PDA

View Full Version : дайте ми съвет



aquaaa
15-04-2008, 22:48
искам да започна с това,че сам жена и не разбирам много. за това моля ви пишете и ми даите савет какво да правя. взех си алфа 145 2.0 150 коня.смених и всичко което трябваше(масло,филтри ,ремъци и така на татък), колата гасне като загрее. закарах я на ремонт и миу казаха ,че има проблем в катализатора и ми искат 180 лв. за ремонт.реално ли е това или ме лъжат? благодаря ви предварително :D

bager
15-04-2008, 22:55
Добре дошла, колежке! Свържи се с някой от колегите от Пловдив за помощ, сигурен съм, че няма да откажат. Поне ще те насочат към добър майстор, на когото имат доверие.
А и темата си е за технически раздел.
Успех!

TaNo
16-04-2008, 08:13
леле къв го тоя ремонт 180 лв за катализатора :roll: най-добре да го махнеш и щи го платат към 100-120 лв на негово място ще ти сложат резонансно гърне което струва към 60 лв и ти връщат едно 50-60 лв :wink:

Speeder
16-04-2008, 10:18
Според мен тази кола може да ти гасне от 1000 работи преди да изгасне от катализатор.
Прегледай тази тема:
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?=&p=107171

Там пише за сервиз Елегант(в двора на Мототехника). Иди там. Хората имат диагностично обурудване и ще ти помогнат. Един колега е ходил там и е много доволен ;) Успех!

alfageorgi
16-04-2008, 19:12
На мен ми прилича това на проблем с датчика на Хол.Поне симптомите са такива-гаснене на топло.Ако след като истине пак пали ще е това .Отиди при някой който разбира и провери точно за този датчик.

alfageorgi
16-04-2008, 19:13
На мен ми прилича това на проблем с датчика на Хол.Поне симптомите са такива-гаснене на топло.Ако след като истине пак пали ще е това .Отиди при някой който разбира и провери точно за този датчик.

endeavour
16-04-2008, 19:56
Ами не знам къде си я карала на ремонт, щото в Пловдив това си е трудна работа. Новия Динекспрес + до завод П.Ченгелов ( гробищата в Кичука) на мене ми помогна. Управителя е свястно момче, той пипа и диагностиката - иди да я видят. Само не ходи в Бош-а на Кукленско шосе!

MainaCore
16-04-2008, 21:37
Първо добре дошла! В Пловдив има доста сервизи, които могат да ти помогнат, само недей да ходиш при случайни майстори, защото положението става още по-лошо. Предложението за "Елегант" е добро, другото което мога да предложа е Хари и Боби в Завод Устрем.
Успех с колата и очакваме да е видим.

ne0
17-04-2008, 23:58
На мен ми прилича това на проблем с датчика на Хол.Поне симптомите са такива-гаснене на топло.Ако след като истине пак пали ще е това .Отиди при някой който разбира и провери точно за този датчик.

;)