PDA

View Full Version : Дебитомерът - размисли и страсти



spe4elist
01-05-2008, 20:45
Здравейте, колеги и приятели!
Имам едно предложение:
Да направим една отделна тема за дебитомерите и всякакви въпроси и отговори да бъдат събрани в нея. Това ще помогне на онези, които имат някакъв проблем с Него (дебитомера).

Направих си труда и използвах търсачката – думичката „дебитомер” бе открита в 496 теми. Това ме навежда на мисълта, че трябва да му бъде отделено специално внимание. Нали? А именно – да вземем, та да го разнищим, омразния дебитомер, за да се успокоят духовете на Емоционалния собственик на Алфа Ромео.
Очаквам Вашите мнения за отварянето на отделна ТЕМА.

ПС Колебах се в раздел да пусна тази тема, ако г-да модераторите решат друго – да я преместят, където трябва. Благодаря!

endeavour
01-05-2008, 20:55
Има логика впредложението ти,колега.

krasy k
01-05-2008, 22:30
Аз също съм ЗА ! Там да се съберат всичката информация,каталожни номера,цени,проблеми, диагностични трудности,признаци за проблеми идващи от него и т.н , и т.н.

boian
01-05-2008, 23:11
spe4elist, не сипвай в раната сол. Тоз продукт веч не мой да ма изкара от равновесие. Кат са строши- сменям, нали вече е ефтин :D

spe4elist
01-05-2008, 23:27
spe4elist, не сипвай в раната сол. Тоз продукт веч не мой да ма изкара от равновесие. Кат са строши- сменям, нали вече е ефтин :D

Идеята е да помогнем и на другите колеги. Също и да ги успокоим :D

Novachev
02-05-2008, 08:47
Незнам къде ги има тези цени ама в каталога им на Бош са още на старичките цени http://www.bosch.bg/bg/products/car_equ ... /index.htm (http://www.bosch.bg/bg/products/car_equip/pricelist/index.htm)

spe4elist
02-05-2008, 09:56
Незнам къде ги има тези цени ама в каталога им на Бош са още на старичките цени http://www.bosch.bg/bg/products/car_equ ... /index.htm (http://www.bosch.bg/bg/products/car_equip/pricelist/index.htm)

Ето един инфо бюлетин, например:

Novachev
02-05-2008, 10:05
:shock:

spe4elist
02-05-2008, 10:11
:shock:

Ja, ja!

ФЕРАРИСТ
02-05-2008, 11:58
Идеята е добра, добре ще е да има отделни теми за често наболелите проблеми, не знам дали ще е по добре да са в отделни закачени теми или подфоруми, но си струва....

krasy k
02-05-2008, 12:13
Колеги,за да няма излишни коментари и т.н. ще кажа следното :
Тази сутрин уговорих доставка на такъв Бош- дебитомер 0280 218 019 на цената ,която е посочена от spe4elist с минимална печалба за продавача и след около 7-10 дни най-вероятно ще го имам. Имам сериозни обещания от колегата , че е истински Бош. Ще снимам кутията преди да го разопаковам,след това самото тяло преди да го сложа . Периодично ще ви давам инфо за поведението на автомобила с новия дебитомер. Ако всичко е ОК доста бири ще пие колегата. Разликата до цена от 265 лв , а да не говорим и до 518 лв е камион бира. А колко нафта е това.................. :lol: :lol: :lol:

BO
02-05-2008, 12:57
Той струва и доста по-ниско от тази цена реално.
Представяте ли си колко ни е..т с тези цени!!!
Сега е намален и се радваме, което е така, но другите неща... :lol:

krasy k
02-05-2008, 13:22
Това е т.нар. пазарна икономика. Вярно е,има и доста спекула с цени и стоки,но живеем в България... Доста фирми нахълтаха на пазара,кога с качествена стока, кога не и пазара ще не ще се съобразява с тях. Сериозните фирми се опитват да регулират нещата,но понякога това не им се отдава . Стига толкова,че отклонихме темата.

