PDA

View Full Version : Резба



NAS
22-04-2008, 21:38
Днес ходих да си сменя зимните гуми с летни и се оказа, че на предна дясна и задна дясна гума имам проблемни резби за болтовете. Имам си сега две гуми с по 3 болта. Може ли някой да ме упъти къде да ида да ми оправят резбите. Знам, че това може стругар да ми го направи, ама къде да търся - нямам идеи. Ще съм благодарен, ако някой сподели бързо, че искам и технически преглед да мина, а с тези болтове малко трябва да се правя на ударен и да се надявам, че няма да забележат.

Формулирай по-конкретно заглавията!

hunter1989
22-04-2008, 22:09
слагаш 2 таса и си готов с прегледа :D .А за резбата по автосервизите не може да не правят резба .Пробваи някъде ако нямат поне може да те опътят .успех в търсенето

NAS
22-04-2008, 22:33
слагаш 2 таса и си готов с прегледа Very Happy

С лети джанти съм :lol:

tonov
22-04-2008, 22:37
Виж тук (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=11364&highlight=%F0%E5%E7%E1%E0), може да ти е от полза

NAS
22-04-2008, 22:48
Само не разбрах как се слагат тези втулки Helicoil? Изисква ли се специализирана подготовка? Колко струват? Някой слагал ли си е?

Jororacing
22-04-2008, 22:51
и аз имах подобен проблем на една от джантите , но просто самите гумаджий ми прокараха резбите с медчик и се оправиха

NAS
22-04-2008, 22:55
Аз ходих в ДИАНА и там дори не знаеха към кого да се обърна, а да не говорим да ми прекарат резбата.

Viktor_
23-04-2008, 13:11
Колега погледнах дали имам подходящия метчик при мен, но имам само стандартния за резба M12 метчик. На теб ти трябва метчик M12x1.25 /1,25 e стъпката на резбата на болтовете за арфа/фиат/лада/. Ако се беше случили на мен първо щях да си купя метчик от железарията и да пробвам с него да оправя съотватната резба в главината и чак след това да бягам за главина да търся ако не стане. Ако вземеш метчик, а нямаш върток не ми пречи да ти услужа с моя.

Христо_Сираков
23-04-2008, 14:15
Днес ходих да си сменя зимните гуми с летни и се оказа, че на предна дясна и задна дясна гума имам проблемни резби за болтовете. Имам си сега две гуми с по 3 болта. Може ли някой да ме упъти къде да ида да ми оправят резбите. Знам, че това може стругар да ми го направи, ама къде да търся - нямам идеи. Ще съм благодарен, ако някой сподели бързо, че искам и технически преглед да мина, а с тези болтове малко трябва да се правя на ударен и да се надявам, че няма да забележат.колега и аз така си карарам на задното колело съм смо с 3 болта но не ми се занимава да слагам втулки и такива работи то резба си има ама е с по голям диаметър 4е е правена нещо нова резба маи и сега трябва да пробивам самата джанта а това няма да го направя та така ше си карам с 3 болата колкото до прегледа това не го видяха

NAS
23-04-2008, 14:21
Днес, обиколих 3 сервиза и 2 гумаджийници и никой не благоволи да се захване с работата. В сервизите почнаха да ми чупят стойки и да ми обясняват колко е сложно, а гумаджиите ме пращаха в сервиз. Няма ли някой, който да каже къде точно да ида?


колега и аз така си карарам на задното колело съм смо с 3 болта но не ми се занимава да слагам втулки и такива работи то резба си има ама е с по голям диаметър 4е е правена нещо нова резба маи и сега трябва да пробивам самата джанта а това няма да го направя та така ше си карам с 3 болата колкото до прегледа това не го видяха

Проблемът не е толкова в прегледа, колкото до това, че искам да ми е изрядна колата и да не си рискувам излишно живота и този на пътниците в колата.

