PDA

View Full Version : Глоба за неизмита кола!



Teazer
13-05-2008, 11:48
Поредната глупост, при положение, че знаем в каква "чиста" държава живеем! Още повече, се оказва, че за КАТ мръсен автомобил не е просто зацапан номер или липса на видимост.:!:
Хареса ми коментара на списание Тема:
Странна любов към естетиката връхлетя изневиделица КАТ. В проект за промени в Закона за движение по пътищата дирекцията предложи всеки собственик на неизмита кола да бъде глобяван с по 20 лева. Трябва да се признае, че опитът на Алекси Стратиев и хората му да осигурят европейски вид на превозните средства заслужава похвала. В Европа е така. Там не се движат коли с неразгадаем основен цвят на боята, още по-малко с изчегъртан върху мръсотията надпис “Измий ме!” Там до всяка необезопасена дупка или кална локва застава полицай. Докато не дойде някой от съответните служби и отстрани пречката за безопасността на движението. У нас целият щатен състав да се изкара по пътищата, дупките ще се окажат хилядократно повече. Затова полицаите не стоят край тях - битката е безсмислена и обречена на неуспех.
Защо тогава от КАТ смятат, че една измита кола може да се окаже победител в битката с калта, прахоляка, бетоновозите, самосвалите с пясък и чакъл, зимното опесъчаване, лугата и т.н.? Не е ли обречена на неуспех подобна битка?
Веднъж годишно общините правят опит да намокрят улиците. В София подобно хигиенно мероприятие наподобява блокадата, причинена от гостуването на Кондолиза Райс. Забранява се домуването, паркирането, преминаването и движението, докато служителите от чистотата не приберат маркучите. След тях остават прилежно събраните на купчинки боклук и кал. Само че няма кой прилежно да ги събере. И става едно замитане под килима.
Ако се съди по броя на новооткритите автомивки, българският шофьор вече е усвоил хигиенните навици на стара Европа. Ако се съди по състоянието на пътищата и улиците - нищо ново не сме научили. Там колите се мият веднъж месечно, защото няма какво да ги изцапа. И филтрите им са чисти. И обувките... Факт е, че решаването на тези проблеми не е в правомощията на КАТ, но е крайно време държавата да престане да бяга от отговорността си, като прехвърля топката от една институция в друга - в крайна сметка, ако иска гражданите да си изпълняват задълженията, тя трябва да спазва своите към тях. Дотогава подобно законотворчество винаги ще изглежда съмнително, че се прави в нечия полза.
Едва ли лобито на автомивките е толкова силно, но катаджиите вече потриват ръце. Така де - в този прахоляк не е трудно да се намерят нарушители, които ще предпочетат петте лева рушвет пред 20-те лева глоба.

vladu
13-05-2008, 11:57
писах вече жалба до общината за мръсни улици и строител дет разнася прахоляк ... зарад тея глоби ...

georgyg
13-05-2008, 11:57
Това е поредния абсурд. Аз моята красавица като я измия и се радвам 2-3 дена (ако не вали) чиста, не знам защо ли, предполагам, че понеже минавам по Европейския път наречен Околовръстно шосе :shock: което за последно е почиствано някъде през социализма, а като завали трябва да си снимам пътя за да показвам на контролните органи защо ми е мръсна колата. :paddle:

vladu
13-05-2008, 11:58
2-3 дена?!?! моята за една нощ и не мога да си я позная ...

търтей
13-05-2008, 11:59
2-3 дена?!?! моята за една нощ и не мога да си я позная ...
и на сутринта викаш
аууу
крокодил
...
и говори
:lol:

Teazer
13-05-2008, 12:01
писах вече жалба до общината за мръсни улици и строител дет разнася прахоляк ... зарад тея глоби ...