ФЕРАРИСТ
02-05-2008, 14:53
Колеги,за да няма излишни коментари и т.н. ще кажа следното :
Тази сутрин уговорих доставка на такъв Бош- дебитомер 0280 218 019 на цената ,която е посочена от spe4elist с минимална печалба за продавача и след около 7-10 дни най-вероятно ще го имам. Имам сериозни обещания от колегата , че е истински Бош. Ще снимам кутията преди да го разопаковам,след това самото тяло преди да го сложа . Периодично ще ви давам инфо за поведението на автомобила с новия дебитомер. Ако всичко е ОК доста бири ще пие колегата. Разликата до цена от 265 лв , а да не говорим и до 518 лв е камион бира. А колко нафта е това.................. :lol: :lol: :lol:
На каква цена го взимаш?

spe4elist
02-05-2008, 15:28
[quote="krasy k":6bz4rzca]Колеги,за да няма излишни коментари и т.н. ще кажа следното :
Тази сутрин уговорих доставка на такъв Бош- дебитомер 0280 218 019 на цената ,която е посочена от spe4elist с минимална печалба за продавача и след около 7-10 дни най-вероятно ще го имам. Имам сериозни обещания от колегата , че е истински Бош. Ще снимам кутията преди да го разопаковам,след това самото тяло преди да го сложа . Периодично ще ви давам инфо за поведението на автомобила с новия дебитомер. Ако всичко е ОК доста бири ще пие колегата. Разликата до цена от 265 лв , а да не говорим и до 518 лв е камион бира. А колко нафта е това.................. :lol: :lol: :lol:
На каква цена го взимаш?[/quote:6bz4rzca]

Каталожната Му цена е 131.31 лв с ДДС.
И ако успеем да постигнем Споразумение за партньоство с председателя на КАРБ, съм убеден, че цената Му и на други Артикули биха могли да бъдат още по-привлекателни :wink:

spe4elist
02-05-2008, 16:57
Вижте в кои мотори влиза 0 280 218 019. Дано има повече късметлии :!:

spe4elist
02-05-2008, 17:05
Оттук май по-добре се виждат моторите

spe4elist
02-05-2008, 18:09
а ето я и самата гад ...

ne0
02-05-2008, 18:24
Според мен няма кой знае какво да му се нищи, сервиза който ти го монтира трябва да си носи отговорност за оставянето и т.н всичко да е точно, понякога спестени 50-100 лева могат да те откажат от колите ;)

ФЕРАРИСТ
02-05-2008, 18:57
Абе откъде мога да си намеря такъв карбураторен спрей за да видя дали не ми смуче въздух отнякъде зад колекторите - когато е на обороти и подам газ директно от жилото и съм наведен над колекторите ми се чува че за част от секундата в самото начало се получава нещо като изсвистяване, сякъш влиза въздух отнякъде след дросела....може и да е нормално да изсвисти така, може и да си въобразявам, но искам да съм сигурен.....ако има и други алтернативи на тоя спрей ще е доблре да кажете......четох че и с дездорант можело, изпръсках половин Денимче по колектора, и сега поне като се нагъзя над двигателя поне на хубаво ми мирише.......

Novachev
02-05-2008, 21:36
Колеги,за да няма излишни коментари и т.н. ще кажа следното :
Тази сутрин уговорих доставка на такъв Бош- дебитомер 0280 218 019 на цената ,която е посочена от spe4elist с минимална печалба за продавача и след около 7-10 дни най-вероятно ще го имам. Имам сериозни обещания от колегата , че е истински Бош. Ще снимам кутията преди да го разопаковам,след това самото тяло преди да го сложа . Периодично ще ви давам инфо за поведението на автомобила с новия дебитомер. Ако всичко е ОК доста бири ще пие колегата. Разликата до цена от 265 лв , а да не говорим и до 518 лв е камион бира. А колко нафта е това.................. :lol: :lol: :lol:
Колега виж дали има холограмен стикер на кутията и изади и снимай самия сензор на дебитонера след като развиеш двете болчета отгоре не е важно тялото да е със същия номер важно е сензора да е качествен снимай самия сензор. Защото на китайските сензора изглежда като правен в час по трудово.

