PDA

View Full Version : Огънати пинове на ЕКУ-то.....



ФЕРАРИСТ
02-05-2008, 16:36
...днес разкачих кабелите на Екуто и с ужас установих че два от пиновете са огънати, единия даже опира в трети и понеже за първи път махам това, и вече почти 20 дена карам така като единственото оплакване е че придърпвам на студен двг......
Смешно ще е може би да попитам нормално ли е да са така пиновете или да ги изправя и да си влязат нормално.....
Баси ужаса, не знам какво да правя....

vovata
02-05-2008, 16:38
Изправяи ги!

ФЕРАРИСТ
02-05-2008, 17:05
Мда - изправих ги, играх си 20 минути, изхабих на жената веждоскубачката, но успях да ги изправя без да ги счупя, макар че тоя дето беше огънат двойно ме озори доста - дали някъде мога да видя тия неща за какво са били - колата запали без проблеми, но не съм я разкарвал насам натам за да видя за други промени......предполагам че вносителите са махнали буксите, щото си личи че е прясно пръскано с контактен спрей, но явно тоя дето ги е слагал обратно има нужда от спешна операция в Унгария, където без проблем могат да му извадят ръцете от......седалищните части, ако мога така по нецензурно да го назова.......
Баси като си помисля че ако не обичах да човъркам сам по колата и прочее можех да си карам така с години.......

zimin
02-05-2008, 18:21
може нарочно да са били огънати,ама защо... :shock:

ФЕРАРИСТ
02-05-2008, 18:25
Знам ли, аз затова търся инфо за какво са били.....
Иначе ако не трябват то надали ще ги слагат изобщо....
Пък и като се замисля надали е умно като огънеш единия да го опреш в втори, така че надали е направено нарочно.......сега ще направя един ресет на екуто и ще видя дали ще има някакъв ефект......

valjo
02-05-2008, 18:52
това може и да е по невнимание, ние така бяхме направили на Насо с колата.... :) която е същия мотор и мисля и еку-то е почти същото ...
тя си вървеше, единствените странности бяха като пуснеш климатика и светкаще лампата на инжекциона :horror:

бахти драмите, докато Бобо го откри от какво е това, опсува ни едно хубаво и каза дет не разбираме да не пипаме ... и те така;)

а ние това го направихме с цел да "ресетнем ЕКУ-то" де, операция която всеки алфист прави в неделята;) .... :)вадене и слагане на буксата.....

cassillas
02-05-2008, 18:59
а ние това го направихме с цел да "ресетнем ЕКУ-то" де, операция която всеки алфист прави в неделята;) .... :)вадене и слагане на буксата.....
Може да звучи тъпо ама с каква цел се прави този "ресет на ЕКУ-то" и как става точно??? :shock:

ФЕРАРИСТ
02-05-2008, 19:00
Че аз доколкото знам екуто се ресетва като откачиш клемата за 50 минути, после 15 минути на обороти без да пипаш нищо и после гасиш и 10 минути почивка, палиш пак и караш и следвало самообучение, поправи ме ако не е така........или има и други начини......гледам че и километража ми се нулира след като извадих кабелите.....

Може да звучи тъпо ама с каква цел се прави този "ресет на ЕКУ-то" и как става точно??? :shock:
Възстановяват се заводските настройки....това може би е кофти ако искаш да видиш натрупаните грешки, не знам дали екуто има "хистори".....после то се самообучава по начина по който започнеш да караш колата....някой казват че има ефект, други не виждат, аз на Фиата правех редовно, и нямах оплаквания, със сигурност не ми е навредило.....

cassillas
02-05-2008, 19:02
Е добре ама с каква цел го прявя това нещо? Подобрява ли се нещо в колата по този начин?

endeavour
02-05-2008, 20:32
При Reset се нулират някои от грешките.Затова се прави при поява на индикация за грешка или авария.Някои го правят и превантивно - смята се,че не вреди. А пиновете е добре,че си ги изправил колега.Няма начин да е направено нарочно.Никой не заглушава линия по тоя начин.

ФЕРАРИСТ
02-05-2008, 20:35
Ся завърших процедурата - не виждам промяна, но за свое успокоение го направих......със сигурност не съм навредил я......

50 cent
02-05-2008, 22:52
Че аз доколкото знам екуто се ресетва като откачиш клемата за 50 минути, после 15 минути на обороти без да пипаш нищо и после гасиш и 10 минути почивка, палиш пак и караш и следвало самообучение, поправи ме ако не е така........или има и други начини......гледам че и километража ми се нулира след като извадих кабелите.....

