PDA

View Full Version : едно питане ... 146 TS 1,8 да или не ?



Ivan_ivanov
07-05-2008, 20:19
искам да попитам ,дали има някои собственник на алфа 145-46 които да не е ревнал от някои дефект ?или проблем ? 1996-98 година...
....>щте се обаснова -
искам да си купа такава кола ,но има едно голямо -но защто които питам почти всеки се оплаква от марката ,несам чул някои да каже : "евала купих си железен автомобел, само горево и консумативи и си карам и сам доволен " -ИМАМ ВАЗМОЖНОСТ ДА ДАМ 3-4000 ХИЛ ЛЕВА (146 - 1.8TS ) И 500 ЛВ ЗА КОНСИМАТИВИ ... САМО НЕЗНАМ ДОКОГА ЩТЕ Я КАРАМ ???
(имам от 1 година бмв 318 стар модил 1800 мотор без екстри 1989 год на газ гори ми 10 газ или 10 бензин на далго несан пипал нищтичко по него доже и ремак несам сменял какво ли несам го правил ,не е дало дефект или проблем ,нито сом чул някои да реве от тази марка ,кажете ми чесно- да си давам ли парите за алфа или не ?ама чесно ме кажете няма кои да питам -питам вас ...)

cvetelin
07-05-2008, 20:22
колега, ако беше се поразчел малко из форума щеше да намериш отговор на въпросите си!
Ние тука караме такива кенефи и се чупят ли чупят.
Ако искаш здрава кола да се возиш от точка А до точка Б карай си бавареца.
Недей си купува алфа... чупливи са скъпи са им частите ... абе кенефи отсякъде !

JORDI
07-05-2008, 20:42
колега, ако беше се поразчел малко из форума щеше да намериш отговор на въпросите си!
Ние тука караме такива кенефи и се чупят ли чупят.
Ако искаш здрава кола да се возиш от точка А до точка Б карай си бавареца.
Недей си купува алфа... чупливи са скъпи са им частите ... абе кенефи отсякъде !
Всяка кола може да бъде "кенеф", зависи в чии ръце е ! 8)

ivan dimitrov
07-05-2008, 20:50
---

trouble
07-05-2008, 21:45
ако си нормален човечец нема да си купиш такава кола....Абе ние всички сме изперкали и приемаме още в лудницата...така че заповядай...

code
07-05-2008, 22:04
искам да попитам ,дали има някои собственник на алфа 145-46 които да не е ревнал от някои дефект ?или проблем ? 1996-98 година...
....>щте се обаснова -
искам да си купа такава кола ,но има едно голямо -но защто които питам почти всеки се оплаква от марката ,несам чул някои да каже : "евала купих си железен автомобел, само горево и консумативи и си карам и сам доволен " -ИМАМ ВАЗМОЖНОСТ ДА ДАМ 3-4000 ХИЛ ЛЕВА (146 - 1.8TS ) И 500 ЛВ ЗА КОНСИМАТИВИ ... САМО НЕЗНАМ ДОКОГА ЩТЕ Я КАРАМ ???
(имам от 1 година бмв 318 стар модил 1800 мотор без екстри 1989 год на газ гори ми 10 газ или 10 бензин на далго несан пипал нищтичко по него доже и ремак несам сменял какво ли несам го правил ,не е дало дефект или проблем ,нито сом чул някои да реве от тази марка ,кажете ми чесно- да си давам ли парите за алфа или не ?ама чесно ме кажете няма кои да питам -питам вас ...)
Алфа е кола за шофьори / БМВ също/. Ако ти трябва само да се придвижваш от т.А до В, за какво са ти 2свещи на цилиндър, променливо газоразпределение, ниски картери, високи обороти, много коне и голям разход. Ако ти харесва вземай я поддръжката е все едно имаш 2 Голфа. Шансовете да си вземеш някоя гледана и някой боклук са 50:50. Това е то - късмет :roll:

Nasko_77
07-05-2008, 23:14
Тоя си мисля, че е някой Ауди-Агент, "Изобритател"... внедрен от оная "мила" групичка деца. :wink:

Във връзка със скорошната, словесна инвазия от тяхна страна и последвалите, изтрити теми 8)

Ако греша... моля да бъда, извинен от колегата който е пуснал темата!

