PDA

View Full Version : Български или италиански ГИ?



Ghosta
18-04-2008, 10:18
Здравейте,

Решил съм да сложа ГИ на колата (Алфа 2.0ТС), доста я карам и на бензин ми идва вече нанагорно.

В момента бюджета ми стига за българси ГИ около 1300лв. Необходим ми е съвет относно тези ГИ (в сервиза така и не разбрах точно как се казват, предполагам БСМ, тъй като Фобос в София няма) и по-точно струва ли си да досъбера още около 500-600 за италиански? Има ли осезаема разлика между тях, не конкретно като марка, която да оправдава допълнителните пари (било то като разход, проблеми и т.н.).

Във форума доста разглеждах темите, но те са за конкретни проблеми, а не като съвет като цяло.

Също и ако препоръчате читав сервиз където да се монтира (с опит с Алфи) ще съм много благодарен (ходих да питам в сервиза на Руй планина, че ми е много близко, но там гаранцията е 1 година или 30000км, което ми се вижда доста малко).

Crusader
18-04-2008, 10:30
Ами нямам много опит с италианските ГИ, за Фобос - добри впечатления, я пиши едно ЛС на колегата Робигаз или .
Жокер: поразпитай кой ГИ слагат такситата :!:

Ghosta
18-04-2008, 11:28
А знаеш ли Фобос дали има се монтира някъде в София?

robygas
18-04-2008, 11:40
каквото ти скимне това ще ти монтирам!

Ghosta
18-04-2008, 13:01
Супер...ето нещо конкректно...Дай повече инфо, какво най-добре може да се сложи на колата до към 1300-1500 на ЛС.

Благодаря.

robygas
18-04-2008, 13:10
нали искаш Фобос или БСМ. А защо пишеме глупости , като не съм ти далече и можеш да минеш. Адреса и тел. го има в "Общ тех. раздел" - сервизи и магазини.

ФЕРАРИСТ
18-04-2008, 14:38
Здравейте,

Решил съм да сложа ГИ на колата (Алфа 2.0ТС), доста я карам и на бензин ми идва вече нанагорно.

В момента бюджета ми стига за българси ГИ около 1300лв. Необходим ми е съвет относно тези ГИ (в сервиза така и не разбрах точно как се казват, предполагам БСМ, тъй като Фобос в София няма) и по-точно струва ли си да досъбера още около 500-600 за италиански? Има ли осезаема разлика между тях, не конкретно като марка, която да оправдава допълнителните пари (било то като разход, проблеми и т.н.).

Във форума доста разглеждах темите, но те са за конкретни проблеми, а не като съвет като цяло.

Също и ако препоръчате читав сервиз където да се монтира (с опит с Алфи) ще съм много благодарен (ходих да питам в сервиза на Руй планина, че ми е много близко, но там гаранцията е 1 година или 30000км, което ми се вижда доста малко).
На мен ми сложиха ГИ БСМ за 1300 лв, доволен съм, имам си кабел, изтеглих и софта, и нямам проблеми, на Мареата ми слагаха газово там, сега и на Алфата, поиграха си доста щото съм претенциозен, и смея да кажа че се справиха добре......Ако те интересува ми пиши на ЛС да ти кажа тел и място да си контактуваш сам....

JAMAL
18-04-2008, 15:06
Аз съм си изказал впечатленията в една тема малко по-надолу в раздела, но няма да наблягам тук в подробности за да не бъда пак критикуван. Пък аз съм супер доволен и си свиркам :D

ratamahata
19-04-2008, 21:47
Разликата м/у българските и италианските уредби е от земята до небето. А БСМ е дъното, просто няма такъв кенеф. Не знам защо си вкарвате таралеж в гащите за 200лв разлика, но то си е ваша работа. Все си мисля, че ако можеш да извадиш 1300лв за един откровен боклук, то можеш да извадиш и 1500 за нещо качествено.

ФЕРАРИСТ
19-04-2008, 21:58
А БСМ е дъното, просто няма такъв кенеф.
Ми лично аз не съм съгласен.....

hunter1989
20-04-2008, 00:43
Че какво му е на българският ГИ. http://stargas-bg.com/system-injection аз прочетох добри отзиви за него

Ghosta
20-04-2008, 10:48
Разликата м/у българските и италианските уредби е от земята до небето. А БСМ е дъното, просто няма такъв кенеф. Не знам защо си вкарвате таралеж в гащите за 200лв разлика, но то си е ваша работа. Все си мисля, че ако можеш да извадиш 1300лв за един откровен боклук, то можеш да извадиш и 1500 за нещо качествено.

