PDA

View Full Version : ВЪПРОС ЗА ВАРИАТОР И МОЩНОСТА НА АВТОМОБИЛА



ROSEN76
15-04-2008, 23:09
Здравейте,алфа ромео 146, твинспарк,1998г ,1,4 двигател.
ходене по мъките, автомобила губи мощност след първата смяна на ангренажният ремък.Направих презацепване с подходящи петине зьа де, в сервиз.Автомобила малко се подобри, но изобщо много бавно набира и мощноста му е на половина двигатела се мъчи а колата не върви.1ва диагносатика определеиха дебитомер, 2 ра диагностика определиха катализатор, трета диагностика отхвърли дебитомера, аз отрязах катализатора.4 та диагностика двигателя бил за ремонт 4е имало 7 атмосфери въздух в трети цилиндър, и последна диагностика при бобо оказа се че двигателят и компресията е наред,11 ане седем видях го с очите си на уреда....колата ми стана по шумна като москвич,и последно има се съмнение за вариатор и ангренаж... очаквам вашите комаентари и съвет.. скаип rossen762

pinko
15-04-2008, 23:12
ЗДРАВЕЙТЕ,ИМАМ ЗАГУБА НА МОЩНОСТ НА АВТОМОБИЛА АЛФА РОМЕО 146 СЛЕД СМЯНА НА АНГРЕНАЖЕН РЕМЪК, НАПРАВИХ ПРЕЗАЦЕПВАНЕ, НО ЗАГУБАТА НА МОЩНОСТ СЕ НАМАЛИ, НО ПАК КОЛАТ АНЕ ДЪРПА КАКТО ТРЯБВА ДОРИ НА ПРАВ ПЪТ, МНОГО БАВНО НАБИРА КАТО НАТИСКАМ ПЕДАЛА СЯКАШ НЕ СЕ УСЕЩАУСКОРЕНИЕ.ХОДИХ ДО СЕГА НА ТРИ ДИАГНОСТИКИ. НА ПЪРВАТА МИ КАЗАХА ЧЕ Е ПРОБЛЕМ С ДЕБИТОМЕРА, НА ВТОРАТА ЧЕ ДЕБИТОМЕРА НЕ ДАВА ГРЕШКА ЕЛЕКТРОНИКАТА Е НАРЕД, НА ТРЕТАТА ДИАГНОСТИКА КАТАЛИЗАТОР, . ОТРЯЗАХ КАТАЛИЗАТОРА, КОЛАТА ПАК НЕ ВЪРВИ.ПОСЛЕДНАТА ВЕРСИЯ Е ЧЕ АТМОСВЕРИТЕ В ДВИГАТЕЛА В ТРЕТИ ЦИЛИНДЪР СА 7 А НЕ 11, И ТАЗИ ВЕРСИЯ БЕШЕ ОПРОВЕРГАНА КАТО ХОДИХ НА ПОСЛЕДНАТА ДИАГНОСТИКА И МИ КОЗАХА УРЕДА КОИТО ПОКАЗВА НА ТРЕТИ ЦИЛИНДЪР 11 АТМОСФЕРИ.. ОЧАКВАХ ДА ИМА ПОНЕ ДВАМА МАЙСТОРИ КОИТО ДА ПОТВЪРДЯТ ЕДИН И СЪЩИ ПРОБЛЕМ НО ТОВА НЕ СЕ СЛУЧИ.ПОСЛЕДНАТА ВЕРСИЯ Е ЧЕ ВАРИАТОРА ИМА ПРОБЛЕМИ ПРИ НЕГО И ПРЕЗАЦЕПВАНЕТО НЕ БИЛО КАКТО ТРЯБВА КОВЕТО МЕ СЪМНЯВА ОЧАКВАМ ВАШИЯТ СЪВЕТ... АВТОМОБИЛА БЕШЕ МНОГО ТИХ СЛЕД СМЯНАТА НА РЕМЪКА ПО ТОЧНО ПРЕЗАЦЕПВАНЕТО СТАНА ПО ЗВУЧЕН КАТО НА МОСКВИЧ....

Абе човек, стига си крещял.

Напиши каква е колата - 146 има много двигатели т.н. Доколкото разбирам, е някакъв TS, ама все пак го напиши.

И си оправи поста (натисни Caps Lock и напиши всичко отново), иначе ще го изтрия.

