PDA

View Full Version : Кой с какво гориво кара и от къде зарежда?!?



dido76bg
12-05-2008, 16:19
Понеже не намерих подобна тема, а ми е интересно, дайте да споделим кой с какъв октан кара и от къде сипва. От кои горива е доволен и от кои не. Слагате ли добавки?

Аз лично зареждм засега от ШЕЛ - 95 В-пауър, веднъж съм сипвал добавка за почистване на инжекциона. Мисля да сменям с ОМВ.

trouble
12-05-2008, 16:37
EKO ама не знам Кинитрон ли е...100 октана или Лукойл 95 октана...

SigSauer
12-05-2008, 18:20
Отностно Дизела - Аз лично сипвам на ШЕЛ , и не защото ми харесва жълтото а защото , имам близки приятели собственици на леярна.
Те използват дизелово гориво и всеки ден след работа при почистване на горивната камера разбират коя нафта с какво качество е - коя прави по големи нагари , коя е по чиста и тнт.
Та за сега опита Им показва, че най-добра е нафтата на Шел , и то като се има предвид, че са пробвали почти всички "продавачи" на дизел.

Sraaaaa
12-05-2008, 19:56
Отностно Дизела - Аз лично сипвам на ШЕЛ , и не защото ми харесва жълтото а защото , имам близки приятели собственици на леярна.
Те използват дизелово гориво и всеки ден след работа при почистване на горивната камера разбират коя нафта с какво качество е - коя прави по големи нагари , коя е по чиста и тнт.
Та за сега опита Им показва, че най-добра е нафтата на Шел , и то като се има предвид, че са пробвали почти всички "продавачи" на дизел.

Това ми хареса! Някой друг с подобна полезна информация за нафтата?

Аз зареждам бензин А95 на OMV, и наскоро пробвах на Shell A95 V-Power. С 30 литра OMV минавам 400км, а със същия литраж с V-Power минавам 350км... Нали уж върви повече и харчи по-малко с V-Power?

morfius
12-05-2008, 21:01
Отностно Дизела - Аз лично сипвам на ШЕЛ , и не защото ми харесва жълтото а защото , имам близки приятели собственици на леярна.
Те използват дизелово гориво и всеки ден след работа при почистване на горивната камера разбират коя нафта с какво качество е - коя прави по големи нагари , коя е по чиста и тнт.
Та за сега опита Им показва, че най-добра е нафтата на Шел , и то като се има предвид, че са пробвали почти всички "продавачи" на дизел.

Всеки Шел си е за свой крак...

Оги
12-05-2008, 21:42
За сега от известно време само в шел ама нещо на последък ми се струва 1че шмекеруват с количеството или с качеството :evil:

Ilko Ivanov
12-05-2008, 22:26
И бензин и газ на ЕКО.Специално от газта съм мн.доволен.За бензина не мога да кажа,че съм недоволен(сипвам и 95 и 100),ама и отдавна не съм пробвал на други бензиностанции.

lgancho
12-05-2008, 22:52
Schell V-Power Diesel, само дето малко солено ми излиза, днес заредих на 2,62 лв./л. Малко ме заболя, като за 60 лв. сипах 22 литра и нещо, ама какво да се прави. Като искам да се возя трябва да си плащам.

Tifozza
12-05-2008, 22:52
аз само на ОМВ сипвам , може би защото свикнах покраи служебната кола ... но немога да се оплача за сега (95)... мисля да пробвам следващия път карерата ...

StarChild
12-05-2008, 23:10
аз само на ОМВ сипвам , може би защото свикнах покраи служебната кола ... но немога да се оплача за сега (95)... мисля да пробвам следващия път карерата ...

напоследък и аз така пък и събирам за топка :lol: инак v-power също сипвам. Но смятам, че вмомента омв имат най-качествени горива. Но от друга страна почти всики горива идват от лукоил. :roll: много е относително :?

Tifozza
12-05-2008, 23:16
напоследък и аз така пък и събирам за топка :lol: инак v-power също сипвам. Но смятам, че вмомента омв имат най-качествени горива. Но от друга страна почти всики горива идват от лукоил. :roll: много е
относително :?

Прав си че всичко е доста относително ... а с тия точки , оставт ми още 6 и ще взема 3-та топка ... :roll:

StarChild
12-05-2008, 23:33
напоследък и аз така пък и събирам за топка :lol: инак v-power също сипвам. Но смятам, че вмомента омв имат най-качествени горива. Но от друга страна почти всики горива идват от лукоил. :roll: много е
относително :?