krasy k
02-05-2008, 22:31
Колеги,за да няма излишни коментари и т.н. ще кажа следното :
Тази сутрин уговорих доставка на такъв Бош- дебитомер 0280 218 019 на цената ,която е посочена от spe4elist с минимална печалба за продавача и след около 7-10 дни най-вероятно ще го имам. Имам сериозни обещания от колегата , че е истински Бош. Ще снимам кутията преди да го разопаковам,след това самото тяло преди да го сложа . Периодично ще ви давам инфо за поведението на автомобила с новия дебитомер. Ако всичко е ОК доста бири ще пие колегата. Разликата до цена от 265 лв , а да не говорим и до 518 лв е камион бира. А колко нафта е това.................. :lol: :lol: :lol:
Колега виж дали има холограмен стикер на кутията и изади и снимай самия сензор на дебитонера след като развиеш двете болчета отгоре не е важно тялото да е със същия номер важно е сензора да е качествен снимай самия сензор. Защото на китайските сензора изглежда като правен в час по трудово.

Имал си стикери и т.н. Има едни болтчета ,които се развиват с особен тип ключ-за тях ли говориш? Виж ,аз едва ли бих могъл да различа истинсия от ментето и затова напълно се доверявам на доставчика.Какво да направя,толкова неща съм загубил през живота си ,ще преглътна и тези пари,ако се окаже менте-дебитомер.Здраве да има!

spe4elist
02-05-2008, 22:53
Колеги,за да няма излишни коментари и т.н. ще кажа следното :
Тази сутрин уговорих доставка на такъв Бош- дебитомер 0280 218 019 на цената ,която е посочена от spe4elist с минимална печалба за продавача и след около 7-10 дни най-вероятно ще го имам. Имам сериозни обещания от колегата , че е истински Бош. Ще снимам кутията преди да го разопаковам,след това самото тяло преди да го сложа . Периодично ще ви давам инфо за поведението на автомобила с новия дебитомер. Ако всичко е ОК доста бири ще пие колегата. Разликата до цена от 265 лв , а да не говорим и до 518 лв е камион бира. А колко нафта е това.................. :lol: :lol: :lol:
Колега виж дали има холограмен стикер на кутията и изади и снимай самия сензор на дебитонера след като развиеш двете болчета отгоре не е важно тялото да е със същия номер важно е сензора да е качествен снимай самия сензор. Защото на китайските сензора изглежда като правен в час по трудово.

Колега Novachev,
да разберам ли твоето изказване, че подлагаш на съмнение автентичността на изделието, за което става въпрос.
Смятам, че съм достатъчно коректен и не правя скрити реклами на производителя и на фирмата, в която работя.
Дебитомерът, за който се отвори всичката тази приказка, по-оригинален и по-автентичен, не може и да бъде. Произходът му е доказан със всички видове документи. Има търговска гаранция от една година, като свидетелство за това е фактурата за продажба и монтаж в сервиз.
А съвета, който даваш за разглобяване на сензора АВТОМАТИЧНО изважда изделието от гаранция. Неслучайно производителя е сложил болтове звезда петица с дупка!, за да не бара там всеки, който си няма работа. А и понятие!
А цената му да бъде толкова ниска, донякъде вина имам и аз самият. Но това е друга тема - може би за друг раздел.

krasy k
03-05-2008, 09:37
Вярно е че години наред ни побъркват с всякакви ментета и вече като видим нещо на по-ниска цена /или подаща цена/ и започваме да се съмняваме.Аз също съм на мнение че умишлено е направен със тези специални болтчета,да не се отваря ей така за проба или от любопитство.Каквото трябва то си се вижда през достатъчно големия отвор. Честно да ви кажа,момчета,съжалявам че се включих в тези коментри.
Първо:На тази цена си заслужава да се пробва този дебитомер.Китайските ментета са малко по-евтини от тях и съм 100% сигурен че поне китайското ще го позная защото вече съм го виждал и пробвал.
Второ:"Киров-Бош" е сериозна фирма и едва ли би рискувала с ментета
Трето:Немога да допусна,че колега от форума би си направил гавра с някой от нас да му пробута менте.Лично говорих с колегата и ми се струва че е сериозен човек
Така че нека изчакаме няколко дни и ще видим "кой е крив, кой е прав"

boian
03-05-2008, 12:29
Като бяха скъпи- аууу, ного скъпо. Кат поевтиняха- били менте. Не може да ни се угоди май. А spe4elist, който където го види трябва да го черпи. Направо взриви пазара с тези оферти. Ако е до мене вече всяка година ще си сменям и дебитомера, и сондата, че те по- евтини станаха от един резервоар бензин.

