавно при ниските обороти?
А иначе въздуховода съм го овил доста старателно, но все пак трябва да го проверя със спрей дали смуче от някъде.
Температурният датчик каква връзка има, при положение, че го проявява проблема при загряла кола?

zimin
12-04-2008, 14:18
ламбда сонда! сондата не замерва правилно и не дава подходяща смес към мотора и мотора се дави. поне при мен. обърни внимание дали мирише на бензче след като си я мъчил.

JACCOMO
12-04-2008, 16:35
може би щеше да излезе на диагностиката ако имаше чак толкос проблем в ламбдата.Но моята кола не мерише подобаващо отзад което също може да е от свещи или ремъци щото няма да има правилно и хубаво изгаряне на горивната смес!От дебитомер не е щото съм го чистил и с чисто нов оригинален съм пробвал и пак проблема си стои!Виш за лабдата съм съгласен малко от малко.Ще го мъчиме някъкси.Аз съм приготвил пари за презацепване и нови свещи на денсо тъй че когато имам време ще ги фиксирам тези неща пък каквото дойде!

vovata
12-04-2008, 19:28
ламбда сонда! сондата не замерва правилно и не дава подходяща смес към мотора и мотора се дави. поне при мен. обърни внимание дали мирише на бензче след като си я мъчил.

Абсурд !
При неработеща ламбда,компа минава в авриен режим и по разхода на гориво се познава веднага.Излиза и на диагностика.

Преди месец бях сменял свещи и явно съм счупил една.
Тогава имах проблем с вървежа в ниските обороти,колата притрисаше и работеше като на 3-ри цилиндъра.

zimin
12-04-2008, 20:01
ами незнам! при мен беше от сондата.докато не стопли газовете не ми отчиташе правилно...

INTEGRALE
12-04-2008, 20:15
Днес си поиграха малко за да изключа някои неща.
Първо проверих дали смуче от някъде неотчетен от дебитомера въздух. Пръсках с един спрей от дебитомера до дросела и нищо. Не смуче.
После почистих дебитомера и пак никаква разлика.
Накрая започнах да вадя лулите една по една и когато мотора работи без първата и последната лула почти няма разлика от да си работи с 4-те. При липсата на втората или третата мотора се тресе значително повече. От което си мисля, че лулите са ми за смяна /те и такъв вид си имат де/. Давайте идеи от къде да ги взимам и какви пари са?

vovata
12-04-2008, 20:22
От БОШ около 25лв е едната

INTEGRALE
13-04-2008, 00:22
Кой от всички Бош?
Не, че утре няма да се видим на срещата :wink: , но все пак ако случайно не идваш ми пиши от къде точно да ги взема.

INTEGRALE
28-07-2008, 13:05
Малко късно, но все продължвам със същите оплаквания. В ниските обороти колата е слаба, а при първоначално натискане на педала на газта направо се чуди.
Та въпросът ми е: Дали е възможно да не са ми зацепили и този път ангренажния ремък. Смяната на консумативите ми я правиха в Динекспрес /голяма грешка/. Майсторът там ми каза, че от Италия не е бил зацепен ремъка както трябва. Те иначе щели по белези да го сменят!!!/ фирмен сервиз за Пловдив!!!/, но колата не забивала муцуна /така си беше, но и заради спукана бубина/ и те затова взели петите от другия им сервиз и я няправили с тях. Но просто като ги видях какви са майстори и хич им нямам доверие. МОже ли и с пети /ако въобще са ги ползвали/ да не са го зацепили като трябва?
Дали е възможно да не са ми я направили както трябва и затова колата да се чуди при подаване на газ. А освен това има придърпване като върна газта в ниските оборти. Колегата oem беше писал за такива симптоми, при неправилно зацепване.
Имам ли основание да ходя пак за презацепване?

oem
28-07-2008, 14:54
Колеги. Това зачудване няма да се оправи. При мен пукаше гърмеше даже. След смяна на всички датчици де що има по контрол на горивото всичко изчезна освен при подаване на разко газ от празен ход. Първо се чува едно засмукване на въздух и секунда след това оборотите скачат. Тествал съм дебитомер на мултицет.