Абе нещо... по много странен начин, зададен въпроса/и :idea:

tokata_pz_flex
07-05-2008, 23:14
Ако искаш като ходиш на работа да ти е адски кеф , макар да слушаш дали нещо нема да се счупи , си вземи Алфа Ромео ;) Колата доставя голямо удоволствие , предлага и сериозни мъки :) Може да си вземеш на късмет нещо евтино , и да ти излезе адски скъпо ;) Може да си вземеш и от форума , доказана и подържана кола , на добри пари ;) Ти реши ;)

Viktor_
08-05-2008, 00:11
имам от 1 година бмв 318 стар модил 1800 мотор без екстри 1989 год на газ гори ми 10 газ или 10 бензин на далго несан пипал нищтичко по него доже и ремак несам сменял какво ли несам го правил ,не е дало дефект или проблем ,нито сом чул някои да реве от тази марка - И сутринта ми ревяхаот тая марка. Разгледай форума на БМВ да видиш колко реват там кат осе почне от прозорците дето на всяка втора е36ца са проблемни и се стигне до рейки и т.н Нямам познати дето да не са се оплакали от каквато и да било марка.

zaryto
08-05-2008, 01:06
Всеки се оплаква от нещо,а като го питаш казва моята кола е от най-хубавите! :lol: Автомобил като автомобил.Има и положителни страни има и отрицателни естествено.Зависи какво търсиш.Ако искаш спортен,красив,луксозен автомобил със скъпа поддръжка и висок разход,който да ти доставя удоволствие,значи търсиш Алфа Ромео.Ако искаш здрава каруца,която да лашкаш безмилостно по българските пътища,нисък разход и евтина поддръжка се ориентирай към нещо немско.Алфата е като скъпо бижу,с което може да се изфукаш и да си доставиш удоволствие,но няма нищо общо със селскостопанска техника. :wink:

Ivan_ivanov
08-05-2008, 07:31
мерси -на повечето за преките одговори ,с две думи си права извода че наистена нещата са до кьсмет та дано имам такьв да оцела някоя читава лфа ,нз щте тарса пак ако има ощте мнения и савети щте се радвам да ги чуя....

Nobody
08-05-2008, 07:39
Всеки се оплаква от нещо,а като го питаш казва моята кола е от най-хубавите! :lol: Автомобил като автомобил.Има и положителни страни има и отрицателни естествено.Зависи какво търсиш.Ако искаш спортен,красив,луксозен автомобил със скъпа поддръжка и висок разход,който да ти доставя удоволствие,значи търсиш Алфа Ромео.Ако искаш здрава каруца,която да лашкаш безмилостно по българските пътища,нисък разход и евтина поддръжка се ориентирай към нещо немско.Алфата е като скъпо бижу,с което може да се изфукаш и да си доставиш удоволствие,но няма нищо общо със селскостопанска техника. :wink:

:offtopic: изказването направо чупи мивки :super: :super: :lol: :D прав си колега прав си .


Може да си вземеш и от форума , доказана и подържана кола , на добри пари ;) Ти реши ;)

Както колегата казва това е най лесния начин да вземеш читава колица без да се чудиш дали си се пр****ал :D

kajoooo
08-05-2008, 08:29
ALFA ROMEO се взима със СЪРЦЕ! :) :wink:
Виждаш я за първи път и се влюбваш в нея!
Мислиш си за това колко гори и колко са и скъпи частите, А като се качиш във нея просто забравяш за всичко и ти е страшно кеф :lol:
КОЛА ЗА ЦЕНИТЕЛИ :)