BO
03-05-2008, 13:55
:Yeeeehaaa: spe4elist

п.п. А бе хора, не мога да ви разбера, човека ви пуска официалния бюлетин дори с това, колко трябва да бъде цената с намаление и накрая все се намира някой, който много разбира нещата.

Аз предлагам:

Продавам оригинален дебитомер с ХОЛОГРАМЕН стикер с намаление от 550лв на 350лв.
Приемам поръчки на ЛС

krasy k
03-05-2008, 13:56
" spe4elist

п.п. А бе хора, не мога да ви разбера, човека ви пуска официалния бюлетин дори с това, колко трябва да бъде цената с намаление и накрая все се намира някой, който много разбира нещата.

Аз предлагам:

Продавам оригинален дебитомер с ХОЛОГРАМЕН стикер с намаление от 550лв на 350лв.
Приемам поръчки на ЛС "


?????????????????????????????????

krasy k
03-05-2008, 14:00
Като бяха скъпи- аууу, ного скъпо. Кат поевтиняха- били менте. Не може да ни се угоди май. А spe4elist, който където го види трябва да го черпи. Направо взриви пазара с тези оферти. Ако е до мене вече всяка година ще си сменям и дебитомера, и сондата, че те по- евтини станаха от един резервоар бензин.
Е,някой да каже нещо позитивно по темата. Говорете каквото искате-аз вземам един дебитомер /стига нещо да не се обърка с доставката/ и никой неможе да ме разубеди.

boian
03-05-2008, 14:31
Поръчвай го, няма да съжаляваш. Колегата spe4elist е мега коректен, познавам го от преди да имам въобще алфа.

krasy k
03-05-2008, 14:40
Поръчвай го, няма да съжаляваш. Колегата spe4elist е мега коректен, познавам го от преди да имам въобще алфа. Аз останах с добро впечатление само от няколко минути разговор и вече съм го поръчал. :)

Novachev
03-05-2008, 20:13
Колеги,за да няма излишни коментари и т.н. ще кажа следното :
Тази сутрин уговорих доставка на такъв Бош- дебитомер 0280 218 019 на цената ,която е посочена от spe4elist с минимална печалба за продавача и след около 7-10 дни най-вероятно ще го имам. Имам сериозни обещания от колегата , че е истински Бош. Ще снимам кутията преди да го разопаковам,след това самото тяло преди да го сложа . Периодично ще ви давам инфо за поведението на автомобила с новия дебитомер. Ако всичко е ОК доста бири ще пие колегата. Разликата до цена от 265 лв , а да не говорим и до 518 лв е камион бира. А колко нафта е това.................. :lol: :lol: :lol:
Колега виж дали има холограмен стикер на кутията и изади и снимай самия сензор на дебитонера след като развиеш двете болчета отгоре не е важно тялото да е със същия номер важно е сензора да е качествен снимай самия сензор. Защото на китайските сензора изглежда като правен в час по трудово.

Колега Novachev,
да разберам ли твоето изказване, че подлагаш на съмнение автентичността на изделието, за което става въпрос.
Смятам, че съм достатъчно коректен и не правя скрити реклами на производителя и на фирмата, в която работя.
Дебитомерът, за който се отвори всичката тази приказка, по-оригинален и по-автентичен, не може и да бъде. Произходът му е доказан със всички видове документи. Има търговска гаранция от една година, като свидетелство за това е фактурата за продажба и монтаж в сервиз.
А съвета, който даваш за разглобяване на сензора АВТОМАТИЧНО изважда изделието от гаранция. Неслучайно производителя е сложил болтове звезда петица с дупка!, за да не бара там всеки, който си няма работа. А и понятие!
А цената му да бъде толкова ниска, донякъде вина имам и аз самият. Но това е друга тема - може би за друг раздел.
Не ме разбирай грешно пуснах поста преди да видя снимката с холограмния стикер да се нядавяме че скоро врме тези цени ще са при всички представители на Бош а не само при теб или в момента трябва цената да е 150 лв но се спотайват. Са сензора няма как да се разбере да ли е махан или не а и гаранцията сам знаеш важи ако се монтира в сервиз нали така. И да те питам още нещо тази цена 55 евро каква е доставната за магазина или препоръчителната продажна защото на старите (скъпите от 518 лв ) доставната цена беше около 290лв а се продаваха за 518