Свалих датчика му. Подадох му разхранване да се нагрее закачих мултицета и почнах да подухвам с уста върху него. Дебитомера реагира след секунда. Същото е и когато е монтиран. Като подадеш рязко гаЗ първо трябва да мине въздуха, да го отчете и тогава да реагира ЕКУ-то. В момента на рязко отваряне на дроселовата клапа ЕКУ-то не знае колко въздух ще мине, че да подаде веднага гориво. За това минава малко време.

Демек искам да кажа, че ниската латентност при първоначално подаване на газ е ниска заради дебитомера.

Тук могат да се изкажат колегите за ГИ. Където там не се пита дебитомера за въздух. При тези колега когато са на гаЗ това замисляне не трябва да го има при рязкото подаване. Ако ли пък го има то теорията ми за дебитомера е грешна. Ще ми е интересно някой да се изкаже по въпроса с газта.

ЕДИТ: Колега INTEGRALE. С петите също могат да объркат зацепването. Не знам, но щом като върнеш газта и придръпва, може би е от грешно зацепване. Такива коли съм презацепвал и всичките с грешно зацепване така придръпват при връщане на педала на газта.

търтей
28-07-2008, 15:04
я си купете по една нова кола и мирясайте
щото от тия диагнози по нета от "специалисти" оправия нема
после алфите били трошливи ...
:yawn:

oem
28-07-2008, 15:08
Аз не съм виждал Алфа с ТС мотор да реагира светкавично на разго подаване на газ и съм се примирил, че просто така си работят и повече не се занимавам да я гадая.

На мен ми писна да я ръчкам. Сменил съм вече всичко което трябваше и не трябваше. На диагностика дава перфектни стойности на всичко и вече само давам газ :)

търтей
28-07-2008, 15:13
Аз не съм виждал Алфа с ТС мотор да реагира светкавично на разго подаване на газ

това че ти не си виждал такава нищо не значи :grandpa:

oem
28-07-2008, 15:19
Твоята как работи? Снимай я да я видим или да чуем.

търтей
28-07-2008, 15:22
моята как работи?
хихихи
:static:

но ще си позволя да ти дам един съвет - покарай още една-две години алфа, пък тогава давай акъл по всички възможни въпроси

no bad feelings :)

oem
28-07-2008, 15:29
моята как работи?
хихихи
:static:

но ще си позволя да ти дам един съвет - покарай още една-две години алфа, пък тогава давай акъл по всички възможни въпроси

no bad feelings :)

Ти па кво се впрягаш? Нещо лошо ли съм направил? Или нещо невярно съм казал може би?

търтей
28-07-2008, 15:35
Ти па кво се впрягаш? Нещо лошо ли съм направил? Или нещо невярно съм казал може би?

доста неверни неща всъщност

oem
28-07-2008, 16:02
доста неверни неща всъщност

Мхм... добре щом е така... аз с моята проблеми вече нямам. В този случай който има проблеми да се оправя... :tequilla:

INTEGRALE
28-07-2008, 16:06
Колега oem, аз съм с ГИ и пак е същото, даже придърпва повече, даже и доста често и при смяна на предавките. Иначе при рязкото подаване е абсолютно същото на газ. реагира по същия начин, както на бензин. Може би ГИ-то използва инфото от дебитомера. Не знам може и да греша.
А иначе не мога да завъртя гуми (185/65/15) на първа ако не тръгна от 4 000 об/мин. Не мисля, че е нормално, дори и за 1.6.
Колега търтей, в Пловдив няма човек който да ми постави диагноза като ми види колата. Всички казват, че всичко е ОК. Така, че ми остава по интернет да се опитам да си реша проблема.

oem
28-07-2008, 16:19
Колега oem, аз съм с ГИ и пак е същото, даже придърпва повече, даже и доста често и при смяна на предавките. Иначе при рязкото подаване е абсолютно същото на газ. реагира по същия начин, както на бензин. Може би ГИ-то използва инфото от дебитомера. Не знам може и да греша.
А иначе не мога да завъртя гуми (185/65/15) на първа ако не тръгна от 4 000 об/мин. Не мисля, че е нормално, дори и за 1.6.
Колега търтей, в Пловдив няма човек който да ми постави диагноза като ми види колата. Всички казват, че всичко е ОК. Така, че ми остава по интернет да се опитам да си реша проблема.

