PDA

View Full Version : Оправяне на драскотини по боя.... с видео:)



Bullit
24-04-2008, 15:10
Здравейте колеги:) какво мислите за следното видео -
http://zazz.bg/play:52cb16af
дали това ще се получи ако не е много сериозна драскотината?
Имате ли други идеи тип направи си сам за оправяне на драскотини?

code
24-04-2008, 15:27
В Мосю Бриколаж има маркери с боя, 10-15 разцветки досега я мацах моята с такъв тук там и от хеликоптер не си личи. Лошото е че маркера е 10лв и резултата е супер само ако боята ти е същия цвят.

търтей
24-04-2008, 15:33
абе имаше подобно файлче за оправяне на вдлъбнатини
някой сеща ли се?

Old Fox
24-04-2008, 15:47
Дето го нагрява със сешоара и после хвърлят една кърпа със студена вода(имаше и вариант с течен азот) ли?

търтей
24-04-2008, 15:48
Дето го нагрява със сешоара и после хвърлят една кърпа със студена вода(имаше и вариант с течен азот) ли?
а те това да

code
24-04-2008, 17:03
Ето го маркера с боя, вътре е със сачма като спрей. Писеца като го натискаш потъва и се пълни с боя.

code
24-04-2008, 17:07
Ето и драскотините от хеликоптер и от близо :) абе по-отблизо трябваше да я снимам, щото си личи повече отколкото на снимката.

Old Fox
24-04-2008, 17:22
[quote="Old Fox":24rtetca]Дето го нагрява със сешоара и после хвърлят една кърпа със студена вода(имаше и вариант с течен азот) ли?
а те това да[/quote:24rtetca]

Аха. Мислех че си го пазя в хисторито но не би. Сори. Какво точно те интересува(подробно си го спомням) или просто си питаш?

търтей
24-04-2008, 17:23
[quote="търтей":1a5pi4yx][quote="Old Fox":1a5pi4yx]Дето го нагрява със сешоара и после хвърлят една кърпа със студена вода(имаше и вариант с течен азот) ли?
а те това да[/quote:1a5pi4yx]

Аха. Мислех че си го пазя в хисторито но не би. Сори. Какво точно те интересува(подробно си го спомням) или просто си питаш?[/quote:1a5pi4yx]

мисля де тествам процедурата та затова питам

Old Fox
24-04-2008, 17:25
Опаа намерих го

http://www.metacafe.com/watch/501379/re ... airduster/ (http://www.metacafe.com/watch/501379/remove_car_dent_with_airduster/)
Кажи после как е станало и течен азот откъде си намерил...

Bullit
24-04-2008, 17:27
Аз принсипно на колите ми си боядисвам броните с черен матов спрей и става идеално.... но това си е върху пластмасовата броня и ме е страх да експериментирам с боята.... От друга страна сваляне и пребоядисване на цял елемент (примерно калник) си отнема време и си струва кинти....

търтей
24-04-2008, 17:32
Опаа намерих го

http://www.metacafe.com/watch/501379/re ... airduster/ (http://www.metacafe.com/watch/501379/remove_car_dent_with_airduster/)
Кажи после как е станало и течен азот откъде си намерил...

тва е с въглероден двуокис не с азот :wink:

Old Fox
25-04-2008, 09:26
Хубо де, грешно си спомням. Главното е че ти трябва газ под налягане.

hsr
25-04-2008, 11:54
Аз принсипно на колите ми си боядисвам броните с черен матов спрей и става идеално.... но това си е върху пластмасовата броня.......

И държи ли спрея в-у пластмасата ? Понеже имам едни драскотини по броните и ако става номера ще ги китна леко и ще ги напръскам .

Преди време някой ми беше казал, че можело да си изкараш същата боя като на колата и да се вкара във флакон под налягане като спрей, някой знае ли колко приблизително излиза едно такова спрейче ?

Bullit
25-04-2008, 14:07
Значи моята броня на алфата (и на реното) е първо поколение - сиреч боядисана в цвета на колата само долу при халогените иначе си е черна пластмаса (или по-точно мисля че се казва стъклопласт). Взимаш много ситна шкурка, зачистваш люспите от старата боя, забърсваш пръскаш с черен спрей МАТОВ (6 лева от железарията) и си готов. Държи на реното вече 2 години, алфата ми е нова и я пръсках оня ден. Най-досадното от цялата процедура е облепването с хартиено тиксо и вестник, ама после си си заслужил бирата :D
по въпроса за боята, има май на Ботев магазинче, където спрямо номера на боята и състаряването (взимаш капачката на резервоара за мостра) ти приготвят спрейче същия цвят. ОБАЧЕ първо едно флаконче стига за 1 врата макс, второ беше доста скъпо - 40 лева май. Трето не става за драскотини, а за цялостни боядисване, ако само мацнеш драскотината и си личи:)

TRENDi
25-04-2008, 19:54
За пластмасовите чаркове си има Пластофикс (грунд) и кит за пластмаса, ако естествено не искате за се люпи боята.
Флакон спрей 400 мл по номер на боята са ми правили 2 пъти - втория на скоро - се по 20 лв го плащах. И както е написал колегата преди мен - не става за драскотини - цял детайл трябва да пръснеш. За драскотините и разни дребни охлузвания - по скоро коректор(маркер).

hsr
25-04-2008, 22:32
За пластофикса знам, но колегата не каза нищо за него и останах с впечатление, че не го използва :roll:
Относно спрея също съм на ясно, че не става за драскотини, по-скоро ми трябва за някои дребни детайли, които не си струва да се носят на бояджия .

JORDANGT
26-04-2008, 02:35
Повечето италиянски брони(с изключение на 164 и ГТВ които са с примеси на гума) се првят от Полипропилен >РР<
От стъклопласт се правят брони предимно от тунинг студия :idea: :wink:

manolito
26-04-2008, 14:51
Колеги ,да питам за тези прословути маркери дали са трайни? В един магазин за бои ми казаха че трайноста на маркера била до следващата автомивка!? И по горният клип в началото някой би ли превел какво е лепилото и другата паста.....че ме заинтригова доста. :wink:

Bullit
28-04-2008, 10:50
Ми лепилото е Локтайт секундно, пастата е вакса за пастиране, примерно търтъл уокс. Аз мисля тези дни да си направя опит от вътрешната страна на багажника, че ако стане да не си личи. Като имам време ще кача и снимки, както и ня броните:)

code
29-04-2008, 19:35
Колеги ,да питам за тези прословути маркери дали са трайни? В един магазин за бои ми казаха че трайноста на маркера била до следващата автомивка!? И по горният клип в началото някой би ли превел какво е лепилото и другата паста.....че ме заинтригова доста. :wink:
Траен е то си е боя.

boian
29-04-2008, 19:52
Маркера го пробвах и аз, ама нали цвета ми е син космо металик и си личи къде съм запълвал. Издържа някъде на 10-15 измивания, т.е. от миналия септември.

nkn66
30-04-2008, 01:21
[quote="Old Fox":3ovmr3ju]Опаа намерих го

http://www.metacafe.com/watch/501379/re ... airduster/ (http://www.metacafe.com/watch/501379/remove_car_dent_with_airduster/)
Кажи после как е станало и течен азот откъде си намерил...

тва е с въглероден двуокис не с азот :wink:[/quote:3ovmr3ju]
От къде да намеря въглероден двуокис?????? На Астрата ми има огромна вдлъбнатина на задния капак и мноооого искам да я оправя, ма не ми се разправя с бояджии и тенекиджии!

Mupo
30-04-2008, 10:01
Най-лесно - фирма занимаваща се с пълнене на пожарогасители. Някой от тях имат флакон под налягане с този газ, посредством дръжката отгоре на пожарогасителя се пробива флакона и така нататък ... т.е. ако си достатъчно смел и не те слуша главата ама хич ... на теория можеш и от пожарогасител да вземеш флакон :oops: :) .

veni
02-10-2008, 00:20
Ми лепилото е Локтайт секундно, пастата е вакса за пастиране, примерно търтъл уокс. Аз мисля тези дни да си направя опит от вътрешната страна на багажника, че ако стане да не си личи. Като имам време ще кача и снимки, както и ня броните:)
Провери ли дали става с лепилото, че вече се чудя какво да правя. Накой редовно се упражнява в драскане по предния ми капак и то доста агресивно.

Alfa User
30-11-2008, 20:36
В клипа е показан флакон с въздух под налягане - т.е. от типа, дето се продава в Офис 1 за почистване на клавиатури и т.н. ... Някой дали е пробвал наистина дали става ???