spe4elist
03-05-2008, 20:30
55,хх euro е препоръчителна продажна цена за клиента без ДДС. Или казано по друг начин - 131.31 лв с ДДС. Който си има дебитомери, доставени преди на по- високите цени, сега да си ги продава на по-ниските! Да види хубаво ли е? При мен още стоят скикерчетата с цена от петстотин и хх лева, да ги показвам на клиентите и те да се кефят! Респективно, фирмата в която работя, в момента реализира някаква загуба от това! Това е търговията!!! :roll:

krasy k
04-05-2008, 10:10
Най-после страстите се укротиха! Така трябва-спокойно,толерантно,без безпочвени обвинения.

LeoVin4i
04-05-2008, 10:48
@ spe4elist А каква е цената на 0 280 217 102 (За стария ТС 1.4)

krasy k
04-05-2008, 11:48
@ spe4elist А каква е цената на 0 280 217 102 (За стария ТС 1.4)
Що не му драснеш едно ЛС или звънни на телефона му.

Pinky
04-05-2008, 13:11
к'ва па е тая гаранция една година?

krasy k
04-05-2008, 14:53
Е,стига заяждане. Много добре знаеш,че когата ти го сложат в оторизиран сервиз /естествено с/у прилично заплащане за труда/ ти дават гаранция.Защо трябва да пишем и обясняваме вече ясни неща. Топлата вода отдавна е открита!

spe4elist
04-05-2008, 16:30
...когато ти го сложат в оторизиран сервиз /естествено с/у прилично заплащане за труда/ ти дават гаранция...

Какво значи оторизиран? Гаранцията важи, ако е монтиран в Сервиз! Ако го монтирам аз, на тротоара пред къщи, естествено това не може да се документира и да докаже Правилен монтаж. Това е по принцип! Ако отидеш в сервиз, който извършва такива услуги, фактурата от сервиза (+ фактурата за дебитомера) носят Пълна гаранция на изделието. Естествено, всичко това има смисъл, ако преди това е направена диагностика, локализиран е проблема и имаме ясна картина, какво точно е дефектирало и трябва да се смени. Има много случаи, в които колата започва да не работи добре и Собственикът започва да сменя наред каквото се сети: свещи, кабели, бобини - колата не се оправя и почва да плюе марката на частите, че били менте. И след като накрая, цъфне в сервиз, се оказва, че е нещо за което не е и чувал, че съществува и му излиза скъпо и прескъпо.

Да се върнем на дебитомера - гаранцията му е една година! ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО Е след монтажа на новия да се провери компа за грешки и да се изтрият.

spe4elist
04-05-2008, 17:02
@ spe4elist А каква е цената на 0 280 217 102 (За стария ТС 1.4)

По памет около 620.- лв, мисля, че го имам наличен. На 07.05 съм на работа и ще знам с точност :roll:

krasy k
04-05-2008, 17:53
"........Гаранцията важи, ако е монтиран в Сервиз................"




Извинявам се на колегата!!!!! Мислех,че трябва да бъде купен от сервиза,който ще го монтира и тогава има гаранция 1год. Сега разбирам ,че може във всеки сервиз.

spe4elist
04-05-2008, 18:46
Няма проблем - не е нужно да ми се извиняваш. Идеята за отваряне на тази тема е точно - да се разяснят тънки моменти и подробности около проблемите с дебитомерите. Нали сме тук за да си помагаме, освен да си начешем езиците, пръстите, страстите ... :wink:

krasy k
04-05-2008, 20:43
Дължа извинения И на Pinky !Относно тази нова тема - да, хубаво е че се сети да я направиш защото дебитомерите са голям проблем. Но нали виждаш колко простотии се изръсиха по темата - защо ли е на тази цена, това е менте,разглоби го на парчета да видиш истински ли е /като че ли като го разфасовам ще разбера нещо/ , чак пък и гаранция и т.н. Трябва малко толерантност,търпение, да се пробва ,да се види за какво става въпрос и тогава да се говори.

KirilSol
05-05-2008, 18:10
ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО Е след монтажа на новия да се провери компа за грешки и да се изтрият.