Значи при теб явно проблема е друг. При мен като тръгвам от 1500 об. гумите започват да присвирват. Хайде да не говоря повече.

INTEGRALE
28-07-2008, 16:51
И последно дали има вариант да е от неправилно зацепен ремък и дали си струва да ходя да ми го презацепват според Вас?

oem
29-07-2008, 11:41
Абе щом са имали пети едва ли са объркали зацепването.

crocodil
29-07-2008, 13:23
И при мене е така, щом я запаля работи добре, на малко по-високи обороти, а щом подам газ започва да се дави. Ако поработи 2 минути е добре след това. Като си сменя свещите и дебитомера ще видим дали пак е така.

INTEGRALE
29-07-2008, 16:13
Абе щом са имали пети едва ли са объркали зацепването.
Не си ги виждал що за майстори са. Ако има начин да объркат нещо ще го направят.
Пък и дали са използвали наистина петите не мога да бъда сигурен.
В крайна сметка ако не намеря свестен майстор, който има пети ще си ги купя и ще си я направя сам. Чопли ме, че там е проблема.
Предстои ми смяна на тампони на стаб. щанга /ще си поръчвам полиуретанови/ и биалетки и може и да съчетая нещата /не че имат нещо общо де/.
Ще пиша за резултат ако има някакво развитие.

oem
29-07-2008, 16:32
Принципно може да се сбърка и с петите. Ако не са били на ГМТ и при опъна после има чалъм. Или ако се махнали петите преди да опънат ремъка...

Ако не намериш пети... обади се. Мога да ти пратя едни за малко пари :)

INTEGRALE
29-07-2008, 16:38
Ако имаш за 1.6 кажи какви пари им искаш и да се разбираме нещо.
ПС: Не мога да намеря от къде се пращат ЛС

oem
29-07-2008, 18:47
За 1.8 и 1.6 са едни и съши петите. Само, че ще бъдат правени по оригинални на БЕТА. 1:1 стават. Шлайфат се на дигитална копирна машина.

Не знам цена, но ще ти кажа утре.

n_netov
29-07-2008, 18:52
За 1.8 и 1.6 са едни и съши петите.



мисля че тук във форума бяха казали че за 1.8 и 2.0 са еднакви, но не споря.

oem
29-07-2008, 18:58
Ъъъ да моя грешка. Ама аз имам за всички. И за 1.6 имам. И за ГТА имам :)

намери ме на скайп, ще ти обесня: radioe-motion ми е името там или ICQ 73776447

INTEGRALE
29-07-2008, 20:47
Няма проблем и да са правени, стига да ми свършат работа.
Утре ще те търся по скайп, като се прибера в БГ.

nikotm
29-07-2008, 21:48
[QUOTE=oem;303032]
Тук могат да се изкажат колегите за ГИ. Където там не се пита дебитомера за въздух. При тези колега когато са на гаЗ това замисляне не трябва да го има при рязкото подаване. Ако ли пък го има то теорията ми за дебитомера е грешна. Ще ми е интересно някой да се изкаже по въпроса с газта.

Здравейте.Аз съм с ГИ и на газ нямам такова зачудване,а на бензин имам,но и сондата ми е мудна и другата седмица ще я сменям и ще пиша.

nikotm
29-07-2008, 21:56
Значи при теб явно проблема е друг. При мен като тръгвам от 1500 об. гумите започват да присвирват. Хайде да не говоря повече.

:shocking::screwy:Ти да не си олекотил колата с 300 кила.Тогава ако тръгнеш на 6000 оборота купето трябва да остане на място:biggrin:

П.С. Майтапя се.