PDA

View Full Version : Без газови уредби за автомобилите след 2010г



миро
12-05-2008, 19:30
Цените на таксиметровите услуги могат да скочат двойно след 2009 година. Причината за това е новото изискване на Брюксел автомобилите да се движат само с горивото, за което е била произведена колата. В момента много автомобили, произведени да возят на бензин, са с допълнително инсталирана газова бутилка. Причината е, че така на шофьорите им излиза много по-евтино, тъй като газът метан е на по-ниска цена от обикновения бензин. Метанът върви по около 1,30 лв. литърът, а бензинът вече удари 2,50 лв. Много от такситата у нас обаче карат с газова уредба, монтирана допълнително в колата.
Председателят на Националната федерация на таксиметровите водачи Яне Янков не изключи ударното поскъпване на такситата заради евроизискванията. В момента таксиметровите шофьори обслужват пътници за около 60 стотинки на километър по дневна тарифа и още около 5 стотинки за нощна.
Много заводи за производство на автомобили в Европа се ориентираха преди години и започнаха да правят коли, предназначени да возят само на газ. По думите на Янков евродирективата вече е приета от Европейската комисия и трябва да влезе в сила от началото на 2010 г. Тогава таксиметровите водачи, които са инсталирали газова уредба в колата си, ще трябва да я демонтират и да започнат да карат само на бензин или с дизелово гориво.
Основната причина за въвеждане на евродирективата е, че когато автомобилите имат допълнително инсталирана газова уредба, вероятността при удар или катастрофа тя да гръмне е огромна. Това опасно застрашава живота на шофьора и пътниците в колата. Според експерти друг проблем е, че в България съществуват малки сервизи, които не отговарят на никакви стандарти и поставят газови уредби без гаранции за качество. Необходимо е да се засили контролът над сервизите, които предлагат тези услуги, коментираха специалисти. Газовата бутилка обикновено се поставя зад задните седалки, а инсталирането й излиза около 1000 лв.

http://www.novinar.net/?act=news&act1=d ... MA==&qstr= (http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&stat=center&sql=MjY0MDs0Mw==&mater=MjY0MDs1MA==&qstr=)газови%20уредби

RPWWD
12-05-2008, 23:34
Правилно, сега всички бакшиши реват от бензина, а не споменават и дума за бутилката в багажника. Аз лично след като карах доста години кола на газ съм категоричен, че никога няма да си взема отново такава или пък да си слагам допълнително уредба.

mim
13-05-2008, 10:02
току виж жълтата напаст намалее :devil:

Crusader
13-05-2008, 12:39
Глупоти.... :!:

Мързи ме да изреждам причините поради които тва няма да стане, но на прима виста се сещам поне за 5 /цената не е между тях/.

vladu
13-05-2008, 12:51
дано не са глупости ...
повода бил, че имало риск от експлозии ... ок аз лично не съм чувал за инциденти.

положителното в този случай е, да бъдат "убити" хилядите трошляци на по 20 и канче години карани единствено щото на газ е ефтинко ...

другото е най-накрая някой да се сети да им цепне такива данъци, че да се откажат просто ...

баща ми кара пасатор '91 с газ и пак съм на мнение, че трябва да се забранят...

търтей
13-05-2008, 12:54
естествено че е крайно време да има насърчителна политика за купуването на нови коли место на полуразпаднали се кошници ...

дори ако трябва изобщо за всички да се забрани газ метан и прочее :idea:

но с лево правителство тия неща май нема да минат шото шъ рипат разни орица дето се търсят на баницата мекото и ко мое да йофтинко

WhitePower
13-05-2008, 13:29
Чета и не вярвам на очите си
Въобще не съм вярвал че такива завистливи хора има в този форум
Кажете ми една причина поради която трябва да забранят газтта
Първо вие е СОфяНците който не са си показвали носа в провинцията да видят хората как се опитват да преживяват с 400 лева ( което е огромна заплата за тях в дадения град да не говорим за по малките заплати ) се опитват да издържат семеисво , жилише и кола с тези пари.
Като гледам тука пишат хора с стабилни доходи ( не че аз не съм от тях ) но съм виждал немотията по българия и за сега газта е единсвеното средство с което те мога да си карат 20 годишния Хлопел защото нямат пари за друго

държавата насърчавала новите автомобили - ПЪлНи ГлУпости !!!
Българина първо иска хубава кола да кара , шосле хувабо жилище после всичко останало

ако хората имаха пари вярвайте ми тука само лъскави автомобили щяха да се движат на бензин , щото нафтата замърсява околната среда доста добре

съжелявам че чета някакви сектантски точно тука

търтей
13-05-2008, 13:32
орлине 20 годишни хлопел и без газ е опасно нещо на пътя
а с газова дето 99% е за 200 лева емнайста употреба и изпуска е мега опасен :idea:
а като немали пари у прованса?
първо не е верно и второ - ми да работат повече бе
ебати
се едно у софето раздават пари само щото си роден тук!?

vladu
13-05-2008, 13:35
бялата сила се изказа.
като нямат пари да си хранят семействата що дават пари за 20 годишен хлопел бе?

аз като нямах пари за кола, ползвах автобус.
по-малко коли = на по-малко трафик = по-малко катастрофи, дупки, задръствания, замърсявания и въобще проблеми.

от кои да почнем - ми аз предлагам от по-старите а?

и по-леко с емоциите и думичките - хубаво е да си имаш мнение, но без да обиждаш.

WhitePower
13-05-2008, 13:44
орлине 20 годишни хлопел и без газ е опасно нещо на пътя
а с газова дето 99% е за 200 лева емнайста употреба и изпуска е мега опасен :idea:
а като немали пари у прованса?
първо не е верно и второ - ми да работат повече бе
ебати
се едно у софето раздават пари само щото си роден тук!?

Май незнаш думата безработица , не искам с тебе да спорим точно щоте се уважаваме ама не си прав
Хората нямат пари за друго освен за газта , не си мисли че не искат да карат нови коли

Да аз съм на гас , Имам стабилни доходи , и въпреки всичко сметни колко пари отиват за гориво на месец

смятам веднага
една средна заплата в софия от около 800 лева - Казвам средна
годишно прави 9600 лева
почваме минусите :
Гражданска 150 лева
винетка 50
преглед 35
данък 50-150
бензин 2.40 литър
среден разход около 10 градско дори и 1.1 да си в софия
пробег на месец 1500 км -20000 годишно- 2000 бензинX 240 = 4800 Лева
събираме около 5100 лева изваждаме от 9600 около 4400 / 12
остават 370 - на месец за храна , почивка , дрехи и всичко останало

ако греша ме поправи , май на гас можеш да си позволиш и пържола да ядеш и лятото на почивка да отидеш( веднуж годишно )

търтей
13-05-2008, 13:44
всеки трябва да се простира според чергата си - като нема пари да си гледа децата оти ше кара кола???

и после това онова . ебаси

SFINKS
13-05-2008, 13:45
хахахахаха

"гъзарите " щом поддържате тезата че по-добре нови коли вместо стари кошници що стари кошници карате в момента а :lol:
или за вас Опел на 20 години е стара кола а Алфа на 10 е нова :lol:

първо си купете нови коли после карайте другите хора да си купуват и те . Пък даже и да си купите пак нямате право да давате на някой друг акъл колко нова кола да си купи .

а за газ метан че щели да ги забранят ... тва никога няма да стане

WhitePower
13-05-2008, 13:46
не си прав
сега говориш така защото имаш
опитаи ти да ходиш на работа с градски или с маршрутка
е верваи ми по опасно е от кола на гас

BillyBoy`
13-05-2008, 13:47
подкрепям WhitePower :wink:някои ходил ли е във далечния прованс да види как работят хората там и как се трудят :?:ми естественно че ще си купуват стари коли като нямат пари за нови и ще карат на газ не виждам нищо лошо във това :wink:

търтей
13-05-2008, 13:48
прав си бе орлине
ама като ти е малка заплата не ходиш на море и така

а и като немаш кола пестиш пари ;)
и кво стаа
мое и на море да идеш

и си пропуснал ремонтите по 20 годишната кошница които също са доста пари

а безработица?
ее стига де
безработица при настоящата ситуация в българия чисто и просто означава всякаква липса на инициативност и предприемчивост

търтей
13-05-2008, 13:50
не си прав
сега говориш така защото имаш
опитаи ти да ходиш на работа с градски или с маршрутка
е верваи ми по опасно е от кола на гас

аз лично съм си съдрал гъзъ за да имам това което имам
(да не давам детайли че е тъпо)

мисълта ми е - щом аз мога значи всички могат

а ако нямах кола - ми щях да се преместя в дружба и да ми е 5 минути пеша до офиса :idea:

ПС газта само по себе си не е опасна - 20- годишния кошник на газ обаче е МНОГО опасно нещо - тук предполагам си съгласен?

WhitePower
13-05-2008, 13:52
прав си бе орлине
ама като ти е малка заплата не ходиш на море и така

а и като немаш кола пестиш пари ;)
и кво стаа
мое и на море да идеш

и си пропуснал ремонтите по 20 годишната кошница които също са доста пари

а безработица?
ее стига де
безработица при настоящата ситуация в българия чисто и просто означава всякаква липса на инициативност и предприемчивост

Искарвам достатъчно да издържам 2 коли , и жена с 2 деца и 2 апартамента и кредити
но аз и ти не сме българия
бил съм на всяка една точка в българия - просто работа
вярваи ми там си мислят че софянци са мнгоо богати хора и че живеят добре - което е така за съжаление

WhitePower
13-05-2008, 13:53
не си прав
сега говориш така защото имаш
опитаи ти да ходиш на работа с градски или с маршрутка
е верваи ми по опасно е от кола на гас

аз лично съм си съдрал гъзъ за да имам това което имам
(да не давам детайли че е тъпо)

мисълта ми е - щом аз мога значи всички могат

а ако нямах кола - ми щях да се преместя в дружба и да ми е 5 минути пеша до офиса :idea:

ПС газта само по себе си не е опасна - 20- годишния кошник на газ обаче е МНОГО опасно нещо - тук предполагам си съгласен?


Ама в кой град си ???? а СОФИЯ НЕ Е БЪЛГАРИЯ !!!

