PDA

View Full Version : Прекъсва като подам газ, падат оборотите на ПХ



alfa1551.8ts130
27-04-2008, 01:11
Колеги,имам проблем голям от известно време.Колата ми прекъсва като подам газ.Направо забива муцуната.На по високи обороти няма проблем.Също и на празен ход понякога забива и падат оборотите,даже гасне много рядко но се случва.Кажете вие от какво мислите че мойе да е.Мислех да не е от запушени дюзи,но не е.Вече не знам от какво може да е.От ламбда мойе ли да е,ама понякога се оправя и после пак почва номерата.А и съм забелязал,че като прави така ми вдига разхода.Помагаите с мнения какво може да е.Нека всеки имал подобен проблем да каже какво е било при него. :brickwall: :brickwall: :brickwall:


Колега пиши смислени заглавия занапред!


ALFA CORSE

Gogata
27-04-2008, 06:46
Най-вероятно е ламбда,но я закарай на диагностика най-добре,там ще си покаже от какво е.При мен въпросното забиването се оказа точно от това.Ламбдата ми беше влезнала в сервизен режим.
Ако имаш катализатор провери и той в какво състояние,защото моите проблеми с ламбда сондата бяха от запушен катализатор.Успех!

lulin racing
27-04-2008, 10:41
Колеги,имам проблем голям от известно време.Колата ми прекъсва като подам газ.Направо забива муцуната.На по високи обороти няма проблем.Също и на празен ход понякога забива и падат оборотите,даже гасне много рядко но се случва.Кажете вие от какво мислите че мойе да е.Мислех да не е от запушени дюзи,но не е.Вече не знам от какво може да е.От ламбда мойе ли да е,ама понякога се оправя и после пак почва номерата.А и съм забелязал,че като прави така ми вдига разхода.Помагаите с мнения какво може да е.Нека всеки имал подобен проблем да каже какво е било при него. :brickwall: :brickwall: :brickwall:

Колега свали мпх (моторче за празен ход) почисти го или с бензин или с кореселин!И след това ако не се оправи виж сонда!

XaBu4ko
27-04-2008, 10:45
Ламбда... Ама направете диагностика на студена кола.. Щото аз правих на загрял двигател - Ламбдата на 10х. Ама и на мен ми придърпваше сутрин.... и си викам дай на студено да я боцнем и ОП... Скалата щеше да излезе от монитора...
Оказа се изгорял нагревател.

alfa1551.8ts130
27-04-2008, 13:44
Благодаря за съветите,ама точно тва ме притеснява че не го прави винаги.И няма значение студена ли е или топла.Понякога студена върви перфектно и като загрее почва.После пък обратното.Направо съм се видял в чудо.Аз си мисля че ако е ламбда ще го прави постоянно.Диагностика му е майката.Ама не знам свястни в нашия град.Уж има ама има и много оплаквания,че не могат да хванат някои проблеми.

alfatras
27-04-2008, 14:47
Погледни си бубините,свещите и кабелите в какво състояние са колега.

alfa1551.8ts130
27-04-2008, 14:50
Сбещи и кабели отдавна съм ги проверил 6 са.Все пак са на 500 километра само.

The_Game
27-04-2008, 15:59
Сбещи и кабели отдавна съм ги проверил 6 са.Все пак са на 500 километра само.


ако са ментета дори и на 200км да са пак може да дефектират :roll:

beili
27-04-2008, 16:08
Здравейте и от мен.При мен има подобен проблем,но прекъсва а даже и гърми но на студен мотор,а като позагрее се оправя.Свещите са ми чисто нови,катализатор нямам.Забелязах,че когато е студена и гърми,като си сложа ръката от зад на смукателните колектори /пластмасови са/ и подам газ се усеща че се раздуват и веднага след това патка.Нямам газово карам я на бензин и се чудя от какво е.Кабелите съм ги гледал на тъмно не излизат искри но сигурно това не е и показател,че са здрави.Свещите като сменях на 1-ви и на 4-ти цилиндър бяха с черен нагар а другите 4 бяха керемидено червени и мисля че такива трябва да са.При тези с нагара явно е имало не добро изгаряне.Мислите ли че тук има вина дебитомера или по-скоро кабели,бобини или ламбда?

hsr
27-04-2008, 17:06
Към beli : Това със свещите няма как да е от дебитомера .Според мен или някоя бубина не ти работи както трябва (или изобщо не работи) или имаш изгорял комутатор .Има и други варианти, например проблем с ЕКУ-то, но те са по малко вероятни .Ако ти се занимава можеш да пробваш следното : Палиш колата и започваш на работеш двигател да вадиш един по един кабелите на свещите и ги държиш на разтояние 3-4 см. над свещтта .Трябва да се чува ясно "пукане" и да хвърля искра към свещтта .Ако не го прави проследяваш кабела до бубината .Ако и 4-те неработещи се паднат на 1 бубина-значи или бобината или комутатора са изгорели .Другият вариант е да са комбинирани- 2-та изхода на едната бобина и 2-та на другата, или 3:1 .Ако искаш пробвай и като се види какъв е резултата, тогава ще умуваме .

