PDA

View Full Version : Проблем Алфа Ромео 156



slavi_fb
30-04-2008, 10:56
Здравейте, отскоро съм член на форума и се радвам че го има защото от него разбирам много полезни неща. Имам един проблем който се появи вчера и не знам до колко е сериозен Става въпрос за една лампичка която ми светна по време на път. Имам 156-ца 1.9 JTD а въпросната лампа се намира където е оборотомера в самия му край. Те са три лампички горе едната за маслото, втората за акумолатора мисля, но третата не знам за какво е, именно тя е проблема. Свалих книжката за Алфа 156 и в нея за въпросната лампа пише Injection system malfunction. Притеснява ме да не би някоя от дюзите да се е запушила или по-лошото прецакала, но не забелязвам никаква промяна в колата върви си и си набира както преди. Ще съм ви много благодарен, ако знаете нещо по въпроса, че сега по празниците няма как да отида до сервиз и най-вероятно това ще стане след тях. Благодаря предварително

oem
30-04-2008, 10:59
Някой датчик ти прави проблем, но никой тук не може да ти каже кой точно. Иди да я закачат на компютър и да ти кажат каква грешка дава. Там ще разбереш кое прави проблем.

Може просто кабел да имаш откачен или лош контакт.

sitalk
30-04-2008, 14:44
Ако съм те разбрал правилно, коя лампа точно ти присветва,решението ти е диагностика!Иначе може да е от доста неща,дебитомер,турбо,датчици за налане и тн.

ninormal
30-04-2008, 17:08
С каква нафта я караш ?

Novachev
30-04-2008, 20:44
мисля на тези коли лампата не може да присветва от кофти нафта иама проплем и компа го засича за това светва лампата.

slavi_fb
07-05-2008, 12:22
Последно заредих от Лукойл, след това лампата светна, но след два дни изгасна. Ще и направя диагностика, за да видя какво е състоянието й, така или иначе. Благодаря за коментарите