Прав си че всичко е доста относително ... а с тия точки , оставт ми още 6 и ще взема 3-та топка ... :roll:


хаха и аз така като фулирам служебната кола и няма грешка :wink: те пък едни топки две ритания и айде ама е така като за 600лв. :lol:

tokata_pz_flex
12-05-2008, 23:38
Карам с ОМВ 100 , и по рядко с Лукоил 98

Boxer_Power
13-05-2008, 00:02
omv 95 ми е идеално понякога като има лев и слагам super100 :P по принцип 95 е най-чистия бензин знам го понеже съм работил по бензиностанции :?

dido76bg
13-05-2008, 08:47
Всичко си е до самите бензиностанции /на колко години са им резервоарите, какъв персонал работи, в какво състояние са им помпите/. За количеството е от значение и кога зареждате, дали рано сутрин по хладно или в ранния следобед, когато гумите залепват за асфалта.

JK
13-05-2008, 08:53
Само Shell V-Power Racing :) Последно сипах за 2,48 лв.

Satanism
13-05-2008, 09:07
Само Shell V-Power Racing :) Последно сипах за 2,48 лв.
тва на 1.6 ТС мотор са има-няма 9км.... :roll: :shock:

Chimev
13-05-2008, 09:20
Откакто пробвах Еко - само там. И газ и бензин

Sergey_gigov
13-05-2008, 09:39
опета в сливен е най добрия бензин

trustworthy
13-05-2008, 10:00
опета в сливен е най добрия бензин

A kak се разбира кой бензин е най-добър?

blabla
13-05-2008, 10:37
Всичко си е до самите бензиностанции /на колко години са им резервоарите, какъв персонал работи, в какво състояние са им помпите/. За количеството е от значение и кога зареждате, дали рано сутрин по хладно или в ранния следобед, когато гумите залепват за асфалта.

Май наистина е така, а що се отнася до горивото - те май всички от едно място го черпят и вече си зависи само от конкретната безнизостанця, а не може да се съди от цялата верига.

Chimev
13-05-2008, 10:42
Всичко си е до самите бензиностанции /на колко години са им резервоарите, какъв персонал работи, в какво състояние са им помпите/. За количеството е от значение и кога зареждате, дали рано сутрин по хладно или в ранния следобед, когато гумите залепват за асфалта.

Май наистина е така, а що се отнася до горивото - те май всички от едно място го черпят и вече си зависи само от конкретната безнизостанця, а не може да се съди от цялата верига.

С изключение на Еко, чиито горива се внасят от Гърция. Поне така знам 8)

blabla
13-05-2008, 10:44
Всичко си е до самите бензиностанции /на колко години са им резервоарите, какъв персонал работи, в какво състояние са им помпите/. За количеството е от значение и кога зареждате, дали рано сутрин по хладно или в ранния следобед, когато гумите залепват за асфалта.

Май наистина е така, а що се отнася до горивото - те май всички от едно място го черпят и вече си зависи само от конкретната безнизостанця, а не може да се съди от цялата верига.

С изключение на Еко, чиито горива се внасят от Гърция. Поне така знам 8)

Може, ще ги пробвам, щом толко ги хвалите :)

pa4ito
13-05-2008, 11:46
Тествах ОМВ на "България" до Борово (95), ШЕЛ на България при площад "Ручей"(95 В-Пауър), ЛукОйл на Константин Величков с Иван Гешов(95) и май с ШЕЛ-ския бензин е най-добре. А какво ще кажете за ЕКО-то на България, че мисля да тествам и там?

Yon
13-05-2008, 13:03
Аз откакто съм си изчистил резервоара от вода и боклуци карам с какъвто ми падне и не чувствам разлика във бензина :roll:

jjkale
13-05-2008, 16:35
v-power

gaidata
13-05-2008, 18:15
слагах на лукойл ама нещо неми излизат километрите с 20 лв минавах 85-90 км с 95 на цена 2лв а сега зареждам на най-старата бензиностанция в града ПЕТРОЛ и съм доста по доволен с 20 лв хем бензина поскъпна минавам 115-120 км :wink: на 2,22 за литър. като зареждах на лукойла ми светваше чек лампата на тавлото и колата невървеше добре това е лично мнение :wink:

Bullit
13-05-2008, 18:33
И аз да споделя опит....НЕ сипвайте от Литекс, каквото и да става.... :D

alra
13-05-2008, 22:47
И аз съм доволна от ОПЕТ на кръговото на 4-ти км. също сипвам и на Еко и на бенз. Круиз в Гео Милев. За сега май най-добри са Опет.

alra
13-05-2008, 22:50
Ако някой знае как лъжат най-много по бензиностанциите нека да каже. Ще бъде полезно за всички, мисля? Доколкото аз знам - като помпат пистолета почти непрекъснато? Сигурно има и много други?