Кой читав италиански ГИ струва 1500? Дай някакви примери, аз като проверявах цените им са към 1800...

Crusader
20-04-2008, 14:48
Разликата м/у българските и италианските уредби е от земята до небето. А БСМ е дъното, просто няма такъв кенеф. Не знам защо си вкарвате таралеж в гащите за 200лв разлика, но то си е ваша работа. Все си мисля, че ако можеш да извадиш 1300лв за един откровен боклук, то можеш да извадиш и 1500 за нещо качествено.

Колега, рекламите в подписите са забранени!

JORDI
20-04-2008, 20:31
Разликата м/у българските и италианските уредби е от земята до небето. А БСМ е дъното, просто няма такъв кенеф. Не знам защо си вкарвате таралеж в гащите за 200лв разлика, но то си е ваша работа. Все си мисля, че ако можеш да извадиш 1300лв за един откровен боклук, то можеш да извадиш и 1500 за нещо качествено.
Наистина "кенефа" е друго нещо дето го ползват хора които нямат културата да отидат по биологична нужда до тоалетната, а също не знаят, че BSM-KARGAS е един много приличен газов инжекцион с Бг. софтуер! С такъв, вече минах 19х.км. и чак сега смених фитърчетата! 8) Просто е безупречен! :D

ratamahata
21-04-2008, 18:14
Наистина "кенефа" е друго нещо дето го ползват хора които нямат културата да отидат по биологична нужда до тоалетната, а също не знаят, че BSM-KARGAS е един много приличен газов инжекцион с Бг. софтуер! С такъв, вече минах 19х.км. и чак сега смених фитърчетата! Просто е безупречен!

Каза поредният служител на БСМ, изпуснат в интернет пространството да сее новината за зараждането на нещо велико в технологичната история на човечеството. И от какво си доволен ако не е тайна, че колата върви ли :D . То и ако я бутам надоло по баира пак ще върви. Много компетентно изказване, сигорно така говорят културните хора като излезнат от "тоалетната".

Относно добра италиянска уредба за 1500лв - Stefanelli
http://www.stefanelli-bg.com/
За 1800лв може да се сложи най-доброто което се предлага в БГ - Bigas.

Ghosta
21-04-2008, 19:51
С какво BIGAS е по-добро от конкуренцията? Визирам най-вече българските. Няма проблем, ще отделя още 500лв, но трябва да знам защо ги давам. Това е по-добро...ок....с какво е по-добро обаче? Трябва да има обосновка, което ще помогне на много колеги....

Говорих с Роби, единствен се ангажира с нещо конкретно,да даде консултация и да отговори на въпросите ми, но ми е много трудно да се измъкна преди празниците от работа.....така че се надявам за момента на форума.

robygas
21-04-2008, 21:54
:D :D :D

ratamahata
22-04-2008, 09:47
С какво BIGAS е по-добро от конкуренцията? Визирам най-вече българските. Няма проблем, ще отделя още 500лв, но трябва да знам защо ги давам. Това е по-добро...ок....с какво е по-добро обаче? Трябва да има обосновка, което ще помогне на много колеги....

Ами нека да започнем с това, че Bigas съществуват и разработват системи за алтернативни горива от 30 години, докато БСМ правят Бардолини от около 2-3 години. От тук започвам с основните технически характеристики:

1. Инжекторната рейка
- Bigas - Инжекторната рейка (Biagiotti FAST) си е тяхна разработка, това е рейката с едни от най-бързите времена на впръскване в света. Впръсква газта под много високо налягане в цилиндрите, от тук следва и никаква разлика в динамиката на автомобила.
- БСМ - Инжекторните им рейки са Rail и Matrix. Това са най-лошите рейки които съществуват в момента. Най-евтините и най-бавните. С такива рейки са най-евтините уредби които може да се намерят на пазара.

2. Изпарителя
- Bigas - отново тяхна разработка, от 140kW до 280kW.
- БСМ - до 174kW. Преди няколко месеца са преговаряли с Bigas да слагат техни изпарители. Това няма да се случи :P Наскоро са говорили с BRC. Там не знам какво ще стане, но очевидно знаят колко са им надеждни изпарителите.

