PDA

View Full Version : Проблем с дебитомер ?



Segal
24-04-2008, 21:16
Здравейте колеги днес бях на диагностика в Александърауто на моята 145 1.6 тс и ми излезе грешка в смесообразуването на дебитомера и момчетата я изтриха,а преди 3-4 месеца бях запоследно на диагностика и пак беше тази грешка и майстора каза че щтом пак се е появила лошо трябвало нов дебитомер :? какво мислите вие?

trouble
24-04-2008, 23:22
Здравейте колеги днес бях на диагностика в Александърауто на моята 145 1.6 тс и ми излезе грешка в смесообразуването на дебитомера и момчетата я изтриха,а преди 3-4 месеца бях запоследно на диагностика и пак беше тази грешка и майстора каза че щтом пак се е появила лошо трябвало нов дебитомер :? какво мислите вие?

Същото...

Nasko_77
25-04-2008, 01:34
Аз пък ще се съглася напълно ако... това излезе два пъти, но поне в два различни сервиза.

ssveto
25-04-2008, 08:01
Я си прегледай хубаво въздуховодите след дебитомера, също и смъкателния колектор и връзките му към двигателя. За да изключиш вероятността да ти смуче въздух.
Тази грешка и в такива случай се появява. Може с някакъв спрей да пръскаш, така по-лесно ще откриеш.
А дебитомера не е евтин, че да хукнеш веднага да го сменяш...

trustworthy
25-04-2008, 12:11
Дебитомерите са вече с нова, по-атрактивна цена ;) Може да се направи справка. Паднаха драстично наскоро - 150-ина лв обадиха колеги от бранша ;)

Mury
25-04-2008, 17:50
Дебитомерите са вече с нова, по-атрактивна цена ;) Може да се направи справка. Паднаха драстично наскоро - 150-ина лв обадиха колеги от бранша ;)

Пламене,стига си говорил глупости на хората и цени на некви скапани китайски боклуци,дето на някои коли не изкарват и месец :idea: :idea: :idea: Не знаеш каква е колата на колегата,за да му даваш цени на дебитомер :idea: :idea: :idea: Айде малко по-серизно

SigSauer
25-04-2008, 19:47
Преди седмица смених дебитомер - 115 лв. Италиянски.
Сигурен съм за произхода му !!!
А BOSCH - 235 лв.

Знам че става дума за друга кола - давам цените просто като инфо.

vlado_iv
25-04-2008, 22:09
Преди седмица смених дебитомер - 115 лв. Италиянски.
Сигурен съм за произхода му !!!
А BOSCH - 235 лв.

Знам че става дума за друга кола - давам цените просто като инфо.
Пич провери за 146 1.6 120к колко ще струва
Мерси предварително

bat kiro
26-04-2008, 10:30
Преди седмица смених дебитомер - 115 лв. Италиянски.
Сигурен съм за произхода му !!!
А BOSCH - 235 лв.

Знам че става дума за друга кола - давам цените просто като инфо.

не знам кви са тези цени :shock: :shock: аз преди месец дадах 500 за
BOSH.. та така..

kajoooo
26-04-2008, 20:21
Абе кви са тия цени 500лв 300лв :shock: :shock: :shock:
Във Варна в сервиза на BOSCH един колега от форум каза че са паднали страшно много дебитомерите и са вече по 130лв
Тайче проверете !!!

endeavour
26-04-2008, 20:49
Три пъти мери, веднаж режи! - са казали хората, щото после става: Пет пъти го режа и все е късо! Кви дефекти правеше ТС-то, че го водиш на диагностика? Ако са сериозни и диагностиката дава дебитомер - водиш я на друг диагностик, ако се повтори грешката - намираш друг ( оборотен) дебитомер и пробваш с него. Чак тогава ако се оправи гърмиш кинтите за нов - независимо колко ...А за това че са паднали цените на бош - дебитомери и сонди четем само у форума - магазините не знаят...

LeoVin4i
26-04-2008, 21:58
Абе кви са тия цени 500лв 300лв :shock: :shock: :shock:
Във Варна в сервиза на BOSCH един колега от форум каза че са паднали страшно много дебитомерите и са вече по 130лв
Тайче проверете !!!

