PDA

View Full Version : ???колектори



gogo23
01-05-2008, 00:37
интересно ми е по какав на4ин се полират :jumping: маи дига малко конете>>>>

Novachev
01-05-2008, 21:48
С полираща машинка с различни приставки която има и приставка с жило
продава се из магазините за инструменти но все пак не точно полирането а изглаждането на ръбовете премахването припокриванията на колекторите и главата и разни други доизглаждания и отстраняване на заводски пороци имат ефект върху вървежа на колата. Може да стане и с пясъкоструене но с шлифовъчната машинка е най добре .

ne0
02-05-2008, 13:40
OK, но в 90% от случаите ефекта е обратен ;). Темата е дълга споделям готова информация.

Novachev
02-05-2008, 21:39
Прав е бат нено там с полирането има две противоположни мнения едното е за минимално съпротивляние другото е за пулзящи слоеве и разни такива. Но премахването на презастъпването на колекторите и отворите на главата дава резултат.

ne0
02-05-2008, 22:15
Прав е бат нено там с полирането има две противоположни мнения едното е за минимално съпротивляние другото е за пулзящи слоеве и разни такива. Но премахването на презастъпването на колекторите и отворите на главата дава резултат.

точно така

ФЕРАРИСТ
02-05-2008, 22:18
Това ще рече че нищо като американския турбонатор наврян в колекторите има някакъв ефект, или съм разбрал погрешно.....

Novachev
03-05-2008, 20:14
Какво етова за което говориш да не е някоя перка дети се слага на колекторите.

Satanism
03-05-2008, 20:18
Аз съм чувал, че има ефект само на атмосферки над 150кс...иначе се 200 ако е скопена по рождение или е турбинирана...

Novachev
03-05-2008, 21:07
Аз съм чувал, че има ефект само на атмосферки над 150кс...иначе се 200 ако е скопена по рождение или е турбинирана...Ако говориш за перката вярно е има ефект но той е ОТРИЦАТЕЛЕН и друг път сме го разисквали този въпрос щом има съпротивляне на пътя на въздуха се намалява количеството флуид който приминава през него при еднакви други условия.

Satanism
03-05-2008, 21:16
Аз съм чувал, че има ефект само на атмосферки над 150кс...иначе се 200 ако е скопена по рождение или е турбинирана...Ако говориш за перката вярно е има ефект но той е ОТРИЦАТЕЛЕН и друг път сме го разисквали този въпрос щом има съпротивляне на пътя на въздуха се намалява количеството флуид който приминава през него при еднакви други условия.
За полирането говоря... :roll:

Novachev
03-05-2008, 22:48
Нали разправяме че не е точно полиране а избавяне от дефекти като наложиш всмукателния колектор към главата и погледнеш се вижда че отворите не съвпадат идеално а се разминават с изпускателния е същото за това се напасват и след напасване има ефек при всякакви двигатели малки и големи ефекта се осеща но примерно един чип се осеща много по добре. Има и друго нещо освен напасване на дефектите може да се разширят и самите отвори и то с доста , но може да се смянят и клапаните с по големи и една генерация да се пусне с подходящ диаметър е тогава почва да върви по добре колата и т.н.