анджък :shock: ...това щях да питам и аз :!:
трябва ли след смяна на дебитомер да се прави ресет на компютъра за да започне да работи с новите стойности или колата се "обучава" сама

spe4elist
05-05-2008, 18:23
По-сигурният вариант е да се изтрият ръчно!

KirilSol
05-05-2008, 18:27
По-сигурният вариант е да се изтрият ръчно! :cheers:

KirilSol
05-05-2008, 18:48
аз лично познавам spe4elist, и човека е КОРЕКТЕН от глава до пети...слушайте какво ви говори и си купувайте дебитомери овреме докато не са свършили :wink:

PEPI-2ALFA
06-05-2008, 09:08
Така. Ако вече всички са спокойни имам един въпрос.
Дебитомерът играе ли роля , когато колата работи на газ? Ако той е прецакан , ще се отразявали и при движение на газ?

fade
06-05-2008, 11:25
....
Дебитомерът играе ли роля , когато колата работи на газ? Ако той е прецакан , ще се отразявали и при движение на газ?

Зависи от газовата инсталация колега, ако си с газов инжекцион според мен би трябвало да играе.

boian
06-05-2008, 11:40
Мислч, че ако си с газов инжекцион с ЕКУ има значение дали дебитомера работи коректно. Ако си с обикновено АГУ- АГУ-то може да повлияе на дебитомера като гръмне в колекторите

krasy k
10-05-2008, 10:55
Вече съм с новия дебитомер. Колата вече върви съвсем различно. Ето и снимки.Не са с кой знае какво качество,но ги правих с GSM. СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ на spe4elist !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

krasy k
11-05-2008, 10:27
Още малко впечатления от новия дебитомер. Огромна разлика в сравнение с ментето ,което ползвах известно време . Усеща се значително по-бързо,по-плавно,по-безшумно набиране на обороти и скорост . Абе, "олекна" му на двигателя. За икономия на гориво ще говорим след няколко дни

WhitePower
11-05-2008, 23:34
е моята 155 2.0 16В с какъв номер дебитомер е и какви пари струва
не че има проблем ама просто да си знам ч е сум чувал че се чупели на 80000 км

spe4elist
12-05-2008, 11:08
е моята 155 2.0 16В с какъв номер дебитомер е и какви пари струва
не че има проблем ама просто да си знам ч е сум чувал че се чупели на 80000 км

Оригинален Бош трябва да изкара около 150 000 км :!:

boian
12-05-2008, 11:30
Моя на 112000км почна да си заминава :(

WhitePower
12-05-2008, 12:15
е моята 155 2.0 16В с какъв номер дебитомер е и какви пари струва
не че има проблем ама просто да си знам ч е сум чувал че се чупели на 80000 км

Оригинален Бош трябва да изкара около 150 000 км :!:
хубаво де а как разбирате кога е заминал
това не ми е ясно
и ако е заминал няма ли да е по добре един мегаскуирт да си сложа и да един бошовки проблем по малко .....

Viktor_
12-05-2008, 12:47
хубаво де а как разбирате кога е заминал - като пуснем диагностика.


и ако е заминал няма ли да е по добре един мегаскуирт да си сложа и да един бошовки проблем по малко ..... - Само изработката на MS-а е доста по-скъпа /зависи кой го прави, но един приятел, който сглобява не пада под 300/, да не говорим, че после ще имаш още един тон проблеми докато го настройте особено ако не можес сам да направиш това. + един тон произволно прекарани жици както се получава напрактика. И ще имаш една грозна гледка, която далеч не е сигурно дали ще работи по-безпроблемно.

krasy k
12-05-2008, 15:26
]
хубаво де а как разбирате кога е заминал
Дано не ти се случва ,но ще усетиш сериозна разлика във вървенето,мощността и още в други промени в работата на двигателя

spe4elist
12-05-2008, 16:16
]
хубаво де а как разбирате кога е заминал
Дано не ти се случва ,но ще усетиш сериозна разлика във вървенето,мощността и още в други промени в работата на двигателя