DerMeister
08-05-2008, 09:21
А като се качиш във нея просто забравяш за всичко и ти е страшно кеф :lol:
Това е абсолютната истина. :wink:
Другата страна на медала е че наистина колата си е претенциозна и трябва да си я изпипаш и поддържаш. Все нещо ще светне, ще тропне и т.н.
:lol:

Sergey_gigov
08-05-2008, 09:31
по дяволите - вече не искам да съм ценител -- тая пущиня ми направи черна дупка в джоба

drigata
08-05-2008, 09:51
колеги,......италианците произвеждат коли за ценители,нещо като англичаните с аустин мартина-оплакват се че била чуплива и с много забележки но като стане време за избор........това е марката


АЛФА РОМЕО-ФЕРАРИТО НА БЕДНИЯ

SigSauer
08-05-2008, 11:00
Абе момко, абе хора! :D
Стари коли караме и е ясно, че ще имат проблеми - нормално е!
Що се стряскаш от оплаквания от Алфа - ами то тук е мястото за оплакванията и за помощ. И като ги видиш на куп :shock:

Аз лично карах Nissan Primera 1,6 16V /95г/, Volvo 460 TI 130кс. /96/ , BMW 735 / 94г / , Ford , Golf , и тнт. и тнт.
Сега карам Алфата от подписа ми и знаеш ли кво ?!
Не знам кой и как я е карал преди мен, ама тва е най-добрата ми кола до сега !
1.Еми смених кнсумативи - НА КОЯ КОЛА НЕ СМЕНЯШ ?!
2.Свещи - НА КОЯ КОЛА НЕ СМЕНЯШ ?!
3.Чаркове по окачването - НА КОЯ КОЛА НЕ СМЕНЯШ ?!
4.Накладки - НА КОЯ КОЛА НЕ СМЕНЯШ ?!

Всичко е въпрос и на късмет и знания !
Почти всички "майстори" се оплакват от "италианките", откачих от нерви да разпитам всеки , който познавам - ЗАЩО не е доволен от тях - смислен отговор не чух :? Или поне отговор в който да личи познаване на италианските коли или проблемите с тях.
Ами то и Мерцедес връщаха цели свой серии за ремонти нали ?

Та , според мен , въпроса е на каква кола ще попаднеш!
На чисто нов Ford Focus - скоростната му кутия дефектира 2 пъти за 6 месеца......служебен :lol:
Ами купи го след тва, да ти види душата ремонти ! :lol:

Та успех с избора Ти на кола ! Но да знаеш че ALfa Romeo e СУПЕР приятна и красива кола - и Ти прави душевен оргазъм да я караш !
А то тва е едно от най важните неща нали ? :D

Май взех и Аз да звуча като сектант :shock: :lol: :lol: :lol:

Mury
08-05-2008, 12:16
Май взех и Аз да звуча като сектант Shocked Laughing Laughing Laughing

Рано или късно,е неизбежно :twisted: :twisted: :twisted:

bat kiro
08-05-2008, 15:09
Всеки се оплаква от нещо,а като го питаш казва моята кола е от най-хубавите! :lol: Автомобил като автомобил.Има и положителни страни има и отрицателни естествено.Зависи какво търсиш.Ако искаш спортен,красив,луксозен автомобил със скъпа поддръжка и висок разход,който да ти доставя удоволствие,значи търсиш Алфа Ромео.Ако искаш здрава каруца,която да лашкаш безмилостно по българските пътища,нисък разход и евтина поддръжка се ориентирай към нещо немско.Алфата е като скъпо бижу,с което може да се изфукаш и да си доставиш удоволствие,но няма нищо общо със селскостопанска техника. :wink:

:offtopic: изказването направо чупи мивки :super: :super: :lol: :D прав си колега прав си .