За различните двигатели са различни дебитомерите и цените съответно. За 1.4 ТС '97 в БОШ ми казаха 1000+ (хиляда лева няма правописна грешка) :screwy: :screwy: :screwy: :screwy: :screwy: :screwy: :screwy:

Nasko_77
26-04-2008, 22:15
Абе кви са тия цени 500лв 300лв :shock: :shock: :shock:
Във Варна в сервиза на BOSCH един колега от форум каза че са паднали страшно много дебитомерите и са вече по 130лв
Тайче проверете !!!

За различните двигатели са различни дебитомерите и цените съответно. За 1.4 ТС '97 в БОШ ми казаха 1000+ (хиляда лева няма правописна грешка) :screwy: :screwy: :screwy: :screwy: :screwy: :screwy: :screwy:Хахххх.... трябваше да го застреляш на място и.... беж, да те няма :lol:

LeoVin4i
26-04-2008, 23:06
Е той толкоз си струва бошовския дебитомер, не са виновни продавачите :) Има заместител от Hoffer, доста по-еФтин.

Nasko_77
26-04-2008, 23:24
Е той толкоз си струва бошовския дебитомер, не са виновни продавачите :) Има заместител от Hoffer, доста по-еФтин.Демек... ако моята се окаже, някой ден за дебитомер, да не ходя в магазин авточасти за оргинален, а направо... в автосалона за друга такава. На далавера ще съм. :lol: 100 в едно :D

LeoVin4i
26-04-2008, 23:44
Ами дано да не идва никога тоя ден.

Ако все пак дойде кви пари ще искаш за кожения салон :oops:

vlado_iv
27-04-2008, 00:44
е колко струва в делствителност за 146 1.6 тс
защото се налага да вземам

Segal
29-04-2008, 00:53
ами момчета освен да отида до сервиза и в люлин да видим и там какво ще покаже :shock:

acko88
29-04-2008, 09:15
Дай боже цените да са паднали ама неми се вярва... Иначе преди 5-6 месеца в Александара дебитомер за 1.6тс беше 315лв пък а незнам и аз страдам от това... Ама бензин като вода карам без дебит. и си ми харчи 30 :lol: :lol: :lol: :lol:

Viktor_
29-04-2008, 10:45
Да попитам колегата с проблема - ти имаш ли всъщност някакви оплаквания от работата на двигателя, освен че излиза грешка при диагностика. Грешката седи ли като текуща или изчезва като се изтрие. Каква е стойноста на разхода на въздух според диагностиката? Отговаря ли напрежението, което подава дебитомера на празен ход на това, което се дава като стойност по спецификацията на модела? И с кой модел еку си: Motronic 2.10.4 или 1.5.5 - последното е на модела от фейслифта, защото дебитомерите при двете системи са различни.

Мисълта ми е, че трябва а имаш солидни причини да се хвърлиш да купуваш дебитомер предвид цената му.

Иначе по темата - преди въпросното спадане на цените дебитомер за моделите до 98, които са с Motronic 2.10.4 беше 250лв. в Александър и много повече в Киров.

Ma7e4k0
29-04-2008, 12:02
То дебитомер 2-ра употреба при италианеца е 40 лева оригинален ....а ако искаш менте от варна чисто нов е мисля 4е 150 преди 4 месеца поне беше толко за на дедо 146-цата... :wink:

Segal
30-04-2008, 00:49
ами нямам дуги оплаквания по двигателя освен вариатор.Грешката като я изтрият след няколко дни пак се появява.За показанията на въздуха нищо не знам не са ми давали такива допълнителни сведения дебитомера е от фейслифта :roll:

Viktor_
30-04-2008, 01:14
Ако не си сигурен дали изобщо има проблем и е за смяна дебитомера ти не пречи да дойдеш при мен да погледна и аз - освен всичко ще ти и обесня какви са нормалните стойности при тебе сравнени с друга подобна с изправен, за да знаеш каде се намираш точно и има ли място за притеснение.