По тоя повод само да вмъкна, че един до два пъти в годината човек трябва да си води колата на доктор за диагностика/преглед. Хем ще кара смело, хем ще спи спокойно, хем ако се е появило нещо в начален стадий - да му взима мерките. :idea:

georgievst
12-05-2008, 23:23
Дайте цена за моя дебитомер,че сега съм с един менток. По памет завършва на 111. Ако трябва ще се разровя за точния номер. Моя е от старите с четири накрайника.

krasy k
12-05-2008, 23:30
Не е ли по-добре да пуснете по едно ЛС на колегата ....... Не за друго,ама по-бързо да си решите проблема. Малко вероятно spe4elist постоянно да отваря точно тази тема, а ЛС ще му излезе на екрана

oem
15-05-2008, 10:33
Благодарноти на колегата spe4elist. Днес и аз се сдобих с нов дебитомер. Същия като на снимките по-горе. :) Пича е много точен, а фирмата много сериозна. Знам за тази фирма понеже пазарувам от тях и други неща от фирмата в която работя и без да се замисля много много бях сигурен, че ще са точни. Довечера ще монтирам новата джаджа и ще изкажа впечатления.

oem
15-05-2008, 18:49
Е няма такава разлика. Колата полетя с новия дебитомер :)

spe4elist
15-05-2008, 21:08
:super:

georgievst
16-05-2008, 19:24
:super:

spe4elist дай цена за моя дебитомер на 111 завършва. има и други коли във форума с такива - от по-старите с 4 накрайника

На тези които искат да спамят искам да кажа, че темата за цената на дебитомера е една от най важните и за това трябва всички да могат да четат какво се разисква. Ако всеки пуска на лични аз как щях да науча за дебитомерите на spe4alist.

Boxer_Power
16-05-2008, 19:36
абе извинявам се за неумесния въпрос ама моята има или няма дебитомер?че не съми чат още :?

Kamen666
16-05-2008, 20:10
няма !
нашите боксери са по добре измислени :lol:

Boxer_Power
16-05-2008, 20:21
ох добре че е така оспокоих са
че като гледам кви цени обаждат........ :?

Mury
19-05-2008, 12:17
няма !
нашите боксери са по добре измислени :lol:

В това спор няма :wink: :wink: :wink:

Kamen666
19-05-2008, 12:19
Mury Пуснато на: Пон Май 19, 2008 11:17 am Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Kamen666 написа:
няма !
нашите боксери са по добре измислени


В това спор няма


аз затова и го написах... :lol: [/b]

vesko_iotov
21-05-2008, 15:54
Да ви споделя,щото ми дойде до гуша от мненията на някакви гаражни продавачи,значи от форума разбрах за драстичното намаление на някой части на бош и се възползвах естествено,взех си ламбда сонда (от която наистина имах нужда) и дебитомер( за всеки случай) от бош сервиз Монтана ,щото като питах из магазините за части в Враца ми обявяваха и или космически суми или ги нямаха,и понеже като им кажех че сондата струва 120лв а дебитомера 130 лв,викат това е невъзможно и днес ходих да им покажа че е възможно обърнаха друга страна,тия части били ментета (турски боклуци), а аз се пак ги купих от Бош с холограмни стикери и прочие и са едно към едно с тези от колата,Страшно ме ядосаха само доброто ми възпитание ме спре да им кажа „що си не е... майката нещастници „

Mury
27-05-2008, 22:25
И последно каква е цената на 111-ката :?: :?: :?:

spe4elist
28-05-2008, 09:47
758.27 лв ЗА съжаление - все още :cussing:

Bodom
28-05-2008, 10:02
Вчера се обаждах в Киров да питам за цената на
0 280 218 001 (за 1.4TS) - отговора беше 620.55лв :shock:
:evil:

Plamen G-ran
29-05-2008, 23:16
Да питам аз някой знае ли какъв е дебитомера на 156 2.4 JTD 110kW, че днес цял ден ровя из нета и никаде не мога да намеря :?

oem
30-05-2008, 01:03
Ако е след 10.2000 г. - 0 281 002 199

Имам такъв перфектно работещ. Свален е от моята кола понеже не беше за нея. Който го е сменял преди го е сложил незнайно защо. Продавам го тънко. Ако става за теб пиши ми на ЛС да се разберем.

