PDA

View Full Version : относно придърпване на 156 2.0 тс



Stefan Caromov
15-05-2008, 17:03
Здравейте , какъв ми е проблема сега ,ще ви кажа .Надявам се ,да можете някак да ми помогнете.... Преди една седмица ми сипаха (тъй като сипвам от едно шано място на 1.80 98) обаче май май доста нафта е имало .Колата след като загрее се държи съвсем нормално , но например вечер като я оставя ,на другата сутрин няма палене по 10 минути , или запали ,но не форсира ,работи на по -малко цилиндри и така ,докато не загрее. Смених свещи(старите просто се бяха удавили в нафта),смених и дюзите,долях още 30 литра бензин ,сипах и една добавка уж за прочистване на дюзи и бензинопроводи от бензиностанция петрол . След тези всички упражнения , сега колата се върна в почти нормален режим на работа , но пак сутрин и трябват 1-2 мин ,докато заработи както трябва.паля, държа я в 3000 оборота около 2 минути и като пусна газта тя си работи нормално ,опитам ли се да подам газ и тя спира да работи както трябва.. така 4-5 мин и след това няма проблеми.Какво друго може да е ? ааа и още нещо , отзад ми мирише на неизгорял бензин ,което преди го нямаше ... тая нафта какво друго може да ми е скапала

Old Fox
15-05-2008, 17:23
Явно съм много проЗд, ма не разбрах откъде е дошла нафтата. В на колонката ли ги месят, що ли?
А и кво значи "шано" място.

Stefan Caromov
15-05-2008, 17:27
Явно съм много проЗд, ма не разбрах откъде е дошла нафтата. В на колонката ли ги месят, що ли?
А и кво значи "шано" място.
Отговорът ти съвсем не ми помогна.Щом не съм написал кое къде и какво , следователно не съм сметнал за необходимо,нали ? Имам въпрос , на който ,ако някой може да ми отговори ... и апропо , някой ще ми каже ли къде е горивния филтър ,за да го сменя и него ?

KirilSol
15-05-2008, 17:32
нямаш горивен филтър :shock:

boian
15-05-2008, 17:35
При 156 няма горивен филтър. По-точно има, ама е на бензиновата помпа. Ако са ти сипали и нафта с бензина по- добре да изгориш всичкия бензин, после да напълниш резервоара с хубав и двойна доза присадка за почистване. Ако има вода мисля че се слага спирт за горене за да разтвори водата

Stefan Caromov
15-05-2008, 17:47
сложих и един литър син спирт , той между другото допринесе много ,защото е обрал каквато вода има в резервоара... демек , горивен филтър = на сваляне на бензинова помпа ,която ужас .... а какво друго може да ми се е случило бафххффхфхфх

Old Fox
15-05-2008, 18:53
Питах защото исках да си изясня нещата за да ти помогна. Не за да си намирам на приказка. Ето ти един съвет дето ще ти помогне. "Не се стискай и наливай от истински бензиностанции". Иначе конкретно отговора ти си си го дал "бензинова помпа".

Novachev
15-05-2008, 20:58
Колега да не между другота да ти е заминал датчика на термостата защото ако той не работи нормално симпромите са подобни.
А за Наливното гориво мога да ти споделя моя опит зареждах преди година от един скъперник сега мисля че продава бензина на 2,10 на черно изгорил съм 300л от този бензин бензина не беше ковти но колата гореше малко повече от колкото трябв около 8-8,5 при нормално каране извън градско. Имам едни приятелчета работят на една бензиностанция от тях получих много ценна инфорация значи пластмасовите туби (шишета от минерална вода) ако се ползват само за бензин продължително време се свиват и обема им нямалява до 9 - 9,5л (коланките са верни и сверявани няма измама) и откакто взех да зареждам по бензиностанции разхода падна до около7,5 л на 100. А освен това тубите в които се слага нафта не се свиват даже се разтеглят но за сметка натова дори и 20гр нафта д аима качеството на бензина се въсипва и даже да е 95 колата почва да се дърши все едно е с 86. Не че по бензиностанциите също не правят но номера предпоследното зареждане на еко 100 октанов бензин с отвратително качество колата умря сякаш караш с опъната ръчна и там лъжат тяхната ....
Дано да съм ти бил полезен

Stefan Caromov
15-05-2008, 22:00
благодаря ти Новачев , да наливен ми е бензина , но хората направо от колонката го крадат (бензинджии са) друг е въпроса ,че в едни и същи туби наливат и бензин и нафта ,затова съм имал и нафта.Аз го взимам на 1.80 98 октана, но ,ето и нещастия се случват .... то мен нищо не може да ме отмине де .... а термостата ми е нов ,щото го сменях скоро

Novachev
15-05-2008, 22:10
А ти смени ли датчика на термостата или само термостата смени защото е много вероятно да е от датчика а и не е скъп към 25 лв е .