Naso
13-05-2008, 13:54
хахахахаха

"гъзарите " щом поддържате тезата че по-добре нови коли вместо стари кошници що стари кошници карате в момента а :lol:
или за вас Опел на 20 години е стара кола а Алфа на 10 е нова :lol:

първо си купете нови коли после карайте другите хора да си купуват и те . Пък даже и да си купите пак нямате право да давате на някой друг акъл колко нова кола да си купи .

а за газ метан че щели да ги забранят ... тва никога няма да стане

Сфинксер понякога да караш 10 годишна алфа е по-престижно от 2 годишна тойота ! То и в новия топ гиър има статия, как да си купим стара (но не прекалено стара) кола, с която да си направим кефа на сносна цена. Там сред Порше Карера 3.2 и М3 е36 и по-старо имаше и ГТВ и Фиат Купе, ама Тойота не видях... дори и Супра :) Та мисълта ми е, че ние не сме чак толкоз изпаднали :)

WhitePower
13-05-2008, 13:54
излизам от спора - ти печелиш
да забранят колите в българия !!!

търтей
13-05-2008, 13:55
не си прав
сега говориш така защото имаш
опитаи ти да ходиш на работа с градски или с маршрутка
е верваи ми по опасно е от кола на гас

аз лично съм си съдрал гъзъ за да имам това което имам
(да не давам детайли че е тъпо)

мисълта ми е - щом аз мога значи всички могат

а ако нямах кола - ми щях да се преместя в дружба и да ми е 5 минути пеша до офиса :idea:

ПС газта само по себе си не е опасна - 20- годишния кошник на газ обаче е МНОГО опасно нещо - тук предполагам си съгласен?


Ама в кой град си ???? а СОФИЯ НЕ Е БЪЛГАРИЯ !!!

верно не е
само над 50 % за съжаление

е ся кво съм крив че от 5 и повече поколения живеем тука?
да се преместя ли?

само че аз мога да се оправя да имам пари в кривохуй дупнишко :idea:
щото конкуренцията у наше село е неимоверно по-висока
разходите са също така по-високи и прочее и прочее

WhitePower
13-05-2008, 13:59
не си виновен ти а държавата , чи иска само данъци да сабира
и аз съм роден но обиколих страната , и видях и по други държави как е
е да го еба тех ги е грижа да населението
а нашата държава се чуди само как да ни изцоца , и по некоя линия да се излеят по некой проект неколко милиона в на некой депутатски джоб или шурея му

търтей
13-05-2008, 14:00
не е само наща
аз да не мислиш че съм расъл в саксия и извон селото не съм си подавал носа :wink:
пък и държавата не е виновна
ако си предприемчив можеш много неща :idea:

SFINKS
13-05-2008, 14:00
хахахахаха

"гъзарите " щом поддържате тезата че по-добре нови коли вместо стари кошници що стари кошници карате в момента а :lol:
или за вас Опел на 20 години е стара кола а Алфа на 10 е нова :lol:

първо си купете нови коли после карайте другите хора да си купуват и те . Пък даже и да си купите пак нямате право да давате на някой друг акъл колко нова кола да си купи .

а за газ метан че щели да ги забранят ... тва никога няма да стане

Сфинксер понякога да караш 10 годишна алфа е по-престижно от 2 годишна тойота ! То и в новия топ гиър има статия, как да си купим стара (но не прекалено стара) кола, с която да си направим кефа на сносна цена. Там сред Порше Карера 3.2 и М3 е36 и по-старо имаше и ГТВ и Фиат Купе, ама Тойота не видях... дори и Супра :) Та мисълта ми е, че ние не сме чак толкоз изпаднали :)

колко ти е сбъркана логиката и колко си извън спора ....ма така е като четеш някакви списания и не мислиш ... пък като почнеш да мислиш още по-страшно става , щото ти и още колко такива като тебе си мислят че карат нова спортна кола :tooth:

а и само да ти кажа , никога ама никога не си и помисляй да срявняваш коя да е Алфа с Супра

vladu
13-05-2008, 14:09
сфинкт - разкарай се. ти си се доказал като заядлив нещастник в тоя форум. как па не получи един бан до сега не знам ...

говорим дали е добра идея да се забранят алтернативните горивни системи в колите след еди-коя-си година.

обърнахте го на социална тема.

аз само казах, че съм "ЗА". най-малкото щото ще е стъпка към намаляване на броя на супер старите коли по пътищата.

когато дойде ред и на моята ... и тя ще иде под ножа.

WhitePower
13-05-2008, 14:10
не е само наща
аз да не мислиш че съм расъл в саксия и извон селото не съм си подавал носа :wink:
пък и държавата не е виновна
ако си предприемчив можеш много неща :idea:
да бе , тръгваш и купуваш един контейнер алкохол, и тръгваш да го продаваш , идват руснаците и те реректират за едни Х хиляди и ти казват нема да го продаваш на тази цена а на тази и то точно там и там
ето предприемчив си опитваш се да пробиеш
прбваш да се оплачеш и ти казват от някаде с висше седи си на газа за да си жив
Скапана държава е това барабар с управниците ни който я изцеждат колкото могат

търтей
13-05-2008, 14:13
кат си говорим за мафия
нали си чел кръстникът
корлеоне как влиза в мафията?
ми претрепва правилния човек
това също е своего рода предприемчивост :wink:

WhitePower
13-05-2008, 14:13
сфинкт - разкарай се. ти си се доказал като заядлив нещастник в тоя форум. как па не получи един бан до сега не знам ...

говорим дали е добра идея да се забранят алтернативните горивни системи в колите след еди-коя-си година.

обърнахте го на социална тема.

аз само казах, че съм "ЗА". най-малкото щото ще е стъпка към намаляване на броя на супер старите коли по пътищата.

когато дойде ред и на моята ... и тя ще иде под ножа.

виш сега и на мене не ми се кара на газ
ама нема друг избор, новите коли са скъпи за средностатистическия българин Още
дано до 2010 да се опраим , ама като гледам на къде вървят нещата до 2110 нема се опрайм все ще събираме боклуците от европа - щото някой трябва да го прави

WhitePower
13-05-2008, 14:17
кат си говорим за мафия
нали си чел кръстникът
корлеоне как влиза в мафията?
ми претрепва правилния човек
това също е своего рода предприемчивост :wink:

:D добра идея , тука и без това един осъден не можах да видя
викам утре с по един калашник пред народното да се съберем да постреляме -
10000 лева за министър
1000 лева за дупедат
и т.н.т

georgyg
13-05-2008, 14:21
Аз съм на първо време да спрат вноса на коли над 4-5 години, а пък след това ще си купя Кади Лайф и ще си карам пак на газ, ама заводско. :shock:

Аз си карах колата близа 4 месеца на бензин (имах проблеми с газта и нямах никакво време), еми не ми е кеф да давам 70-80 лв седмично, при положение, че мога да мина с 30-40 лв. Не че не изкарвам пари, но пък да давам по 300 лв за гориво на месец си е направо тъпо. А за градския транспорт ползвах 3 дена докато колата беше в сервиза еми 4.4 лв е на ден. Сега колата ми е пак толкова само, че пътувам час и 30 минути по-малко.
А това за сервизите, ми те не са виновни просто няма контрол и те така работят. А и не могат да забранят кола излизнала от завода с ГАЗ, така че просто ще смениме марката.

П.С. То и новите автобуси с Евро4 на СКГТ са с МЕТАН ако не се лъжа. Та ако се забрани ми е интересно колко ли ще струват билетите :?:

търтей
13-05-2008, 14:24
евро 4 фтобусите така са си от завода на динозавърска пръдня
не пипал бай пешо по тех :evil:

vladu
13-05-2008, 14:25
сфинкт - разкарай се. ти си се доказал като заядлив нещастник в тоя форум. как па не получи един бан до сега не знам ...

говорим дали е добра идея да се забранят алтернативните горивни системи в колите след еди-коя-си година.

обърнахте го на социална тема.

аз само казах, че съм "ЗА". най-малкото щото ще е стъпка към намаляване на броя на супер старите коли по пътищата.

когато дойде ред и на моята ... и тя ще иде под ножа.

виш сега и на мене не ми се кара на газ
ама нема друг избор, новите коли са скъпи за средностатистическия българин Още
дано до 2010 да се опраим , ама като гледам на къде вървят нещата до 2110 нема се опрайм все ще събираме боклуците от европа - щото някой трябва да го прави

виж и аз не умирам от кеф да карам на 2.50 нафта, но си карам.
просто изкупихме курниците на Европа (турихме им газово) и сега когато те решават, че трябва да направят няква регулация, ние ревем, че сме бедни...

честно да си кажа, ако цената, ей така всички дърти кошници в Бг да изчезнат, е моята кола - дарувам я. също така ако след 3 години кажат, че дизелите правени 2001 са скапани и трее да се манат, ще купя на свинктьо тойотата на старо.

Mind_Control
13-05-2008, 14:31
естествено че е крайно време да има насърчителна политика за купуването на нови коли место на полуразпаднали се кошници ...

дори ако трябва изобщо за всички да се забрани газ метан и прочее :idea:

но с лево правителство тия неща май нема да минат шото шъ рипат разни орица дето се търсят на баницата мекото и ко мое да йофтинко

А кажи ми честно- кое е по добре- чистак нова Дачиа Логан или БМВ на 10 години? Кое е по-сигурно като кола, кое е по- кола като цяло?

търтей
13-05-2008, 14:32
[quote="търтей":18zjyung]естествено че е крайно време да има насърчителна политика за купуването на нови коли место на полуразпаднали се кошници ...

дори ако трябва изобщо за всички да се забрани газ метан и прочее :idea:

но с лево правителство тия неща май нема да минат шото шъ рипат разни орица дето се търсят на баницата мекото и ко мое да йофтинко

А кажи ми честно- кое е по добре- чистак нова Дачиа Логан или БМВ на 10 години? Кое е по-сигурно като кола, кое е по- кола като цяло?[/quote:18zjyung]

чистак нова ако ще да е тата нано :idea:

vladu
13-05-2008, 14:35
А кажи ми честно- кое е по добре- чистак нова Дачиа Логан или БМВ на 10 години? Кое е по-сигурно като кола, кое е по- кола като цяло?

тва е лесно - чистак ново БМВ.

georgyg
13-05-2008, 14:38
[quote="търтей":1br9s1pe]естествено че е крайно време да има насърчителна политика за купуването на нови коли место на полуразпаднали се кошници ...