Христо_Сираков
23-04-2008, 14:37
Днес, обиколих 3 сервиза и 2 гумаджийници и никой не благоволи да се захване с работата. В сервизите почнаха да ми чупят стойки и да ми обясняват колко е сложно, а гумаджиите ме пращаха в сервиз. Няма ли някой, който да каже къде точно да ида?


колега и аз така си карарам на задното колело съм смо с 3 болта но не ми се занимава да слагам втулки и такива работи то резба си има ама е с по голям диаметър 4е е правена нещо нова резба маи и сега трябва да пробивам самата джанта а това няма да го направя та така ше си карам с 3 болата колкото до прегледа това не го видяха

Проблемът не е толкова в прегледа, колкото до това, че искам да ми е изрядна колата и да не си рискувам излишно живота и този на пътниците в колата.еми има и друг начин като не им се занимава на хората а искаш колата да ти е изрядна сменяш дисковете иили главините не помня точно кое беше и готово

Viktor_
23-04-2008, 17:06
добре де не видя ли какво ти писах по нагоре. купи си въпросния метчик и си пренавии резбата сам. Вместо да даваш пари на майстори ще си купиш метчик. Ако е твърде зле положението просто ще смениш главините, но първо се пробва с метчика да се оправи резбата.

NAS
23-04-2008, 17:24
Досега не съм го правил това, а за начинаещ не е най-удачния материал (чугун, стомана) да се уча. Не мисля, че бих се справил, иначе отдавна да бях го направил. Благодаря за съвета все пак!

Христо_Сираков
23-04-2008, 17:29
Досега не съм го правил това, а за начинаещ не е най-удачния материал (чугун, стомана) да се уча. Не мисля, че бих се справил, иначе отдавна да бях го направил. Благодаря за съвета все пак!то не ч ее някаква философия да прокараш някаква резба като имаш нужните неща като мечик и върток нали си имъл резба преди това само прокарваш за да се оправи

търтей
23-04-2008, 17:44
то не ч ее някаква философия да прокараш някаква резба като имаш нужните неща като мечик и върток нали си имъл резба преди това само прокарваш за да се оправи

да баш така става :lol: :lol: :lol:

а с бормашината какви резби стават :evil:

Христо_Сираков
23-04-2008, 18:23
то не ч ее някаква философия да прокараш някаква резба като имаш нужните неща като мечик и върток нали си имъл резба преди това само прокарваш за да се оправи

да баш така става :lol: :lol: :lol:

а с бормашината какви резби стават :evil:никкои не е говорил за бормашини :D

StarChild
23-04-2008, 19:11
http://www.autonommetall.com/vtulki.html

ха тези ги познавам много добре в един квартал са ми на времето ми правиха едни джанти. Бащами е прятел с тях и мога да кажа, че наистина работят добре!

Viktor_
23-04-2008, 23:47
Днес специално взех от познат колега подходящ метчик M12x1.25 и ако желаеш може да винеш да пробваме да ти оправя двете резби. Нямаш какво да губиш - така и така ако не стане отиваш на по-скъпи варианти. Ако ти нямаш опит с навиването на резби не се притеснявай.

NAS
23-04-2008, 23:54
Супер, дай някакви координати.

Viktor_
23-04-2008, 23:58
Имаш ЛС.

NAS
24-04-2008, 17:22
Благодаря на всички, които дадоха съвет. Днес случайно минах покрай един сервиз - "Радиал 2000", момчетата веднага се захванаха и ми прокараха резбите на двете колела за 20лв. Сега ще спя спокойно :D

Специални благодарности на Viktor_ !

Viktor_
24-04-2008, 19:49
Тия много са те одрали ама айде здраве да е, хубавото е че се е оправило - и при мен да беше минал, щом са ти го оправили с метчик и аз щях да ти го оправя.

За сметка на това днес оправих с друг метчик на една колежка резбата на едно от 3те болтчета на стойката на бобините при ТС та за днес съм си поиграл с метчика :)

CHIKI
25-04-2008, 00:11
и аз си карам задна дясна с 3 болта :) по натам ще го опраа