Може да си вземеш и от форума , доказана и подържана кола , на добри пари ;) Ти реши ;)

Както колегата казва това е най лесния начин да вземеш читава колица без да се чудиш дали си се пр****ал :D
za 3...4000 хиляди ше ми вземе дедовия
нали знаеш колко се дават преди това да я направиш читава!
едно е да я вземеш штот ти харесва а друго защото ти се вижда тънка

momo81
08-05-2008, 16:11
искам да попитам ,дали има някои собственник на алфа 145-46 които да не е ревнал от някои дефект ?или проблем ? 1996-98 година...
....>щте се обаснова -
искам да си купа такава кола ,но има едно голямо -но защто които питам почти всеки се оплаква от марката ,несам чул някои да каже : "евала купих си железен автомобел, само горево и консумативи и си карам и сам доволен " -ИМАМ ВАЗМОЖНОСТ ДА ДАМ 3-4000 ХИЛ ЛЕВА (146 - 1.8TS ) И 500 ЛВ ЗА КОНСИМАТИВИ ... САМО НЕЗНАМ ДОКОГА ЩТЕ Я КАРАМ ???
(имам от 1 година бмв 318 стар модил 1800 мотор без екстри 1989 год на газ гори ми 10 газ или 10 бензин на далго несан пипал нищтичко по него доже и ремак несам сменял какво ли несам го правил ,не е дало дефект или проблем ,нито сом чул някои да реве от тази марка ,кажете ми чесно- да си давам ли парите за алфа или не ?ама чесно ме кажете няма кои да питам -питам вас ...)

Най-напред поне според мен кола на която само да сипваш и да караш няма, е може би служебната е таъв тип. Ако искаш да дадеш не пове4е от 500 лв за обслужване май не е твоята кола тая алфа. Аз самия НЕ карам Алфа, а една jetta 91 година и тя общо взето не ми създава ядове, а и дори да създава е евтина за подръжка. Макар да съм про4ел много неща за тая кола и да съм разбрал 4е наистина има неща които я вкарват в графата на така наре4ените проблемни марки към които пове4ето хора са скипти4но настроени знаеш ли защо пак искам да карам Алфа. Ами защото съм луд! - Седни в една подобна, и ти ще полудееш. То е като с жените ;) хем искаме мацката до нас да е лъскава и да събира погледите на другите около нас, ама не може лъскава кака без да и купиш грим ;). Абе ...... разбирайте ме както искате, ама колата......... НЯМА ДРУГА ТАКАВА КОЛА!!! ;) :twisted:

zaryto
08-05-2008, 17:13
:hehe: :hehe: Най-добре лачената мадама в наточената Алфа! :Tease: Ама ти тряяя две илядо лееа заплата :lol:

миро
08-05-2008, 19:32
Алфата е като скъпо бижу,с което може да се изфукаш и да си доставиш удоволствие,но няма нищо общо със селскостопанска техника. :wink:

Изби рибата с това. :lol:

zaryto
09-05-2008, 01:00
:lol: Ем чи ко ся.. :lol: Адам Опел например е почнал да произвежда шевни машини през 1862 година и след има няма 40 години през 1899 решил човека автомобили "Дарак" да произвежда по лиценз да някакъв французин Александър Дарак.Алфа Ромео нито са произвеждали дараци,нито са правели шевни машини,та това имах предвид. :lol:

filip_gad
09-05-2008, 09:00
То тази "болест" наречена АЛФА РОМЕО е заразна ...
Баща ми си купи, като му хвалеха алфите и беше направо възхитен, когато го возеха.. след това брат ми се сдоби с алфа и накрая аз не издържах :P .... когато я търсих гледах какви ли не бараки, но мярна ли някъде алфа и там ми оставаше погледа и не съм слушал никой дали е евтина или скъпа поддръжката .. просто намерих една, която ми беше по джоба и я купих .. след това я постегнах и сега всеки знае какво е чувството когато караш Алфа .... Та мисълта ми беше, че ако усетиш, че това е колата за теб по-добре не се чуди ами взимай ...

