PDA

View Full Version : Въпросче!!!! Прехвърляне на автомобил...



Цветан Цанов
29-04-2008, 18:08
Здравейте приятели,интересува ме да купя от човек регистриран вече в България автомобил като го закупя какво трябва да направя (прехвърляне )как става,пред нотариюс или пред Кат .И какви формалности се правят там!Като се има в предвид,че човека от които ще закупя автомобила е от София и аз съм от София и не държа да сменям номерата :roll:

DerMeister
29-04-2008, 18:12
Пред нотариус се прави договор за покупко-продажба и после в КАТ се прави смяната на собствеността в талона и блабла. Из целия интернет е пълно с такива теми и подробно е описано всичко необходимо, разтърси се. :wink:

LeoVin4i
29-04-2008, 20:44
Да не забравиш да кажеш на данъчните, че си си купил кола, щото има глоба после :wink:

koolio
29-04-2008, 21:08
Стъпките са следните:
1. Подписвате договор за покупко-продажба с нотариална заверка на подписите. Нотариусите обикновено имат бланки, тъй като договорът е типов. Необходими са:
а) документи за самоличност на продавача и купувача
б) големия талон на колата
в) бележка за платен данък на МПС за предходната година
г) някои нотариуси изискват удостоверение за застрахователната стойност на МПС-то

2. Смяна на документите в КАТ. Необходими са:
а) личните документи на новия собственик
б) стария голям талон на колата
в) полицата за сключена ЗГО

3. Факултативно: явяваш се на среща - за повече информация - виж раздел "Срещи и мероприятия", хвалиш се гръмогласно, и ако са ти останали пари след смяната на консумативите и първите километри - черпиш :P .
Успех! И за всеки случай се обади предварително на нотариуса, да не съм пропуснал нещо, че, макар и юрист, съм малко разсеян :lol: .

raiders
29-04-2008, 22:42
евала на koolio и що се криеш какво работиш ти... ааа

koolio
29-04-2008, 23:23
евала на koolio и що се криеш какво работиш ти... ааа
Ма си отнесен и ти - профилът ми е публично достояние :P .