PDA

View Full Version : Подгряване на седалките



digitalundgrd
07-05-2008, 23:43
Днес открих, че подгряването на шофьорската седалка не ми бачка??!
Натискам копчето, то си светва обаче няма и помен от нагряване...Да не би да се влияе от температурата на климатроника, защото я държа на около 21-23 градуса...и да трябва да е по висока, за да се задейства отоплението на седалките..!?
Колата е Алфа 147 2001 година с кожен салон...
Кажете къде да проверя за бушона за подгряването или евентуално някоя разхлабена букса?! Абе кажете къде да погледна :P 8)

niki-25
08-05-2008, 09:54
Колега първо провери дали на другата седалка също работи подгряването,и после търси бушона и си провери копчето дали работи.

Boriio
08-05-2008, 20:00
значи и аз имам следният проблем АЛФА 156 2,4 JТД койен салон,натискам светват диодите отстрани на седалките но нещо не нагрява,имам странно чувство че супер леко се затопля във областа около круста но мойе и да си внушавам,нетрябва ли да си се усеща доволно това затопляне

digitalundgrd
08-05-2008, 21:40
Същото е и при мен...Може би да има някакво леееко затопляне около кръста и на задника, но може и да си въобразявам...и аз да си го загрявам сам....
Има ли някакъв сензор, че е седнал човек и тогава да почва да загрява, защото пуснах я така за 10 мин без никой в колата и пак нямаше някакво кой знае какво загряване (може и от слънцето да се е загряла за тези 10 мин)

Какво трябва да е усещането..?Яко да грее или съвсем леко да "мъждука"!??! :oops:

TaNo
08-05-2008, 21:43
Няма никви сензори, кат се натисни копчето трябва да почне да си нагрява доволно независимо дали има човек на седалката или не :wink:

pinko
08-05-2008, 21:47
Същото е и при мен...Може би да има някакво леееко затопляне около кръста и на задника, но може и да си въобразявам...и аз да си го загрявам сам....
Има ли някакъв сензор, че е седнал човек и тогава да почва да загрява, защото пуснах я така за 10 мин без никой в колата и пак нямаше някакво кой знае какво загряване (може и от слънцето да се е загряла за тези 10 мин)

Какво трябва да е усещането..?Яко да грее или съвсем леко да "мъждука"!??! :oops:

Направо пари и става бая жегичка на задника и долната половина на гърба още след около минута и половина.

Проверете си бушоните.

digitalundgrd
08-05-2008, 22:11
Пинко братле, ако ми кажеш и къде са въпросните бушонии :oops:
Имам я колата от 1 седмица и съм много зле технически...
Помагайте!! 8)

nikolaaaay
08-05-2008, 23:07
Моята загрява след около 5 минути и се усеща на моменти. Не пари и не е кой знае колко силно, но се усеща отчетливо и когато си реши включва и изключва.

Hristo_156
08-05-2008, 23:16
Туй е излишна работа.

TaNo
08-05-2008, 23:53
Туй е излишна работа.

Аха излишна бе, ма зимата докато ти загрее колата климата духа студено а на гъза топлинко :lol: Найш ли кво е гадно в ГТВ-то да седнеш на студена кожена седалка :idea: след като си свикнал на меко топло и плюшено в 166 :lol: Беше си удар под кръста първия път ма се свиква :)

Boriio
09-05-2008, 00:24
моля кайете къде са бушоните

digitalundgrd
09-05-2008, 23:24
Значи шофьорската седалка не ще да подгрява...Пасажерската подгрява само на задника!? А на гърба не трябва ли да грее.!? И айде за пореден път ви моля да кажете къде да търся бушона за подгряването на шофьорската седалка?! Някой куплунг да не би да е разкачен!? тези под седалката за какво са?

nikolaaaay
10-05-2008, 10:49
Защо не я закараш на сервиз?! Няма смисъл да гадаеш кое за какво е.

digitalundgrd
10-05-2008, 23:06
Ок. Но мисля че проблема е елементарен и ще се оправи след смяната на бушон...това може да се свърши и в "домашни условия" само трябва да знам къде за Бога се намира въпросния бушон!

Виж ако не е бушон отивам на сервиз... :roll:

digitalundgrd
13-05-2008, 14:36
Ехооо КОЛЕГИ,

ама наистина ли никой не знае къде и кой точно е бушона за подгряването на седалките?!? :oops: :roll:

digitalundgrd
26-05-2008, 10:24
Бушонът е здрав...други предложения?> :? Значи само на шофера седалката не ще да грее...пасажерската си е ОК

Doktora95
28-03-2016, 21:27
Здравейте приятели!
Пиша в тази тема за да не отварям нова, искам да ви попитам следното, на мойта алфа 147 2001година съм с обикновен салон и си мисля да зема да си сложа кожено салонче, я от 147 2001-2 я от тези дето са фейса след 2005, ако става естествено, та моля ви ако можете да ми кажете ако зема тези които са си преди фейса ми е ясно че шината ще пасне, само някой знае ли дали ако си зема такива с подгряване, има ли как да го закача че да работи или не, а ако зема тези дето са от фейсовите вече след 2005 дали ще стане шината от долу за захващането ще стане, и дали ще мога да си вържа airbega и подгряването и да си работи без проблеми?

А то предните ако стават дори и фейсови то задните стават ли, че то не само предни се пак, айде то ако не са от фейсовите се ще станат, ама на фейса незнам същите ли са или са по различни.
Благодаря ви предварително!