PDA

View Full Version : Alfa 146 - 1,9 JTD 00 - 2 Въпроса !



SigSauer
18-04-2008, 09:24
Здравейте колеги,
От скоро съм с Алфа и след закачане на компютър излезе грешка на Масметъра! Пробвах нежно почистване с CRC почистваща смес за дебитомери и масметри - но май не стана!
Та въпроса ми е - От къде, според Вас, да намеря или поръчам на добра цена таквоз животно?
И 2-ят въпрос ми е - Нормално ли е след палене да пресветва 5-6 пъти жълтата индикация наподобяваща реотанче / и какво точно значи Тя /

При все това Компютъра "каза" че няма други грижи в Алфата освен Масметъра

trustworthy
18-04-2008, 09:34
Вземи си нов дебитомер! Вече ги има по 150 лв. Другото ти е индикация за изгоряла свещ. Най-общо казано, вариантите са два: 'Искра' за 10-ина лв парчето, или Бош за 30-ина :)

SigSauer
18-04-2008, 20:14
Човека който ми направи теста с компа на Алфата ми обясни, че
"жълтото реотанче" не е само индикация за свещи а за цялата електроника на дизела - т.е. в случая свети защото има грешка отчетена от масметъра / дебитомера /.
А отностно изгоряалата свещ - ами ако е така компютърния тест щеше да покаже че има проблем със свеща нали ? :?
Така или инак поръчах нов дебитомер за 115 лева. / италиянски, BOSH нямаше наличен /.

И след ден ще се уверя сам дали е прав - ще спре ли да свети индикацията след смяна на дебитомера.

robertov
18-04-2008, 22:25
На мене преди също ми светеха реотанчето, спирачките и онова за дебитомера, но вси свалих акомулатора всичките грешки изчезнаха с изключение на тва за спирачките ама след като смених накладките и то спря да свети?! Много ми е чудно що така се получи!?
Та исках да питам кое е най-доброто място в София за диагностика и ще излязат ли реалните километри?

trustworthy
18-04-2008, 23:07
Човека който ми направи теста с компа на Алфата ми обясни, че
"жълтото реотанче" не е само индикация за свещи а за цялата електроника на дизела - т.е. в случая свети защото има грешка отчетена от масметъра / дебитомера /...

Да сложим по някой лев, че ще продължи да мига, а ?:)
Големи глупости ти е наговорил тоя 'тестер'. За първи път ли тества кола ? Потърси някое упътване и прочети коя лампа за какво е!


На мене преди също ми светеха реотанчето, спирачките и онова за дебитомера, но вси свалих акомулатора всичките грешки изчезнаха с изключение на тва за спирачките ама след като смених накладките и то спря да свети?! Много ми е чудно що така се получи!?
Та исках да питам кое е най-доброто място в София за диагностика и ще излязат ли реалните километри?

След разкачането на акумулатора е спряла да ти мига лампата за подгревните свещи?! :roll:
Кое е 'онова за дебитомера'? Дебитомерът няма своя си лампа.
Що се отнася до спирачките, явно ти е светил датчикът за износени накладки :idea: Обърна ли внимание, че на една от накладките има едно кабелче ;)
За добра диагностика за София препоръчват Бобо и Вантотрейд. Нека софиянци си кажат де. БТВ километрите няма да ти излязат ;)

phoenix
18-04-2008, 23:39
бат Ламбо вика да повтори,
щото някой може да не разбере :):):):)

SigSauer
19-04-2008, 11:22
AAAAA НЕ
Облози няма да правим щото днес сложих новия дебитомер и............
Продължава да свети :lol: :lol: :lol:

ще пробвам с "рестарт на компа" / метода с клемата на акумулатора /
И ако ли не отивам да чекна свещите ..... проблема е че тук няма кой знае колко добри майстори :frown:

robertov
19-04-2008, 19:10
На мене преди също ми светеха реотанчето, спирачките и онова за дебитомера, но вси свалих акомулатора всичките грешки изчезнаха с изключение на тва за спирачките ама след като смених накладките и то спря да свети?! Много ми е чудно що така се получи!?
Та исках да питам кое е най-доброто място в София за диагностика и ще излязат ли реалните километри?


