PDA

View Full Version : Проблем с airbag на 147



scud
15-04-2008, 21:47
Мисля да взимам една 147-ца 2001 година но има следния проблем - Като дадеш на контакт излиза грешка че е изскочил аирбег-а на пасажера но след като запалиш не продължава да я изписва. Колата наистина е имала удър но аирбег-а и всички останали елементи са сменени и неможели да изчистят само тази грешка.Та въпроса ми е възможно ли е да е само това или централата е изгоряла и за това неможе да изчистят грешката и ако евентуално старата е изгоряла колко струва нова централа или има ли вариант да се оправи старата.

Gh0stRider
15-04-2008, 22:39
Това не е грешка, просто като дадеш на контакт за няколко секунди прави тест на всички светлини по таблото дали работят, след това изгасват ако сичко е наред, а ако нещо има проблем остава светнато. Ако лампата ти за аирбага светва точно така си екстра щото си сигурен че лампичката бачка и след тва минава теста значи аирбага е ОК

scud
16-04-2008, 07:45
лампата изгасва но на дисплея това се изписва винаги преди да запалиш

A40
16-04-2008, 22:35
колега ако ти го изписва на бордовия компютър значи е гръмнала възглавницата.до скоро имах автокъща и ще те пооткрехна:като гръмне възгланица кората и се зашива,залепва...както дойде в зависимост от случая и лампата на еър бега се закача към някоя друга-я към маслото,я към акумолатор,я към абс....има много къде да се върже и гасне при палене.за да го сменят треа да се бръкнат бая сериозно-към 800лв е,така че се прави врътката.ако е сменен са щели да изчистят грешката-колата така или иначе е била по сервизи преди да стигне автокъщата,тва струва 10лв и щяло да е оправено.и не се ремонтира само в алфа сервиз-има едни пичове дет бръмкат с лаптоп от сервиз на сервиз и магерат секви нещица по електрониката

scud
17-04-2008, 08:21
колата е със сменени аирбец-и защото със очите съм си ги виждал и пред мене ги монтираха,но централата не е сменяна и си мисля че може да е от нея.но незнам според мен трябва да се закара на читава диагностика при някой който си разбира от работата.