дори ако трябва изобщо за всички да се забрани газ метан и прочее :idea:

но с лево правителство тия неща май нема да минат шото шъ рипат разни орица дето се търсят на баницата мекото и ко мое да йофтинко

А кажи ми честно- кое е по добре- чистак нова Дачиа Логан или БМВ на 10 години? Кое е по-сигурно като кола, кое е по- кола като цяло?[/quote:1br9s1pe]

Я сега направи и статистика колко Дачия Логан и колко 10 годишни БМВ-та са причинили ПТП-та и си направи извода. Просто трябваше да има ограничение на възрастта на колите при влизането ни в ЕС на 5 години.

Mind_Control
13-05-2008, 14:42
[quote="Mind_Control":2j8586pj][quote="търтей":2j8586pj]естествено че е крайно време да има насърчителна политика за купуването на нови коли место на полуразпаднали се кошници ...

дори ако трябва изобщо за всички да се забрани газ метан и прочее :idea:

но с лево правителство тия неща май нема да минат шото шъ рипат разни орица дето се търсят на баницата мекото и ко мое да йофтинко

А кажи ми честно- кое е по добре- чистак нова Дачиа Логан или БМВ на 10 години? Кое е по-сигурно като кола, кое е по- кола като цяло?[/quote:2j8586pj]

чистак нова ако ще да е тата нано :idea:[/quote:2j8586pj]

Вярваш ли си само да те питам? Особено за тата нано... :roll:

BillyBoy`
13-05-2008, 14:42
и колко хора според теб биха си позволили да карат 5 годишна кола :?:

vladu
13-05-2008, 14:49
и колко хора според теб биха си позволили да карат 5 годишна кола :?:

ми тва е идеята бе хора. да са по-малко.

Mind_Control
13-05-2008, 14:50
Да изградят цялостно всички метроръкави и тогава ако искат да забранят кола да припарва на 20 км от София. За мен е супер по- удобно да се кача и да ме возят и да си блея, отколкото да карам в тая мизерия с дупки и откачалки.

georgyg
13-05-2008, 14:51
и колко хора според теб биха си позволили да карат 5 годишна кола :?:

Аз този въпрос не си го задавам :!:

Mind_Control
13-05-2008, 14:51
и колко хора според теб биха си позволили да карат 5 годишна кола :?:

ми тва е идеята бе хора. да са по-малко.

дай тогава да се движат само 2-3 годишни коли... Ама това не те устройва нали :lol: щото тогава всички от тоя форум с изключение на 3-4-ма ще яхнете кракомобилите! А като искаш да са по- малко колите, вие двамата с търтея ходете с градския транспорт или както каза търтея, че можел да се премести в дружба, за да е на 5 мин. пеша- ами да се премести де!!! Искате, ама ако може да е за сметка на другите- хитреци сте вие!

П.С. мога да ви кажа какво аз лично правя, за да има по- малко коли по улиците- всеки понеделник, когато е най- голямата лудница ходя с градски транспорт! Замислете се ако всеки един поне веднъж в седмицата го използва за какво облекчение на трафика става въпрос- 1/5-та по- малко коли всеки работен ден!

търтей
13-05-2008, 14:53
псолютно си вервам :idea:

vladu
13-05-2008, 15:05
[quote="BillyBoy`":3jkccoaz]и колко хора според теб биха си позволили да карат 5 годишна кола :?:

ми тва е идеята бе хора. да са по-малко.

Ама това не те устройва нали [/quote:3jkccoaz]


виж - ако го направят има лимит да са до 3 години - ще си купя 1-2 годишна или просто нова. или просто няма да имам кола, а когато ми трябва ще вземам под наем или автобуса. лично аз живея в дружба и ако не беше такъв окоп пътя до работа щях да идвам пеша.
отделно конкретно за моята бричка - купил съм си я не просто, за да имам кола, а защото съм фен на Алфа Ромео.

но пак се отклонихме.

темата е, за забрана на газовите/метановите уредби след 2009.

morfius
13-05-2008, 15:10
Ай аман от глупости...
Някои тук мислят с остарелия приом - автомобила е лукс... да ама отдавна не е!
И проблема не е нито в 20 годишния кошник нито в газовата 5 употреба.
Проблема е в липсата на контрол на изправноста и на кошника и на уредбата!
Но по-лесно е да забраним, тъкмо някои фирми ще се понагушат още - а дали точно те не са лобирали за забрана вместо за качествен контрол?
Доят ни до кръв и ни стрижат с кожата (е и темата с глобата за мръсни коли) а някои даже са доволни от това :shock: :shock: :shock:

WhitePower
13-05-2008, 15:38
са ша ви светна
просто на държавата не и стигат парите щото много крави доят вече и милиоите за хотели не стигат вече искат да строят квартали
и за тва от газта немат много далавера ама от бениза и нафта имат 60 стинки на литар
и за това нищо не се прави
не се правят улиците , за да се чипят колите и вносителите да плащат ддс на частите ( у хазната отиват парите )
нека да има и задруствания - тогава колата харчи много - пак пари за държавата
иначе от де ша додат пари ако не от колите ???
от имоти и данаци , ми не
поливината се осигоряват на минималната работна - нали ?
сделките се пишат на даначни оценки - пак нема фаида за държавата

тя продаде всичко де що е имала и сега не сотана нищо за разграбване

vladu
13-05-2008, 15:45
аа ясно ... аз понеже съм балък и си плащам данъците (доход на пълния, имот, кола) и се осигурявам на максимума и за тва рева срещу дъртите кошове ...

стига бе ... тва не го е замислил станишев.
Евро директива ще е.

Kuku
13-05-2008, 15:46
Повер, аз да те светна, че за разграбване има още толкова много, че ти е бедна фантастиката ;)
Само треа пипе да има човек и мое да граби още 20 години, както саграбили до сега ;)

morfius
13-05-2008, 15:47
@WhitePower
Как не и стигат парите бре, 3 млрд бюджетен излишък това не са пари ли?
Не изпълнение, а преизпълнение на приходната част - това значат тия 3 млрд!

vladu
13-05-2008, 15:49
белата сила беше иронично-саркастичен.

WhitePower
13-05-2008, 15:52
@WhitePower
Как не и стигат парите бре, 3 млрд бюджетен излишък това не са пари ли?
Не изпълнение, а преизпълнение на приходната част - това значат тия 3 млрд!
пари са
ама нема да ги видим нито по улиците нито по градинките нито по ппарковете
прпсто ще потънат незнайно къде уж били дадени за да се оправи нещо дето струва 1000000 реално

morfius
13-05-2008, 15:56
Аз предполагам, че ще идат да подсигурят на който трябва следващия мандат... избори идат.

WhitePower
13-05-2008, 15:57
ако забранят газта - първо ще мине една жълта вълна през народното и ще го срине ,после ако остане нещо и ние обикновенните гаЗари ще минем

търтей
13-05-2008, 16:03
ако забранят газта - първо ще мине една жълта вълна през народното и ще го срине ,после ако остане нещо и ние обикновенните гаЗари ще минем

жълтата пяна (всъщност) нали занеш кой я държи :wink:
демек нем ада минат ако въпросният другар не им каже

WhitePower
13-05-2008, 16:09
прав си ама ще им каже ;)) за да изпъкне

търтей
13-05-2008, 16:11
ем нали е десен :wink:
или там къф беше :roll2:

pent
13-05-2008, 16:12
ае да мърдат, да правят квото искат... стачки мачки... ако тръгнем и тях да мислим до никъде няма да стигнем :)

ssveto
13-05-2008, 16:32
Добре де, стига спорове! Обърнахте ли внимание, на линка и коментарите под него. И по-точно че тази директива ще се отнася само за автомобили, които извършват превоз на пътници,сиреч таксита.

Naso
13-05-2008, 16:34
Жалко :cry: :frown: :? :(

WhitePower
13-05-2008, 16:35
Добре де, стига спорове! Обърнахте ли внимание, на линка и коментарите под него. И по-точно че тази директива ще се отнася само за автомобили, които извършват превоз на пътници,сиреч таксита.
лелеее спря ни градския транспорт

Бобби
13-05-2008, 16:36
:roll: ...я си мислим..как повече да изкарам :roll: за да запълним разликата в цените :wink: ...и да лаеем, кой ли ще ме чуе......по цял свят има бедни и богати..трошки и нови коли..е някаде по малко :roll:
...въпроса е кой как се опрвя :!: ...а не да чака да го оправят :hump:

hektor
13-05-2008, 16:38
Колеги, тук в немско ADAC официално заявиха, че газовите уретби са сигурни. То не бяха катастрофи, то не бяха запалзвания на балона и нищо не стана. Просто това, което Брюксел прави си е чисто икономическа врътка. Да се купуват нови автомобили. Е как бе тук цените така хвръкнаха, че пазара на употребявани коли се увеличи и съответно цените!
Отделно че тук една газова върви от порядъка на 2000 евра :evil: !
А ако искам да си сложа такава в БГ тук за да я узаконя ще ми излезе към 1300 евро :evil: ! Абе убират ни жестоко, не само в БГ. Тук поне още можеме да удръжаме фронта инак кола да имаш си стана лукс!

ssveto
13-05-2008, 16:40
Добре де, стига спорове! Обърнахте ли внимание, на линка и коментарите под него. И по-точно че тази директива ще се отнася само за автомобили, които извършват превоз на пътници,сиреч таксита.
лелеее спря ни градския транспорт

Нали :lol:
До колкото ми е известно само в Испания са забранени, засега.

Бе дайте да ги линчуваме и утрепем с камъни. Егари СерГЕЙчетата ни управляват. Всичко ни наред, че дай сега и това...
Хубаво да ги забранят, ще я сваля от колата. Обаче да се спре това спекулативно завишение на горивата, визирам нафтата.

pent
13-05-2008, 16:40
Добре де, стига спорове! Обърнахте ли внимание, на линка и коментарите под него. И по-точно че тази директива ще се отнася само за автомобили, които извършват превоз на пътници,сиреч таксита.

аз и самата статия не съм чел, а камо ли коментарите.. просто има актуална тема да си лафим :lol: :lol: :lol:

viliivanov
13-05-2008, 16:56
ако забранят газта - първо ще мине една жълта вълна през народното и ще го срине ,после ако остане нещо и ние обикновенните гаЗари ще минем


Колега, нали се сещаш че това няма да стане. Да не забравяме че всеки таксиметров поход към парламента е бил селска сбирка, чешане на косми по гърдите, псувни, храчки и избиване на комплекси от груб селски тип.
Незнам вече какво трябва да му се случи на тоя народ овчи(ако тава стадо може да се нарече народ въобще), че да се събуди и да види че една сбирщина от мутри и турци му се присмива очевадно и владее всичко.
Странно, защо ли употребата на газ се поощрява в цяла Европа...

Инфлация... ми може и по-зле да е... Ето така мисли българския мозък.
Около Коледа ще ви честитя цена на хляба около 3 лева. За останалите неща мисля ,че няма сми да коментирам.
Щом може в БГ да се случват такива абсурди и пладнешки обири пред очите на хората в продължение на 20 шибани години преход, ми нека да продължават да крадат отгоре, щом никой в тва малоумно бунище, наречено България, няма нищо против.
Явно всички живеят щастливо и всичко приключва вечер пред телевизора на ракия със салата и псуване на управниците... Е ми те ще продължават да ни оправят до безкрай, докато и последния що годе разумен човек не си бие шута от това малоумно място наречено Родна старна...

...За малко да забравя... честита европейска цена на бензина...

За справка цена на 1L бензин в UKкъм 13.05.08 14:00 часа: 1,08 Ј
Минимална заплата(чистач) UK 800-900 Ј Enjoy
ПС. Тази цена е една и съща от 3 месеца насам!

Сори ако някой се обижда от написаното ама това е положението, ако някой има да ми каже нещо и т.н. нямам нищо против.

Живи и здарви и дупе да ни е яко! :wink:

WhitePower
13-05-2008, 17:21
ако забранят газта - първо ще мине една жълта вълна през народното и ще го срине ,после ако остане нещо и ние обикновенните гаЗари ще минем


Колега, нали се сещаш че това няма да стане. Да не забравяме че всеки таксиметров поход към парламента е бил селска сбирка, чешане на косми по гърдите, псувни, храчки и избиване на комплекси от груб селски тип.
Незнам вече какво трябва да му се случи на тоя народ овчи(ако тава стадо може да се нарече народ въобще), че да се събуди и да види че една сбирщина от мутри и турци му се присмива очевадно и владее всичко.
Странно, защо ли употребата на газ се поощрява в цяла Европа...

Инфлация... ми може и по-зле да е... Ето така мисли българския мозък.
Около Коледа ще ви честитя цена на хляба около 3 лева. За останалите неща мисля ,че няма сми да коментирам.
Щом може в БГ да се случват такива абсурди и пладнешки обири пред очите на хората в продължение на 20 шибани години преход, ми нека да продължават да крадат отгоре, щом никой в тва малоумно бунище, наречено България, няма нищо против.
Явно всички живеят щастливо и всичко приключва вечер пред телевизора на ракия със салата и псуване на управниците... Е ми те ще продължават да ни оправят до безкрай, докато и последния що годе разумен човек не си бие шута от това малоумно място наречено Родна старна...

...За малко да забравя... честита европейска цена на бензина...

За справка цена на 1L бензин в UKкъм 13.05.08 14:00 часа: 1,08 Ј
Минимална заплата(чистач) UK 800-900 Ј Enjoy
ПС. Тази цена е една и съща от 3 месеца насам!

Сори ако някой се обижда от написаното ама това е положението, ако някой има да ми каже нещо и т.н. нямам нищо против.

Живи и здарви и дупе да ни е яко! :wink:

прав си
трябва преврат пак ми се чини

pent
13-05-2008, 17:26
аз искам да превзема заведението до р-т Капитан Кук.. и мисля още този уикенд...

BaiJedi
13-05-2008, 21:53
@viliivanov Самата истина казваш! Всичко това е вярно за съжаление! Вече не знам какво трябва да се случи,за да се вдигне тоя народ. Няма на света такава сила :D

morfius
13-05-2008, 23:32
Тоя народ няма да се вдигне защото винаги има някой наоколо по-зле от него и той е доволен от това.
Особенно ако с нещо е спомогнал тоя някой да е зле...
А и кой да се дигне, тия дето са доволни, че са се добрали до бюрце в София, а не копат на полето ли?
Лекарите ли да се вдигнат, че да ги наричат убийци и мародери вместо да ги подкрепят защото и тяхното здраве зависи от лекар...
Учителите ли да се вдигнат, че да ги съдят за щети над децата... вместо да се замислят дали те първи не насят щети на децата?
Шофьорите ли да се вдигнат (непрофесионалните) като всеки ден гледат да се прецакат един друг по улиците?
Вместо да се подкрепяме едни други, ако някой мръдне всички му скачат... водят ни за носовете с методи - разделяй и владей и живеем само на злоба и завист.
Изобщо спасявайте се сами, това ни остава.

kirilsk
14-05-2008, 15:54
В Македония да се сложи газова уредба е малко по строго од България и е много по скапо за ГИ 1100 еур плус 100 еур за атест за обикновена 500 евра плус 100 евра атест... Газта е далекко по еко-френдли од останали горива, како прво няма сулфур, няма тежки честици итн...
Дали е сигурна, ас досега не сум чувал за кола да експлодира од газ??? имаше тест запалия някоя кола с Газ и нищо не се случи...
... За такси превоза ако искат нека я забранат, ще се качи цената на таксито, а и полесно за таксистите ще си карат колите на безнин...
... а при народа не смее да се забрани да се користи ГАЗ... това е най голямата глупост. и да имам милиони не искам да и даам за бензин ас годишно права по 35 000км, при разход 10 това се 3500 еуро за бензин или 1800 еуро за ГАЗ, е со останалите 1700 еуро ще праам какво искам

търтей
14-05-2008, 16:12
бате къде с тия 35 000 годишно се буташ в а група?
доста от нас правят двойно на теб и не са на газ :evil:

ALFA155Ts
14-05-2008, 16:24
на газчица докат можем после пеша ... миналата седмица ходих до софия шофирах с 90км. в час с ГИ-съм даде ми среден разход 7,6лтр. газ на 100км по лев и 8ст. това прави 8лв. и 20ст. на 100 км. За 1000км 82лв. дадох за гориво....... на бензин ако бях щеше да ми даде 7лтр на сто километра по 2,25лв литъра това прави 157лв. бензин е какво прави 82лв каде са 157 ?? и в двата случая карам лекичко с 90км в час 76лв си ги слагам в джобчето джоб парасъ дет се вика .... за престоя ми в софия .... кино арена разходчица пицариики .....

търтей
14-05-2008, 16:27
момчета крайно време е да проумеете че не цените са високи, а заплатите са ниски
и съответно трябва да се направи нещо за увеличаване на доходите :idea:

цените няма да паднат чисто просто щото целта на всеки търговец е да вдига цените :wink:

kirilsk
14-05-2008, 16:37
бате къде с тия 35 000 годишно се буташ в а група?
доста от нас правят двойно на теб и не са на газ :evil:

Ми ас казвам си лично за себе, а за тия които карат двойно на бензин, нивни проблем ;)

pinko
14-05-2008, 16:37
момчета крайно време е да проумеете че не цените са високи, а заплатите са ниски
и съответно трябва да се направи нещо за увеличаване на доходите :idea:

цените няма да паднат чисто просто щото целта на всеки търговец е да вдига цените :wink:

Напълно съгласен. Не се става богат с икономии, а с повече печелене.

Мда, икономията е майка на мизерията

Доказан факт

RPWWD
14-05-2008, 16:58
Добре де, стига спорове! Обърнахте ли внимание, на линка и коментарите под него. И по-точно че тази директива ще се отнася само за автомобили, които извършват превоз на пътници,сиреч таксита.
лелеее спря ни градския транспорт

Нали :lol:
До колкото ми е известно само в Испания са забранени, засега.

Бе дайте да ги линчуваме и утрепем с камъни. Егари СерГЕЙчетата ни управляват. Всичко ни наред, че дай сега и това...
Хубаво да ги забранят, ще я сваля от колата. Обаче да се спре това спекулативно завишение на горивата, визирам нафтата.[/quote
Аз затова зареждам само на бензиностанции които не купуват от Лукойл, а си внасят горивото от чужбина - Еко елда, Ромпетрол, отскоро и ОМV внасят от Румъния.

ALFA155Ts
14-05-2008, 17:02
аз парици си изкармав достатъчно не се оплаквам но защо трябва да се пълни жобът на някои друг и да излязат през ауспуха като мога да си ги изхарча за мен .... 8)

Old Fox
14-05-2008, 17:08
Добре де, стига спорове! Обърнахте ли внимание, на линка и коментарите под него. И по-точно че тази директива ще се отнася само за автомобили, които извършват превоз на пътници,сиреч таксита.
лелеее спря ни градския транспорт

Нали :lol:
До колкото ми е известно само в Испания са забранени, засега.

Бе дайте да ги линчуваме и утрепем с камъни. Егари СерГЕЙчетата ни управляват. Всичко ни наред, че дай сега и това...
Хубаво да ги забранят, ще я сваля от колата. Обаче да се спре това спекулативно завишение на горивата, визирам нафтата.[/quote
Аз затова зареждам само на бензиностанции които не купуват от Лукойл, а си внасят горивото от чужбина - Еко елда, Ромпетрол, отскоро и ОМV внасят от Румъния.
Не знам какво зареждаш ама ОМВ внасят само супер 100 отвън.

