PDA

View Full Version : Смяна на съединител



Cardinala
13-05-2008, 19:32
Здравейте днес смениха съединителя след като останах на пътя без да мога да мръдна. Лагерът му се беше разпаднал и съсипал огледалния диск.Та както и да е, взех нов и го смениха и ги накарах пичовете да ми сменят и маслото на скоростната кутия. Пича каза, че в маслото и имало метални стружки тук там и че трябва да се готвя за смяна на кутията. Сега съединителя е супер, отделя си, изстрелвам се за секунди, но на свободен ход се чува едно леко ромолене от кутията, което позатихва като натисна педала. Та въпросът ми е трябва ли да се притеснявам. Колата е от подписа.

kompir
13-05-2008, 21:19
Нема се плашиш,ромоленето е от лагера.Моята е същата със същото ромолене.Просто настъпвай здраво и толкова :D

Cardinala
14-05-2008, 11:01
Не е от лагера човек. Лагера и дисковете-огледален и феродов са нови не може да е от него. Нещо друго е защото ромоли на свободна правопропорционално на неравностите по пътя и на оборотите на мотора. Нещо друго трябва да е

|b|o|x|e|r|
14-05-2008, 12:25
Привет,

Аз имам същия проблем и заключението, е че на теб както и на мен са сложили метален лагер, а оригиналния е пластмасов с метално легло и като сложиж металния лагер в металното легло на неутрална има едно дранчене. Аз така карам вече 1,5 година и няма никакъв проблем.

xaus
14-05-2008, 13:26
Не се плаши... и аз го имам това дрънчене и в интерес на истината вече не ми прави впечатление... пък и едвали би довело до проблем... А за скоростите, то това си е проблем на всички алфетки слабото им място аз ги смених вече и се надявам докато я карав да не се наложи повторна смяна... Но съвет ако осещаш че скоростите се ебават ги сменяи не чакаи докато се смелят на стружки.

SFINKS
14-05-2008, 13:41
къде сменя съединителя ? ако е в някой сервиз който не е тънко специализиран по съединители на боксере шума ти е от вилката по всяка вероятност , не е страшно

jjkale
14-05-2008, 16:14
Не е от лагера 100%

Cardinala
14-05-2008, 18:11
Съединителя го смених в сервиз тук в Плевен. Пичовете дето се събираме ми ги препоръчаха и съм доволен. Скоростите влизат супер лесно и си отделя идеално. А дрънченето е по неравностите от пътя и се чува под лоста на ръчната някъде. И си мисля да не би да дрънчи нещо генерацията, да не са я затегнали като света, защото е дрънчене като на разхлабен болт нещо такова. А пък и отдолу където е скоростната кутия има предпазна маска от алуминии да не тя да опира в гърнето, защото на последното гърне пак имам такава и като я удари бас-касата и тя дрънчеше като опираше в гърнето, та се наложи да я огъвам. Трябва да я кача на канал и да я запаля и видя отдолу какво се случва, но се съмнявам да е скоростната кутия, защото нямам проблеми с предавките.

DerMeister
14-05-2008, 18:26
Трябва да я кача на канал и да я запаля и видя отдолу какво се случва, но се съмнявам да е скоростната кутия, защото нямам проблеми с предавките.А пък и отдолу където е скоростната кутия има предпазна маска от алуминии....
Тва е първото, което трябва да направиш, иначе може само да гадаем. Качи я па разклати хубаво насам-натам и то ще се чуе.

Аз така си опрях задното гърне в бордюр и тази предпазна "маска" се изкриви и почна зверското дрънчене. И понеже бях тръгнал да играя мач и легнах под колата директно на пътя и със светоотразителния триъгълник я помлатих и се оправи. :lol:

jafar
14-05-2008, 21:48
Колкото ти излезе смянта,че ми предстои? Ако може отделно труд отделно части да кажеш.

Pinky
15-05-2008, 08:30
Прегледай темата за цени и ремонти, там можеш да намериш повечко информация за различни варианти.

bat kiro
15-05-2008, 12:06
Здравейте днес смениха съединителя след като останах на пътя без да мога да мръдна. Лагерът му се беше разпаднал и съсипал огледалния диск.Та както и да е, взех нов и го смениха и ги накарах пичовете да ми сменят и маслото на скоростната кутия. Пича каза, че в маслото и имало метални стружки тук там и че трябва да се готвя за смяна на кутията. Сега съединителя е супер, отделя си, изстрелвам се за секунди, но на свободен ход се чува едно леко ромолене от кутията, което позатихва като натисна педала. Та въпросът ми е трябва ли да се притеснявам. Колата е от подписа.
след смяна на маслото има ли някакъв теч..погледни !

Cardinala
15-05-2008, 14:20
смяната на съединителя с маслото и работата ми излезе 280 лева
лагер - 21лв
притискателен диск - 73лв
феродов - 51лв
работа 80лв
масло - 3л х 17лв
и да трябва да я огледам но не нямам канал наблизо. трябва да забегна до село в гаража там имам канал но не ми се ходи

VladimiRR
16-05-2008, 00:51
Бе и моята така си чука . като я взех отначало и имаше едно много тънко свирене което изчезваше с натискането на педала на съединителя после с свиренето се появи и едно тракане което също изчезва с натискането след 1500 км свиренето го няма вече остана само тракането ама не вервам да е от кутията щото сменях маслото и беше бистро без никакви сериозни стружки имаше малко метален прашец. съединителя ми си отделя много нагоре ама още не е забуксувал . ама ми е мноо чудно кво ще се случи :)
та ако някои има представа за кво стаа дума да пи6е.

VladimiRR
16-05-2008, 00:55
смяната на съединителя с маслото и работата ми излезе 280 лева
лагер - 21лв
притискателен диск - 73лв
феродов - 51лв
работа 80лв
масло - 3л х 17лв
и да трябва да я огледам но не нямам канал наблизо. трябва да забегна до село в гаража там имам канал но не ми се ходи

каква марка е притискателния? и какво точно му беше заминало на твоя притискателния или феродовия или сичко свършва на едно ? пишеш че ти се е прецакал огледалния не пишеш как си го оправил ?

Cardinala
17-05-2008, 20:45
Оправих го с нов! Бяха му счупени шлиците там едни игли ли са не знам точно тъй като лагера се беше разпаднал вътре и парчета при въртенето сигурно са ги счупили. Всичко е марка GST тук ми казаха,че е средно качество но за тия пари дано става. Засега няма проблем като изключим тракането което си е когато си поиска.