Mury
30-04-2008, 12:34
Малко разяснения,старите ТС-и/преди 98,с металния капак/са със скъпите дебитомери 700+,по-новите ТС-и са с доста по ефтини около 300+.Говоря за цени на Бош :idea: :idea: :idea:

acko88
30-04-2008, 15:38
Малко разяснения,старите ТС-и/преди 98,с металния капак/са със скъпите дебитомери 700+,по-новите ТС-и са с доста по ефтини около 300+.Говоря за цени на Бош :idea: :idea: :idea:

А мнението ти за бош какво е !? :roll: Аз вече се обърках доста го плюят но пък от друга страна има хора който нямат проблеми с него незнам и аз какво да взема вече...Дано Бобо знае :wink:

миро
30-04-2008, 21:00
Е как мнение за Бош бе, то оригиналния за тази кола е такъв и ако с него не става, едва ли с друг ще е по-добре. Купуваш си истински и забравяш.

Nasko_77
30-04-2008, 21:13
Е как мнение за Бош бе, то оригиналния за тази кола е такъв и ако с него не става, едва ли с друг ще е по-добре. Купуваш си истински и забравяш. Забравяш??? :) Пък в същия момент... мрът като мухи :lol: Едва ли има друга част за която толкова да е писано, толкова сменяна и толкова проблемна, колкото дебитомера в този форум :D

Mury
01-05-2008, 15:50
[quote="миро":3c24i8qd]Е как мнение за Бош бе, то оригиналния за тази кола е такъв и ако с него не става, едва ли с друг ще е по-добре. Купуваш си истински и забравяш. Забравяш??? :) Пък в същия момент... мрът като мухи :lol: Едва ли има друга част за която толкова да е писано, толкова сменяна и толкова проблемна, колкото дебитомера в този форум :D[/quote:3c24i8qd]

Определено дебитомерите на Бош са МНОГО ПО-ДОБРИ от всеки друг :idea: :idea: :idea: :idea:

ssveto
01-05-2008, 20:37
Малко разяснения,старите ТС-и/преди 98,с металния капак/са със скъпите дебитомери 700+,по-новите ТС-и са с доста по ефтини около 300+.Говоря за цени на Бош :idea: :idea: :idea:

Айде бе?
Ами моята е от новите и Бошовския дебитомер ми е 630лв. А пак точно за старите ТС-и цените видях, че са от 300 надолу...

Mury
02-05-2008, 11:06
Малко разяснения,старите ТС-и/преди 98,с металния капак/са със скъпите дебитомери 700+,по-новите ТС-и са с доста по ефтини около 300+.Говоря за цени на Бош :idea: :idea: :idea:

Айде бе?
Ами моята е от новите и Бошовския дебитомер ми е 630лв. А пак точно за старите ТС-и цените видях, че са от 300 надолу...

Може и така да е,но аз говоря за цени в София,но стария дебитомер е много по-скъп от твоя,не си разбрал цената,но щом са ти продали твоя за 630,значи другия е към 1000 :idea: :idea: :idea:

ssveto
02-05-2008, 12:26
Малко разяснения,старите ТС-и/преди 98,с металния капак/са със скъпите дебитомери 700+,по-новите ТС-и са с доста по ефтини около 300+.Говоря за цени на Бош :idea: :idea: :idea:

Айде бе?
Ами моята е от новите и Бошовския дебитомер ми е 630лв. А пак точно за старите ТС-и цените видях, че са от 300 надолу...

Може и така да е,аз говоря за цени в София,но стария дебитомер е много по-скъп от твоя,не си разбрал цената,но щом са ти продали твоя за 630,значи другия е към 1000 :idea: :idea: :idea:


Аиде аиде, хептем на посоки взе да говориш... Стига, че го обърнахме на спор. Скоро сменях дебитомер и съм запознат. А и говоря за цени точно от магазин на BOSH...

acko88
02-05-2008, 14:37
Малко разяснения,старите ТС-и/преди 98,с металния капак/са със скъпите дебитомери 700+,по-новите ТС-и са с доста по ефтини около 300+.Говоря за цени на Бош :idea: :idea: :idea:

Айде бе?
Ами моята е от новите и Бошовския дебитомер ми е 630лв. А пак точно за старите ТС-и цените видях, че са от 300 надолу...

Може и така да е,аз говоря за цени в София,но стария дебитомер е много по-скъп от твоя,не си разбрал цената,но щом са ти продали твоя за 630,значи другия е към 1000 :idea: :idea: :idea:


Аиде аиде, хептем на посоки взе да говориш... Стига, че го обърнахме на спор. Скоро сменях дебитомер и съм запознат. А и говоря за цени точно от магазин на BOSH...