ПП 1: Всичко, което ти казвам е 100 % изпитано и говоря от опит .
ПП 2: Ако пробваш, най добре използвай ръкавици, за да не ти изтръпнат пристите :lol: Аз го правя с голи ръце, но си знам че кабелите ми са здрави

beili
27-04-2008, 18:10
Ok,утре ще опитам и ще пиша пак.

endeavour
27-04-2008, 22:06
За диагностика в Пловдив само не ходи в Боша на Кукленско шосе.

XaBu4ko
28-04-2008, 07:10
Абе пръсни си буксите на ламбдата със контактен спрей. Аз като я взех ми светеше лампата за грешка и след почистване на букси се оправи.

beili
28-04-2008, 17:19
Днес направих процедурата която ми каза с всяка една от свещите и кабелите.Като изваждам лулите се чува ясно пукане и се виждат искрите към свещите което значи че си работят.Давайте да мислим от тук нататък.

hsr
28-04-2008, 18:38
Днес направих процедурата която ми каза с всяка една от свещите и кабелите.Като изваждам лулите се чува ясно пукане и се виждат искрите към свещите което значи че си работят.Давайте да мислим от тук нататък.

Най-добре разпитай колегите от Бургас или виж в темата за сервизите къде в града правят свястна диагностика и я карай ! Всичко друго е гадаене .
Както колегата The_Game вече каза, въпреки че свещите са ти нови може и от тях да е . Друг вариант са кабелите, макар че не преискряват в тъмното .Аз преди няколко години имах подобен случай с един Опел-отначало само гърмеше отвреме навреме и като позагрееше малко и се оправяше .Смених му свещите и се усети малко подобрение, но пак си гърмеше .Накрая съвсем спря да пали и след като го задърпах до един сервиз му смениха кабелите и се оправи :shock: А старите уж си работеха и не искряха в тъмното .
Друг вариант като са ти махали катализатора да не са го направили както трябва и след време ламбда сондата да се е скапала и отначало да не сработва, а като поработи малко колата да се пооправя и затова на загрял двигател да нямаш проблеми .
Може и от дебитомер да е- много колеги със 16 в. са имали подобни проблеми, които след смяната му са изчезвали (макар че при 8в. май се срещат доста по-рядко, но не е изключено) .
Изобщо вариантите са много и ако не искаш да си играеш да сменяш нещата 1 по 1, я закарай на диагностика и там ще ти кажат .

beili
28-04-2008, 19:57
Благодаря за отговорите.

XaBu4ko
28-04-2008, 20:41
Koлега нали си от БС бре..... Дай да се видим тия дни да я чуем .... а аз имам една ламбда можем да я сменим да видим дали ще се оправи а и в крайна сметка и по една бира ако пийнем......... :wink:

beili
28-04-2008, 22:00
Никакъв проблем няма колега,бях ти пратил лично точно по същия повод но не откликна.Прати си номера да ти се обадя,ще има доста почивни дни идната седмица и все ще го измислим.Пиши едно лично :)

XaBu4ko
30-04-2008, 17:54
Никакъв проблем няма колега,бях ти пратил лично точно по същия повод но не откликна.Прати си номера да ти се обадя,ще има доста почивни дни идната седмица и все ще го измислим.Пиши едно лично :)

Готов си колега...

alfa1551.8ts130
19-05-2008, 19:04
Колеги най после да се похваля,че проблема е намерен.Значи гърнето преди ламбдата ми изпуска отнякъде и от там излизат газове,в следствие на което ламбдата се обърква и подава грешна информация на компа и той си прави квото си иска и подава не правилна смес на всеки цилиндър.И от там опушени свещи кабели бобини комутатори и така си върви.Слава богу само свещи и кабели са ми засегнати.Та да знаете от мен никога не допускайте да ви изпуска преди ламбдата.След нея ако ще да гърми но преди нея никога,макар и малка дупчица.Айде успех на всички,дано съм ви бил полезен. :wink:

arieca155
21-05-2008, 20:48
точно днес си оправих гарнитурата на изспускателните където се сливат с двуцевката,и се чудих дали не си въобразявам яе колата като че ли се поуспокои.
продължавам да се чудя.

anthony
22-05-2008, 07:44
`гърнето преди ламбдата ми изпуска отнякъде и от там излизат газове` - аз що си мисля, че преди сондата няма гърне.

alf
23-05-2008, 00:58
колегата вероятно има предвид меката връзка. това наистина е много важно защото сумати народ си сменят ламбите без ефект.
към beli провери дали не смуче въздух около кутията от гумените преходници примерно

alfa1551.8ts130
23-05-2008, 20:05
Е да де за меката връзка става въпрос,но имах предвид и тръбите като цяло.МНОГО Е ВАЖНО.Ходете на свястна диагностика и при хора,които търсят проблема не само да четат показанията на компа.Всеки проблем си има причина и аз щях замалко да сменя сонда,ми се размина.