Може да звучи тъпо ама с каква цел се прави този "ресет на ЕКУ-то" и как става точно??? :shock:
Възстановяват се заводските настройки....това може би е кофти ако искаш да видиш натрупаните грешки, не знам дали екуто има "хистори".....после то се самообучава по начина по който започнеш да караш колата....някой казват че има ефект, други не виждат, аз на Фиата правех редовно, и нямах оплаквания, със сигурност не ми е навредило.....
15 мин на какви обороти горе долу?

oem
03-05-2008, 10:44
Че аз доколкото знам екуто се ресетва като откачиш клемата за 50 минути, после 15 минути на обороти без да пипаш нищо и после гасиш и 10 минути почивка, палиш пак и караш и следвало самообучение, поправи ме ако не е така........или има и други начини......гледам че и километража ми се нулира след като извадих кабелите.....
[quote=cassillas]Може да звучи тъпо ама с каква цел се прави този "ресет на ЕКУ-то" и как става точно??? :shock:
Възстановяват се заводските настройки....това може би е кофти ако искаш да видиш натрупаните грешки, не знам дали екуто има "хистори".....после то се самообучава по начина по който започнеш да караш колата....някой казват че има ефект, други не виждат, аз на Фиата правех редовно, и нямах оплаквания, със сигурност не ми е навредило.....
15 мин на какви обороти горе долу?[/quote:1qvzu28f]

Ами на толкова, че да може да ти пресъхне резервоара за тези 15 мин.

Това ми звучи като голяма глупост нещо. :?

valjo
03-05-2008, 11:05
ами тя на насо клатеше обороти, дебитомера не беше много в час и прочие .... "особености"
и като го ресетнеш поне за известно време се стабилизираше, това не е решение в дългосрочен план де;)

а и като смениш дебитомера, е хубаво да се изчисти запаметеното "самомобучение" ... това май важи и за смяна на повечето датчици, ако са подавали изкривена информация...

nblagoev
03-05-2008, 19:19
Не знам дали точно тук трябва да попитам, ама като се говори за ресет на ЕКУ-то...
...
...Та какъв ми е случая: смених еку заедно с имобилайзер и сега като запаля ми свети лампата на инжекциона, перката на радиатора работи постоянно, колата държи постоянни 1500 об/м и като дам газ дави и гасне... Пробвах да ресетна еку-то по описания по-горе начин, ама промяна няма... Със старото еку проблеми нямах - работеше нормално... Има ли някой идея какъв може да е проблема?

cassillas
03-05-2008, 21:03
Не знам дали точно тук трябва да попитам, ама като се говори за ресет на ЕКУ-то...
...
...Та какъв ми е случая: смених еку заедно с имобилайзер и сега като запаля ми свети лампата на инжекциона, перката на радиатора работи постоянно, колата държи постоянни 1500 об/м и като дам газ дави и гасне... Пробвах да ресетна еку-то по описания по-горе начин, ама промяна няма... Със старото еку проблеми нямах - работеше нормално... Има ли някой идея какъв може да е проблема?
Защо си решил да го сменяш като не ти е правило проблеми :?:

nblagoev
03-05-2008, 21:19
Не знам дали точно тук трябва да попитам, ама като се говори за ресет на ЕКУ-то...
...
...Та какъв ми е случая: смених еку заедно с имобилайзер и сега като запаля ми свети лампата на инжекциона, перката на радиатора работи постоянно, колата държи постоянни 1500 об/м и като дам газ дави и гасне... Пробвах да ресетна еку-то по описания по-горе начин, ама промяна няма... Със старото еку проблеми нямах - работеше нормално... Има ли някой идея какъв може да е проблема?
Защо си решил да го сменяш като не ти е правило проблеми :?:

Там е работата, че правеше...блокира ми имобилайзера!

ФЕРАРИСТ
04-05-2008, 11:51
Това било диаграмата на пиновете - A10 is for reprogramming ECU.
- pins A10 - programming connector
- A28 no connected in this version.
Може би съм извадил късмет че тия пинове не са могли да окажат някакво сериозно влияние.....

spe4elist
04-05-2008, 17:56
... опсува ни едно хубаво и каза дет не разбираме да не пипаме ... и те така;)

а ние това го направихме с цел да "ресетнем ЕКУ-то" де, операция която всеки алфист прави в неделята;) .... :)вадене и слагане на буксата.....

Чест и почитания, в неделята моя милост се отдава на угодни за душата и тялото действия или бездействия, ама чак "вадене и слагане на буксата"... :lol:

Туй ми звучи като рестартиране на Windows, ама що малтретирате горките Алфички. То си има доктори и за тях.
Това с буксата ..., ако на път Ви изненада нещо, светнат чекове и т.н. Ама тъй безпричинно - не стоплям нещо. Подскажете каква е целта?