PDA

View Full Version : Alfa 156 2.4 JTD Основен ремонт



ushev
17-05-2008, 02:07
Здравейте колеги!!!!
Трябва ми подробна информация за основен ремонт на двигателя ми.

trustworthy
17-05-2008, 22:14
Здравей, колега!

Дай малко информация каква е причината да правиш ремонта, че така е прекалено общо казано ;)

ushev
18-05-2008, 00:27
:Д Здравеи !!!
Купих си една Алфа 156 2.4 jtd от Шваицариа с отворен мотор. Биаха свалили главата и извадили буталото на трети цилиндър и лагерът на биелата го ниамаше почти. Предполагам че е останала без масло за да стане така. Но както и да е, аз разглобих целиа двигател, направих колиановиа вал, главата и съм накупил всички необходими части. Предполагам че ще се справиа и без подробна литература утре, но за всеки случаи. Интересува ме дали сигментите триабва да ги сложа на 120 градуса? Какъв е реда на стиагане на основните и биелните лагери? Дали има нещо специфично?
Благодариа за вниманието!!!

gigi
18-05-2008, 02:47
Лошото е че надали някой ще знае, аз до сега не съм чул някои да е правил такъв ремонт на 2.4 :roll:

zimin
18-05-2008, 21:12
незнам дали ще ти помогне,но някъде из форума имаше линк към програма,която има всякакво инфо за алфи.пробвай в търсачката :)

Venci
18-05-2008, 21:26
Ключовете на сегментите ги завърти на 120*. Силата на стягане на основни и биелни лагери, както и на главата ще намериш в "Аутодата". Ако нямаш инсталирана утре ще погледна на компютъра в нас. Надявам се все пак да си правил ремонти на двг преди :) .

155super
18-05-2008, 23:21
Като гледам с какво се е захванал , едва ли не е правил . Но в крайна сметка няма нищо сложно и страшно .

Ще ми е интересно ако се намери таква литература .

В момента се занимавам с дизелите от ВАГ групата , ма нещо съм хвърлил мерник да си взема 2.4JTD та ще се радвам на такава литература .