RPWWD
14-05-2008, 20:40
OMV внасят вече всичко от рафинерията в Констанца, Северна Добруджа. Знам го със сигурност, имам приятел който работи в Петрол на висок пост, той ми го каза. Иначе в OMV им харесвам само баничките:)

Crusader
14-05-2008, 21:39
Гледам пишат хора дето хабер си нямат какво ще се случи през 2010...
Кой иска да се обзаложи с мен по на каса Бекс, /аз не пия но имам жадни приятели/ ...та приемат се неограничен брой облози /по един от всеки мераклия/ ,че през 2010 ще си караме на газ като пичове и че ще се е променила само цената на видовете газ и може би цените на уредбите...всичко останало ще си е по старому /тоест контрол ще има колкото и днес/

2010 не е далеч, та ще имам възможност да си получа касите с бира :!:

Old Fox
15-05-2008, 08:52
OMV внасят вече всичко от рафинерията в Констанца, Северна Добруджа. Знам го със сигурност, имам приятел който работи в Петрол на висок пост, той ми го каза. Иначе в OMV им харесвам само баничките:)
Не знам какво значи висок пост. Това ми е информация от управители на Бензиностанции. Та те много добре знаят какви камиони им идват на бензиностанциите. Айде мир това е коментирано вече. :)

Бобби
15-05-2008, 12:30
Гледам пишат хора дето хабер си нямат какво ще се случи през 2010...
Кой иска да се обзаложи с мен по на каса Бекс, /аз не пия но имам жадни приятели/ ...та приемат се неограничен брой облози /по един от всеки мераклия/ ,че през 2010 ще си караме на газ като пичове и че ще се е променила само цената на видовете газ и може би цените на уредбите...всичко останало ще си е по старому /тоест контрол ще има колкото и днес/

2010 не е далеч, та ще имам възможност да си получа касите с бира :!:
..много дълъг срок на облога :roll: ...то ще настане жажда и при мен :big_beer: :D

RPWWD
15-05-2008, 19:22
OMV внасят вече всичко от рафинерията в Констанца, Северна Добруджа. Знам го със сигурност, имам приятел който работи в Петрол на висок пост, той ми го каза. Иначе в OMV им харесвам само баничките:)
Не знам какво значи висок пост. Това ми е информация от управители на Бензиностанции. Та те много добре знаят какви камиони им идват на бензиностанциите. Айде мир това е коментирано вече. :)
Супер, ще споделиш ли със съфорумците каква е причината за лошото качество на горивото, според въпросните управители?

Old Fox
15-05-2008, 19:25
Mи като е от Нефтохима с какво качество да е горивото. Пък и според тях си е супер просто. Кво лошо качество, кви 5 лева?

Derry
15-05-2008, 23:48
Групата дето иска да изкарва повече пари и хич не се интересува от цени ми е много интересна четат ли си после написаното или се намират на работа. Незнам дали има някаде някои богат човек които да не го интересува каде за какво колко ще даде, случвало ми се е да говоря с по-заможни от мен и като гледам хората си правят една бърза бабешка сметка от типа 90000 км/година * Х л/100 * Y лв. = Z. Като това Z са хиляди левове, нищо, че момчето има милион. Искате да няма стари коли ми от де пари всички да си купим нови! Трябва да изкарам повече пари - да ама ако взема да изкарвам повече някои ще изпищи и така не става.

Дано по-скоро доиде Революцията та да се отървем от всякакви пишман политици, комунисти и всякаква там паплач.

Nasko_77
16-05-2008, 01:12
Аз пък към групата с НОВИТЕ коли, имам въпрос....
Що не си купите хеликоптери? Нали ви дразнят бараките по пътищата :idea:
За бривети няма проблем. Нали знаете, че си има частни авио-училища за това. Само що-годе физическо здраве и сте ОК :wink:
Аааа и парици де. Ма то нали сте предприемчиви... ще се оправите... ще вадите повече.
Ще има и за машинка и за подръжка и за разход гориво :D
За сериозните... може и на лизинг или с кредит.


П.С... Ето това казахте и вие :!: :!: :!: :)

pinko
16-05-2008, 01:42
Наскоо, Наско...

Баща ми има един състудент, който сега е мултимилионер и живее в Швейцария. Та и той така - като се видя в мноооого пари, почна да си купува самолети, яхти, къщи на разни места по света...

И както е милионер, в един момент осъзна, че изобщо не си струва да поддържа целогодишно къща, самолет или яхта, на които се радва максимум 10-20 дена годишно. Не че не му стигат парите, даже се чуди кво да ги прави, просто е безсмислено да плащаш 365 дни за нещо, което ползваш най-много 20 дена годишно.

Много по-просто е когато ти се вози на яхта или самоУет, да си ги наемеш.

Същото е и с къща на морето - вервай ми, минал съм по тоя път, абсолютно заробване е, и в един момент ти писва да ходиш само на едно и също място всяка година и да гледаш една и съща гледка. С парите, които се дават за поддръжка само, може всяка година да ходиш на някой остров и да си наемаш къща за същите тия 10-20 дена. И то всяка година на ДРУГ остров на ДРУГО море или океан. Аз поне вече така правя.

С една дума - ако ти се е доебало - недей да бързаш да се жениш.

Ако ти се пие мляко - не си купувай крава.

П.П. А пък за новите коли - доста безсмислена работа от финансова гледна точка е новата кола - за първите три години губи средно 50% от стойността си.

Вярно, удоволствието да пръднеш пръв в седалката е голямо, ама само заради това и една пиклива гаранция....

Nasko_77
16-05-2008, 02:12
Пинко...
не се и съмнявам. Прав си, но мисълта ми беше друга.
Едно е да няма смисъл да го имаш и подържаш(но да можеш)
... а друго е да НЯМАШ финансовата възможност да си го позволиш.
Или групата... просто и тя не вижда смисъл... не, че не може :roll:

Тва все едно всички, собственици на Авиони и Вертольони... да кажат: бе да ги Е.. :hump: в шофьорчетата... що не вземат да ги забранят сичкото дето лази, та да си кацаме като пичове на Витошка за кафенце... шопинг.. нещо. :D

Mind_Control
16-05-2008, 09:02
Наскоо, Наско...

Баща ми има един състудент, който сега е мултимилионер и живее в Швейцария. Та и той така - като се видя в мноооого пари, почна да си купува самолети, яхти, къщи на разни места по света...

И както е милионер, в един момент осъзна, че изобщо не си струва да поддържа целогодишно къща, самолет или яхта, на които се радва максимум 10-20 дена годишно. Не че не му стигат парите, даже се чуди кво да ги прави, просто е безсмислено да плащаш 365 дни за нещо, което ползваш най-много 20 дена годишно.

Много по-просто е когато ти се вози на яхта или самоУет, да си ги наемеш.

Същото е и с къща на морето - вервай ми, минал съм по тоя път, абсолютно заробване е, и в един момент ти писва да ходиш само на едно и също място всяка година и да гледаш една и съща гледка. С парите, които се дават за поддръжка само, може всяка година да ходиш на някой остров и да си наемаш къща за същите тия 10-20 дена. И то всяка година на ДРУГ остров на ДРУГО море или океан. Аз поне вече така правя.

С една дума - ако ти се е доебало - недей да бързаш да се жениш.

Ако ти се пие мляко - не си купувай крава.

П.П. А пък за новите коли - доста безсмислена работа от финансова гледна точка е новата кола - за първите три години губи средно 50% от стойността си.

Вярно, удоволствието да пръднеш пръв в седалката е голямо, ама само заради това и една пиклива гаранция....

А да видиме сега дали някой ще ти спори на теб както на мен ми спорят, че новата кола е безмислена история :D А ти дето викаш че тоя пич, приятеля на баща ти имал супер много пари и се чуди какво да ги прави, въпреки това не ги пилее за нещо, което може да получи на по- ниска цена. Та аз ли ще си пилея парите, дето даже и стохилядолер не съм и ще карам на бензин, при положение, че без проблеми си карам на газ. Видели малко пари някои от хората тук и дай да харчиме безразборно и да казваме колко зле били другите, че си правят сметката. Аз ако искам още днес мога да си взема нова кола на изплащане и за какво? За да плащам 5 години някаква барака? По добре да си карам моята и да се радвам на живота отколкото да се заробвам в заеми. За тези с новите коли- има 100 по- добри начина да си изхарчиш парите отколкото на за нова кола или бензин или вие имате повече от човека с къщите в Швейцария :lol: и не ви пука ако ще бензина да е 5 лв.. странно защо на него му пука, а на вас не. Щом имате в излишък започнете да създавате нещо, а не да се чудите как да преебете другите!

RPWWD
16-05-2008, 10:01
Пламъкът на Революцията се разгоря във форума :D Пичове, аз също карах 6 години една Дедра на газ и трябва да ви кажа че икономията не е много голяма на фона на мизериите които ми причини гЪзовата уредба. Само ще спомена основен ремонт на двигател и препрограмиране на компютъра, нон стоп диагностики и регулиране на обороти. Дори и сега когато я завещах на баща ми и след въпросният основен ремонт, работи като трактор на бензин. Кво да ви кажа - НЕРВИ, НЕРВИ, НЕРВИ и сума пари хвърлени залудо - ей тва е гЪзовата уредба. Ако си бакшиш е друга работа, но не вярвам някой от вас да тръгне да си съсипва Алфата за такси, ако не дай Боже опре до тоя занаят :D

Blade
16-05-2008, 10:47
Супер тема сте завързали тука :) Четох я от началото с интерес, та да ви кажа моето мнение по въпроса. Както каза @crusader , през 2010 промените ще са нулеви...освен в цените разбира се. А глоба за неизмита кола ???? ... айде нема нужда :lol:

SFINKS
16-05-2008, 15:14
аз само за спора стара или нова кола да споделя

Естествено че нова , тия дето карат стари и от 1001 извора вода да донесат да доказват обратното ..... стават смешни

а тва че уж имали пари за нова ма все пак карали стара щот така ги кефело .. айде няма нужда :roll2: просто нямате пари за нова и затова карате стара .. толкоз по въпроса

RPWWD
16-05-2008, 15:19
аз само за спора стара или нова кола да споделя

Естествено че нова , тия дето карат стари и от 1001 извора вода да донесат да доказват обратното ..... стават смешни

а тва че уж имали пари за нова ма все пак карали стара щот така ги кефело .. айде няма нужда :roll2: просто нямате пари за нова и затова карате стара .. толкоз по въпроса
Правилно, надявам се скоро да дойде момента в който ще прекрача прага на шоурума на Милано моторс с 60000 излишни лева в банковата сметка. И само дизел :D

pinko
16-05-2008, 15:28
аз само за спора стара или нова кола да споделя

Естествено че нова , тия дето карат стари и от 1001 извора вода да донесат да доказват обратното ..... стават смешни

а тва че уж имали пари за нова ма все пак карали стара щот така ги кефело .. айде няма нужда :roll2: просто нямате пари за нова и затова карате стара .. толкоз по въпроса

Свинксе, в къщи имаме и нова Тойто Авенсис, имаме и ново Волво ХС90

и да ти кажа, единствената далавера от новите коли е, че вноските по лизингите ни се водят разход на фирмата - чист счетоводен трик.

