PDA

View Full Version : Проблеми в следствие на удар



Alex Shopov
07-05-2008, 23:21
Значи удари ме една Лада.Удара бе в предно дясно колело,скъсах шенкела,чугунения и шарнирния болт.Смених шенкела(намерих втора употреба) навързахме всичко и колата тръгна.Значи амортисиора е добре кормилна щанга-добре,носач-добре,маншона на карето обаче се спука и си тече греста от там.И значи трагнах аз и да мина нали около 40км. до сервиза,че удара стана в едно село и никви проблеми по пътя, никви шумове виения колата не тегли на никъде супер си викам и последните 2км. преди сервиза нещо изтрака спирам гледам нищо счупено няма на външен вид полека на първа се придвижих до един паркинг и си прищраква нещо дигам на крик и колелото не ще да се върти-колата е на свободна не е от накладките да са затегнали, ама завърта се леко и толкос неще да се завърти на ръка.Някой да има идея ко може да е дали е най-страшното - скоростна кутия!

DerMeister
08-05-2008, 00:15
Не съм специалист, но мисля, че карето ти е заминало. :roll:

nhg
08-05-2008, 00:22
Не съм специалист, но мисля, че карето ти е заминало. :roll:
т'ва е
по някое време ще ти изпадне и сепаратора...

Novachev
08-05-2008, 07:51
Може да ти е болкирал лагера на колелото , ако е счупен сепаратора ще превърта леко и ще затяга.

Alex Shopov
08-05-2008, 12:37
Много благодаря на бързо отзовалите се колеги!И искам да питам ако съм счупил карето,или лагера мога ли да се придвижа на ход или да ме драпнат с въже за окло 5-6км. до сервиза?

Mury
08-05-2008, 12:39
Може да ти е болкирал лагера на колелото , ако е счупен сепаратора ще превърта леко и ще затяга.

Има такава вероятност,ако шенкела е втора ръка,лагера да е доста застоял,и сега като си го раздвижил,се е счупил :wink: :wink: :wink:

blabla
08-05-2008, 13:40
Не те съветвам да я караш на собствен ход! (карето е най-вероятно, ако е лагер щеше първо да вие и после да блокира)

Ама то дали на собствен ход или с теглене - разлика няма (колелото все ще се търкаля), трябва да те качат на платформа иначе е все тая.

Бавно, бавно и стискаш палци да не се дочупи, щото тогава - всичко отначало.

jjkale
08-05-2008, 23:51
карето ти е заминало

Alex Shopov
13-05-2008, 22:28
Ами оказа се вътрешното каре.Благодаря на колегите за мненията!

abart_
13-05-2008, 22:50
Важното е че вече всичко е ОК,ще има :drive: