PDA

View Full Version : 1.6 боксер ..... (front axle)



kirilsk
16-04-2008, 12:05
проблема е следен, имам луфт на бр3. и когато дадам гас и сл слуша се тропане.
проблема а во бр2 (зголба) или 1 при скоросната кутия (лагери)? имал ли е някои искуство со това?


Поздрав Кирил

http://i31.tinypic.com/21cwlqw.jpg

Speeder
16-04-2008, 12:47
И на моята е така! От самото начало беше така и си я карам 13000 километра вече и няма промяна. Аз разпитвах насам натам , но никой не ми даде отговор :shock:

zaryto
16-04-2008, 13:10
:x

kirilsk
16-04-2008, 13:19
Ми тропането проблем е .... досега карал сам коли на които не тропат, и зато мислех че е проблем, и дека незнам зголобе са за смена???

Христо_Сираков
16-04-2008, 16:33
проблема е следен, имам луфт на бр3. и когато дадам гас и сл слуша се тропане.
проблема а во бр2 (зголба) или 1 при скоросната кутия (лагери)? имал ли е някои искуство со това?


Поздрав Кирил

http://i31.tinypic.com/21cwlqw.jpgколега почти не разбрах какво си писъл но от това което схванах все ми се струва че тропането идва от вътрешното каре колегата val_mcrae имаше същия проблем на купето и тои така по сервизи нагоре надолу и все му казваха че няма проблеми и най на края се оказа самото вътрешно каре смени го и проблема не е проблем вече

Speeder
16-04-2008, 16:43
Това е малко по-друго тропане. Не е като да претраква карето при завой. Просто има по-голям луфт ми се струва.
Много ще се радвам колегите разбиращи от боксери да дадат компетентно мнение ;)
Явно не е единичен случай!

Христо_Сираков
16-04-2008, 17:58
Това е малко по-друго тропане. Не е като да претраква карето при завой. Просто има по-голям луфт ми се струва.
Много ще се радвам колегите разбиращи от боксери да дадат компетентно мнение ;)
Явно не е единичен случай!то при колегата не тропаше само в завои а и направо и наи вече като е наскорост но тои ще обясни макло повече ако му се занимава

KoRny
16-04-2008, 18:48
На моя алфонсо на 1-ва като тръгна по-рязко се чува отпред май повече към дясната страна нещо от рода на скърцане.много е специфичен звука и имаш чувството,че ще ти се откъсне предницата.понякога го прави и като включа на 2-ра.на по-високи предавки не го прави,определено само като е по-голямо напрежението се получава ама не знам от кво е :? :? :?

ssveto
16-04-2008, 20:05
И моята тропа! Едно специфично чукане е, и най-интересното е, че в големи дупки не тропа, а само на малки. На работата ми в двора е с бетонни плочи които има процепи и там най-много тропа...
Ходих гледаха... Смених, носачи, биалети. И пак от ляво си тропа.
От какво може да е я дайте идеи колеги.

Христо_Сираков
16-04-2008, 20:36
И моята тропа! Едно специфично чукане е, и най-интересното е, че в големи дупки не тропа, а само на малки. На работата ми в двора е с бетонни плочи които има процепи и там най-много тропа...
Ходих гледаха... Смених, носачи, биалети. И пак от ляво си тропа.
От какво може да е я дайте идеи колеги.абе колеги проверете ги тея вътрешни карета за да се уверите че не е от тях

ssveto
17-04-2008, 11:48
Не може да е от вътрешното ми каре, защото когато тръгвам или спирам не тропа.
Тропа в движение по малки неравности и дупки и независимо по инерция или на скорост карам.

kirilsk
17-04-2008, 12:06
При мен тропа и при тргване, сигурно е отидено и внатрешното и надворешното каре.

DerMeister
17-04-2008, 13:54
Не може да е от вътрешното ми каре, защото когато тръгвам или спирам не тропа.
Тропа в движение по малки неравности и дупки и независимо по инерция или на скорост карам.
При мене е точно същото! Тропа нещо в краката само при ниска скорост и малки неравности. В дупки не тропа. Викаш, че си сменил носачи и пак тропа? Тъпа работа. :?

ssveto
17-04-2008, 14:39
Да.
Ще си прегледам кормилните накрайници. Но ме съмнява да е от тях - щеше да лопа на повечето дупки. А един колега от форума ме посъветва да видя горе лагерчето на амортисиора, а и тях самите.

DerMeister
17-04-2008, 15:04
Да.
Ще си прегледам кормилните накрайници. Но ме съмнява да е от тях - щеше да лопа на повечето дупки. А един колега от форума ме посъветва да видя горе лагерчето на амортисиора, а и тях самите.
Да и на мен ми споменаха за това, но при мен тропането е ниско долу в краката и мисля, че не е от това. Горе лагерчетата доколкото ми обясниха може примерно ако на място въртиш волана да се чуват, ако се разбити. А на диагностика на предница, нищо ли не са открили, странна работа.

ivelin
17-04-2008, 18:10
тва от лявата или от дясната страна е?(на снимката е лява ама де да знам пак) 'щото моята хлопаше от ляво и беше тоно вътрешно каре :wink:

kirilsk
17-04-2008, 18:14
а колко пари са каре, вътрешно и вънешно?

ivelin
17-04-2008, 18:20
не помня баце :oops: върти ми се нещо като 80 кинта двете...или пък бъркам :roll:

reptli
17-04-2008, 19:45
значи колеги имам подобен проблем :evil:

дигахме колата на крик и какво да разбера-значи като хвана гумата и започна да я "клата"на вътре на вънка се усеща един доста неприятен луфт :shock: .........съмнявам се да е от карето :shock: ако някои се е зблъсквал с такъв проблем да сподели :) ще сам много благодарен

ps колеги погледнете да нямате същия проблем,защото и при нас когато превключваш се усеща едно чукане ;)