PDA

View Full Version : Нов собственик с малки проблеми



Петко Лозанов
15-05-2008, 23:40
Здравейте, взех си Алфа 156 2.0 98 точно преди няма и седмица. Колата е със супер запазен салон (светла кожа) внос от Швейцария и този твърди че и километрите са и реални, което не ми се верва, но както и да е. Проблема е че я купих от Благоевград и там нямаше при кого да я закарам на диагностика и единствено я обслужих преди да я платя и някакъв псевдо майстор я прегледа. Мисля да ходя тези дни на диагностика при Бобо че имам малки проблеми с оборотите - падат от време на време. Четох темите за скоростния лост и прецакването на някакво там топче щото моя също мнооого играе. Кое е най подходящото място да ми погледнат проблема с лоста и някакво биене имам което се чува като караш с около 30-40 май е някакъв лагер.

Алфа 156 2.0 ТС 98

niki-25
16-05-2008, 16:18
Колега първо честито за добрия избор на кола и най-вече на мотора,ако колата е от Швейцария може и да е на реални киломтри,но това може да ти го каже Бобо и отиди при него за всички проблеми.Моята кола също е от Швейцари но ми я докара познат и съм убеде че е на тези киломтри,относно колите от там трябва да знаеш че е подържана кола,просто това си е политика на държавата.

n_netov
16-05-2008, 22:09
а колите от италия защо си мислите че на са поддържани,
според мен си е просто до човека който я е карал преди това.
мърлячи има навсякъде.

zimin
16-05-2008, 22:26
Честито!
относно биенето може да е от крива джанта(ама щеше да се усеща и при по висока скорост),ударена гума,може и лагер да е ама иди да,си видиш гумите първо(аз лично така бих направил) :) :go:

Djalev
16-05-2008, 22:27
Напълно съм съгласен с n_netov*.Според мен това е МИТ ,че колите в Италия се чупат :screwy:

RUSEV-BGR
16-05-2008, 22:36
повиарваи колега не е мит.работиа в сервиз и само тази седмица дойдоха две коли внос от италиа с излезли биели през блока-едната като иа отворих се видиах в чудо имаше три пръста нагар-маслото не е смениано с години-след покупка от автокъща собсвеника на едната е изминал само 200км

fred
17-05-2008, 09:27
И швейацареца ако не го сменя пак ще стане същото, да не говорим че швейцареца може да е всякакъв швейцарски гражданин /арабин, турчин, руснак, какъвто се сетите/.Естествено, че в Швейцария има по строги закони за технически преглед, ама смяната на маслото си е по различно.Всичко е късмет.

Петко Лозанов
18-05-2008, 23:48
Колега първо честито за добрия избор на кола и най-вече на мотора,ако колата е от Швейцария може и да е на реални киломтри,но това може да ти го каже Бобо и отиди при него за всички проблеми.Моята кола също е от Швейцари но ми я докара познат и съм убеде че е на тези киломтри,относно колите от там трябва да знаеш че е подържана кола,просто това си е политика на държавата.

Мерси, а аз вече бях при Бобо в петък. Оказа се че километрите въобще не са реални вместо 102 хиляди са 240 хиляди но това не ме притеснява толкова аз утре сутрин я оставям при Бобо и да се надявам, че до вечерта ще е готова. Биенето ще пиша какво е било след като и оправят всички неща като накладки, дискове, свещи и т.н.

TheBlueOne
19-05-2008, 08:33
Мерси, а аз вече бях при Бобо в петък. Оказа се че километрите въобще не са реални вместо 102 хиляди са 240 хиляди но това не ме притеснява толкова аз утре сутрин я оставям при Бобо и да се надявам, че до вечерта ще е готова. Биенето ще пиша какво е било след като и оправят всички неща като накладки, дискове, свещи и т.н.

Lol :shock: , тия не са си играли с връщането.
Айде да ти е честита и много безаварийни.