SwappeR
30-05-2008, 01:34
Дебитомерите хубаво, че са надолу, ама как стои върпоса с ламбда сондите. Не универсалната дет трябва да се запоява, ами оригиналната с букса?

spe4elist
30-05-2008, 09:16
Да питам аз някой знае ли какъв е дебитомера на 156 2.4 JTD 110kW, че днес цял ден ровя из нета и никаде не мога да намеря :?

0 281 002 309 - 622.90 лв :frown:

Plamen G-ran
30-05-2008, 09:32
:shock: Благодаря, колега за бързия отговор но цената му ми спря сърцето. :lol:

Svetlyo
30-05-2008, 12:16
Русе, ул. "Борисова" 121 - след проверка на цените по телефона на продукт с номер 0280 218 019 ми бе съобщена цена от 3** Е
С помоща на бюлетин 10 цената стремглаво се стрелна надолу като отчете същата сума от 3** в лв. и накрая се закова след не 1 и 2 проверки незнам си къде на 132.00 лв. с включено ДДС.
От тук нататък ми бе обявена цена за ламбда сонда с номер 0258 006 190, без излищно шикалкавене директно на 123.00 лв. с ДДС.
Оправданието беше че от /представете си/ цели 2 години не са имали продажби на тази стока и за това не са били запознати с цените!
Дали наистина сме толкова тъпи, защо ми се струва, че не става дума само за 1 дебитомер, или просто всички харесваме аналния секс :?
Искам да изкажа големи благодарности на spe4elist

spe4elist
30-05-2008, 12:43
:punk:

Svetlyo
30-05-2008, 12:48
:headbang: :metal: :bowdown:

krasy k
02-06-2008, 18:04
Русе, ул. "Борисова" 121 - след проверка на цените по телефона на продукт с номер 0280 218 019 .......
Искам да изкажа големи благодарности на spe4elist

Не е ли по-добре благодаря + :cheers: ? :D

Поздрави !!!

dodo_15
03-06-2008, 23:18
Добре де кплеги а за 146 тс 1.4 16в каква е цената на дебитомера и ламбда сондата.Колата е преди 98 година и е с моторик 2... нещо си.Питам макар и нахално,но не бих искал да ме метнат в Пернишките магазини а на мен и двете ще ми трябват.

lord_chuldarkar
20-06-2008, 14:41
благодарности на колегата, токущо си взех дебитомера и ламдата уикенда ще ходя на сервиз. :D

spe4elist
20-06-2008, 16:58
:super:

batzoro
24-06-2008, 19:09
случаино имаш ли идея от каде да намеря инжектори за 2.0тс 1999г.
на нормална цена а искам да си купя и дебитомер и ланда сонда
мотора ми е cf2. ако можеш помагаи!!!!!!!!

spe4elist
10-09-2008, 14:04
Имам удоволствието да Ви съобщя една добра новина:
С безценното съдейстие на Бош България, някои артикули за любимите ни Алфички, ПОЕВТИНЯВАТ, в сила от 15 септември 2008 г. А именно:
Дебитомер 0 281 002 309 - 622,90 лв => 480,02 лв
Дебитомер 0 280 217 111 - 758,28 лв => 424,81 лв
Датчик на коляновия вал 0 281 002 214 - 190,18 лв => 78,00 лв

ТЕЗИ цени са валидни за цяла България и след тази дата, във всеки магазин Трябва да Ви ги предложат на тях.

Успех на всички

georgievst
10-09-2008, 19:59
Последни новини от Бош ! Дебитомер 0280 217 111 вече се предлага за 420 лв. вместо за 760 !

Mury
11-09-2008, 21:21
Това е доста добра новина,но аз вече го смених :Tease: :Tease: :Tease:

kolio81
14-09-2008, 09:07
Миналия месец си купих дебитомерче 0280 218 019 за Алфа 156 за 131 лева от Киров - БОШ на Симеон.:go:

digitalundgrd
17-09-2008, 14:17
За Алфа 147 1,6 ТС 120 коня 2001 година кой е номера на дебитормера? :?
Него дали са го намалили :go:

spe4elist
17-09-2008, 17:14
0 281 002 309 ти е номера. А на предната страница ще откриеш новата му цена и да ме почерпиш!

digitalundgrd
18-09-2008, 00:38
:BBQ: :cheers:

krasy k
19-09-2008, 18:49
:BBQ: :cheers:


умножено по 1000 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!