След разкачането на акумулатора е спряла да ти мига лампата за подгревните свещи?! :roll:
Кое е 'онова за дебитомера'? Дебитомерът няма своя си лампа.
Що се отнася до спирачките, явно ти е светил датчикът за износени накладки :idea: Обърна ли внимание, че на една от накладките има едно кабелче ;)
За добра диагностика за София препоръчват Бобо и Вантотрейд. Нека софиянци си кажат де. БТВ километрите няма да ти излязат ;)
Дамм, странно, но факт!
Едно червено дето пръска,не знам дали е за дебитомера ама всеки който види че свети казва че означавало че дебитомера се преебал! :lol:
А тва за наклдактие така беше, то си продължи да свети до като не ги смених.
На диагностика съм казал, че ще я карам когато тръгна да си слагам чип така че са не ми е толкова спешно пък и колата си върви и дава приличен разход ;)

trustworthy
19-04-2008, 19:38
AAAAA НЕ
Облози няма да правим щото днес сложих новия дебитомер и............
Продължава да свети :lol: :lol: :lol:

Сериозно ли бе! :shock: :shock: Е ти разби теориите на тоя, дето ти е тествал колата, на пух и прах :lol:

А някакви пари да сложим, че и след разкачането на акумулатора няма да има ефект :?: :roll:

ivan dimitrov
19-04-2008, 23:41
---

trustworthy
19-04-2008, 23:52
Стига бе градски!Изглежда знаеш какъв му е проблемът на човека - кажи му бе,не го мъчи :D !Или поне му кажи да смени "майсторът" то така много неприятно става.

е то е ясно какъв е проблемът :) На мен тези две лампи - за подгревните свещи и за накладките - са ми светвали, т.е. мигали. И двете загаснаха след като подмених свещи и накладки ;) Мисля, че и на колегата му е ясно ;)

А тая идея, че мигащата за подгревните е и индикация за прецакан дебитомер...неам думи. Лошото е, че го е казал човек, от който се очаква да разбира много от тези неща.
И за да не е само спам поста ми, ще добава, че подгревните може и да се сменят чак на есен. До тогава реално няма да влязат в употреба. Лампата ще си мига, защото просто дава грешка при чека преди запалване

trustworthy
19-04-2008, 23:59
...Едно червено дето пръска,не знам дали е за дебитомера ама всеки който види че свети казва че означавало че дебитомера се преебал! :lol: ...

Инжекторът не светва само, когато е прецакан дебитомерът. Може да е проблем по горивната система също ;)

robertov
20-04-2008, 01:13
...Едно червено дето пръска,не знам дали е за дебитомера ама всеки който види че свети казва че означавало че дебитомера се преебал! :lol: ...

Инжекторът не светва само, когато е прецакан дебитомерът. Може да е проблем по горивната система също ;)
Важното е че спря да свети :lol:

lgancho
20-04-2008, 12:22
...Едно червено дето пръска,не знам дали е за дебитомера ама всеки който види че свети казва че означавало че дебитомера се преебал! :lol: ...

Инжекторът не светва само, когато е прецакан дебитомерът. Може да е проблем по горивната система също ;)

На мен например ми светеше доста, преди да си сменя термостата, защото колата беше много студена и от това изглежда имаше проблеми. След смених термостата не е светнала нито веднъж. Така че тази червена лампа специално ако свети никой не може на 100% да ти каже от какво е освен ако няма и други симптоми, от които да става ясно какво не е наред. Обаче има много гадатели включително и аз, но в повечето случай гледам да си мълча да не ми се смеят хората :D

pipi
25-04-2008, 14:23
За инжекциона мога доста да Ви разказвам, защото имах проблем доста време. Инжекционът може да свети, когато има проблем с горивната помпа, регулатора за налягане на помпата, при проблем с ECU, трегер(не съм сигурна дали така се казва), който не работи и още 1000 неща. Аз лично бих препоръчала диагностика. Иначе си е гадаене.