PDA

View Full Version : "За или против АГУ-то"



RaIDeR
17-04-2008, 15:45
Според мен АГУ трябва да се слага на автомобил тип лимозина понеже пести от дългите разтояния ! Тук съм сагласен !
Но при полужение ,че караш хечбек или друг спортен автомобил , макар и стар най-вероятно си го взел за "спортно каране" а не за газария и от там следва факта ,че газ не ти трябва но ако все пак си го взел за газария си слагаш газ ,че да пестиш от гориво и караш като бабичка дан смуче много !
Що за човек трябва да си ,че да караш спортна кола на газ ?
Чували ли сте за Ферари на газ дори и старо да е ?
Времето на петрола залязва, но газообразното гориво също няма да е в бъдещето , технологиите се развиват и някой страни вече продават биогориво , потребителите му ползват привилегии като безплатно паркиране, по-малък данък и тнт. !
Ние пък ще караме техните счупени стари боклуци на ракия :lol: !

Mind_Control
17-04-2008, 15:52
Според мен АГУ трябва да се слага на автомобил тип лимозина понеже пести от дългите разтояния ! Тук съм сагласен !
Но при полужение ,че караш хечбек или друг спортен автомобил , макар и стар най-вероятно си го взел за "спортно каране" а не за газария и от там следва факта ,че газ не ти трябва но ако все пак си го взел за газария си слагаш газ ,че да пестиш от гориво и караш като бабичка дан смуче много !
Що за човек трябва да си ,че да караш спортна кола на газ ?
Чували ли сте за Ферари на газ дори и старо да е ?
Времето на петрола залязва, но газообразното гориво също няма да е в бъдещето , технологиите се развиват и някой страни вече продават биогориво , потребителите му ползват привилегии като безплатно паркиране, по-малък данък и тнт. !
Ние пък ще караме техните счупени стари боклуци на ракия :lol: !

Май си се объркал нещо.. Особено ако си мислиш, че алфа 33 1.4 е спортна кола :lol: или пък алфа 145 или дори 156.. Това са си редови коли, а спорния дух идва главно от миналото на марката, не толкова от самите коли. А газта е хубаво нещо ;) и колкото бъдеще има бензина, толкова има и газта, защото тя е отпаден продукт при преработката на нефта!

pr_00f
17-04-2008, 16:03
Баси това във всяка тема ли трябва да го виждаме ?
Всеки си кара както му е кеф и както му е изгодно.

Аз сега си търся нова кочина - и искам да си взема голям бензин - ми що - щото ми е кеф. И понеже както е тръгнало правя по 30к км на година - ще си сложа ГИ.

Само за справка през изминалата година съм дал за безин 3000+ лв за
приблизотоелно 22к км, при положение че малко хора могат да се похвалят с разход като моя. А колата ми в момента струва 2500-2000.



А както казва Сфинкса "еб.." ти гъзарията с 10+ годишна кола за 3000 лева.
А относно био-горивата може да залязат преди да изгреят. :)

millko
17-04-2008, 16:32
150 км.градско в София - 20 лв. :D Вече 35000 км. върви като луда.Твърдо за газта!!!

galinves71
17-04-2008, 16:39
150 км.градско в София - 20 лв. :D Вече 35000 км. върви като луда.Твърдо за газта!!!това Г.И.ли е?

qnis3
17-04-2008, 16:49
Чували ли сте за Ферари на газ дори и старо да е ?
Да ама МАЗАРАТИ БИ ТУРБО има *не съм го правил аз*. Аз дори миналата събота направих един ШАВРОЛЕТ КУРВЕТ 5.7л. на газ. :D

robygas
17-04-2008, 16:51
аз съм същата стока 180-190км. с обикновенна у-ба с 24л. и така е от 5 год. 2 пъти съм си монтирал Г.И. и го свалям щото не е кой знае каква разлика като пари/км. И за да няма тъпи забележки - Най- мразя да си работя по колата!

ФЕРАРИСТ
17-04-2008, 17:14
Против газта, и за газта съм.......
Против съм щото обичам колата да е в пълните си възможности......
За защото при 2-3ийсе хиляди на година ми идва много дебело.....

robygas
17-04-2008, 17:46
не мога да разбера защо в "Алфи на газ" пускаме тема ЗА и ПРОТИВ! Като не ти харесва да караш на газ -никой не те насилва, а ако караш какво значение има по какви причини?!?

Mind_Control
17-04-2008, 20:38
не мога да разбера защо в "Алфи на газ" пускаме тема ЗА и ПРОТИВ! Като не ти харесва да караш на газ -никой не те насилва, а ако караш какво значение има по какви причини?!?