Ха! То и аз ще пусна. Предполагам темата ти с линка към община София е за това. Предлагам да се организираме и да пуснем всички от форума жалби. Макар, че...:gives[1]:

Teazer
13-05-2008, 12:02
2-3 дена?!?! моята за една нощ и не мога да си я позная ...
и на сутринта викаш
аууу
крокодил
...
и говори
:lol:
Освен уличници вече ще бъдат и мръсници :lol:

viki
13-05-2008, 12:07
Тия са много нахални ! :shock:

vladu
13-05-2008, 12:45
писах вече жалба до общината за мръсни улици и строител дет разнася прахоляк ... зарад тея глоби ...

Ха! То и аз ще пусна. Предполагам темата ти с линка към община София е за това. Предлагам да се организираме и да пуснем всички от форума жалби. Макар, че...:gives[1]:

едно е сигурно - те трябва да си ги затварят тези жалби ...
дали ще е няква проформа (напишат предписание до строителя да си мие улицата редовно и да полива с вода отпадъците) или по-сериозно - акт за прилична сума - ще видим.

другото сигурно е, че ако само се седи и се мрънка наистина няма никой да ти обърне внимание.

asia
13-05-2008, 12:49
Ми аз тая сутрин кат са замислих че тряя да давам по 30 лв на седмица за автомивка вместо за нафта и ми стана лошо............ и срам не срам пред офиса си я измих! ма до кога така?????

DJraceman
13-05-2008, 13:04
Това е много хубава което ще направят писна ми да гледам мръсни коли на които и номера не се вижда.
Трябва най-накрая да се научим да не сме прасета и да се грижим за собствените си вещи подобаващо :D

georgyg
13-05-2008, 13:05
2-3 дена?!?! моята за една нощ и не мога да си я позная ...

Моята спи в гараж :wink:

Христо_Сираков
13-05-2008, 13:09
Ми аз тая сутрин кат са замислих че тряя да давам по 30 лв на седмица за автомивка вместо за нафта и ми стана лошо............ и срам не срам пред офиса си я измих! ма до кога така?????ако го приемат това наистина ще има доста глоби макар че аз лично съм много против мръсните коли трябва да си оправят пътищата и тогава да си мислят за такива глоби

Crusader
13-05-2008, 13:26
Мия си колата всяка седмица /поне по веднъж/ и ако улиците бяха чисти колата ми щеше да е винаги чиста, ма не са и кмета си пита оная работа, куките да вземат да пишат актове и за дупките и за мизерията по улиците...

wasp
13-05-2008, 14:00
Това прилича на конспирация от автомивките :D

Old Fox
13-05-2008, 14:05
И как точно ще преценят, че ми е мръсна колата? По какъв показател? И как ще го замерят? Средна дебелина на слоя прах в микрометри? Светлопропускливост на стъклата? Брой чужди тела и включения на кв.см? Отклонение по пантон от цвета в талона? Айде де... 8)

SFINKS
13-05-2008, 14:11
тва се прави щото отдавна е масово да се карат коли на които ни марка се вижда ни номер ни дявол , и обикновенно са бая скъпички коли не е да нямат пари за автомивка :lol:

fiore
13-05-2008, 14:19
то или за неизмита кола или за лош външен вид. аз например като стане студено не мия, за да не ми замръзват ключалките. а иначе повечето коли са или ударени или ръждави, или небоядисани в един и същ цвят...- абе угодия няма

morfius
13-05-2008, 15:19
Като следя такива идиотии се питам - дали измислящите и приемащите ги нарочно не засилват корупцията в КАТ и полицията (полицаите вместо да гонят престъпници висят да рекетират шофьори)?
Все пак така на престъпния контингент се дава свободата да може винаги да си купи вече корумпиран полицай, да може да тероризира както си иска гражданите и т.н. - поредното доказателство, че у нас мафията си има държава.

Чудя се друго, може ли като се получи подобна глоба да се съди общината - все пак ангажимента да поддържат чистотата е техен?

georgyg
13-05-2008, 15:30
Като следя такива идиотии се питам - дали измислящите и приемащите ги нарочно не засилват корупцията в КАТ и полицията (полицаите вместо да гонят престъпници висят да рекетират шофьори)?