Освен това темата не е за тук - местя я в 145/146

ROSEN76
15-04-2008, 23:27
towa e алфа ромео 146 твинспарк, 1,4 двигател 98 г

ROSEN76
15-04-2008, 23:36
очаквам съвет

tonov
15-04-2008, 23:44
Иди при Бобо на диагностика

ROSEN76
15-04-2008, 23:47
каза вероятно ангренажа не е постаен правилно или вариатора дава проблеми или не е сглобен правилно, и за другата седмица 6те запи6а 4ас да я оправи да зацепи ьза трети път ремъка

ROSEN76
16-04-2008, 00:14
маи няма да се разбере докато не я отвори бобо колата

ne0
16-04-2008, 02:54
значи правилно си разбрал. добро начало!

traiko_89
18-04-2008, 18:50
колега ,когато мери и двата пъти компресията топла или студена беше защото ако е дала компресия 7 при студен мотор може да е заминал някой клапан.
имали разлика при топъл и студен мотор в вървенето.

didko_boy
18-04-2008, 20:02
градски ако е изгорял клапан няма значение топла студена все ще си е 7 атм. да я закачат хубавицата на компа пак тя ще си каже какво и е. дано се оправи

traiko_89
20-04-2008, 23:47
Брат, когато е топъл мотора 100 процента има подобрение защото частите серазширяват и съм съгласен с теб ,че няма да е кой знай каква космическа разлика, а надиагностиката си личи само дали има дефект велектрониката а не в механиката освен сместа и др

filip_gad
22-04-2008, 10:18
Както съм писал и преди, при мен беше абсолютно същата работа ... Не, че се правя на голям всезнайко или разбирач, но ми казаха и на мен, че ангренажа не ми бил зацепен както трябва и от това нямала мощност колата и още един куп глупости, че двигателя ми бил заминал .......
Ходих и на диагностика, на няколко места и всеки ми разправяше различни неща ....
Поне при мен накрая се оказа,ч е е от дебитомера ... Смених го и колата направо лети сега ....

mamaroto
20-08-2008, 16:05
КОЛЕГИ МОГА ДА КАЖА ,ЧЕ ТОЗИ БОБО Е ЕДИН МОШЕННИК!!! ПРЕДИ ДА СИ КУПИЯ АЛФА 147 ОТИДОХ НА ДИАГНОСТИКА ПРИ БОБО И ТОЙ МИКАЗА ,ЧЕ КОЛАТА Е ИДЕАЛНА ТРЯБВА САМО ДА СЕ ПРЕЗАЦЕПИ АНГРЕНАЖНИЯ РЕМЪК И СПИ ГРАДА,СЛЕД МИНАТИ 500 КИЛОМЕТРА С НЕЯ КОЛАТА ЗАПОЧНА ДА ПУШИ А ТОЙ МИ КАЗВА ,ЧЕ Е ЗА РЕМОНТ НА СИГМЕНТИ, СЛЕД МИНАТИ 1500 КИЛОМЕТРА КОЛАТА СЕДИ ПРЕД НАС И ЧАКА ЗА ОСНОВЕН РЕМОНТ.ТА СПОРЕД МЕН ИЛИ ТОЙ НИЩО НЕ РАЗБИРА ИЛИ СА ИГРАЛИ КОМБИНА С ПРОДАВАЧА.

sapper
20-08-2008, 17:26
КОЛЕГИ МОГА ДА КАЖА ,ЧЕ ТОЗИ БОБО Е ЕДИН МОШЕННИК!!! ПРЕДИ ДА СИ КУПИЯ АЛФА 147 ОТИДОХ НА ДИАГНОСТИКА ПРИ БОБО И ТОЙ МИКАЗА ,ЧЕ КОЛАТА Е ИДЕАЛНА ТРЯБВА САМО ДА СЕ ПРЕЗАЦЕПИ АНГРЕНАЖНИЯ РЕМЪК И СПИ ГРАДА,СЛЕД МИНАТИ 500 КИЛОМЕТРА С НЕЯ КОЛАТА ЗАПОЧНА ДА ПУШИ А ТОЙ МИ КАЗВА ,ЧЕ Е ЗА РЕМОНТ НА СИГМЕНТИ, СЛЕД МИНАТИ 1500 КИЛОМЕТРА КОЛАТА СЕДИ ПРЕД НАС И ЧАКА ЗА ОСНОВЕН РЕМОНТ.ТА СПОРЕД МЕН ИЛИ ТОЙ НИЩО НЕ РАЗБИРА ИЛИ СА ИГРАЛИ КОМБИНА С ПРОДАВАЧА.

Колега, недей така. Моята красавица беше с изпуснал биелен лагер и имах късмет, че двигателя не "роди". Закарах я при Бобо и в момента колата е супер. Недей да обиждаш така хора, доказали се с познанията си!