Тия дето не карат на газ се чудят как да се оправдаят пред себе си, че не са прецакани като плащат скъпо и прескъпо за бензина :lol:

robygas
17-04-2008, 21:15
Хубаво, ама да се оправдаваш за собствените си решения не е ли "малко" тъпо ? Мислех , че тук е мястото /доколкото може/да се помогне с конкретен съвет или опит. Че от време на време си пускаме хапливи забележки -ДА , ама.... Правил съм всякакви тъпотий на газ : включително Джет и сенокосачка и мислех ,че тук може да съм полезен на някого, но както каза Модератора "само си ги мериме и си говориме глупости" !!!!!!!!!!!!!!!

Xtrime7
17-04-2008, 23:55
За една година каране на гас ще започна все едно мие без пари ГИ-то.Имал съм проблеми с настройките,и все още имам,но ми е по-евтино на гас.Винаги можеш да превключиш на Бензин,и да се наслаждаваш на мекото и гладко вървене.

PEPI-2ALFA
18-04-2008, 02:24
А относно био-горивата може да залязат преди да изгреят. :)
Особено , след като вече се знае , че НЕ са по-екологични от конвенционалните. :wink:

BaiJedi
18-04-2008, 06:36
Едно зареждане ми е 22-23лв. Минавам 180 км градско или 250км на дълъг път. Колата си върви по същият начин. За 25 хил.км. се е изплатила не само газовата,но и половината кола :lol: .

Mind_Control
18-04-2008, 08:37
Едно зареждане ми е 22-23лв. Минавам 180 км градско или 250км на дълъг път. Колата си върви по същият начин. За 25 хил.км. се е изплатила не само газовата,но и половината кола :lol: .

И аз съм по същия начин :) даже събота и неделя минавам по 200 км градско за тия пари 8)

nicks1
18-04-2008, 09:22
Както се казва, не разходите са ни големи, а приходите са ни малки. :D Ако човек взима хубави пари дали ще го притеснява да дава по 300 лв. на месец за бензин? От немотия се слага газ, не защото е по-хубаво.

millko
18-04-2008, 09:39
150 км.градско в София - 20 лв. :D Вече 35000 км. върви като луда.Твърдо за газта!!!това Г.И.ли е?
Да-български "Фобос"

JAMAL
18-04-2008, 11:32
И за да няма тъпи забележки - Най- мразя да си работя по колата!

Сигурно защото няма кинти :wink:

robygas
18-04-2008, 13:14
Нямам!!! Издържам 6 жени, строя 2 апартамента и вила, имам 3 коли....откъде кинти?

JAMAL
18-04-2008, 13:59
Брейй, много доходоносен тоя бизнес 8)

robygas
18-04-2008, 14:04
кой - ти каза какъв ми е бизнеса?!? Извинявам се на всички колеги -Спирам!

RaIDeR
18-04-2008, 14:41
Добре де Агу се слагало от немотия така ли ?
Ами защо тогава повечето имате по 2-3-5-6 коли наведнъж ?
Несъм казъл ,че Алфа 33 е спортна кола ,въпреки ,че доста често яде лъскавите нови Мерцедеси , БМВ-та и тнт. тя е просто хечбек ,знаете какво означява това да не поястявам !
Виж тоя с Мазаратито го признавам за ...диот , пък колегата дето каза, че за 25 хил.км. се е изплатила не само газовата,но и половината кола дълбоко се съмнявам !
Все пак това си е мойо лично мнение ,а свеки има право да го изкаже !

ФЕРАРИСТ
18-04-2008, 14:44
не мога да разбера защо в "Алфи на газ" пускаме тема ЗА и ПРОТИВ! Като не ти харесва да караш на газ -никой не те насилва, а ако караш какво значение има по какви причини?!?
Много правилно - аз като искам да ръчкам и да режа колата си минавам на бенз, и нямам ядове - когато карам на дълго и не съм претенциозен към вървежа и ускорението си карам на газ.....аз имам избор.....това е едно от малкото предимства да си на газ и бенз.....
Иначе всеки си има право на мнение, независимо дали за другите е правилно или не....

robygas
18-04-2008, 16:12
A бе RаIDER , направи една проста аритметика: не говоря за сегашните разлики газ-бенз. /които са около8-9лв -100км./, но осреднено в годините 5-6 назад средната разлика в парите м/у двете горива, при експлоатация на автомобила е около 5-6лв. на 100 км. Ако си карал една кола 5 год. и си и врътнал 100 000км. това са 5 бона! Каквито и реглажи да си правил и ремонти по АГУ да си дал 500лв. !!! Е къде е аритметиката?!?