Bigas правят уредби за всички двигатели за които се сетите. Искам да видя как ще сложите БСМ на V12 или на някой механичен инжекцион. Доколкото знам в София има Порше Кайен на метан с Bigas.

От тук нататък, който се интересува да чете :
http://www.bigas-bg.com/p1.htm

ФЕРАРИСТ
22-04-2008, 11:41
И от какво си доволен ако не е тайна, че колата върви ли :D . То и ако я бутам надоло по баира пак ще върви. Много компетентно изказване, сигорно така говорят културните хора като излезнат от "тоалетната"
Въпреки че не питаш мен, аз бих казал мнението си - Мареата ми мина близо 30000 км от септември 2007 когато и сложиха БСМ до сега без никакъв проблем с газта, проблемите си ги създавах аз като вече от няма и къде се чудех какви настройки да си блъсна по кабела на лаптопа - то не бяха промяна на времена, спортни, икономични и прочее - гърч отвсякъде.....сега и на Алфата сложих същото.....и засега е същото......
Ми нямам причина да съм недоволен.....не съм сляп подръжник на българското, но пък не съм и на мнение че западното винаги е по - добро......

JORDI
22-04-2008, 16:35
И от какво си доволен ако не е тайна, че колата върви ли :D . То и ако я бутам надоло по баира пак ще върви. Много компетентно изказване, сигорно така говорят културните хора като излезнат от "тоалетната"
Въпреки че не питаш мен, аз бих казал мнението си - Мареата ми мина близо 30000 км от септември 2007 когато и сложиха БСМ до сега без никакъв проблем с газта, проблемите си ги създавах аз като вече от няма и къде се чудех какви настройки да си блъсна по кабела на лаптопа - то не бяха промяна на времена, спортни, икономични и прочее - гърч отвсякъде.....сега и на Алфата сложих същото.....и засега е същото......
Ми нямам причина да съм недоволен.....не съм сляп подръжник на българското, но пък не съм и на мнение че западното винаги е по - добро......
Абсолютно! Това исках да разбере и колегата ratamahata и не разбирам за какво се газира толкова с тези изцепки :roll: :?:

ratamahata
22-04-2008, 21:01
Въпреки че не питаш мен, аз бих казал мнението си - Мареата ми мина близо 30000 км от септември 2007 когато и сложиха БСМ до сега без никакъв проблем с газта, проблемите си ги създавах аз като вече от няма и къде се чудех какви настройки да си блъсна по кабела на лаптопа - то не бяха промяна на времена, спортни, икономични и прочее - гърч отвсякъде.....сега и на Алфата сложих същото.....и засега е същото......


Ами само да те питам нещо преди да приключа въпроса. Защо ти е трябвало да пипаш настройките на уредбата, щом е била перфектна? Аз лично ако имам кола която се държи перфектно, няма да тръгна да я човъркам просто така за ташака :D . Май не е била толкова перфектна?

А още нещо, спомена че си си създал проблеми сам, като си започнал да си играеш със софтуера. Нали уж било много просто да настроиш с отличният български софтуер уредбата :D. Не ме разбирай погрешно, и на мен ми е идвало да си изям мъдите като почна да ровя в този брутално заталачен софтуер на Бардолини.

Това е от мен. От тук нататък ви оставям да се самозаблуждавате (с което се справяте отлично ;) )

robygas
24-04-2008, 21:15
ЗА БОГА БРАТЯ........... ВЕЛИК ДЕН ИДВА! МИР ЗА ВСИЧКИ ! БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!

ФЕРАРИСТ
25-04-2008, 21:59
Ами само да те питам нещо преди да приключа въпроса. Защо ти е трябвало да пипаш настройките на уредбата, щом е била перфектна? Аз лично ако имам кола която се държи перфектно, няма да тръгна да я човъркам просто така за ташака :D . Май не е била толкова перфектна?

А още нещо, спомена че си си създал проблеми сам, като си започнал да си играеш със софтуера. Нали уж било много просто да настроиш с отличният български софтуер уредбата :D. Не ме разбирай погрешно, и на мен ми е идвало да си изям мъдите като почна да ровя в този брутално заталачен софтуер на Бардолини.

Ми пич, човъркам си, щото съм любознателен бре - интересно ми е ако направя това, какво ще стане, ако бъзикна тука, ако повиша тук и там, ако намаля другаде - все пак съм си сейвал стандартните настройки и ако нещо се огелпи мога да си ги възтановя - интересно ми беше кога ми гори повече, кога по малко, аз освен любител на скороста, съм и любител на икономичното каране - затва си човърках из софта, не изкарвай че съм оправял кусури.....

Crusader
27-04-2008, 19:07
Подобен тон не се толерира в този форум :!:

Уважавам познанията Ви, но няма да търпя повторно подобни изказвания от никой от потребителите на този форум :!:

Последните няколко мнения ще ги изтрия като ненужен спам :!:

toki4a
17-06-2008, 22:07
каквото ти скимне това ще ти монтирам!

колега здравеи на моита 155 ца сложихме преди около година фобос и никакви проблеми само че до едно време :D
чистиха ми дузите на бенца и ми обаркаха кабелите на реиката за гаста :? :( и от тогава си има едно придарпване на на независимо коия и да е предавка на ниска скорост :roll:

може ли да ми кажеш как са цветовете по последователност от лияво на диясно на реиката на дузите на гаста
сега ми са
1/биял_червен, 2/зелен-червен, 3/сив_червен,4 син_червен :wink:

но си мислия че не беха така преди :wink: благодария ти предварително :wink: :wink:

urko
01-12-2008, 21:13
За BSM мога да споделя само хубави неща, имам две коли, едната е Бардолини а другата с Кар Газ.
Монтирани са в различни сервизи, но и двете коли работят безупречно, като моята навъртя над 90 000км. за две години, а на жена ми е съвсем нова.
Явно ratamahata е решил да оплюе всичко конкурентно и да остане сам на пазара ?
Само да не забравя че българските уредби не може да ги стигне по цени, Кар Газ ми я монтираха на 950 лева, може да не е идеалната уредба, но ми върши чудесна работа и нямам никакви проблеми .:super:

Интересно ми е защо предлагате Бардолини, след като е дъното на уредбите.

qpwo
25-12-2008, 14:16
Монтираха ми Фобос за 1300лв. Колата върви перфектно, харчи газ колкото и бензин, има 3 режима на каране и индикатор колко е пълна бутилката. Всичко е вързано с бордовия комп. - какво повече...

Alfoso
25-12-2008, 16:40
Че кво му е на Бардолинито??
2 години карам никви ядове...

Христо_Сираков
05-01-2009, 09:29
Че кво му е на Бардолинито??
2 години карам никви ядове...аз пък съм с АЦ и нямам никакви проблеми вече 2 месеца на 6200 оборота си прехвърля обратно на бензин докато ги бутне под тези и върви и работи доста прилично смея да твърдя

http://stargasvedrare.com/ceni.html

имат доста интересни автомобили на които са монтирали от тази марка газов инжекцион

qnis3
05-01-2009, 11:32
имат доста интересни автомобили на които са монтирали от тази марка газов инжекцион
Даммм разботят доста добре но има един проблем. Говорим за СТАГ200 че е в пласмасова кутия която не е хермитизирана и може да има проблеми с електрониката от влага прах и....
На мен се падна честа да слагам на една кола газ от която сигорно има само няколко бройки в БГ. :bg:

robygas
05-01-2009, 12:44
:big_bow_down::big_bow_down::big_bow_down:

qnis3
05-01-2009, 13:10
Много ме е яд че не го снимах. Вече година го няма но ще дойде пак. Роби имаше страшен чев мотора като на на ЗИЛ :tank: *то си е ЗИЛ 5.7L* с него дойдеха двама.:gayfight:

Христо_Сираков
05-01-2009, 13:11
Даммм разботят доста добре но има един проблем. Говорим за СТАГ200 че е в пласмасова кутия която не е хермитизирана и може да има проблеми с електрониката от влага прах и....
На мен се падна честа да слагам на една кола газ от която сигорно има само няколко бройки в БГ. :bg:
за това пък има гаранция ако после стане нещо ще го мисля пък и да стане нещо ще я оправят момчетата все пак се познаваме доста добре

robygas
05-01-2009, 13:42
Знам ,че е кеф ...То като стигнеш една фаза на монтажи почват да те кефят само екзотиките....

alfozo
23-01-2009, 19:52
Монтираха ми Фобос за 1300лв. Колата върви перфектно, харчи газ колкото и бензин, има 3 режима на каране и индикатор колко е пълна бутилката. Всичко е вързано с бордовия комп. - какво повече...

