PDA

View Full Version : Помощ!Как се регулират фаровете на дясно и ляво



lulin racing
22-04-2008, 09:04
Колеги здравейте.Имам следния проблем.... левия ми фар свети прекалено много в ляво (също и нагоре) и на пътя нищо не се вижда,все едно си карам с 1 фар.Има два винта отпред на фара,пробвах да ти вартя (нагласям),но още толкова оплесках нещата.Някой ако може да ми каже как да си оправя кашата,ще съм много благодарен.Поздрави :)

Alexanderbb
22-04-2008, 09:15
Първо виж дали не ти е сложен на криво самия фар. После регулирането найстина е от тези два винта но често шлиците им се разбиват затова не ги насилвай в никакъв случай. Погледни като ги въриш дали предават движение на зъбните колела разположени перпендикулярно в задния им край

anthony
22-04-2008, 09:41
Външният винт ( от към калника ) е за регулиране нагоре и надолу а вътрешният за хоризонтално. Ъгълът на вертикално отклонение за левия фар трябва да е -1%. Тоест заставайки на десетина метра от фара отбелязваш къде върху кракът ти е горният ръб на осветеното петно. След което се отдалечаваш на още десет метра и горният ръб трябва да слезе с десет сантиметра по-ниско. Това за късите светлини.

lulin racing
22-04-2008, 09:47
Благодаря много за точните отговори :)