PDA

View Full Version : Грешка "Right side light failure" - Алфа Ромео 147



solomon
06-05-2008, 18:06
1. Когато дам на контакт ми излиза следния репорт "Right side light failure" предполагам, че се има предвид светлината (крушката) на пасажерската врата, но тя работи! Накой от вас да има идея от какво друго може да е?

Благодаря предварително!

nightfoxhu
06-05-2008, 19:40
тва не е ли мигача от дясно по-скоро? провери дали той свети ...

nk
06-05-2008, 19:45
десен габарит е това... крушката е Н6, ако не се лъжа и струва 10-12 лв.

cassillas
06-05-2008, 20:21
десен габарит е това... крушката е Н6, ако не се лъжа и струва 10-12 лв.
side light не е ли мигач :?:

nk
06-05-2008, 20:30
десен габарит е това... крушката е Н6, ако не се лъжа и струва 10-12 лв.
side light не е ли мигач :?:

ами в случая не... поне на мойта 147 е така... карам я с това съобщение вече два месеца... :roll:

solomon
06-05-2008, 21:53
Току що проверих габарити, мигачи, халогени, къси светлини, дълги светлини, стопове, задна, тези на вратите и абсолютно всичко работи! Искам да попитам, може да прозвучи глупаво, но един приятел ми каза че е възможно някоя от крушките с който съм в момента да е с различни ватове от оригиналната за това място и компютъра го регистрира като грешка!
Пример: Оригиналната крушка за къси светлини е 100вата и всичко е ОК
Подменям я с 80 ватова компютъра го отчита като грешка!!?
Възможно ли е това!
Поздрави

Asho
07-05-2008, 01:03
Напълно възможно колета! Аз бях пример за това не беше същата крушка която трябваше за десният ми мигач и като го включех тракаше като кречетало, сложих правилната и нещата се оправиха! Провери ги

Stello
07-05-2008, 15:09
И аз го имам този проблем от няколко дни.И абсолютно всички крушки работят.Дори тези на рег.номер проверих.Преди време ми светеше лампата за заден габарит,но светваше само когато е на фарове колата( и наистина неработеше габарита де),а сега свети постоянно.

kolega_bg2002
07-05-2008, 16:14
Ако сте сменили крушка която не е точните ватове(по малка мощност) тогава компа не разпознава крушката и подава сигнал все едно е изгоряла. Това може да е най вероятната причина!!

solomon
07-05-2008, 21:46
Здравейте, днес след много подробно оглеждане на десния фар открих /може би повечето от вас знаят :-))/, че крушките за габаритите са не една а две!!! Първата си е на обичайното място а втората се намира м/у отделенията за къси и дълги светлини в самата преграда!!
Надявам се с този мой проблем за в бъдеще да сте наясно, когато ви излезе този надпис "Left or Right Side Failure" e изгоряла крушката на съответния габарит като за всеки ляв или десен те са две!!!
Благодаря на всички, който дадоха мнение по темата дори на тези, който само я прочетоха.

Пожелавам на всички без аварийно!
Alfa Romeo Forever!