Sergey_gigov
14-05-2008, 11:18
опета в сливен е най добрия бензин

A kak се разбира кой бензин е най-добър?

много просто бате - динамиката на двигателя- и разхода се променят

monimsl
14-05-2008, 16:18
Аз зареждам на ЕКО-то до Орион,и съм доволен.От време на време и добавка.

DerMeister
14-05-2008, 16:25
Аз с Корсата зареждах две години само на Лукойл и нямам оплаквания. С Алфа-та обаче имам проблем с оборотите на празен ход и като сипвам на Еко има значително подобрение => мисля си, че бензина им е по-добър. :roll:

gaidata
14-05-2008, 18:51
Аз с Корсата зареждах две години само на Лукойл и нямам оплаквания. С Алфа-та обаче имам проблем с оборотите на празен ход и като сипвам на Еко има значително подобрение => мисля си, че бензина им е по-добър. :roll: еми явно от лукойл до лукой и от еко до еко има разлика щото пък в сливен от бензина на екото много хора се оплакват :wink: иначе готин клучодържател

trouble
14-05-2008, 20:21
Аз с Корсата зареждах две години само на Лукойл и нямам оплаквания. С Алфа-та обаче имам проблем с оборотите на празен ход и като сипвам на Еко има значително подобрение => мисля си, че бензина им е по-добър. :roll: еми явно от лукойл до лукой и от еко до еко има разлика щото пък в сливен от бензина на екото много хора се оплакват :wink: иначе готин клучодържател

Остави...95 на ЕКО-то Алфата ми бучи и бръмчи и гърми.....много е лош..Мислех си че колата е развалена, ама защо с ЛукОйл нямам проблеми....95, 98....всичко си е наред...

gaidata
15-05-2008, 09:57
Аз с Корсата зареждах две години само на Лукойл и нямам оплаквания. С Алфа-та обаче имам проблем с оборотите на празен ход и като сипвам на Еко има значително подобрение => мисля си, че бензина им е по-добър. :roll: еми явно от лукойл до лукой и от еко до еко има разлика щото пък в сливен от бензина на екото много хора се оплакват :wink: иначе готин клучодържател

Остави...95 на ЕКО-то Алфата ми бучи и бръмчи и гърми.....много е лош..Мислех си че колата е развалена, ама защо с ЛукОйл нямам проблеми....95, 98....всичко си е наред...

ами дати кажа разхода мие съвсем друг и ми светват лампи ....има 2 вида лукой чист и на петрол :wink: . зареждах на новия в кумлука ама несъм доволен сега си зареждам на петрол и си свиркам

blabla
15-05-2008, 11:20
Като гледам това ЕКО води в класацията. Някой зарежда ли на ЕКОто на колелото на 4ти километър в София да каже как е, че там ми е най-удобно да го тествам?
Благодаря предварително!

blabla
15-05-2008, 11:23
Ама май се бъркам, ЕКО ли беше на колелото или нещо друго, дето го ползват за шорткът за Мусагеница да влизат в квартала?

DerMeister
15-05-2008, 11:33
Не е ЕКО там. :wink:

RPWWD
15-05-2008, 11:51
Нафта от Ромпетрол, Еко, Shell, Opet, OMV - в тази последователност.

alra
15-05-2008, 21:21
Ама май се бъркам, ЕКО ли беше на колелото или нещо друго, дето го ползват за шорткът за Мусагеница да влизат в квартала?

Не е Еко, Опет е и е добро!

blabla
16-05-2008, 11:38
Ама май се бъркам, ЕКО ли беше на колелото или нещо друго, дето го ползват за шорткът за Мусагеница да влизат в квартала?

Не е Еко, Опет е и е добро!

Мерси, ще го тествам :) още днес, че съм на лампичка...

dido76bg
16-05-2008, 19:22
Съжалявам, че давам линк към форума на колегите от рено клуб, но там има списък на белите и черните бензиностанции...
http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=6118.0

Надявам се, че съм извинен!

Pebles
17-05-2008, 19:08
Аз зарежам от Лукойл,най-съм доволна.....в ЕКО сипвам някой път 100+ много хубаво върви колата,ама мн гори и явно нещо лъжат....

Mury
19-05-2008, 12:49
ЕКО Елда най-вече до Софияленд,от време на време В-Повер 99,и вчера заредих на Опет 98+ и съм доволен колата върви добре :wink: :wink: :wink: ОМВ вече много рядко,въобще не съм доволен :wink: :wink: :wink: