PDA

View Full Version : Стрелката на оборотомера полудява!!!



ludkanar
12-04-2008, 18:38
колеги значи забелязах следния проблем,при рязко подаване и моментално отнемане на гаста,по неравности,дупки,превключване на по-високи обороти след 5000 стрелката на оборотомера ми потскача като луда,някой можели дами каже от какво може дае така,дали някой гое оправял тоя проблем,евентуално от какво може дае,предварително благодаря.Поздрави

ludkanar
12-04-2008, 21:28
колеги ама на никой ли стрелката нему играе номера,ае стига тая мойта алфа сигурно е болна :lol: .поздрави

Novachev
12-04-2008, 21:52
КАто за начало провери дали добре се замасява акумулатора дали са стегнати клеймите и дали не са окислени много е верочтно да е от това.

ludkanar
12-04-2008, 21:59
еми мисля чеса добре стегнати защото вчера смених акомулатора с друг малко по добар,пак нее нов но мисля чесим затегнал добре,утре ще проверя благодаря колега а на твоята какво и е шчупеното какво е станало.поздрави

pecata
12-04-2008, 23:28
Пробвай с оборотомера на някои колега (лесно се сваля и слага). Много често се случва да има студена спойка или пукната писта на платката. Лично на мен диода за левия мигач ми светеше гогато си поиска точно по тази причина, един мост с тънък проводник и готово.

Versace
13-04-2008, 00:54
Аз съм забелязал, че когато карам по павета или има много дупки и най-често като съм освобидил от скорост стрелките на км и оборотомера треперят игрят, което много ме дразни даже веднъж минах през една голяма дупка и скоростомерът спря да отчита ударих го отгоре и почна.
От какво е това че играят така не дава добър контакт ли какво?

pecata
13-04-2008, 13:29
Точно от лош контакт!

ludkanar
13-04-2008, 15:23
ми аз след макло ще излизам и ще затегна клемите пък ще видим.поздрави

Versace
13-04-2008, 22:48
Точно от лош контакт!
И как да го поправя?

ludkanar
13-04-2008, 23:07
затегнах още по яко клемите но уви продължава да го прави,данеби дане прави хубав контакт на буксата отзад защото го свалях един път да му сменя крушка.поздрави :drive:

ludkanar
21-04-2008, 23:35
чистих клемите,заредих акомулатора и няколко дни беше добре,поклащаше я малко ала преди 2 часа при превключване подскача като луда,какво да правя,да слойа друг да видя за проба.и евентуално от какво може даго прави това играене на стрелката.поздрави