Със фобос карам и аз ,за 30000км смених компа на газта,малко след гаранцията на г.и.:x компа е български,/като можеше да е италиански/8)

R_O_K_O
30-03-2009, 19:40
И та .. някой да помогне с по-ново мнение за ГИ ..
не говорим за евтино .. говорим за ка4ествено.. и да става за ТС двигател де :) Някой ми спомена за ГИ ,който на ТС се слагал .. ама забравих името .. :wallbash:
Решил съм да сложа ГИ .. за фобос с монтаж в Бургас ми казаха 1260 лева вси4ко .. о4аквам мнения и препоръки...
брат ли газово искаш? аз съм с D.T Gastech ще те излъжа дали е полско или чешко ама съм адски доволен в бургас ми го слагаха в комлука "ТехноГаз" много доволно 12 в града 9-10 извън и цената му е добра към 1300-1400 ще те излъжа ако ти кажа точна ама ако искаш да говориш с тях мога да те закарам

R_O_K_O
30-03-2009, 21:40
Може ... събирам отзиви така да се каже се ослушвам сега .. до сега само Фобос ми е хванало окото .. имам познати които карат ве4е 2 години със фобос и дадоха добри коментари ама ... не е на АЛфа :) ина4е прати едно ЛС с номер на хората и аз в комлука смятам да ида преди бензиностанцията май беше ама 4акам да взема едни пари до седмица две.. Ина4е кво му е на бенз я карам леко из града и съм с 12 разход ама лятото имам адски мн. обикаляне аз съм твърдо ЗА ГИ ... плащаш малко и караш ... Не смятамм да пестя 200 300 лева от цента му по добре 1400 1500 за хубаво ..
Прати телефон4е на някой от сервиза там ако може .Благодаря предварително!
Брат и ти там си щял да отидеш дето аз ти казвам . Телефон имам на момчетата даже да ти кажа шефа там има един Outlander чистак нов и е с такова газово и ми каза че софтуера му бил доста напреднал и затова сложил такъф Г.И. вместо италиански. ще ти пратя номера на сервиза само да взема визитката от колата. :)

jan
10-04-2009, 12:40
Само ЗАВОЛИ недей да слагаш.Аз съм с такав 1300лв.Пълен леш,враща от газ на бензин когато си иска в гаранция е,немогат да открият от какво е,иначе варви.

R_O_K_O
12-04-2009, 17:02
хехехе то4но за там е ставало дума :) само да опрайм някой неща и отивам... Ама ще изпусна много яка промоция прави сега ...Жалко
значи като моето ще слагаш :) ако искаш преди да го сложиш ела да видиш как върви за да не е само на думи

toshko69
17-04-2009, 11:44
аз съм със СТАРГАЗ пак е български и никакви ядове не ми прави вече 10000 км.колата си върви перфектно даже на ниските ми набира по добре отколкото на бензин.гори ми нормално,абе с две думи съм доволен от ГИ-то

raiders
17-04-2009, 12:48
И аз съм с Фобос, който каквото го интересува да пита, нищо не крия, ~10 000км и направих вече, септември 2008 е слагана

robygas
17-04-2009, 13:00
аз съм със СТАРГАЗ пак е български и никакви ядове не ми прави вече 10000 км.колата си върви перфектно даже на ниските ми набира по добре отколкото на бензин.гори ми нормално,абе с две думи съм доволен от ГИ-то
Стар-газ е итал. марка, Българската лецензна такава е Сим-газ/ според мен даже по-добра от итал. вариант/

toshko69
17-04-2009, 23:32
Стар-газ е итал. марка, Българската лецензна такава е Сим-газ/ според мен даже по-добра от итал. вариант/
сори не знам къде и за какво съм мислил БАРДОЛИНИ ми е ГИ-то

robygas
18-04-2009, 10:52
Няма значение. Важното е да работи и да не дава ядове.

toki4a
19-04-2009, 09:47
И аз съм с Фобос, който каквото го интересува да пита, нищо не крия, ~10 000км и направих вече, септември 2008 е слагана

ЗДРАВЕИ КОЛЕГА ако не те затруднява можеш ли да видиш буксите по цветове на реиката за гаста, примерно от ляво на дясно ,че моите нещто маи са си разменили местата ,след последното чистене на дюзите на бензина и маи маисторите малко сам им разменили местата..
наи добре пусни и една снимка;)

toki4a
19-04-2009, 09:49
Със фобос карам и аз ,за 30000км смених компа на газта,малко след гаранцията на г.и.:x компа е български,/като можеше да е италиански/8)

колко кинти го взе колега??