PDA

View Full Version : клаксон на Алфа 146



pasheto2
28-04-2008, 20:18
Момчета и Момичета помагайте.
Имам проблем с клаксона - не свири. Проверил съм всички бушони и релетата покрай тях. Проверил съм всички релета около акумулатора, всичко е здраво. Ако има някое реле специално за клаксона и някой знае къде е да помага.

Satanism
28-04-2008, 20:25
провери кабелите към 2те тромби как са...на мен на Ланчата ми се разкачаше едната....

JK
29-04-2008, 13:26
и при мен го имаше този проблем - оказа се, че тромбите са си заминали. отидох в най - близката автоморга и си взех некъв от голф за 5 лева и сега си свири идеално :)

reptli
29-04-2008, 13:39
колега ако не знаеш как да стигнеш до тромбите ето ти малко инфо ;)

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... A%E0%F2%E0 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=8860&highlight=%F1%E2%E8%F0%EA%E0%F2%E0)

при мен проблема беше масата :evil: свалих си бронята почистих клемите и вече всичко е ОК ;)

и ако не се лъжа,когато си в колата и натискаш клаксона трябва да се чува реленцето да цъка :roll:

tonov
29-04-2008, 21:30
....ако не се лъжа,когато си в колата и натискаш клаксона трябва да се чува реленцето да цъка

Не се лъжеш :wink:


Момчета и Момичета помагайте.
Имам проблем с клаксона - не свири. Проверил съм всички бушони и релетата покрай тях. Проверил съм всички релета около акумулатора, всичко е здраво. Ако има някое реле специално за клаксона и някой знае къде е да помага.

Има си реле за клаксона. Долу на таблото е. Ако не цъка - може и във волана да е проблема.
Иначе провери с мултицет дали отиват 12V до тромбите като се натисне клаксона (тука ще трябва втори човек). Ако няма тръгваш по веригата. Ако има - проверяваш масата. Ако има и маса - нови тромби. Има комплекти по 15-ина лева (нови).

Viktor_
30-04-2008, 01:19
Е все пак дори да са на лице масата и столовете е нормлано да се провери и R на охлювите или ако липсва уред да се пуснат директно на акумулатора за проба, защото е рядко явление и двата охлюва да заминат едноврменно.

pasheto2
10-05-2008, 11:12
пусках директен ток до тромбите, свирят си нормално, абсолютно всички релета са здрави.
Възможно ли е проблемът да е във волана. без "air bag" e?

reptli
10-05-2008, 16:50
колега щом чуваш релето да ти цъка значи не е от самия волан :idea:

marian
18-01-2009, 15:43
За да не пускам нова тема бих искьл някой да ми каже кьде са тромбите на 145.:calc:
Благодаря

tonov
18-01-2009, 19:20
За да не пускам нова тема бих искьл някой да ми каже кьде са тромбите на 145.:calc:
Благодаря

Зад десния фар, ниско към подкалника :)

marian
18-01-2009, 20:09
Зад десния фар, ниско към подкалника :)Благодаря ти:respect:

Nyte
21-02-2010, 00:46
Искам да използвам темата да задам един въпрос, че и моя клаксон нещо се предаде. В началото от време на време не свиреше, а сега нацяло се е предал :no_no_no: Волана ми е с air bag - по същия ли начин се отваря, както и този без airbag? В manual'а видях, че пише само за волан без airbag. В смисъл капачето отпред се издърпва нагоре ли? Да не вземе airbag'а да ми се отвори в лицето ако това не е правилния начин :spam_laser: Иначе не се чува цъкане от реле като натисна клаксона, което ме навежда на мисълта, че проблемът е някъде там под капачето :upsidedwnsmiley:

DerMeister
22-02-2010, 00:26
Щом релето цъка, преди да правиш каквито и да е гимнастики, бръкни и откачи и закачи клемите на самите тромби. При мен вече два пъти само от това се оправя, но е на много тъпо място и нямам нерви и време да свалям и да чистя обстойно.

kolev
22-02-2010, 10:56
иначе волана отзад на всеки лъч има винт шестограм -3 общо и еърбега излиза напред.

MaDHaCkEr
22-02-2010, 12:41
Проблемът идва от волана щом всичко друго ти е наред! Аз също го имам този проблем, но не съм го оправил все още. Клаксона ми свири когато си иска... :@ даже не прави хубав контакт и понякога.

Nyte
22-02-2010, 15:21
Мерси за отговорите, ще го отворя тия дни да погледна каква е ситуацията. И моя си свири, когато си поиска:super:

MaD-BoY
24-02-2010, 15:22
От лентичката е аз имах същия проблем ... лентичката ми беше изкочила малко и не даваше хубаво контакт , разкачих всичко изкарах лентата пренавих си я и всичко е ОК . Внимание когато тръгнете да сия навивате на тая ролка там направеете 3-4 оборота да се по отпусне лентата ...