А всички да си карат с по над 200 км/ч та те не са ли престъпници? Това, че е абсурдно на база на супер мръсните пътища е така, но не може да няма контрол, а и катаджийте не са виновни че им се дават пари :idea:

morfius
13-05-2008, 15:40
Все едно при стария ваирант нямаше възможност да санкционират рацерите... е трябваше да викат патрул на КАТ за да напише акта, но ако наистина е нарушител, защо да не викнат?!?
Да точния термин е нарушител, за да е престъпник - трябва да криминализират превишената скорост!
Премахването на условието актове да пишат само патрули на КАТ е поредното доказателство на тезата ми.
Айде сети се сам защо!

Old Fox
13-05-2008, 17:15
Много ги усложнявате нещата с тия мафии(не че е изключено). Просто на някой пост някъде има крайно некъдърен и много деен/амбициозен чиляк. А това е кофти комбинация една от тия дето най ги мразя. На тоя човек му плащат да генерира идеи и той генерира, генрира, генерира ...
Дано освен тъп не се окаже и упорит!

fred
13-05-2008, 19:14
Айде стига сте се коркали, тая глоба и досега я имаше, да не говороим за жилетки и аптечки, имам ги всичките, никой не ги е проверявал, а и да ги нямаш, ще се оправиш с 5 лв и пак няма да ги имаш.Против подкупите съм, ама пък на моменти ми писва от всичките безмислици :!:
Колкото до поста, където стои такъв човек-има ги винаги, ама при БКП и БСП са най много, а като им дадеш и власт се развихрят.Такъв им е манталитета на работа и при Сер Гей и при Виденов и при правешкия селянин.

code
13-05-2008, 19:57
Много си е правилна глобата. То е ясно, че става въпрос за супермизерни возила. Никой няма да те глоби заради малко мърлящина :lol:

nikolaaaay
13-05-2008, 21:17
Много си е правилна глобата. То е ясно, че става въпрос за супермизерни возила. Никой няма да те глоби заради малко мърлящина :lol:
Не е за супермизерни, а за тези, които те си решат. Така могат да ни глобят винаги, когато поискат. Тва го е измислил някой тъп комунист. Да не говорим, че тук има много повече автомивки, отколкото в Германия например. Там няма как да ти се изцапа колата, защото климатичните условия са други. Вали всеки ден и има мн по-малко прах. За почистването на улиците от мръсотия и сняг е смешно да се прави сравнение. Колкото по-рано си заминат тия кухи комуняги - толкова по-добре.
А за хората, които си купуват жилища по 2000 евро/кв.м. в Булгаристан много съжалявам. За тая държава и 100 евро са много. Гледах перфектни къщи на 30 мин. от Франкфурт по 52к евро. Тук за тия пари взимаш двустайна панелка. И тва за кво - на всеки ъгъл да се мъчат да те клецат.

morfius
13-05-2008, 23:25
Много си е правилна глобата. То е ясно, че става въпрос за супермизерни возила. Никой няма да те глоби заради малко мърлящина :lol:

И къде го прочете това?
Защото от даденото личи само едно - няма точен критерий за налагане на тази глоба.
Все едно да кажат, от утре глобяваме за превишена скорост без радари, на око.
Та не е проблема само в глобата (то и за нея е за ебан някой - защото не се поддържа инфраструктурата, че да са чисти колите), а в липсата на точен критерий!

Old Fox
13-05-2008, 23:45
Е туй това питам и аз как ще прецени куката, че колата ми е отвъд прага на мръсотията? Какъв ще му е "мръсномера"?

Kris
13-05-2008, 23:50
Няма ли опция "отстраняване на нередноста" на място? :lol:

Old Fox
14-05-2008, 10:41
Няма ли опция "отстраняване на нередноста" на място? :lol:

Има фърлям им 10лв казвам "Вътрешно и външно и да внимавате като я пракирате" и отивам пия лимонада некъде. :)

viki
14-05-2008, 11:08
Има фърлям им 10лв казвам "Вътрешно и външно и да внимавате като я пракирате" и отивам пия лимонада некъде. :)
http://www.foxes2.be/phpbb2/images/smiles/gigglesmile2.gif
направо да ме водят на кафе ще им кажа :lol:

Walker
14-05-2008, 11:08
Ако питате мен, някой от управниците е започнал частен бизнес - отворил е автомивка.
Нали по някакъв начин трябва да му потръгне бизнеса та..., защо да не гласуват една глобичка за немити коли и току виж бизнеса стартира добре :wink:

Сега е момента и ние да се възползваме от промоцията ( глобата ) и да отворим една клубна автомивка - Клуб Алфа Ромео :) :idea:
Какво ще кажете за идеята?

georgyg
14-05-2008, 11:37
Като вдигнат миенето още малко и ще си купувам нов маркуч и гъба.
Вчера с мой приятел ходихме да измим колите и 12 лв :shock: В Понеделник беше 11 лв за БУС-а на друг приятел :!: Явно и мивките са разбрали за далаверата.

Stoyan Georgiev
14-05-2008, 14:52
една пароструйка е към 150 лева

за 10 пъти да я миеш си избваш парите, АКО ти се занимава да си я миеш сам ;)

друг е въпроса колко вода харчи ;)

SFINKS
14-05-2008, 15:31
точно тия дето са по 150 лв след 10 измивания горе долу можеш да я хвърлиш китайската пароструйка щото се чупи

ако имаш желания и място не ти трябва пароструйка , един маркуч за 20 лв и си ти

viki
14-05-2008, 15:37
ако имаш желания и място не ти трябва пароструйка , един маркуч за 20 лв и си ти
Място имам-огромен хол :lol: :lol: :lol:Маркуч също имам.... Сега остава да реша въпроса как да кача колата до 4-тия етаж ? :gruebel: :spiteful:

SFINKS
14-05-2008, 15:52
Ми почни по обратният ред , вземи си дълъг маркуч да стига от банята долу до тротоара :lol:

mim
14-05-2008, 15:54
аз ще дойда да късам квитанцийки, защо използвате питейна вода за промишлени дейности :Tease:

viki
14-05-2008, 15:57
Ми почни по обратният ред , вземи си дълъг маркуч да стига от банята долу до тротоара :lol:
:rotfl:
Това го гледах наскоро,само че в ролята на маркуча,беше кабел за ток :lol: :lol: :lol:
п.п.
хи-хихи пред блока може само да се варят компоти :roll2:

Violator
14-05-2008, 17:52
Днес си я измих :upsidedwnsmiley:

spe4elist
14-05-2008, 18:10
А ще има ли институция, която да глобява полицията за мръсни полицейски коли :roll:

mim
15-05-2008, 11:42
А ще има ли институция, която да глобява полицията за мръсни полицейски коли :roll:

техните не са мръсни, щото им ги мият на аванта, когато им скимне, където им скимне и пререждат редовите граждани :paddle:

StarChild
16-05-2008, 22:28
Поредната щуротия на управниците ние колите си ги мием бре хора :x измиите си улиците както и задниците си че май са се позхабили вече :evil: ама така е гоним европа само с тая разлика, че при тях улиците светят по всяко време на годината :!:

galinves71
16-05-2008, 22:48
скоро мой колега си пътувал и го спират ченгетата,съответно дай това, покажи онова а той с трабант,всичко им показах и си бях изряден но те явно бяха тръгнали на лов,споделя той ,ми отговориха -мръсна е колата ,а то препръскваше дъж,-я дай 5 кинта че ти е неизмита колата.........е това е БЪЛГАРИЯ :D

lyuli
17-05-2008, 09:57
Чудя се друго, може ли като се получи подобна глоба да се съди общината - все пак ангажимента да поддържат чистотата е техен?

и аз за това се замислих, освен че ангажимента е на общината, ние си плащаме царски за тази "услуга" с данък "смет". Аз от години не съм виждала са се мият малките улички (като изключим тъпите акции за миене на улиците по центъра, когато такъв шум се вдига все едно златни ги правят тия улици....). Но аз живея около ул. Иван Асен и тук не съм виждала да мият, а прахоляка около Полиграфически е голям и колата не може да се задържи чиста дълго.....