Иначе си се трошат на общо основание и те.

А пък за здравата Тойота Авенсис не ми се говори - купен чисто нов Авенсис 2.0 Д-4Д е стоял в сервиза повече от двете ми Алфи - колата е само на 86 000 км за по-малко от три години и кво ли не се счупи - съединител -2 пъти, маховик - веднъж, предни дискове - веднъж, предни амортисьори - 2 пъти, задни - веднъж, кормилни накрайници - веднъж, акумулатор - 2 пъти и още много, много неща...

За 2 години и 9 месеца Авенсиса е стоял в сервиза на ТМ или не е бил в движение по технически причини точно 3 месеца и 12 дни. Факт. Имам документи. Добре че е в гаранция, има още мъничко (3 месеца) и веднага я разкарваме тая Тойота, бахти бъгнята.

А пък Волвото ХС90 D5 още при пробег 23 000 км и възраст 9 месеца остави баща ми на магистралата преди Пазарджик - некво управление на турбината гръмнало и край - дотам - репатрака и аре в сервиза на мотопфое.

RPWWD
16-05-2008, 15:54
"А пък за здравата Тойота Авенсис не ми се говори - купен чисто нов Авенсис 2.0 Д-4Д е стоял в сервиза повече от двете ми Алфи - колата е само на 86 000 км за по-малко от три години и кво ли не се счупи - съединител -2 пъти, маховик - веднъж, предни дискове - веднъж, предни амортисьори - 2 пъти, задни - веднъж, кормилни накрайници - веднъж, акумулатор - 2 пъти и още много, много неща...

За 2 години и 9 месеца Авенсиса е стоял в сервиза на ТМ или не е бил в движение по технически причини точно 3 месеца и 12 дни. Факт. Имам документи. Добре че е в гаранция, има още мъничко (3 месеца) и веднага я разкарваме тая Тойота, бахти бъгнята."

А разни типове не ми вярват като им казвам, че тия турски Тойоти, купини от гръцка фирма(ТМ ауто) за нищо не стават :D

SFINKS
16-05-2008, 16:00
Пинко до тука от 2 извора вода докара , остажат ти още 999 :wink:

начи викаш тойота волво чисто ново сичко се чупи а Алфата стара железна и не мърда :lol:

Ти айде кажи ама честно ( ако излъжеш косата да ти опада ) кое би предпочел ако не те бъркаха парите : чисто нова 166 или 166 на 8 години . А ако не те бъркаха парите не би ли си взел чисто новата а ???????????????????? или не би ли си взел 159 GTA или нещо още по хубаво а ..

и не забравяй за косата :wink:

BillyBoy`
16-05-2008, 16:17
сфинксе меко казано малко се поизхварляш :wink: и маи маи се отклоняваш от темата ми се струва не мислиш ли :roll: а пък щом те сърбят ръцете земи си пусни една темичка какъв автомобил бихте си купили ако имахте много пари и там се надуваи със авенсиса :wink:

SFINKS
16-05-2008, 16:40
хахахаха не е авензис , и не твърдя че някой трябва да си купува тойота .

Спора е кое е по-добре ако не те бърката ама хич парите стара кола или нова кола

Аз казвам че който твърди че уж има предостатъчно пари да си вземе Алфа 159 с 3.2 бензин мотор примерно ама вместо това си зима 10 годишна кола , просто лъже ... ама кой лъже незнам ... най много себе си щото няма човек който да повярва на такава смешка

чакам Пинко аз да видя какво ще каже , ма си трае нещо ...що ли

BillyBoy`
16-05-2008, 16:49
хахаха ще ти кажа ако не ме бъркаха парите щях да си взема 75-ца 2000 ТС и ако не си дърво ще забелижиш каква е темата но аз да ти припомня все пак ``Без газови уредби за автомобилите след 2010г``така че придържаи се към темата пък във горния си пост ти казах какво да направиш :wink: сещаш ли се :?:

Mind_Control
16-05-2008, 16:52
аз само за спора стара или нова кола да споделя

Естествено че нова , тия дето карат стари и от 1001 извора вода да донесат да доказват обратното ..... стават смешни

а тва че уж имали пари за нова ма все пак карали стара щот така ги кефело .. айде няма нужда :roll2: просто нямате пари за нова и затова карате стара .. толкоз по въпроса

Човек си има приоритети- има хора дето карат А4-ки нови, ама живеят под наем и нямат пари да си платят сметката за телефона, защото банката всеки месец чука на вратата :lol: а мерси, няма нужда да гъзарея с кола, без да имам реално покритие.

SFINKS
16-05-2008, 16:53
били-бой-майнд-контроли

по теми за газ съм писъл толкова много че всеки в тоя форум освен тебе май ми знае мнението по въпроса

нямате пари за нови коли затва карате най евтините италиански кошници , ясни сте ми и аз съм бил като вас ... ,и не си правете труда да ми отговаряте :wink:

BillyBoy`
16-05-2008, 16:56
ми ше си го преместя във другия крачол знаиш пак ти как ме интересуваш :twisted:

solar73
16-05-2008, 17:30
аз само за спора стара или нова кола да споделя

Естествено че нова , тия дето карат стари и от 1001 извора вода да донесат да доказват обратното ..... стават смешни

а тва че уж имали пари за нова ма все пак карали стара щот така ги кефело .. айде няма нужда :roll2: просто нямате пари за нова и затова карате стара .. толкоз по въпроса
колега аз имам стара алфа и 4исто нова кола на 15 дена и 3000км и предпо4итам да си карам 75цата ЗАЩОТО ТАКА МЕ КЕФИ а не защото нямам пари
въпрос на вкус нали се сещаш :twisted:
а да и никога не бих си купил нова алфа нищо ли4но не ме кефят това
поздрави :shock:

SFINKS
16-05-2008, 17:37
аз само за спора стара или нова кола да споделя

Естествено че нова , тия дето карат стари и от 1001 извора вода да донесат да доказват обратното ..... стават смешни

а тва че уж имали пари за нова ма все пак карали стара щот така ги кефело .. айде няма нужда :roll2: просто нямате пари за нова и затова карате стара .. толкоз по въпроса
колега аз имам стара алфа и 4исто нова кола на 15 дена и 3000км и предпо4итам да си карам 75цата ЗАЩОТО ТАКА МЕ КЕФИ а не защото нямам пари
въпрос на вкус нали се сещаш :twisted:
а да и никога не бих си купил нова алфа нищо ли4но не ме кефят това
поздрави :shock:

ква ти е новата кола и за къв ... си я купи като не те кефи ?????????

WhitePower
16-05-2008, 21:12
и да те питам аз какво предпочиташ
старо интеграле ево 3 или импреса сти
бих си взел интеграле щото е класика и е кола с история
и 2 те са на едни пари ( да не казвам че маи интегралето е по скъпо ) и 2 са в един клас и едно се борят

BillyBoy`
16-05-2008, 21:21
WhitePower зарежи го то тоя е голем паралия каде сме трагнали със него да се мерим :wink:

galinves71
16-05-2008, 22:42
WhitePower зарежи го то тоя е голем паралия каде сме трагнали със него да се мерим :wink:щом без газ след 2010 то това значи без коли мили сиромаси.скоро гледах по дискавари за 1 мангизлия който си е направил всички КОЛИ АМА КОЛИ от порядъка на расови автомобили на газ не защото няма кинти а защото умее да цени парите :P :P :P

Derry
16-05-2008, 22:43
Някои да почерпи Сфинкса. В тоя форум има сумато му и теми коите се крепят на него :lol: .

JORDANGT
17-05-2008, 01:17
В тази тема е пълно с безмислици.Е има и някое друго добро изказване.Ако имам пари ще карам нова кола на бензин и една по-ретро за кеф,като нямам ще си карам ретрото на газ.
А за тези където могат да изкарват пари навсякъде.Ми що не отидете да си живеете там(примерно в Долно Уйно) без задръствания,пък и работа на бедяците ще отворите :idea: :roll: :idea:

stenli
17-05-2008, 08:05
Забраната за газовите уредби ще се отнася само за такситата, а не за личните автомобили и това със сигурност ще бъде прието. Ще има и изсикване за минимален обем на багажника за таксито което също ще доведе до изхвърляне на бутилката от там.

ssveto
17-05-2008, 09:30
Забраната за газовите уредби ще се отнася само за такситата, а не за личните автомобили и това със сигурност ще бъде прието. Ще има и изсикване за минимален обем на багажника за таксито което също ще доведе до изхвърляне на бутилката от там.

Да, и аз го казах вече това. Обаче народа не чете а изпада в спорове и фукания...

Нека някой да изчисти темата основно!!! :evil:

Neokill
17-05-2008, 11:47
били-бой-майнд-контроли

по теми за газ съм писъл толкова много че всеки в тоя форум освен тебе май ми знае мнението по въпроса

нямате пари за нови коли затва карате най евтините италиански кошници , ясни сте ми и аз съм бил като вас ... ,и не си правете труда да ми отговаряте :wink:

Добре ве пич аз имам пари за нова кола ама не и за 159. Не говорим за 2.4 200кс а за 1.9mJTD 16V High . Просто ми се получава разлика от 10000лв която не мога да си позволя. Ако ми намериш такава алфа НОВА за 45 000лв ВЕДНАГА я купувам ЗАЯВЯВАМ ТОВА НАЙ-ОТГОВОРНО. Хората които ме познават могат да кажат че не говоря глупости. След като не мога да си позволя нова Алфа си купих 2 стари и то едната преди да падне митото. Аз друго освен Алфа Ромео няма да си купя това е. Наречи го сектантсво или малоумщина както искаш все ми е тоя.
И сам си направи сметката за тази сума която съм определил за автомобил колко други мога да си купя нали .....