teo_gti
09-05-2008, 09:43
ALFA ROMEO се взима със СЪРЦЕ! :) :wink:
Виждаш я за първи път и се влюбваш в нея!
Мислиш си за това колко гори и колко са и скъпи частите, А като се качиш във нея просто забравяш за всичко и ти е страшно кеф :lol:
КОЛА ЗА ЦЕНИТЕЛИ :)
Ей това е истината,карал съм мн.коли,и съм се возил в още повече но в Алфа не бях, преди година когато тръгнах да си купувам кола,отидох с нагласата за АудиБ4-80, но когато я видях тая мойта и като я пробвах, направо се влюбих в нея,казах си ей те тая ще да е, и нарочно съм се преструвал че не ми харесва та да мога да смъкна цената,а от вътре ми идеше направо да я зимам без пазарлък, вярно е че изръсих по нея още толкова пари за една година но си я харесвам и ако ще взимам друга ще е пак Алфа но този път мин.2000куб., искам да кажа и за окачването, елате да видите тука кви дупки има по наще пътища в Добрич, а аз си я карам повечето в града и то като състезател, нали за това я взех, окачването не мръдна една година,едва на скоро сменях носачи щото леко ударих дясното колело и се разхлопа ,но сега си е пушка.

Sergey_gigov
09-05-2008, 10:32
:hehe: :hehe: Най-добре лачената мадама в наточената Алфа! :Tease: Ама ти тряяя две илядо лееа заплата :lol:

ба кажи речи и с толкова не става - най накрая мацката остава ма алфата се чупи :wierdo:

endeavour
09-05-2008, 13:49
:!:

trouble
09-05-2008, 14:27
Направи като мене....Разхождам се да си търся кола....Каквато й да е само да ми хареса..и гледам една черна машина стои насред една автокъща, някак тежкарски стои. Откроява се от останалите безлични същества (коли). Стои така намръщено, злобно в автокъщата и едновременно величествено. Все едно не й пука, че има още 50 коли в тая къща, които са напудрени накипрени и чакащи някой да ги хареса. Стои и мълчи. След кратък оглед на колата, казах на момчето което се опитваше да ме омагьоса, че съседния Ровър 200 е 200 пъти по добър, му казах....тая ще е...дай да направим едно кръгче. Човека я изкара, не го болеше че няма номера (отвън имаше полиция). Изряза я на всички предавки като покрай полицаите мина поне със 130. След това я покарах аз и вече знаех че ще се прибера вкъщи с тая кола. Не съм минавал прегледи, не съм викал с мен специалист по коли. Взех я със заторен разум и отворено сърце. Още по голямо беше удоволствието по пътя от Пловдив до Сливен, е няма такъв кеф. Взимай Алфа...

SigSauer
09-05-2008, 14:37
Направи като мене....Разхождам се да си търся кола....Каквато й да е само да ми хареса..и гледам една черна машина стои насред една автокъща, някак тежкарски стои. Откроява се от останалите безлични същества (коли). Стои така намръщено, злобно в автокъщата и едновременно величествено. Все едно не й пука, че има още 50 коли в тая къща, които са напудрени накипрени и чакащи някой да ги хареса. Стои и мълчи. След кратък оглед на колата, казах на момчето което се опитваше да ме омагьоса, че съседния Ровър 200 е 200 пъти по добър, му казах....тая ще е...дай да направим едно кръгче. Човека я изкара, не го болеше че няма номера (отвън имаше полиция). Изряза я на всички предавки като покрай полицаите мина поне със 130. След това я покарах аз и вече знаех че ще се прибера вкъщи с тая кола. Не съм минавал прегледи, не съм викал с мен специалист по коли. Взех я със заторен разум и отворено сърце. Още по голямо беше удоволствието по пътя от Пловдив до Сливен, е няма такъв кеф. Взимай Алфа...

:Yoda:
НЕ МИСЛИ ЗА МАРКА ....... ПРОСТО ПОЧУВСТВАЙ СИЛАТА.
И НЕКА СИЛАТА ДА БЪДЕ С ТЕБ !