Бате тия цени едно време и в кореком ги е нямало :roll: :shock: :shock: метна ли са те нещо...Аз също трябва да купувам дебитомер и питам и разпитвам на всякаде цените варират около 320лв за Бош!!!!За новите ТС става вапрос.

spe4elist
02-05-2008, 16:48
Я вижте тук
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... highlight= (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=23715&highlight=)

vlado_iv
04-05-2008, 10:40
Малко разяснения,старите ТС-и/преди 98,с металния капак/са със скъпите дебитомери 700+,по-новите ТС-и са с доста по ефтини около 300+.Говоря за цени на Бош :idea: :idea: :idea:
за кой капак става въпрос-върху бобиите ли
Защото мойта е 98г и там е с алуминиев капак

Mury
04-05-2008, 12:04
Малко разяснения,старите ТС-и/преди 98,с металния капак/са със скъпите дебитомери 700+,по-новите ТС-и са с доста по ефтини около 300+.Говоря за цени на Бош :idea: :idea: :idea:

Айде бе?
Ами моята е от новите и Бошовския дебитомер ми е 630лв. А пак точно за старите ТС-и цените видях, че са от 300 надолу...

Може и така да е,аз говоря за цени в София,но стария дебитомер е много по-скъп от твоя,не си разбрал цената,но щом са ти продали твоя за 630,значи другия е към 1000 :idea: :idea: :idea:


Аиде аиде, хептем на посоки взе да говориш... Стига, че го обърнахме на спор. Скоро сменях дебитомер и съм запознат. А и говоря за цени точно от магазин на BOSH...

Та сигурно си единствения,който е сменял дебитомер скоро :idea: :idea: :idea: И аз сменях есента,и го взех за 500 лв. само че от човек,на когото не му трябваше един чисто нов :wink: :wink: :wink:

Mury
04-05-2008, 12:05
Малко разяснения,старите ТС-и/преди 98,с металния капак/са със скъпите дебитомери 700+,по-новите ТС-и са с доста по ефтини около 300+.Говоря за цени на Бош :idea: :idea: :idea:
за кой капак става въпрос-върху бобиите ли
Защото мойта е 98г и там е с алуминиев капак

Да за него говоря,капака на клапаните :wink: :wink:

Segal
11-05-2008, 15:06
Колеги оказа се,че не дебитомера е заминал ами ламбда сондата е заспала ве4е мисля да сложа универсална на "марели"

Mury
12-05-2008, 12:38
Колеги оказа се,че не дебитомера е заминал ами ламбда сондата е заспала ве4е мисля да сложа универсална на "марели"

И след 3-4 месеца пак :idea: :idea: :idea:

Segal
12-05-2008, 21:08
Ами днес я сложих на Голден Лодж (марели) пък ще видим колко ще изкара може и да съм оцелил добра бройка :roll:

georgievst
12-05-2008, 23:29
Колеги оказа се,че не дебитомера е заминал ами ламбда сондата е заспала ве4е мисля да сложа универсална на "марели"

Аз съм с такава, но не е връх на сладоледа. По-добре се ръсни малко повече за Бош.

viper70
13-05-2008, 19:30
С риск да ме нападнете съм си монтирал дебитомер Бош произведен в русия за лада нива ,лада калина и лада 2110,12.... цената му е около 75 лева и варира спрямо курса на доставката от последният път единственно взех патрона а останалото от оригиналният дебитомер дори и буксата е 1 към 1

miromitev
08-03-2009, 13:30
Бях писал преди някъде , че ми пуши колицата, но си върви..Днес направих един опит, откачих дебитомера..карах така, после го закачих....и да Ви кажа, ако има разлика, то аз не я усетих. И в двата случая си пушеше (не постоянно), върви доста добре, ускорява си след 3500 оборота(не забива моцуната)....Защо го направих, ...видя ми се че май градско сега за 250км. ми издуха половин резервоар нафта????
Въпрос..възможно ли е това да е от дебитомера(пушека и разхода)....и ако ДА защо като го откача, няма разлика?