ПП Тия Тойоти много грузински станаха

:wink: :lol:

nikolaaaay
17-05-2008, 15:40
аз само за спора стара или нова кола да споделя

Естествено че нова , тия дето карат стари и от 1001 извора вода да донесат да доказват обратното ..... стават смешни

а тва че уж имали пари за нова ма все пак карали стара щот така ги кефело .. айде няма нужда :roll2: просто нямате пари за нова и затова карате стара .. толкоз по въпроса
Прав си, ама зависи каква е новата и старата кола. Взимал съм рент-а-кар в Германия, естествено нови коли на няколко седмици (там други няма). Миналата година беше Голф 5 с доста добро оборудване - ТДИ към 120 коня, двузонов климатроник, парктроник, и т.н. и трябва да ти кажа, че не ме впечатли с нищо. Освен, че беше икономичен ми хареса само волана, щото беше обшит със син конец. Със скорост над 150 никъв го няма, стабилността му е много зле. Скучна кола. Тази година си взехме А класа 1.5 бензин, малко по-стара - на 6000 км. беше. Ебаси дървото е тва. Супер смотана кола - седалката му е страшно неудобна и след 300 км. ти се схващат краката, малко по-стабилна ми се стори от голфа и има много голямо вътрешно пространство, но като кола е супер ама супер дърво. И тва за 40 бона! Е, за какво ти е нова кола, ако ше ти излиза примерно по 800-1000 лева на месец и ше е дърво?!
Моята я взех на 5год. и 66к. км. и досега ми излиза малко над 600 лева/месец с каското и консумативи. За тия пари има момо салон и доста яко оборудване, вкл .подгряване на седалките, помпа на облегалката, 140 кончета, която знаем какво могат. Със 160 км./ч. колата е като залепена на пътя, моторът не се чува почти, абе ебаси кефа - Алфа.
За тия пари или малко повече можеше да си взема некоя баракуда, за 30тина хиляди, само защото е НОВА. Няма смисъл. Ако ще е нова кола поне да е в класа на 159 с цветна кожа и як мотор. Ама тва вече отива към 60+ хиляди. Тва са доста пари, особено в БГ с нашите пътища, ама който може да си го позволи - защо не. Евала!
А, хората, които ше си дадат последните пари за некоя Корола 1,4 ама нова, не мога да ги разбера. Тва е най-грозната кола, заедно с Дачия Логан и Клио Симбол. Въобще не си струват парите тия боклуци. Какво, като са нови хаха :lol:

koolio
17-05-2008, 16:03
аз само за спора стара или нова кола да споделя

Естествено че нова , тия дето карат стари и от 1001 извора вода да донесат да доказват обратното ..... стават смешни

а тва че уж имали пари за нова ма все пак карали стара щот така ги кефело .. айде няма нужда :roll2: просто нямате пари за нова и затова карате стара .. толкоз по въпроса
Прав си, ама зависи каква е новата и старата кола. Взимал съм рент-а-кар в Германия, естествено нови коли на няколко седмици (там други няма). Миналата година беше Голф 5 с доста добро оборудване - ТДИ към 120 коня, двузонов климатроник, парктроник, и т.н. и трябва да ти кажа, че не ме впечатли с нищо. Освен, че беше икономичен ми хареса само волана, щото беше обшит със син конец. Със скорост над 150 никъв го няма, стабилността му е много зле. Скучна кола. Тази година си взехме А класа 1.5 бензин, малко по-стара - на 6000 км. беше. Ебаси дървото е тва. Супер смотана кола - седалката му е страшно неудобна и след 300 км. ти се схващат краката, малко по-стабилна ми се стори от голфа и има много голямо вътрешно пространство, но като кола е супер ама супер дърво. И тва за 40 бона! Е, за какво ти е нова кола, ако ше ти излиза примерно по 800-1000 лева на месец и ше е дърво?!
Моята я взех на 5год. и 66к. км. и досега ми излиза малко над 600 лева/месец с каското и консумативи. За тия пари има момо салон и доста яко оборудване, вкл .подгряване на седалките, помпа на облегалката, 140 кончета, която знаем какво могат. Със 160 км./ч. колата е като залепена на пътя, моторът не се чува почти, абе ебаси кефа - Алфа.
За тия пари или малко повече можеше да си взема некоя баракуда, за 30тина хиляди, само защото е НОВА. Няма смисъл. Ако ще е нова кола поне да е в класа на 159 с цветна кожа и як мотор. Ама тва вече отива към 60+ хиляди. Тва са доста пари, особено в БГ с нашите пътища, ама който може да си го позволи - защо не. Евала!
А, хората, които ше си дадат последните пари за некоя Корола 1,4 ама нова, не мога да ги разбера. Тва е най-грозната кола, заедно с Дачия Логан и Клио Симбол. Въобще не си струват парите тия боклуци. Какво, като са нови хаха :lol:
Подписвам се под това мнение! :th_up:

Nasko_77
17-05-2008, 18:27
Абе той Сфинкса сигурно... сега съжалява, че не си взе нова Алфа ами НОВ Турски продукт :lol:

RPWWD
17-05-2008, 18:55
Тия мошеници от ТМ ауто излъгаха много народ с тия турски Тойоти, ама народа вярва, че качеството на Тойота е ненадминато докато не получат първата честитка от завода в Измит :D

Neokill
17-05-2008, 19:17
Тойотите са грузински - поне Ланд Крузер 200, Ланд Крузер Прадо, Рав 4, Корола, Камри. Авенсис и малките не съм сигурен но за тия съм 5000000%. Даже и за останалата част от Европа пак са от там :!:

gigi
17-05-2008, 19:19
Всеки си гледа от неговата гледна точка защото има различни изисквания и възможности. И това че новата кола е по добре никак не е верно, всъщност зависи каква е новата и каква старата. Те и колегите по нагоре са го казали де. Номера е да не се изхвърляш на максимума. Та кажи ми нова кола до 40 000лв която да е по добра от мойта 166-ца, която като нова е струвала 90 000лв сети се защо... Един познат например си взе чисто нов Опел Астра 1.6 нам кво си, ми да ти кажа на нивото на 156-цата е само където струва 25 000 а след 3 години ще е 14 000лв а със 166-цата не могат се сравняват та каква е далаверата да каже че е с нова кола пък кара същия кош :lol: , друг си взе шавролет Авео най високо оборудвне, е тва къв смях е..... мога до утре примери да ти давам ама все тая мисли си че новата винаги е по добре :wink:

Derry
17-05-2008, 22:41
Тойотите са грузински - поне Ланд Крузер 200, Ланд Крузер Прадо, Рав 4, Корола, Камри. Авенсис и малките не съм сигурен но за тия съм 5000000%. Даже и за останалата част от Европа пак са от там :!:

Toyota ги имах за по-сериозни пък те съсвсем се изхлузили, чудна работа как и тука един завод не са отворили пък да прокопсат както трябва откъм качество.

BillyBoy`
18-05-2008, 08:11
Nasko_77 аве брат не разбра ли че тои трябва да се изхвърли че е мангизлия :wink: вижте ме аз имам пари за нова кола а вие карате строшените алфи нека си живее човека във своя свят изпълнен със мангизи и тойоти пък неи ще си караме счупените алфи щото сме прости и не караме нови коли като него :wink: а пък по простите и на газ караме дори:D

galinves71
18-05-2008, 15:49
що се карате?а що се отнася до новите не е въпрос само до пари да я купиш а и трябват кинти и д я потдържаш,този мит че новото си е ново си остава неразгадан.имам колега който си купи ШАВРОЛЕТ АВЕО за някви 20тина бона но напоследък гледа да спре на паркинга последен защото вече му е неудобно да отговаря на въпроса-това дизел ли е?!а е на на около 7,8 х.км.и аз без да се хваля имах такава възможност за нова без значение от марката,но тогава трябваше да забравя за семейство и да мисля само за нея,това са около 2бона на година без аварии а ако има и такива....?

ALFA155Ts
18-05-2008, 16:11
пък тея наи големите баровци тука дет казват твърдо НЕ на газта си карат колите само в неделя следобед ....... хаха аиде с здраве и аз имам приятели дето ми се подиграват че карам кочина на газчица и що не съм си карал новата Фабия РС ама сега ууууят кат отманлииски чакали хахахаах аз си карам на 10 кинта на 100 км пак баровците с не-то на газта карат на 30-кинта на 100 хахахахаах даваите баровци в същия дух аз като по тъп мизерник и прост смятам да си карам и да си ценя париците и да си ги харча по мене си не по няква таратаика с карам си кенефчето 10 кинта на сто и хич не ми пука че някои щял да ме удари че каде ше я паркирам че тва че онова че каско че по далече от спрелите коли ........... боли ме уичеца с извинение кат се качвам праас вратата в саседната кола кат давам на заде не ми пука като ме удари някои също ........ караите си новите коли АЗ ЩЕ СИ КАРАМ НОВАТА КОГАТО ВСИЧКИ ПОЧНАТ ДА КАРАТ НОВИ И ПОЧНАТ ДА ПАЗЯТ БЛИЗКАТА ДО НЕЯ КОЛА .....

SFINKS
19-05-2008, 10:59
я колко ретро маниаци имало тука :lol:
имали видиш ли пари за нова кола ама нарочно карали 10 годишни коли :lol: е кого заблуждавате , себе си най-вече ...... :wink:

а за младежите които вместо нова кола предпочитат да си вземат 10 годишна лимузина от рода на 166 , BMW 7 серия или S класа ...много такива примери има... въпрос на личен избор ще ми кажете вие , за мен си е жива простотия , ма като ги покарате тия "лимузини" 3-4 години ще се сетите що ги продават хората толкова евтино и че не стоят съвсем така нещата с карането на лимузина за малко пари

Kuku
19-05-2008, 11:17
Сфинки, знаеш, че карам нова кола, нали?
Ако не знаеш, сега ти казвам - "Гранде Пунто"!
Не знаеш обаче, каква кола исках да си купя, нали?
Веднага ти казвам - 156! Даже имах конкретна оферта - "156 Ti 1.9JTD-16v" 2005г.!
Е, не я купих - съобразих се с майка ми, която също ще се налага да кара колата, дори това да се случи веднъж в годината и все пак ми е майка, та нямаше как да подмина мнението и желанието й!
Хайде сега ми кажи, че ако си бях купил 156, щях да лъжа някого и най-вече себе си :lol:
Или ще ме попиташ, защо като съм си купил "Гранде Пунто", не съм си купил направо 147 или 159 от магазина?!
И това ще ти кажа - предпочетох да си купя офис, вместо да плащам наеми или да брухна всичките си пари, за да карам лъскава кола!
Просто избора, който правят хората, НЕ се определя само и единствено от финансовите им възможности - проумей го най-накрая!!!
Проумей също така, че не всички са като теб и остави хората да имат собствено мнение по някои въпроси!!!