PEPI-2ALFA
18-04-2008, 17:19
:offtopic:
Издържам 6 жени...
:lol: Не казвай на фаворитката , да не заживееш на вилата :(
Майтап , не се връзвай. :wink:

Mind_Control
18-04-2008, 17:40
Както се казва, не разходите са ни големи, а приходите са ни малки. :D Ако човек взима хубави пари дали ще го притеснява да дава по 300 лв. на месец за бензин? От немотия се слага газ, не защото е по-хубаво.

Немотия не е точната дума- колкото и пари да има човек винаги си прави сметката :wink: за това Бил Гейтс примерно не е тръгнал да подарява милионите си, защотот и той си прави сметката. Затова хората си купуват Ягуар С-тайп 2.7 дизел- защото си правят сметката, а не защото нямат пари 8)

robygas
18-04-2008, 17:56
страшно няма, Фаворитката е една, /и тя не е колата/ а всичко е истина.......

JORDI
18-04-2008, 21:10
За или против! :D ЗА-просто няма място за спор! "Това го знае всяко хлапе",защото е проста аритметика! :wink: А който иска спор да си търси адвокат и прокурор, но от сега да му кажа, че губи делото!!! 8) То бензина отдавна го е загубил, а дизелите сега си скубят косите! :frown:

mordohy
09-06-2008, 16:57
Дай и аз да кажа някоя простотия:взех колата на 132000км.До тогава е карана на бензин.Изминах още 147000 на газ и чак сега се скапа мотора,по моите разбирания.Още вдига 175км/ч.Тия километри съм ги минал главно със скорости над 140.нормално около 160.Искам да кажа,че не е гален.Сами си направете сметката каква е разликата в цената,а с твърдението,че на газ върви по малко,имам особено мнение.Поне аз не съм усетил такова нещо.Вярно,че върви по меко,но нямям липса на мощност.Въпрос на реглаж.Тоя мит за разликата между газта и бензина,датира от времето,когато никой не знаеше нищо по въпроса,но продължава да се повтаря,до като стана истина.Не исках да цитиран д-р. Гьобелс,но така се получи.Забравих!Моята е 33 1.4.

galinves71
10-06-2008, 21:41
Дай и аз да кажа някоя простотия:взех колата на 132000км.До тогава е карана на бензин.Изминах още 147000 на газ и чак сега се скапа мотора,по моите разбирания.Още вдига 175км/ч.Тия километри съм ги минал главно със скорости над 140.нормално около 160.Искам да кажа,че не е гален.Сами си направете сметката каква е разликата в цената,а с твърдението,че на газ върви по малко,имам особено мнение.Поне аз не съм усетил такова нещо.Вярно,че върви по меко,но нямям липса на мощност.Въпрос на реглаж.Тоя мит за разликата между газта и бензина,датира от времето,когато никой не знаеше нищо по въпроса,но продължава да се повтаря,до като стана истина.Не исках да цитиран д-р. Гьобелс,но така се получи.Забравих!Моята е 33 1.4.така си е брато ,така си е :wink:

RaIDeR
11-06-2008, 12:45
Вавели са нов европейски закон който влиза в сила от 2010г. с който се отнася за всички страни членки !
Законат задължава всичи автомобили в ЕВС. да се движат на горивото което е парвоначялно поставено от производителя !
Всички автомобили който имат АГУ ще трябва да го демонтират ,инъче се спират от движение !
Някой смотани марки автомобили са започнали конструирането на автомобили които ще работят единственно на газ !
Това означява ,че ако толкова искате да карате на газ ще трябва да се бръкнете 10-20 бона за едно от тея глупави возила !
Защото Алфа едва ли ще се пренизи толкова ,че да монтира газ на 8С!

georgyg
11-06-2008, 13:12
@RaIDeR това е само за колите, които се ползват за превоз на хора (Таксита).

П.С. Този въпрос го разисквахме преди 3-4 седмици :!:

@RaIDeR мисля, че всеки има право да решава на какво да кара.

Crusader
12-06-2008, 17:18
.....!
Младежо, не мога да разбера защо злобееш срещу карането на газ, както ти каза колегата важи само за таксита и второ у Бг. няма да стане...и трето още едно подобно "злобно" изказване и ще ти изтрия мненията, ще бъдеш номиниран за поредно предупреждение а може би и за бан :!:
Не ми харесва "тендензиозния" тон на изказванията ти, провокиращ разправии, съветвам те или да коригираш тона си или да не пишеш в този раздел :!: