PDA

View Full Version : Проблем с оборотите на празен ход.



JK
11-05-2008, 18:15
Момчета, днес ми се появи доста неприятен проблем - колата ми (алфа 146 тс 1,6) почна да ми прави проблем с оборотите на празен ход. Като я запаля и стрелката скача на 2000 оборота и почва да се движи в диапазона от 1500-2000 оборота. При движение не се усеща или поне аз не мога да усетя някаква разлика. От какво може да е този проблем някой може ли да предположи. Дебитометър, ламбда сонда или нещо друго ? В момента съм във Варна и ще съм блогадарен ако някой ми препоръча добър сервиз, кадето мога да направя диагностика.

Novachev
11-05-2008, 18:23
А случайно а си чистил дроселова клапа преди да ти се появи проблема.

JK
11-05-2008, 18:38
А случайно а си чистил дроселова клапа преди да ти се появи проблема.
Не съм чистил нищо. Само си гледам течностите и я карам с хубави масла и бензини :) Чета тука в разни теми за някакво моторче за празен ход - дали може да е от него и дали диагностиката може да засече такъв проблем.

LeoVin4i
11-05-2008, 19:47
Почисти си дроселовата клапа, и при мене играеха оборотите ама след като я почистих и се оправи.

acko88
11-05-2008, 20:14
Момчета, днес ми се появи доста неприятен проблем - колата ми (алфа 146 тс 1,6) почна да ми прави проблем с оборотите на празен ход. Като я запаля и стрелката скача на 2000 оборота и почва да се движи в диапазона от 1500-2000 оборота. При движение не се усеща или поне аз не мога да усетя някаква разлика. От какво може да е този проблем някой може ли да предположи. Дебитометър, ламбда сонда или нещо друго ? В момента съм във Варна и ще съм блогадарен ако някой ми препоръча добър сервиз, кадето мога да направя диагностика.

Еми колега ти си знаеш най-вероятните проблеми.. остава само някой да ти препоръча каде да си направиш диагностиката.Но дай боже да не е дебит или ламбда. Успех! :wink:

JK
11-05-2008, 22:23
Почисти си дроселовата клапа, и при мене играеха оборотите ама след като я почистих и се оправи.
Как се чисти и има ли опасност да я повреда нещо докато я чистя :)

LeoVin4i
11-05-2008, 23:04
Амииии по принцип няма какво да счупиш ако внимаваш, поне аз не счупих нищо. Ще ти трябва нещо да ти държи педала на газта натиснат, за да е отворена клапата, щото гняста е по краищата, абе като погледнеш и ще видиш, че не е страшно :) И свали всички маркучи от кутията на филтъра до самата клапа, че да имаш свободно място.
Нещо като това на снимката е ама тая е от новия мотор.

JK
13-05-2008, 08:49
Като си прибера в плевен в края на седмицата ще ги почистя. Иначе вече има развитие на проблема - от вчера почнаха да падат оборотите :) - сега пък са ниски - някади около 800 и даже като я карам на първа без газ леко придърпва. Въпросът каде да я закарам на диагностика във Варна още е актуален :)

dido76bg
13-05-2008, 08:53
Аз мисля, че е нормално оборотите на празен ход при загрят двигател да са в диапазона 800+-50 /или беше 850+-50/

JK
13-05-2008, 08:56
Аз мисля, че е нормално оборотите на празен ход при загрят двигател да са в диапазона 800+-50 /или беше 850+-50/
В случая са ниски и се усеща, че не работи двигателя добре .

Chimev
13-05-2008, 09:18
Дросела се чисти много просто. Само вадиш маркуча за въздуха, отваряш си клапата сам (от лявата страна леко отдолу ще видиш където е захванато жилото на газта - връткаш и готово) и пръскаш с WD40. След това леко и внимателно с отверка намотана с патцал зачистваш и си готов. Не е опасно по мои наблюдения. Аз съм я чистил 2 пъти и съм пръскал обилно с WD-то :cheers:

JK
28-05-2008, 12:13
Здравейте, колеги. Пиша ви чак сега, защото нямах достъп до PC последните седмици. Та проблемът ми се реши, поне за сега, като изчистихме с баща ми дроселовата клапа. Колата се поотпуши и спряха да се менят оборотите. Сега забелязвам, че като я оставя на скорост без газ ваврви повече от преди. Благодаря на всички за съветите !