Stefan Caromov
15-05-2008, 22:31
Ако не е на самия термостат , не съм го сменял ....излиза ли на тестер като грешка ?

nikolaaaay
15-05-2008, 23:21
Какъв ти е двигателя? Ако е CF3 e възможно просто еку-то да се настроило за бензина от 1,80 и после с нормален бенз. +добавки+спирт+нафта+ не знам си какво е напълно възможно да не върви временно. Еку-то се самонастройва според горивото, с цел по-добра работа на двг.
Аз карам с ГИ от август м.г. Няколко месеца след мотажа на ГИ колата започна да не пали на бенз и да гасне, подобно на твоята. Отидох във Ванто-диагностика, при Бобо-диагностика. И в двата сервиза не излезе никаква грешка, но Бобо ме посъветва да покарам на бенз. малко заради паметта на еку-то. Почнах да карам на бенз. и от следващата сутрин нямаше и следа от проблема. Сега лятото си карам на газ, но в Гърция през празниците ми се наложи да покарам повече на бенз. и веднага се настрои на него. Започна да прави проблеми на газ, пак временно и се оправи сама.
Изводът е, че паметта на тия коли е много дълга и затова не е добре да й се сипват много различни горива, да не говорим за спирт и остатъци от нафта. Затова някои колеги се оплакват от ЕКО и ОМВ 100. Ако караш нормално с 95+някоя помия от евтина бензиностанцийка и след това й сипеш хубав бенз. 100 октана е възможно да не й хареса в началото. Въпрос на характер.

Stefan Caromov
16-05-2008, 00:50
ЦФ2 ми е мотора , за жалост моята е 2000 година ...

Novachev
16-05-2008, 07:49
Ами на диагностика не излиза като грешка защото няма диагнистиката с каква стойност да свери стойностите от датчика

50 cent
16-05-2008, 08:47
А ти смени ли датчика на термостата или само термостата смени защото е много вероятно да е от датчика а и не е скъп към 25 лв е .
Аз малко не по темата, но да си попитам. Този датчик за какво е всъщност? Аз си мислех, че не е важен и е за да ти показва вярно в купето колко е температурата на мотора.

Stefan Caromov
16-05-2008, 09:20
Благодаря Новачев , днес ще го сменя дадчика и ,ще пиша какво е положението

Novachev
16-05-2008, 16:18
А ти смени ли датчика на термостата или само термостата смени защото е много вероятно да е от датчика а и не е скъп към 25 лв е .
Аз малко не по темата, но да си попитам. Този датчик за какво е всъщност? Аз си мислех, че не е важен и е за да ти показва вярно в купето колко е температурата на мотора.
Ако датчика е един и е с три кабела освен температурата на мотора дава и сигнал за инжекцията на мотора и бърка много работата на двигателя при палене на студен двигател.

50 cent
16-05-2008, 17:21
А ти смени ли датчика на термостата или само термостата смени защото е много вероятно да е от датчика а и не е скъп към 25 лв е .
Аз малко не по темата, но да си попитам. Този датчик за какво е всъщност? Аз си мислех, че не е важен и е за да ти показва вярно в купето колко е температурата на мотора.
Ако датчика е един и е с три кабела освен температурата на мотора дава и сигнал за инжекцията на мотора и бърка много работата на двигателя при палене на студен двигател.
Новачев, ти си като енциклопедия брат. За пореден път твой пост ми е много полезен. Айде идвай към София да черпим бира.

Novachev
16-05-2008, 21:35
Много си ми далеч мно ако ходим на Италфест може там да се почерпим :tooth: :tooth:

zimin
16-05-2008, 22:49
ае колегата да пише дали има ефект от смяната на датчика и ако може "новачев" да ми кажеш къде зареждаш в БС?! аз зареждам от лукойл. :bangin: :dunno: :lol:

Novachev
16-05-2008, 22:55
Зареждах от еко супер 100 но се издъниха и сега пак на ОМВ само супер 100 другото е компромис зареди веднъж и повече обикновен бензин няма да заредиш. Но не зареждай от ОМВ-то до миража

zimin
17-05-2008, 10:12
хм,там до мираж ОМВ-то дето е,бях си заредил фиатката от него веднъж и направо умря колицата.и не стъпих повече в ОМВ.ще пробвам тоя супер 100 та да видим. :)

Stefan Caromov
17-05-2008, 12:58
Колегата Новачев , е братче имам да черпя и аз :) Не смених дадчика , но (наистина е с три кабела ) размърдах буксата и о, чудо , оправи се сама колата ::))

KirilSol
17-05-2008, 13:50
Зареждах от еко супер 100 но се издъниха и сега пак на ОМВ само супер 100 другото е компромис зареди веднъж и повече обикновен бензин няма да заредиш. Но не зареждай от ОМВ-то до миража

тук във Варна смениха на всички бензиностанции OMV Супер-100 с OMV Carrera-95...и сега се чудим какво да наливаме :roll:

fred
17-05-2008, 17:33
Ами продължавайте от Шел например, аз съм само на шел и съм доволен.

ФЕРАРИСТ
17-05-2008, 17:50
Колегата Новачев , е братче имам да черпя и аз :) Не смених дадчика , но (наистина е с три кабела ) размърдах буксата и о, чудо , оправи се сама колата ::))
Аз вече съм почти убеден че при мен проблема е че нещо не дава точно инфо на екуто за това каква му е темп и в началото той си мисли че двг е горещ....

Novachev
17-05-2008, 20:27
Зареждах от еко супер 100 но се издъниха и сега пак на ОМВ само супер 100 другото е компромис зареди веднъж и повече обикновен бензин няма да заредиш. Но не зареждай от ОМВ-то до миража

тук във Варна смениха на всички бензиностанции OMV Супер-100 с OMV Carrera-95...и сега се чудим какво да наливаме :roll:
Това е гадно дали е същия бензина и да е различно името или трябва да се пробва