Nasko_77
09-05-2008, 19:33
:hehe: :hehe: Най-добре лачената мадама в наточената Алфа! :Tease: Ама ти тряяя две илядо лееа заплата :lol:

ба кажи речи и с толкова не става - най накрая мацката остава ма алфата се чупи :wierdo:Ма тва щот е Алфа или щото... просто е втора мотика :roll:

zaryto
10-05-2008, 02:02
Защото не взимаш 3000 евро заплата. :lol: Ако живееш в чужбина и взимаш една г/д нормална заплата ще си купуваш коли на лизинг и на 5,6 години ще ги сменяш,ще караш с бензин за едно евро примерно както е в испания,пътищата ще ти са ок и ще сменяш само консумативи.Ама българина щото е беден и затова форума е пълен с теми от сорта "Чудя се" или "казаха ми че италянките много се чупели и мн горели и нз си к'во. :wink:

Nasko_77
10-05-2008, 02:18
Защото не взимаш 3000 евро заплата. :lol: Ако живееш в чужбина и взимаш една г/д нормална заплата ще си купуваш коли на лизинг и на 5,6 години ще ги сменяш,ще караш с бензин за едно евро примерно както е в испания,пътищата ще ти са ок и ще сменяш само консумативи.Ама българина щото е беден и затова форума е пълен с теми от сорта "Чудя се" или "казаха ми че италянките много се чупели и мн горели и нз си к'во. :wink:Баш истината :clapping:

:wink:

Нещо като, Папуа и Нова Гвинея сме, пък Алфите били лоши :whistle:

Ivan_ivanov
10-05-2008, 06:53
ме да така е просто такава ни е даржавата нямам какво да питам изтриите темата и мерси за мненията :P

Sergey_gigov
10-05-2008, 09:51
[quote=zaryto]:hehe: :hehe: Най-добре лачената мадама в наточената Алфа! :Tease: Ама ти тряяя две илядо лееа заплата :lol:

ба кажи речи и с толкова не става - най накрая мацката остава ма алфата се чупи :wierdo:Ма тва щот е Алфа или щото... просто е втора мотика :roll:[/quote:1a90rrif]

бе де да знам кой поред селскостопанско сечиво е ма ми писна да наливам в бездънната яма

anton_caro
20-06-2008, 19:54
Добре,
а аз да попитам - колко трябва да бъде заплатата на човек, за да може да си позволи най-евтината алфа - 145 - да я поддържа?
Не по - малко от ... ?

Ако поддръжката е колкото на 2 голфа - добре, щото голфът е толкова грозен, горкия, никакви шансове няма да стане първенец в изложба...

:roll:

acko88
20-06-2008, 21:08
по дяволите - вече не искам да съм ценител -- тая пущиня ми направи черна дупка в джоба

Като ти видях колата последния път имаше черна дупка и под капака :D

StarChild
20-06-2008, 23:42
ALFA ROMEO се взима със СЪРЦЕ! :) :wink:
Виждаш я за първи път и се влюбваш в нея!
Мислиш си за това колко гори и колко са и скъпи частите, А като се качиш във нея просто забравяш за всичко и ти е страшно кеф :lol:
КОЛА ЗА ЦЕНИТЕЛИ :)


Еиии сектанти :lol: като се замисля и моята история е същата.Инак какво да ти кажа и аз пич като гледам как е тръгнало май и ти си потенциален сектант! :wink:

Sergey_gigov
21-06-2008, 01:33
по дяволите - вече не искам да съм ценител -- тая пущиня ми направи черна дупка в джоба

Като ти видях колата последния път имаше черна дупка и под капака :D

а тая я зациментирахме вече я няма :)

GammaRay
23-06-2008, 09:30
"евала купих си железен автомобел, само горево и консумативи и си карам и сам доволен "
-----------------------------------------------------------------------------------------

нито сом чул някои да реве от тази марка

На първото - няма такъв автомобил!Който ти го казва, значи не обръща внимание на дребните пробеми по колата, налива и кара.Колата дрънчи реве, а как върви - т'ва е друг въпрос.

На второто - Аз пък не съм чул никой да казва - тая кола върви :)