Mind_Control
19-05-2008, 11:29
Имам чувството че Свинкса е карал цял живот кошници и изведнъж се е качил на нова Корола и я мисли за еба ти колата... :lol: Бате повози се на един ягуар 2004-та, на някой мерцедес 97-ма, на някое БМВ 5-ца или 7-ца 92-ра, на някоя алфа 166 ако щеш и тогава избухвай с тия мнения!

gigi
19-05-2008, 11:32
А ко му обръщате внимание на свиксчо щом стигна да обяснява как нова тойотка от неговия клас е по добра от S-класа ми е ясен :lol:

Neokill
19-05-2008, 11:32
Хора всякакви, мнения всякакви но да казваш че мнението на друг е малоумно, говори за нивото ти на интелектуална култура. Казах ти искам 159 и не си я купувам защото не мога да си я позволя - нямам намерение в тия времена да връщам заеми и т.н При положение че в момента имам на разположение 5 автомобила от които 2 бр служебни за работа и лично ползване с неограничено гориво, личните ми 2 Алфи и чисто нов Пртнер(с ролбари 8) ) и един микробус (чисто нов Пежо Боксер) не виждам смисъл. Ако ми се налагаше или ако нямах алтернатива бих си сложил главата в торбата. Просто има приоритети в този живот и нов личен автомобил ми е към 5-6 място, пък видиш ли ти бил и Алфа Ромео 159. :idea:

fnt
19-05-2008, 11:44
я колко ретро маниаци имало тука :lol:
имали видиш ли пари за нова кола ама нарочно карали 10 годишни коли :lol: е кого заблуждавате , себе си най-вече ...... :wink:

а за младежите които вместо нова кола предпочитат да си вземат 10 годишна лимузина от рода на 166 , BMW 7 серия или S класа ...много такива примери има... въпрос на личен избор ще ми кажете вие , за мен си е жива простотия , ма като ги покарате тия "лимузини" 3-4 години ще се сетите що ги продават хората толкова евтино и че не стоят съвсем така нещата с карането на лимузина за малко пари
Баровец :brickwall:

Kuku
19-05-2008, 11:50
Момци, това изказване за S-класата на 10 години, просто се направих, че не съм го прочел, щото много смях ще падне, ако започна да обяснявам :lol:
Сфинки, ти качвал ли си се някога в S-класа от '98г.? :roll:
Не ми отговаряй.... спести ми болката в далака от смях :lol:

morfius
19-05-2008, 12:07
я колко ретро маниаци имало тука :lol:
имали видиш ли пари за нова кола ама нарочно карали 10 годишни коли :lol: е кого заблуждавате , себе си най-вече ...... :wink:

а за младежите които вместо нова кола предпочитат да си вземат 10 годишна лимузина от рода на 166 , BMW 7 серия или S класа ...много такива примери има... въпрос на личен избор ще ми кажете вие , за мен си е жива простотия , ма като ги покарате тия "лимузини" 3-4 години ще се сетите що ги продават хората толкова евтино и че не стоят съвсем така нещата с карането на лимузина за малко пари

Ей голям зор голямо нещо... карай си Тофаш-а и си мисли, че си N1 :lol:
Иначе сериозно, от кога окачване, джанти, механични повреди и разбит салон се поемат от гаранцията?
Да питам ли дали поемат в гаранцията повреди от скапано гориво?
Май ще се окаже, че файдата от изсипване на сериозна сума от човек на заплата за нашите условия е само в четката на егото - карам нова кола.
Ако не си разбрал автомобила е пасив, остави всеки да си прецени колко голям пасив иска да поеме за да получи това което иска.
Единственото важно нещо е това което се кара да е технически изправно и да не създава опасност за тия вътре и тия отвънка.

gigi
19-05-2008, 12:08
Момци, това изказване за S-класата на 10 години, просто се направих, че не съм го прочел, щото много смях ще падне, ако започна да обяснявам :lol:
Сфинки, ти качвал ли си се някога в S-класа от '98г.? :roll:
Не ми отговаряй.... спести ми болката в далака от смях :lol:
Качвал се е даже в няколко и понеже не е простак а и те са евтини за него предпочита рециклажа :lol: :lol:

Mury
19-05-2008, 12:10
Абе тоя още ли не е баннат :?: :evil: :evil:

fnt
19-05-2008, 12:13
Абе тоя още ли не е баннат :?: :evil: :evil:
Шшшшшш тихо, той може да си го позволи :roll2:

SFINKS
19-05-2008, 12:23
хахаха , зеха да гърмят бушоните :lol:

да карал съм и S класа 4 месеца и най-голямото Чероки съм кара доста време , ама вие зареждали ли сте редовно гориво на коли с по 5-6 литра двигатели и ходи ли ли сте по сервизи с тия коли да видите колко струва всяко нещо по тях . Е за тва не искам стара кола пък била тя и S класа , нито имам време да ходя всака седмица по сервизи нито ми се плащат безумните сметки там

Kuku
19-05-2008, 12:25
Кажи ми, моля ти се, ама честно, какво ремонтира на S-класа W140 '98г.???

Mury
19-05-2008, 12:26
хахаха , зеха да гърмят бушоните :lol:

да карал съм и S класа 4 месеца и най-голямото Чероки съм кара доста време , ама вие зареждали ли сте редовно гориво на коли с по 5-6 литра двигатели и ходи ли ли сте по сервизи с тия коли да видите колко струва всяко нещо по тях . Е за тва не искам стара кола пък била тя и S класа , нито имам време да ходя всака седмица по сервизи нито ми се плащат безумните сметки там

Не се прави защото знам,колкоо е обслужването на една Тойота :idea: :idea: :idea: И как падна толко ниско,след като си карал С-класа да минеш на АР 145 :?: :?: :?: :?: па и боксер на газ :shock: :shock: :shock:фалира ли,що ли :?: :?: :?: или и тя е по-яка от С-класата :twisted: :twisted:

SFINKS
19-05-2008, 12:29
не съм фалирал май френд , големите коли винаги са били служебни
никога не бих я направил тая глупост да си купя кола с 6 литра двигател на която предното и стъкло струва 4000 лв

Mury
19-05-2008, 12:31
не съм фалирал май френд , големите коли винаги са били служебни
никога не бих я направил тая глупост да си купя кола с 6 литра двигател на която предното и стъкло струва 4000 лв

Тогава,защо казваш че плащаш еди кви си ремонти :?: :?: :?:

Kuku
19-05-2008, 12:33
Сфинкс, на коя точно S-класа челното струва 4'000лв. и къде е тая цена?!
Са, ако вие там сте некви бесни балъчета и плащате тройно за един ремонт, никой не ви е виновен :lol:

gigi
19-05-2008, 12:43
Свинкса пак си противоречи, до ся беше гъзар с нова кола пък ся не му се сипвал бензин, нали тва ти казвам секи си преценява аз например предпочитам стара но луксозна кола отколкото нова с рециклирана пласмаса вътре. W140 е почти вечен, това е последната истинска кола, та незнам какво толко сте ремонтирали виж гранда е друга бира :lol: А относно стъклото ми нали затова ти е застрахована бе фифи, какво те бърка.

viki
19-05-2008, 12:49
бе фифи, какво те бърка.
:roll2:
Фифи тоя филм го е гледАл :lol: :lol: :lol:

SFINKS
19-05-2008, 13:22
я ся па сички на Мерцедес станаха фенове , я се опомнете докато е време , в тоя форм като напишеш че има друга марка освен Алфа и не те гледат надобре :wink:

Мерцедеса му правиха климатик + капандурата , да не съм ги плащал от джоба си , фирмата ги плащаше ама на тоя кораб на всеки ремонт плащаш пара колкото струва на Мури алфата примерно , или 4 зимни гум и купи пак 1 стара алфа

ssveto
19-05-2008, 13:37
Кой ще изчисти темата от спама най-накрая ?!?! :shock:

...или чакаме фифито тотално смешен да стане :lol: :mrgreen:

SFINKS
19-05-2008, 13:53
ти пък къв си и откъде изпълзя , че и на модератор ше се правиш , я си ходи на село

fnt
19-05-2008, 13:59
ти пък къв си и откъде изпълзя , че и на модератор ше се правиш , я си ходи на село
Ами не всички са граждани като теб. Трябва да си баровец и гражданин ли за да пишеш тук? :smackbum:

pr_00f
19-05-2008, 14:12
Я се дръжте кОлтурно моля.

Пак ще ми отваряте работа да му се невиди.
Още 7-8 страници тема за коша.

BillyBoy`
19-05-2008, 14:31
уж беше баровец па сега и фирмата плащала ремонтите твоята фирма или на баща ти фирмата или там на които е сега ако си признаеш че и тойотата е фирмена евала ще ти кажа и недеи да се изцепваш щото взе да ставаш смешен като един друг потребител от форума :wink:

Kuku
19-05-2008, 14:32
Сфинкс, баце, няма нужда да сме фенове на Мерцедес - просто знаем, коя кола е истинска 8)
W140 и W126 са точно такива, колкото и да не ти се иска да го приемеш, това са ФАКТИТЕ!!!
И пак повтарям, това, че вие не можете да карате и за това се чупят колите, или плащате ремонти на тройни цени, не прави колата по-проблемна и/или по-скъпа за поддръжка :lol:

SFINKS
19-05-2008, 14:50
Аз че мерцедес е фирмата с главно Ф го знам от край време ,
ма като напишеш нещо такова тук и глей кво става , кенефи били немски болкуци и т.н

Куку като знаеш такива евтини сервизи питай колко струва целия механизъм на шибидаха на S класа и кой ще се наеме да го смени и за какви пари

Kuku
19-05-2008, 15:04
Ами, айде ти питай, колко такива счупени механизми има :lol:
Да не се окаже, че е само вашия... ааааа и още един.... преди няколко години :lol:

Бобби
19-05-2008, 15:06
...има едни момчета от Перник, дето за тия пари цял Мерцедес ще ти докарат :roll: ....а па ти си земи само шибидака...а останалото на форума го остави :idea: :D

Nasko_77
19-05-2008, 16:44
Форума ни е супер:pizza: :book: :butt:

:D