Mony
20-08-2008, 18:37
Много е възможно да е неправилно зацепен ангренаж. Същата гадост ми бяха причинили в александър ауто преди 2 години и нещо. Колата вървеше като труп. Поне се радвам, че не се запознаха клапаните и буталата. Освен това осраха и други неща ама тва е дъъълга тема. БТВ като чуя вече за "сашко ауто" и ми се :dyrvo_v_kenefa:

abart_
20-08-2008, 22:05
Колега, недей така. Моята красавица беше с изпуснал биелен лагер и имах късмет, че двигателя не "роди". Закарах я при Бобо и в момента колата е супер. Недей да обиждаш така хора, доказали се с познанията си!

Не че искам да се заяждам,но ако е така както казва колегата със 147-цата,явно "Великия" Бобо не е чак толкова велик......а за случая,моето мнение да се прегледа пак зацепването на ремъка

sapper
20-08-2008, 23:12
Аз не казвам кой е велик и кой не е. Просто казвам, че аз съм доволен от момчетата там, както и много други, имайки предвид мнението на доста хора. В крайна сметка всеки си преценява за него.

tokata_pz_flex
21-08-2008, 03:59
Всеки си има мнение . Бобо е пич . Нено , Драго , Боби - помагали са много . Ако Бобо не беше пич , щеше ли да ми направи ремонт за 200 кинта , без даже да ме познава , и да ме пусне да си дойда до Пазарджик с уговорката да му преведа парите от тук ?

Mury
21-08-2008, 20:26
КОЛЕГИ МОГА ДА КАЖА ,ЧЕ ТОЗИ БОБО Е ЕДИН МОШЕННИК!!! ПРЕДИ ДА СИ КУПИЯ АЛФА 147 ОТИДОХ НА ДИАГНОСТИКА ПРИ БОБО И ТОЙ МИКАЗА ,ЧЕ КОЛАТА Е ИДЕАЛНА ТРЯБВА САМО ДА СЕ ПРЕЗАЦЕПИ АНГРЕНАЖНИЯ РЕМЪК И СПИ ГРАДА,СЛЕД МИНАТИ 500 КИЛОМЕТРА С НЕЯ КОЛАТА ЗАПОЧНА ДА ПУШИ А ТОЙ МИ КАЗВА ,ЧЕ Е ЗА РЕМОНТ НА СИГМЕНТИ, СЛЕД МИНАТИ 1500 КИЛОМЕТРА КОЛАТА СЕДИ ПРЕД НАС И ЧАКА ЗА ОСНОВЕН РЕМОНТ.ТА СПОРЕД МЕН ИЛИ ТОЙ НИЩО НЕ РАЗБИРА ИЛИ СА ИГРАЛИ КОМБИНА С ПРОДАВАЧА.


Недей да викаш :dunno: :dunno: Когато Бобо е гледал колата,може да е била добре,след това сменял ли си маслото,ако да ясен е проблема :cry: :cry:в крайна сметка има и други сервизи,ходи при тях :dunno: :dunno:

didko_boy
22-08-2008, 14:25
здр колеги Бобо дори не съм го виждал така че не мога да кажа нито хубаво нито лошо за него НО никои няма право да го обвинява че не е предрекъл счупването на колата ти все пак е Бобо не е Ванга и хората получават инфаркти всеки ден и мрат а до вчера са били здрави и прави не е отварял двигателя за да знае какво е трагнало да се чупи
ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ

pres
23-08-2008, 12:45
КОЛЕГИ МОГА ДА КАЖА ,ЧЕ ТОЗИ БОБО Е ЕДИН МОШЕННИК!!! ПРЕДИ ДА СИ КУПИЯ АЛФА 147 ОТИДОХ НА ДИАГНОСТИКА ПРИ БОБО И ТОЙ МИКАЗА ,ЧЕ КОЛАТА Е ИДЕАЛНА ТРЯБВА САМО ДА СЕ ПРЕЗАЦЕПИ АНГРЕНАЖНИЯ РЕМЪК И СПИ ГРАДА,СЛЕД МИНАТИ 500 КИЛОМЕТРА С НЕЯ КОЛАТА ЗАПОЧНА ДА ПУШИ А ТОЙ МИ КАЗВА ,ЧЕ Е ЗА РЕМОНТ НА СИГМЕНТИ, СЛЕД МИНАТИ 1500 КИЛОМЕТРА КОЛАТА СЕДИ ПРЕД НАС И ЧАКА ЗА ОСНОВЕН РЕМОНТ.ТА СПОРЕД МЕН ИЛИ ТОЙ НИЩО НЕ РАЗБИРА ИЛИ СА ИГРАЛИ КОМБИНА С ПРОДАВАЧА.

не е хубаво да се обиждат така хората има много доволни клиенти един от които сам и аз от сервиза на Бобо това 4е не е познал дали една кола ще роди според мен нее нещо за което трябва да го обждаш както някои каза тои не е баба ванга, а и за по малко от 500 километра можеш да накараш един мотор да роди